Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 25, 2016 10:35 am

kje je pa Mondeo 4WD ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a martin_krpan To nov 08, 2016 7:54 pm

prenovljeni Mondeo tudi na Kitajskem


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a martin_krpan Po jan 21, 2019 8:45 am

Naposled je tudi za Evropo Mondeo prenovljen. Nekaj kozmetičnih popravkov, prenovljeni motorji in asistenčni sistemi. Karavan se lahko naroči s hibridnim pogonom.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.auto.cz/ford-mondeo-2019-fac ... sel-127054
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a mevden Po jan 21, 2019 7:40 pm

Ta serija je res lepa. Pelje se lepše kot passat. Je pa kvaliteta izdelave v prid passata.
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a brrr To jan 22, 2019 5:01 pm

Ta serija je res lepa...pelje se pa precej žalostno, mogoče celo slabše kot passat (OK imam izkušnjo le s passatom z DCC). V primerjavi s prejšnjo serijo (4) je ta navadna fedrgajba. Povem iz prve roke - lastnih izkušenj.

Ampak kaj čmo. Večini voznikov je pomembno izključno udobje. Vozna dinamika? Kaj pa je to? Če pa avto že je dinamičen in vodljiv pa tako ali tako večina tega ne ve in ne zna izkorsititi. Tovarne pa proizvajajo kar ljudje kupujejo in ne kar je dobro. :evil:
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a umilave1 To jan 22, 2019 6:16 pm

Ta avto je visoko na spisku mojih želja. Eden redkih, ki ima touch screen tam, kjer mora biti! Nasploh super izgled, v živo seveda še boljši.

@brrr, hm čudno je to prebrat, glede na to da sam lahko iz prve roke povem, da se nova in prejšnja Fiesta, ter novi Focus peljejo res lepo, dinamično v ovinkih z oprijemljivimi sedeži ter skoraj brez nagibanja avta. Neposreden, debel volan z veliko občutka dogajanja med kolesi in cesto. Zato si ne predstavljam gugajočega Forda Mondeota iz iste fabrike med ovinki z posrednim nekomunikativnim volanom na nivoju Clio 2.

Moral bi nekje sfehtati testno vožnjo dotičnega avta. Jaz osebno na vozno dinamiko nisem dajal pomena, pač avto kot avto, dokler si nisem kupil Fieste l.2014, ki ima res lepo uglašeno podvozje, čez grbine udoben, med ovinki zelo okreten in športno vodljiv avto. Potem sem se usedel v Clio Storia od staršev in sem mislil, da sedim v katrci. Pol manjša in skoraj avtobusno strma prednja šipa, tanek drseč plastični volan, kantasta menjalna ročica, ki jo premikaš na random, guganje v ovinkih kot da bi bil pijan. Dejansko sem zaradi tega vozil občutno počasneje ker ni bilo občutka. V snegu bi šel najbrž kot po jajcih :)

brrr, morda bi lahko kej več napisal o izkušnjah iz prve roke glede voznih lastnosti Mondea.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a matejxx To jan 22, 2019 6:31 pm

Mondeo je kar všečen avto in se mi zdi, da ponuja veliko za svojo ceno. Po po vsej verjetnosti se tudi dobro pelje, kot se večinoma vsi Fordi.

Ni mi pa všeč, da je karavan od zadaj že 10 let skoraj identičen. Pogledaš karavana 2007 od zadaj, pa je skoraj isti, kot pa prenovljen model leta 2019.
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a immbm13 To jan 22, 2019 8:11 pm

@brr
Vozil sem 2015 Mondea s klasičnim podvozjem, vozim 2015 s prilagodljivim podvozjem in vozil sem 2016 Passata pa je moje mnenje, da se Mondeo še vedno bolje pelje, boljši odziv na volanu, ravno pravšnja trdota volana. Je pa res, da se Passat po vozni dinamiki priblizuje (vozil tudi starejše modele)

Če imaš možnost nastavljivega podvozja dobiš tri avte v enem. Ko ti paše se (tudi na 19col pnevmatikah) razvajaš kot v udobnem gugalniku, lahko imaš neko klasično dinamičnost ali pa športno odzivno in trdo podvozje ter volan.

@umilave1
Vedeti moramo da s Fiesto najbolj uživamo v mestu, s Focusom na reginalnih cestah, z Mondeotom pa na avtocestah. Lastne izkušnje. Sej se npr. Mondeo tudi na regionalnih cestah dobro pelje, ampak se mu pozna da je velik avto in tam je vožnja s Focusom (katerikoli verzija) čisti užitek.

Predlagam da pokličeš v katero od Fordovih prodajaln in se enostavno zmeniš za testno vožnjo in preveriš osebno.

@matejxx
Važno da je spredaj prenovljen. :)
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a mevden To jan 22, 2019 8:28 pm

Mondeo je res delan za avtoceste. Pri višjih hitrostih je bolj miren in tišji kot passat. Peljal sem ga par mesecev,sedaj imam 1 leto passata. Oba 150 konj, je pa tdi malo bolj odziven, in tudi manj žejen. Kvaliteta notri itak na strani passata. Pod črto, passat še vedno malo vodi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a pskoda To jan 22, 2019 8:47 pm

umilave1 je napisal/-a:Ta avto je visoko na spisku mojih želja. Eden redkih, ki ima touch screen tam, kjer mora biti! Nasploh super izgled, v živo.


Narejenim pred 10 leti. Sam izgled displeja, ikon je katastrofa. Izgleda kot 15 let stara tablica
Lp
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a brrr To jan 22, 2019 11:15 pm

Pisal sem o primerjavi med starim in novim mondeom (MK4 in 5). Stari se pelje bolje. Primerjam MK4 200KM 235/45x17 in MK5 180KM 235/45x18. Oba na klasičnem nenastavljivem podvozju. Novejši je mehkejši, kar pa ne pomeni da bistveno bolje požira neravnine in udarce s ceste, precej bolj pa rine z nosom preko sprednjih koles in ga je tudi veliko težje postaviti počez (prekrmarjenje). Ko ga pelješ na polno skozi ovinek (npr AC iz Brezovice proti Kosezam) se MK4 vsede na fedre in kontrolirano drsi čez vsa 4 kolesa. Lepo popravljaš z volanom ali pa malenkost cukneš z gasom pa gre zadek mal ven ter tako znižaš hitrost in spraviš avto v ovinek. MK5 pri takem manevru samo rine čez nos. Tudi občutek na volanu je slabši oz. je povratnih informacij manj. Da ne bo takoj krega in kritik...govorim o razlikah, ki so majhne in je potrebno imeti precej občutka in znanja, so pa. In govorim tudi o vožnji blizu limita, kar je za večino čisto irelevantno. Se tudi zavedam da gre za družinsko kočijo in ne za dirkalni avto. Me pa vseeno žalosti, ker je bil prejšnji model praktično št. 1 v svojem razredu.

Moja primerjava s passatom je potrebna malo rezerve, ker je imel passat s katerim sem prevozil nekaj 100km, DCC, 19", 4motion in 240KM.

Notranjost mondea je OK, je pa ergonomija pri passatu na nekoliko višjem nivoju... passat je tudi novejši model kot mondeo. Mondeo 5 ima že precej let, ker so ga kar dolgo pacali (v USA je bil na voljo kot fusion že leto ali dve pred EU). Vizualno pa so števci in sredinski display res precej žalostni. Odzivnost toucha na displayju bi lahko bila boljša.

BTW: mondeo tudi v mestu nima nobenih težav. Ponavadi jih ima voznik. =P :lol:
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a immbm13 Sr jan 23, 2019 6:09 pm

@brrr
Drži, mk4 naj bi bil občutno boljši od Mk5 glede voznih lastnosti. Dober opis razlike.

LCD displayem se poznajo leta. So pa bili eni prvih v segmentu (če upoštevamo da je bil predstavljen 2013). Prikazujejo mnogo manj stvari kot bi lahko. Obstajajo pa fanatiki, ki ze "zapolnjujejo" pomanjkljivosti... :D

https://www.fordownersclub.com/forums/t ... on-on-mk5/

Glede parkiranja pa ja...res je, tezave ima voznik :D Sej gre, a velikost avta naredi svoje. Tudi obračalni krog Mondea je na svojem nivoju. Ko se pelješ s Fiesto imaš občutek da bi lahko obrnil na mestu. :D
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a Dr.M3 Če feb 07, 2019 10:15 pm

Fordovcem je oblika Mondea (tako zunaj kot znotraj) zelo dobro ratala. Žal pa je, da je avto oblikovno že kar malce passe - že predolgo je na trgu. Podobno dolgo kot BMW 3er F30, s to razliko, da ima BMW že novo orožje v ognju, medtem ko so Fordovci samo prenovili in zagotovo ta Mondeo v facelift obliki ostaja vsaj do 2020/2021. Osebno mi je oblika že malce preživeta.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a Polo78 Če feb 07, 2019 10:58 pm

To, da ima mk4 boljše vozne lastnosti od mk5 je tistim, ki bolj podrobno spremljamo avtomobilizem, že dolgo znana zadeva. Kar je opisal @brrr, so opisali tudi v raznih testih. Aktualni Mondeo (oz. Fusion v ZDA) je globalen avto, ukrojen bolj po okusu povprečnega voznika v ZDA kot v EU. Kdor pričakuje podobne vozne lastnosti kot pri prejšnjem modelu ali pa take kot jih imata Focus in Fiesta, bo razočaran.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Ford Mondeo

Napisal/-a martin_krpan Pe mar 08, 2019 6:51 pm

prenovljeni Mondeo ST-line. Osvežen je samo zadek, ne opazim sprememb ne spredaj (ostalo so celo ceneno vstavljene DLR, če avto nima LED žarometov), ne v notranjosti.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.auto.cz/test-ford-mondeo-2-0 ... uto-128135
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov