Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a ~toMmy~ To apr 07, 2015 9:28 pm

Točno to sem imel v mislih.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a MadIggy To apr 07, 2015 9:38 pm

:D Sicer pa ni čudno, da so materiali v Golfu kvalitetnejši, saj je tudi bistveno dražji od Aurisa.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a ~toMmy~ To apr 07, 2015 9:40 pm

Ja seveda...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a J.McLane Sr apr 08, 2015 7:43 am

Za 20 jurjev dobiš hibrida.

Tiste pikolovske glede plastike ali dizajna mi pa nikoli niso bile jasne, za mene mora biti notranjost funkcionalna in s čim manj črički, tega pa plastika na prvi pogled ne bo izdala ampak se bo pokazalo šele čez leta.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a peroRS Sr apr 08, 2015 8:10 am

J.McLane je napisal/-a:Za 20 jurjev dobiš hibrida.


Osnovni hibrid brez vsake dodatne opreme je 21.850€, še 2 jurja več ;)

Jaz sem vzel v konfiguratorju 2.0 dizla (glede na sprobane zmogljivosti je primerljiv s konkurenčnim 1.6 dizlom s precej manj konji), dodal barvo, 16'',
obvezno opremo (za doplačilo :roll: ), ambientalno osvetlitev, gumi tepihe, mrežo v prtljažniku in sem prišel na slabih 20.000€.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a J.McLane Sr apr 08, 2015 8:36 am

Osnovni hibrid, ki ima drugo stopnjo opreme (BT, LCD, samodejna klima, AT) je 20,150 €, 2.0 dizel se začne s 3. stopnjo opreme in je 18.950 €, je pa res da Toyota svoje dizle postavlja v ozadje, konec koncev v Versu ponuja BMW-jevega 1.6 dizla.

Kaj ima to z Mazdo 2?
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a peroRS Sr apr 08, 2015 7:41 pm

J.McLane je napisal/-a:Osnovni hibrid, je 20,150 €

A mi iste cene gledamo?
http://www.toyota.si/new-cars/auris/index.json
Hibrid Od 21.850 €


J.McLane je napisal/-a:Kaj ima to z Mazdo 2?


Nanašalo se je na:
MadIggy je napisal/-a::D Sicer pa ni čudno, da so materiali v Golfu kvalitetnejši, saj je tudi bistveno dražji od Aurisa.


Kar se je nanašalo na vsesplošni stavek na tem forumu "v primerjavi s VW", ker eni mimo VW pač ne morejo :roll:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a J.McLane Sr apr 08, 2015 8:27 pm

Glej pdf cenik z akcijskimi cenami, ki veljajo že od vedno
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a peroRS Sr apr 08, 2015 8:57 pm

Aja? Pri konkurenci se pa upošteva polna cena, ker tam popustov ne dajejo? :lol: :roll:
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a .com Če apr 09, 2015 7:47 am

ahahahahahahahaha :lol: :lol: =P :huh:

>BUSTED<
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a ~toMmy~ Če apr 09, 2015 10:39 am

peroRS je napisal/-a:Aja? Pri konkurenci se pa upošteva polna cena, ker tam popustov ne dajejo? :lol: :roll:


A ne veš tega, pri VW-ju se vedno gleda polna cena zaokrožena navzgor, pri konkurenci pa najnižja cena, ki se jo najde, brez doplačil, če se le da za avto iz zaloge, ki ga v tako poceni konfiguraciji sploh ni na zalogi! :D

Itak pa "glave Slovencev" z lažno identiteto pišejo oz. snemajo teste v tujini in kupujejo na milijone VW-jev. Precenjeni VW bi že zdavnaj propadel brez po celem svetu razširjenega lobija slovenskih kmetov. :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2014 Mazda2

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 10:41 am

Lepo prosim preglejte malo prispevke za nazaj in boš videl da nikjer tudi omenjena ni bila cena konkurence, mislim pa da mora biti jasno da v današnjem svetu veljajo tržne cene, za vse znamke.

No z malo muke sem tole prestavil v pravo temo :D
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 11:11 am

No torej kje smo ostali,

Oblikovno mi je Auris grd, kot da bi bil malo napihnjen pri bokih, ampak se mi tehnično in cenovno zdi vseeno konkurenčen. Dizelska motorizacija je postavljena nižje kot pri konkurenci 1.4 dizel se verjetno ne bo primerjal z 1.6, 2.0 pa ne z VW 2.0, ampak da pa rečeš da je Toyotin 2.0 primerljiv z VW 1.6 je pa tudi rahel strel mimo.

Filozofija Toyote je pa forsiranje hibridov in dizle postavljajo v ozadje, zato sem izpostavil hibrida, ki se pa cenovno in uporabniško lepo primerja z Golfom 1.6 TDI DSG. Seveda pa hibrid ni opcija za nekoga, ki si kupi oskubljenega Golfa kot v sosednji temi za 18.500 € brez ene tipke na volanu.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a ~toMmy~ Če apr 09, 2015 12:28 pm

Kako ni, omenjeno je, da je Golf dosti dražji, dalje je pa že peroRS lepo komentiral, itak je pa vedno ista zgodba. VW-ji so blazno dragi (nima veze koliko dejansko stanejo lastnika v primerjavi s konkurenco), samo kmetavzarski Slovenci, ovce ipd. so mahnjeni na njih (čeprav je prodaja pod EU povprečjem, izstopajo predvsem Renoji), VAG-ovci vsiljujejo VW in so slepo zaljubljeni vanj (čeprav dobi praktično vsak fanatik "po kanti" ravno od poznavalcev, ko začne pisat kakšne pravljice, veliko večino OFF-ov na temo VW-ja pa začnejo ravno nasprotniki znamke, pa res nima veze o čem teče debata).

Golf pač v tem razredu v EU, kjer kraljujejo HB-ji, JE merilo in to ne v glavah Slovencev (ker dvomim, da ima še kje toliko nasprotnikov, kot pri nas!), ampak v glavah praktično vseh, ki imajo kaj opravka z avtomobili, pa naj gre za novinarje, ljudi, ki delajo pri konkurenci, kupce, nasprotnike (drugače ga verjetno ne bi toliko omenjali), ... Ravno zaradi tega mi ni jasno, kako jim v takšni korporaciji, kot je Toyota, ne uspe poštudirat par osnovnih stvari. Mazdi je recimo uspelo, Toyota pa porine v Aurisa prestavno palico ob kateri bo marsikateri "Saxo nostalgik" potočil solzo radosti.

O opremi, ergonomiji, kvaliteti materialov ipd. pa lahko kdaj podebatiramo v živo z demonstracijo na avtih, me prav zanima, če bi takšne primitivne provokacije o oskubljenosti imele kaj haska po "vodenem ogledu" dejanskih razlik. Še Golf V Trendline z nekaj malega dodatne opreme bi znal z marsičim "šokirat" kakšen "bogato opremljen" avto...

Glede izbire pogonskega sklopa je pa tako:
malo kilometrov > bencinar
veliko kilometrov > dizel
veliko kilometrov "mestne" vožnje brez prekratkih in predolgih relacij > hibrid ...le zakaj je prodaja takšna kot je?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 1:04 pm

Nikjer ni bila omenjena cena Golfa "po ceniku" in ne po "tržni ceni", problem vas VAG navdušencev je da mislite, da znate brati med vrsticami in takoj pridete do svojih zaključkov in takoj iščete provokacijo tam kjer je ni. Na koncu imate vedno argument ergonomije in kvalitete materialov seveda s svojo subjektivno oceno.

Toyota dela veliko mimosunov glede velikih stvar (opreme, oblike, tudi kakšen motor konkretno zaj. ...), ampak si upam trditi, da s kvaliteto in življensko dobo so pa še vedno na nivoju višje kot konkurenca in to se plača, ob nakupu pa se tega ne more videti. Imam slab občutek, da si je VAG zadnja leta zadal eden in edini cilj, biti največji proizvajalec avtomobilov na svetu, upam da res ne hitijo samo proti temu cilju.

Zanimivo bi bilo povprašat na AC Lovše, kjer prodajajo in servisirajo tako Toyoto kot VW, pa naj oni povedo kaj o kvaliteti.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 1:16 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Glede izbire pogonskega sklopa je pa tako:
malo kilometrov > bencinar
veliko kilometrov > dizel
veliko kilometrov "mestne" vožnje brez prekratkih in predolgih relacij > hibrid ...le zakaj je prodaja takšna kot je?


Ker Auris edini ponuja vse tri variante pogonskega sklopa te bo morda presenitil podatek, da se kar 40% Aurisov proda hibridnih:
http://newsroom.toyota.eu/pressrelease/ ... ota-hybrid

Ampak sedaj boš rekel, da je to zato ker imajo zanič dizla :D

Ekonomska odločitev hibrid ali ne pa ni vprašanje mestna vožnja ali ne, temveč avtomatski menjalnik in zanesljivost ali ne.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 1:51 pm

Še nekaj tehničnih zanimivostih glede novega 1.2 turbo motorja:
http://www.greencarcongress.com/2015/04 ... oyota.html

- D-4T (direktni vbrizg)
- VVT-iW (Otto in Atkinson cycle)
- 36% učinkovitost

Glede na to da so lani z 1.3 motorjem hvalili z 38% učinkovitostjo sem tu rahlo razočaran, ampak "peak efficiency" ni edini način zmanjševanja porabe.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a peroRS Če apr 09, 2015 8:22 pm

J.McLane je napisal/-a:ampak da pa rečeš da je Toyotin 2.0 primerljiv z VW 1.6 je pa tudi rahel strel mimo.


To si ti napisal, ne jaz.
V resnici sem primerjal z 1.6HDI =P

0-100: 10,5s, ter obupno zanič prožnost, se za 2.0 dizla s 126KM in 300Nm navora res ne spodobi.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a J.McLane Če apr 09, 2015 8:37 pm

Kot kaže že jaz berem med vrsticami in povsod vidim VAG :mrgreen:

Drugače pa v Aurisa prihaja BMW-jev 1.6 dizel, očitno je bil ta 2.0 že zrel za zamenjavo. Ampak vseeno od kje ti "obupna zanič prožnost" iz podatka na papirju (najvišji navor šele pri 2.000 rpm) ali si ga dejansko vozil, ker glede na to da ima prilagodljive lopatice turbine in večjo prostornino bi rekel da uporabnik ki se v sosednji temi pritožuje nad 1.6 HDI s tem motorjem verjetno nebi imel teh problema.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2012 Toyota Auris II./Corolla

Napisal/-a peroRS Če apr 09, 2015 8:58 pm

Dejansko sem ga vozil (že kar nekaj časa nazaj) in sem bil zelo zelo razočaran. 40kmh, 2. prestava, v klanec, poln plin in vmes lahko sejo parlamenta pregledaš preden se avto premakne. Za prehitevanje res obup. In enako skozi vse prestave.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov