Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a kljukec Ne feb 10, 2013 11:12 pm

Kama je napisal/-a:To bo sicer zelo OT, pa vendar ker je Kljukec izzval; Verjetno imajo ali pa so imeli predsedniki uprav Gorenja, Hydrie, Kolektorja, Vegrada, Smelta in podobnih (ne nujno propadlih podjetij) svoja službena vozila in ne samo A6-ke. Sicer, če bi gledal po resorjih (ki imajo po več tisoč zaposlenih), bi podobno velika podjetja tudi v SLO imela podobno spremljevalno službo. Problem pa je, da takih podjetij z nekaj izjemami v SLO ni. (Še pomnite tovariši gesla: Majhno je lepo-ko so kosali in drobili velike firme :twisted: ). Itak vem, da boste pljuvali po meni, ampak kdaj pa kdaj je potrebno tudi pogledati v ogledalo.

sam smatram, da sem bil izvan s šoferjem- torej službenim vozilom, ki ga imajo praktično vsa slo podjetja (tudi kombi se šteje mednje), ponavadi ne pripada šofer ;), tisti, ki pa si lahko privoščijo šoferja pa kupujejo avto, ki je naravnan tistim na zadnji klopi kar pa ni razred A6 ali manjši
jst na avtu hitro najdem napako - honda recimo mi je zelo všeč (accord in tanov crv) - vendar sem prepričan, da si trenutnih modelov nikdar nebom lastil, ker imajo zgolj 5 stopenjsko avtomatiko - lahko me kdorkoli prepričuje, da je to dovolj, a prepričal me ne bo ;) - tako se mi zdi nonsense, da bi imel manj placa na zadni klopi in več v prtlažniku, saj sam želim čimvečji avto
in ja tudi kaj večjega družina z majhnimi otroci (vozički) z lahkoto napolni in to ne samo, ko se gre na morje. (sam sem pred nabavo dejansko meril prtljažnik, saj sem želel, da lahko voziček pospravim tako vzdolžno, kot tudi prečno in presenetilo bi vas, kakšne so razlike v uporabnosti prtljažnika
kar se tiče pa passata USA gre za dva različna avtomobila, narejena na različnih kontinetih, imenujeta pa se enako, ker je v ameriki kupna moč evropejcev ogromna passat pa nekaj pomeni v avtomobilizmu
lp
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Polo78 To feb 12, 2013 2:01 pm

Kama je napisal/-a:In ja, takoj bi imel 6-ko karavana, sam dieselski motor mi je malce prevelik. Mogoče kak downsizing, vmes pa šparat...


Ne, nikar downsizinga prosim. Razni 1.6 mlinčki s podobno konjenico se po prožnosti in navoru ne morejo primerjat z 2.2 dizlom, s tem da je poraba praktično ista. Edino kar je, je nekoliko večji strošek pri registraciji zaradi kubature (cestnina), ki pa zopet ni tako večji, da bi se zaradi tega sekiral. K sreči Mazde (še) ni zajela ta modna muha downsizinga, ki se v praksi vsaj zaenkrat ni izkazal tako dobro kot v teoriji.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a King1 Sr feb 13, 2013 6:51 am

Polo78 je napisal/-a:
Kama je napisal/-a:In ja, takoj bi imel 6-ko karavana, sam dieselski motor mi je malce prevelik. Mogoče kak downsizing, vmes pa šparat...


Ne, nikar downsizinga prosim. Razni 1.6 mlinčki s podobno konjenico se po prožnosti in navoru ne morejo primerjat z 2.2 dizlom, s tem da je poraba praktično ista. Edino kar je, je nekoliko večji strošek pri registraciji zaradi kubature (cestnina), ki pa zopet ni tako večji, da bi se zaradi tega sekiral. K sreči Mazde (še) ni zajela ta modna muha downsizinga, ki se v praksi vsaj zaenkrat ni izkazal tako dobro kot v teoriji.



Odvisno kje??? =P

lp
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a martin_krpan Pe mar 01, 2013 5:36 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Ares
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Če maj 12, 2005 10:28 am

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Ares Pe mar 22, 2013 12:22 pm

Videl končno na cesti zdaj parkat.

Kaj vem.. na slikah je bolje.. avto me pusti hladnega. Ni tistega vauu kot je bila ob predzadnji mazdi, ki prišla na cesto. Pa da ne bo pomote, super avto, ampak ni da bi se slinil. Prazen je.
 
Andraz3d
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:40 am

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Andraz3d Po mar 25, 2013 9:40 am

btw, pred dnevi so ustavili prodajo Mazde 6 za avstralski trg. Razlog je v nekem bojda problemu na AC/DC kondenzator delu. Ocitno je problem tako velik, da so na drzavni ravni zahtevali ustavitev prodaje.

Ma kdo kaksno idejo, v cem je problem?


... 5 minut pozneje, ocitno je nekako jasno, kje so problemi: http://www.dailytelegraph.com.au/busine ... 6605305363
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a ejsim Po mar 25, 2013 11:10 am

Uf, meni zgleda ta 6-ka deluje fantastično. Če bi vgrajevali še AWD notri, kot so v predzadnjo Mazdo 6 (2.3 AWD) in to ponujali v kombinaciji z dizelskim motorjem, bi bilo super.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a sašo5 To mar 26, 2013 11:55 am

Voti je napisal/-a:
Težava je v pretvorniku napetosti iz 24V na 12V, ta se preveč segreva in je prišlo do požara pri 2 avtomobilih (eden v Evropi).


nič jasno :shock: kakšen pretvornik, pa saj ni kamion, da bi delal na 24V.......
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a J.McLane To mar 26, 2013 12:14 pm

Mislim da gre tu za 24V alternator, ki je glede na to da se ga ob zaviranju bolj obremeni na 24 V AC, šele potem se pretvarja v 12 V DC.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a fare To mar 26, 2013 3:04 pm

Ma beda od bede kolko te brezvezne tehnologije noter mečejo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a INFINITI Pe apr 26, 2013 10:51 am

Izvrsten review nove šestice:
http://www.youtube.com/watch?v=Ih-YIV_SIzU
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a ~toMmy~ So apr 27, 2013 2:54 pm

INFINITI je napisal/-a:Izvrsten review nove šestice:
http://www.youtube.com/watch?v=Ih-YIV_SIzU


To je bolj PR material kot review...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a INFINITI Sr jun 05, 2013 8:38 pm

Ta teden sem se odpravil na testno z novo 6 combi verzijo skupšaj z ženo. Bila je 175km dizlca z 6st avtomatiko ter full option opremo Revolution - vse kar ima lahko gor skratka.

Avto me je presenetil tako pozitivno kot negativno v nekaterih zadevah.
Najprej pozitivno avto. Lega je res vrhunska - avto gre v ovinek kot po tirnicah in brez nagibanja kar je pohvalno za velik družinski avto - občutek je bolj BMW serije 3 kot pa japonska limuzina. Hkrati pa kljub temu da je imel 19 col gume, je bil izjemno udoben in požiral izvrstno neravnine in luknje "socialne" ceste do Kočevja. SKratka podvozje zaradi harmonije in uglašensti - 5+ ;) Občutek na volanu je vrhunski - avto uboga vsako malenkost pri pilotiranju in je zelo odziven.
Nadalje motor - zelo se rad zavrti za dizla, zelo lepo naraščanje moči - zvok je zelo dober za dizla ter hkrati tih in uglajen. Menjalnik - zopet plus, prestavlja zelo uglajeno in precej hitro - ko ga daš v ročni modus zadrži obrate do limitatorja in ne prestavi avtomatično kot je to narejeno pri večini avtomatikov. Avto je precej prostoren - kolenski prostor zadaj in prtljažnik pa se še vedno skrijeta proti Superbu.
Avto je imel tudi avtomatski start stop sistem, ki pa za razliko od BMWjevega recimo deluje vrhunsko in reagira bliskovito pri ponovnem vžigu brez enega samega tresljaja - marsikateri proizvajalec bi se lahko tukaj veliko naučil od Mazde. Notranjost in kokpit je v večinoma (ne vse) precej lep in poln dobro oblikovanih elementov. Bose ozvočenje je pričakovano zelo dobro - jasni toni, čisti zvok in dober bas.
5 let polne garancije do 150.000 km prispeva k dobrem občutku varnosti ko gre za investicijo v avto.


Sedaj minusi oz mešani občutki. Najprej sedeži - tako jaz kot žena sva ugotovila, da ima naslon za glavo mogoče preveč naklona naprej in tega se ne da spremeniti. Sicer dobro v primeru naleta vozila v zadnji del - prepreči poškodbo vratu, vendar naju je po uri in pol bolela glava zaradi neudobja. Sopotnikov sedež kljub polni elektrifikaciji se ni mogel dvigniti in je prenizek posledično. Sedeži so "športni" vendar malce neudobni - VAG koncern ima v tem segmentu precej boljše sedeže recimo. Potem ergonomija in intuitivnost "komand" - glede na izgled zasnove sem pričakoval nekaj v stilu BMW i Drive, vendar je sistem slabši v Mazdi in precej zmeden. Pač se nisem počutil takoj doma in logičnost je slabša od mojih drugih izkušenj. Potem motila me je neusklajenost med board computer prikazovalnikom (pri merilnikih pred voznikom), sredinsko konzolo in (pre)majhnim sredinskim ekranom katerega upravljas preko vrtljivega gumba - delujejo mi po grafiki, fontih ter načinu upravljanja, kot da je vse 3 elemente sestavila popolnoma druga ekipa. Ne vem - ni mi jasno japonsko vztrjanje pri stilu digitalne ure iz 1985, grafiki board compjutra kot prvi nokia gsm aparati, potem pa moderen sredinski displaj, ki je čudnih barvnih kombinacij prikaza menijev ter grafike. Skratka, mislim da evropejci tukaj še vedno držijo svoj primat in so vsaj generacijo pred Mazdo.



V smislu nakupa me je motilo to, da nisem imel možnost pri Mazdi skonfigurirati avto malce drugače, ker marsikaj od opreme (sploh pomagala za splepi kot, opozarjanje za nalet vozila, radarski tempomat) si ne želim imeti, pa je v paketu vsiljeno, vendaar vseeno - Malce sem se poigral s konfiguratorjem pri Superbu in podobno opremljena Škoda je bila cca 2 tisočaka dražja, tako da je tudi cena konec koncev zelo dobra za takšen avto.

Skratka to je to - drugače pa v salonu videna posebna rdeča barva, belo usnje ter limuzinska različica v polni opremi je pravi bon bon za oči :)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a martin_krpan Po okt 27, 2014 6:44 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a martin_krpan Če nov 20, 2014 8:55 pm

facelift šestke, s katerim so jo uskladili z mlajšimi modeli:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.auto.cz/mazda-cx-5-6-dostaly ... hled-84189
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Polo78 Po nov 24, 2014 12:54 pm

Upal sem, da pri karavanu odstranijo tist krom na prtljažnih vratih ali da ga vsaj malo drugače oblikujejo, ker mi nikakor ne sede, da je tam na način kot je... :( 5 vratna Mazda 3 je ravno iz tega vidika zadaj precej lepša.

Je pa končno sredinska konzola taka kot bi morala bit že od samega začetka. :)
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a xxl Po nov 24, 2014 3:16 pm

Eden boljših in lepših strojev v klasi.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Bat_zajla Po nov 24, 2014 4:08 pm

Zelo nemška notranjost, kar mi je všeč. Motijo me tisti opozorilniki za airbag in varnostne pasove. Zakaj more biti to tam? Headup display, bi tudi lahko projiciral na vetrobransko steklo. Drugače pa lepa notranjost.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a mavrica Po nov 24, 2014 5:16 pm

Pač še en japonček po zunanjosti. Notranjost zgleda na pogled vrhunska.
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: 2012 Mazda 6

Napisal/-a Al_Capone Po nov 24, 2014 5:20 pm

Lepa, tako zunanjost kot notranjost.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov