Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a meganer Ne mar 20, 2016 8:26 am

Zdele sem gledal podatke o novem Meganu in vidim, da ima kar nekaj nižjo porabo kot prejšni (par deci) ali je to samo na papirju ali ... in ali je zadaj res malo prostora?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 20, 2016 6:31 pm

Kar se porabe tiče sem ga imel na testu in je bila poraba neke normalne vožnje brez da bi karkoli pazil na porabo 5.3 po BC ( 1.5 dci ), prostora je malo tudi spredaj, ne samo zadaj.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a xxl Ne mar 20, 2016 8:21 pm

Ne vem,kako je pri ostalih modelih Renaulta,ampak,meni po 4000 km,bc konstantno kaže (laže) za 0,6 deci manj,kot v resnici. :roll:
Kar se tiče prostornosti,tako na hitro sem poiskal nastavitve na mojih 192 cm in ni neke bistvene razlike,če jo primerjam s bivšo Giuletto.V 308 je še manj prostora zadaj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 20, 2016 9:38 pm

xxl je napisal/-a:Ne vem,kako je pri ostalih modelih Renaulta,ampak,meni po 4000 km,bc konstantno kaže (laže) za 0,6 deci manj,kot v resnici. :roll:
Kar se tiče prostornosti,tako na hitro sem poiskal nastavitve na mojih 192 cm in ni neke bistvene razlike,če jo primerjam s bivšo Giuletto.V 308 je še manj prostora zadaj.



308 je veliko bolj prostoren, vsaj spredaj in v prtljazniku, tudi nasplosno ddeluje veliko bolj prostoren oz ne utesnjen. Verjemi da me je to prvo zmotilo pri meganu, še zlasti je problem na sovoznikovem sedezu pri slabsih razlicicah kjer se sedež ne nastavlja po visini(!), tam sem sedel v strehi oziroma sila neudobno pa nisem extremno visok ( 183cm).

Sem oba dodobra prevohal ker sta mi kandidata za nakup...in je peugeot 308 enostavno boljsi...zame
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a For Po mar 21, 2016 12:02 am

BI se kar strinjal :? na hitro sem malo pokukal in povohal (nisem probal) Megana .... :? :roll: ... ni me prepričal.
Zadaj sem tudi preveril prostor ....tako na uč se mi je zdelo enako kot v 308 ...kriza! :roll: ...s tem da se tudi bolj pokončno sedi. Ne morem zagotovo trditi (treba je pogledat številke) mislim daje še slabše kot v 308 ...vsaj tisto kar sem na hitro občutil.
Spredaj pa res veliko bolj utesnjeno kot v 308.

Na sploh mi pa niso všeč všeč tisti "podaljški" spredaj ... :huh: ...moram enkrat na testno vožnjo ... ;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a emozul Po mar 21, 2016 1:38 pm

Sam sem jo videl včeraj. Sprednji del mi je zelo lep, zadaj pa milo rečeno beda (ogromno je teh luči, razpotegnjenih čez vse).
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a Renault VG To mar 22, 2016 9:17 pm

maniaxxx je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Ne vem,kako je pri ostalih modelih Renaulta,ampak,meni po 4000 km,bc konstantno kaže (laže) za 0,6 deci manj,kot v resnici. :roll:
Kar se tiče prostornosti,tako na hitro sem poiskal nastavitve na mojih 192 cm in ni neke bistvene razlike,če jo primerjam s bivšo Giuletto.V 308 je še manj prostora zadaj.



308 je veliko bolj prostoren, vsaj spredaj in v prtljazniku, tudi nasplosno ddeluje veliko bolj prostoren oz ne utesnjen. Verjemi da me je to prvo zmotilo pri meganu, še zlasti je problem na sovoznikovem sedezu pri slabsih razlicicah kjer se sedež ne nastavlja po visini(!), tam sem sedel v strehi oziroma sila neudobno pa nisem extremno visok ( 183cm).

Sem oba dodobra prevohal ker sta mi kandidata za nakup...in je peugeot 308 enostavno boljsi...zame


Kaj pa Astra? Cenovno je nekako še najbolši nakup, dobiš za isti denar več konj kot pri Peugeotu, dolgočasna pa izgledata itak oba :P
Kam ti pa manjka prostora spredaj? Ker ga grem pogledat in peljat v petek pa bom malo bolj pozoren potem na to. Prostora je zadaj bilo sicer res malo, imam pa jaz rad sedež zelo nizko. Ampak prtljažnik pa res ni majhen v Meganu.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Lignage To jul 12, 2016 11:53 am

Nov družinski član: Renault Megane Grandcoupe

Nič več Fluence, zopet Megane sedan. Ker ima privlačno karoserijo bo dobra alternativa za vse tiste, ki si Talismana želijo, vendar si ga ne morejo privoščiti ali jim je preprosto le prevelik.

Slika
Slika
Slika

Vir: NetCarShow.com.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2016 5:55 pm

Upam, da bodo pri naslednjem modelu zunaj popravili prednje dnevne luči, ker so enostavno grde in zadaj fredi stil. Noter pa vsaj tisti displej popravili, da ne bo izgledalo kot, da bi šel igrat igrice.
Če to spremenijo bo sigurno v ožjem izboru
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Cefizelj To jul 12, 2016 6:12 pm

Trenutno so 4 inženirji zaposleni samo za to, da izpolnijo tvoje želje. Voz naprej VAG pa pust nam veselje do lepega izgleda ;) :lol:

Končno en sedan iz renaulta, ki ni pokveka z dodanim ruzakom. Tole bi se znalo dobro prodajat, sploh v Velenju #fredimiler
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2015 Renault Megane IV. in Fluence II.

Napisal/-a maniaxxx To jul 12, 2016 6:56 pm

Renault VG je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Ne vem,kako je pri ostalih modelih Renaulta,ampak,meni po 4000 km,bc konstantno kaže (laže) za 0,6 deci manj,kot v resnici. :roll:
Kar se tiče prostornosti,tako na hitro sem poiskal nastavitve na mojih 192 cm in ni neke bistvene razlike,če jo primerjam s bivšo Giuletto.V 308 je še manj prostora zadaj.



308 je veliko bolj prostoren, vsaj spredaj in v prtljazniku, tudi nasplosno ddeluje veliko bolj prostoren oz ne utesnjen. Verjemi da me je to prvo zmotilo pri meganu, še zlasti je problem na sovoznikovem sedezu pri slabsih razlicicah kjer se sedež ne nastavlja po visini(!), tam sem sedel v strehi oziroma sila neudobno pa nisem extremno visok ( 183cm).

Sem oba dodobra prevohal ker sta mi kandidata za nakup...in je peugeot 308 enostavno boljsi...zame


Kaj pa Astra? Cenovno je nekako še najbolši nakup, dobiš za isti denar več konj kot pri Peugeotu, dolgočasna pa izgledata itak oba :P
Kam ti pa manjka prostora spredaj? Ker ga grem pogledat in peljat v petek pa bom malo bolj pozoren potem na to. Prostora je zadaj bilo sicer res malo, imam pa jaz rad sedež zelo nizko. Ampak prtljažnik pa res ni majhen v Meganu.


V višino ga manjka, pri verzijah ki nimajo nastavljivega sovoznikovega sedeža. Prtljažnik ni majhen, ima pa peugeot veliko večjega. Pa na zadnji klopi tud ni veliko prostora pri meganu.

Astra za moje pojme bistveno slabše zgleda od peugeota, tam pa je prtljažnik res tragikomičen, me je imelo da bi jih vprašal, če je za doplačilo :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2016 8:35 pm

Cefizelj je napisal/-a:Trenutno so 4 inženirji zaposleni samo za to, da izpolnijo tvoje želje. Voz naprej VAG pa pust nam veselje do lepega izgleda ;) :lol:

Končno en sedan iz renaulta, ki ni pokveka z dodanim ruzakom. Tole bi se znalo dobro prodajat, sploh v Velenju #fredimiler


Saj ne rabijo bom pač šel drugam. To je moj prvi vag in osebno nisem značkar, ampak kupim kar je meni všeč in ne kaj piše spredaj ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Renault VG Sr jul 13, 2016 10:25 am

pskoda je napisal/-a:Upam, da bodo pri naslednjem modelu zunaj popravili prednje dnevne luči, ker so enostavno grde in zadaj fredi stil. Noter pa vsaj tisti displej popravili, da ne bo izgledalo kot, da bi šel igrat igrice.
Če to spremenijo bo sigurno v ožjem izboru


Če naredijo to bo izgledal pa dolgočasno...

maniaxxx je napisal/-a:V višino ga manjka, pri verzijah ki nimajo nastavljivega sovoznikovega sedeža. Prtljažnik ni majhen, ima pa peugeot veliko večjega. Pa na zadnji klopi tud ni veliko prostora pri meganu.

Astra za moje pojme bistveno slabše zgleda od peugeota, tam pa je prtljažnik res tragikomičen, me je imelo da bi jih vprašal, če je za doplačilo :mrgreen:


Aha to pa je mogoče ja, jaz sem takrat vozil/gledal Bose verzijo in nisem imel ravno nekega problema z višino. Za prtljažnik Puga ne vem ga nisem ravno gledal je pa po podatkih res večji ja. Mene sicer pri Meganu bolj moti, da manjka nek bencinski motor z 150-160 KM in ročnim menjalnikom.
Pri Astri je pa problem prtljažnika ko je notri rezervna guma, takrat je res majhen. Ampak so pa vsaj tla prtljažnika takrat ravna, če je nima se tla nekako dvigajo in spuščajo....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a pskoda Sr jul 13, 2016 11:21 am

Se pravi, da ne znajo nič drugega naredit, kot "nategnit" luči in montirat monitor
Lp
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a Renault VG Sr jul 13, 2016 12:52 pm

pskoda je napisal/-a:Se pravi, da ne znajo nič drugega naredit, kot "nategnit" luči in montirat monitor

Pri prenovi se zagotovo splača celoten avto spreminjat ja :roll: ...
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a muc396 Sr jul 13, 2016 1:06 pm

Meni je tale sedan lep. Odločitev o ukinitvi imena Fluence je prava. Moj dosedanji Megane IV gre prvih 2.5 let brez napak. Ženin Megan IV tudi. Tudi golf je verjetno dober, če nimaš smole in dobiš škart avto. Sicer je pa moj idealen avto: 180KM, 1.0litra, 8V, kupe, 600l prtljažnik, 4x4, 25cm nad tlemi, poraba 3,5l in neuničljiv.
Mam že našparan zanj, samo, da ga najdem. :D
Aja, pa v osnovni opremi naj ima eno postavno gospodično. :mrgreen:

LP, M
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a skopusnik Sr jul 13, 2016 2:31 pm

A ti si že pre-alpha model kupil, da imaš Megana 4 že skoraj 3 leta? :)
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a dejc99 Sr jul 13, 2016 5:30 pm

Lep je. Mi je skoraj malo žal, da nisem počakal na sedana :).
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a muc396 Če jul 14, 2016 8:51 am

skopusnik je napisal/-a:A ti si že pre-alpha model kupil, da imaš Megana 4 že skoraj 3 leta? :)


Ha, pa res! :D Lucky me!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2015 Renault Megane IV.

Napisal/-a For Če jul 14, 2016 11:51 pm

Renault VG je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:V višino ga manjka, pri verzijah ki nimajo nastavljivega sovoznikovega sedeža. Prtljažnik ni majhen, ima pa peugeot veliko večjega. Pa na zadnji klopi tud ni veliko prostora pri meganu.

Astra za moje pojme bistveno slabše zgleda od peugeota, tam pa je prtljažnik res tragikomičen, me je imelo da bi jih vprašal, če je za doplačilo :mrgreen:


Aha to pa je mogoče ja, jaz sem takrat vozil/gledal Bose verzijo in nisem imel ravno nekega problema z višino. Za prtljažnik Puga ne vem ga nisem ravno gledal je pa po podatkih res večji ja. Mene sicer pri Meganu bolj moti, da manjka nek bencinski motor z 150-160 KM in ročnim menjalnikom.
Pri Astri je pa problem prtljažnika ko je notri rezervna guma, takrat je res majhen. Ampak so pa vsaj tla prtljažnika takrat ravna, če je nima se tla nekako dvigajo in spuščajo....


Ma in Megan in Astra sta solidna avtomobila, ampak enostavno premal dobra, glede na Golfa in 308. Nič posebnega niso naredili ...pa tri leta mlajša. :roll:
Jaz sem pričakoval več. Astra je po moje najbolj z zunanjo obliko udarila mimo. Pa še kar nekaj neumnih, čudnih rešitev v notranjosti.
Megan pa tudi z prostorom zadaj in z tistimi lučmi. Ne vem kako misle konkurirat Golfu in 308 še 5-6 let. Ene tri leta še nekako....ko pa prideta nov Golf in 308 bosta krepko zadaj.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov