Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a meganer Po sep 14, 2015 8:08 pm

Vsi samo nekaj jamrate kaj je podobno tistemu modelu, to unemu.......
pa povejte en avto k je čist drugacen. Kia sportage spredaj je kao porše, megan zadaj leon, un kot pasat, ma nemorejo naredit čist odbit, no če pa bi pa itak nebi bilo prodaje. Spomnite se tiste honde predzadnje eni se se samo zgražali drugi .... isto je bilo z meganon od 2004 naprej pri 5 vratnem modelu.
zato nekaj primerjat je mal .... tak je kot je. Ali ti je lep drugač maš astro, 308 k je men 5 vratni lep karavan poraz, .....
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Renault VG Po sep 14, 2015 9:07 pm

ecoblue je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Ni smiselno upati zaradi delnic.

to sem rekel malo za šalo malo za res. Saj tudi motorji od Renaulta so v MB, lahko da bodo kdaj sodelovali še pri designu v obratni smeri. :mrgreen:
Ko se odstrani zadaj podaljšek luči (fredi miler), spredaj pri lučeh solzica, spodaj pri meglenkah(je kot golf r line), stranske linije, tudi boki zadaj... da je vse nekako že videno... Kot je nekdo napisal kot da bi na hitro leona pogledal...
Ko sem videl novega talismana prvič, posebej sprednji gril, se mi je pa zdel kot pasat.
Peugeot 508 facelift posebej maska spredaj mi je dolgočasna še bolj kot pri Nemcih...kot nek rilec..
Design je subjektiven in nekdo ne bo videl nobene podobnosti, spet drugi veliko. Smo si različni ne glede na očala. :)

Saj zato pa delajo te podaljške luči in detajle, da ne bi bilo obtožb da je dolgočasen in podoben Nemcem. Če ne bi bile zadnje luči podalšane bi bile obtožbe da izgleda kot Leon.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a ecoblue Po sep 14, 2015 9:37 pm

Pravi fenomen "kopiranja" je KIA, oni bodo v en model spravili 10 različnih znamk, volan bo od enega, sprednja maska od drugega, zadnji del od tretjega itd...
Sicer je pa design pri avtih tako kot moda pri oblačilih, so neki trenutni trendi, ki jim designerji različnih znamk v večini sledijo...zato pa potem prihaja do "podobnosti".
Kaj se že vedo približne cene novega Megana?
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Peuggeott To sep 15, 2015 3:03 pm

ecoblue je napisal/-a:P
Francozi(pa tudi nekateri drugi proizvajalci) so začeli posnemat nekatere dolgočasne linije, verjetno ker VW ima največji tržni delež v Evropi in je to razlog, saj vsak hoče imeti čim večji kos pogače. Treba je gledat množice kaj jim je všeč.
Kar mi na hitro pade v glavo Mercedes, Jaguar itd...mi je zunanji design všeč. Renault-Nissan ima tako delnice v Mercedes Benzu, tako da nekaj upanja je tudi za Renault. :)


No no razlika med Francozem in Švabo je tudi, da Francoza lahko mirne duše prekolneš,če si to privoščiš pri volks wagnu se je pa treba paziti njihovih bolnih fanov in to leta 2015.Kranke Marke kranke Leute ;) 308ica najlepša, za njo takoj tale meganček. Luštkan ,takšne zadnje luči prvič vidim in nej slabu.
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a montblanc Sr sep 16, 2015 8:54 pm

Kaj pa trivratni model oz coupe?
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a weasel Ne sep 20, 2015 12:01 pm

A se samo meni zdi, da bo preglednost nazaj slaba?
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Gosic Po sep 21, 2015 10:04 pm

ecoblue je napisal/-a:Pravi fenomen "kopiranja" je KIA, oni bodo v en model spravili 10 različnih znamk, volan bo od enega, sprednja maska od drugega, zadnji del od tretjega itd...
Sicer je pa design pri avtih tako kot moda pri oblačilih, so neki trenutni trendi, ki jim designerji različnih znamk v večini sledijo...zato pa potem prihaja do "podobnosti".
Kaj se že vedo približne cene novega Megana?

:roll:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a INFINITI Sr sep 30, 2015 11:07 am

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a a_sist Sr sep 30, 2015 12:43 pm

Pri bencinskih motorjih pa žal spet lukna med 130 in 205 konji, kljub temu da tak motor bo v talismanu :?
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Sonderklasse Pe okt 23, 2015 5:22 pm

Lep pozdrav od Mercedesa GLA

http://www4.slikomat.com/13/1023/c6g-MEGA.jpg
[img]http://www4.slikomat.com/13/1023/c6g-MEGA.jpg[/img]

Renault je bil včasih bolj revolucionaren v designu, tole je kar razočaranje...
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a meganer Pe okt 23, 2015 5:47 pm

No ja tale izjava da je po dizajnu razočaral je pa za moj pojem mal mim. Počakaj novega golfa pa boš videl razočaranje.
Sam bi takoj imel gt line ta novega. Ampak ne grem na tla sedet zato čakam novega senika oz. Še raje kangooja.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Sonderklasse Pe okt 23, 2015 6:12 pm

[quote="meganer"]No ja tale izjava da je po dizajnu razočaral je pa za moj pojem mal mim. Počakaj novega golfa pa boš videl razočaranje.
Sam bi takoj imel gt line ta novega. Ampak ne grem na tla sedet zato čakam novega senika oz. Še raje kangooja.[/quote]

sorry ampak vse je že videno, novi megane res ni nič posebnega
nasprotno, ogromno linij ter detajlov je skopiral od avta ki je že 2 leti na tržišču
prednje luči in maska pa so proporcionalno (glede na velikost avta) čisto predimenzionirani
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a esem Pe okt 23, 2015 6:23 pm

"prednje luči in maska pa so proporcionalno (glede na velikost avta) čisto predimenzionirani"?
Ne smeši se, to ni niti blizu.
In kateri avto je 2 leti zunaj, da ga Megane kopira?
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Sonderklasse Pe okt 23, 2015 6:30 pm

esem je napisal/-a:"prednje luči in maska pa so proporcionalno (glede na velikost avta) čisto predimenzionirani"?
Ne smeši se, to ni niti blizu.
In kateri avto je 2 leti zunaj, da ga Megane kopira?


ma kakšno smešenje, to je fakt

kateri avto je 2 leti zunaj, da ga Megane kopira?
voilà (kot bi rekli Francozi) :mrgreen: :
Slika

p.s.:poslal sem ti PM, prosim za odgovor
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a esem Pe okt 23, 2015 7:03 pm

Ta dve leti starejši ima samo skopirano in premaknjeno zadnje okno. Sicer pa so vsi taki generični - predvsem zaradi funkcionalnosti (prostornosti).

Na ZS ti ne bom odgovarjal, ker ti nimam kaj reči (ne morem, ni v moji domeni) in ker si itak objavil na forumu (v eni temi). Tudi ne vem, kako bi ti pomagal, če se je res samo spremenilo.

Poskusi poiskat v profilu oz forumskih nastavitvah tole: "Privzeto omogoči BBCODE" in spremeni na vkljukano (yes). Morda je to vzrok za nedelovanje slik in citatov (predhodnega posta se ne citira!).

PS - vidim, da ti zdaj dela. Si spremenil to, kar sem predlagal? Če ne , kaj?
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Sonderklasse Pe okt 23, 2015 7:13 pm

esem je napisal/-a:Ta dve leti starejši ima samo skopirano in premaknjeno zadnje okno. Sicer pa so vso taki generični - predvsem zaradi funkcionalnosti (prostornosti).

Na ZS ti ne bom odgovarjal, ker ti nimam kaj reči in ker si itak objavil na forumu (v eni temi). Ne vem, kako bi ti pomagal, če je res samo spremenilo.

Poskusi poiskat v profilu oz forumskih nastavitvah tole: "Privzeto omogoči BBCODE" in spremeni na vkljukano (yes). Morda je to vzrok za nedelovanje slik in citatov (predhodnega posta se ne citira!).

PS - vidim, da ti zdaj dela. Si spremenil to, kar sem predlagal? Če ne , kaj?


kompletni zgornji del (oblika stranskih stekel, c-stebrička, 'knick'-a zadnjega 3.stekla, bok) vse je praktično enako.
Slika

Ostalo kar pa ni kopirano, pa ni nič novega.

razumem, smo že uredili - a potrebujem še vedno odgovor zakaj so se moje slike prihajajočega E-razreda, ki bo prišel šele 2016, premaknile v topic E-razreda letnik 2009 ?? pravtako vidim tule : naslov teme je 2014 Megane IV, a na koncu so objavljene slike novega. To pripelje do totalne zmede in nezmožnosti iskanja konkretnega modela.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a esem Pe okt 23, 2015 7:41 pm

Večinoma nadaljujemo isti model (in njega derivate) skozi leta in MB pri tem ne bo izjema. Tu so še vedno prisotne dileme okoli tega, kdaj je facelift, kdaj pa cel nov, katera letnica novega je prava ipd. Kdaj pa kdaj spremenimo/popravimo letnik v naslovu. Tako je lažje najti kot iskati dotični letnik - še posebno za nekoga, ki se slabše spozna. Ni pa jasno, kdo naj bi to sploh storil, ker o tem ni sledu.

BTW - si mogoče Safrane (etc). V mnogočem spominjaš nanj.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 23, 2015 10:16 pm

Jaz sem tudi takoj pomislil na janeza ( safrane ipd ) =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Sonderklasse So okt 24, 2015 12:14 am

esem je napisal/-a:Večinoma nadaljujemo isti model (in njega derivate) skozi leta in MB pri tem ne bo izjema. Tu so še vedno prisotne dileme okoli tega, kdaj je facelift, kdaj pa cel nov, katera letnica novega je prava ipd. Kdaj pa kdaj spremenimo/popravimo letnik v naslovu. Tako je lažje najti kot iskati dotični letnik - še posebno za nekoga, ki se slabše spozna.


Večje nelogike še nisem prebral.
- Če napišeš naslov 2016 novi renault megane pod naslov topica, ga boš pod iskalnikom vpisal in TAKOJ dobil
- Če pa je ta tema tudi pod 2014 Megane, pa seveda ne, ampak ti vrže vmes različne teme kjer se pojavi beseda Megane, ko pa že reciva da enkrat prideš in klikneš tudi na ta topic, pa najprej dobiš slike in debato o 2014 meganu, na eni 80776 strani pa celo potem od novega, torej moraš vsako stran prej dobesedno klikniti in preleteti, če se je vmes pa le morda že začela tema o novem meganu.
WTF? Kateri d****, sorry izrazu, se je spomnil tovrsten način? majkemi, res me zanima.
Nikjer v nobenem globalnem forumu (MotorTalk, GermancarsForum,etc.) ni tovrstnega sistema, nikjer.
In ne, nima biti kaj dileme kdaj je facelift, pač napišeš v naslov 'facelift', dokler je še polepljen dopišeš 'spy', ko pa pridejo official slike pa pač odpreš novo temo in napišeš ob naslovu ''uradno''.
Sicer mene boli, ampak take nelogike res še nisem videl. To ima za posledico resnično totalno zmešnjavo in porabo bistveno več časa, da lahko nekaj najdeš. Sorry, to ni kul.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2014 Renault Megane IV.

Napisal/-a Lignage Ne okt 25, 2015 10:19 pm

Sonderklasse je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Večinoma nadaljujemo isti model (in njega derivate) skozi leta in MB pri tem ne bo izjema. Tu so še vedno prisotne dileme okoli tega, kdaj je facelift, kdaj pa cel nov, katera letnica novega je prava ipd. Kdaj pa kdaj spremenimo/popravimo letnik v naslovu. Tako je lažje najti kot iskati dotični letnik - še posebno za nekoga, ki se slabše spozna.


Večje nelogike še nisem prebral.
- Če napišeš naslov 2016 novi renault megane pod naslov topica, ga boš pod iskalnikom vpisal in TAKOJ dobil
- Če pa je ta tema tudi pod 2014 Megane, pa seveda ne, ampak ti vrže vmes različne teme kjer se pojavi beseda Megane, ko pa že reciva da enkrat prideš in klikneš tudi na ta topic, pa najprej dobiš slike in debato o 2014 meganu, na eni 80776 strani pa celo potem od novega, torej moraš vsako stran prej dobesedno klikniti in preleteti, če se je vmes pa le morda že začela tema o novem meganu.
WTF? Kateri d****, sorry izrazu, se je spomnil tovrsten način? majkemi, res me zanima.
Nikjer v nobenem globalnem forumu (MotorTalk, GermancarsForum,etc.) ni tovrstnega sistema, nikjer.
In ne, nima biti kaj dileme kdaj je facelift, pač napišeš v naslov 'facelift', dokler je še polepljen dopišeš 'spy', ko pa pridejo official slike pa pač odpreš novo temo in napišeš ob naslovu ''uradno''.
Sicer mene boli, ampak take nelogike res še nisem videl. To ima za posledico resnično totalno zmešnjavo in porabo bistveno več časa, da lahko nekaj najdeš. Sorry, to ni kul.


Pozdravljeni,
naj Vam povem, da takšen nivo komuniciranja na forumu ni zaželjen. Vaše nestrinjanje bi se bi dalo izraziti lepše in vse se da rešiti. Temi o MB E sem razdružil, tako kot je prav, saj ste pisali o bodoči generaciji E modela. Kljub vsemu pa je povsem jasno, da pravil pri obljavljanju niste prebrali hkrati pa pametujete in žalite. Poizkusite s kakšnim drugim forumom, mogoče bo tam več tolerance za vašo nadutost... ;) Lep pozdrav. M.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 83 gostov