Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Polo78 To avg 02, 2016 12:33 pm

limas je napisal/-a:Mazda 3 je tudi najdražja v svoji konkurenci. Bežno sem primerjal cenik s pežojem 308 in razlika je kar opazna. Verjetno je razlog v japonski proizvodnji.


Čeprav je Mazda 3 med dražjimi v svojem razredu pa nikakor ne bo držalo, da je najdražja. Za P308 sicer ne bom trdil, ker se vanj nisem poglabljal. Ampak vzemi recimo po zdajšnjem ceniku Mazdo 3 z opremo Revolution ter 2.2 (150km) dizlom, ki pride okrog 23k eur in natančno poglej kaj vse ta paket zajema. Zdaj pa vzemi Golfa 2.0 tdi (150km) in ga opremi z vsem kar ima Mazda in boš hitro presegel ta znesek. Tudi pregovorno ugodna Astra gre lahko hitro s ceno prek 23k eur, čim vzameš primerljiv dizel (160km) in dodaš še kak kos opreme. Pri Hondi Civic, ki je verjetno najbolj neposreden konkurent pa za ta denar dobiš - v primerjavi z mazdinim 2.2 dizlom, inferioren 1.6 dizel (120km). Enako velja tudi za nekatere druge tekmece in to take, ki si ne bi mislil. Treba je torej natančno pogledat celoto kaj nek avto za določen denar ponuja.

Koliko bo dejansko prinesla G-Vectoring tehnologija se strinjam, da bo potrebno počakat še na kakšen test, da bomo ovrgli sum, da gre pri teh začetnih testih za PR propagando. Navsezadnje bo lahko vsak avto preizkusil tudi sam in povedal svoje mnenje. Vendar, če recimo pogledamo 'skyactiv' tehnologijo, ta dejansko deluje oz. ima nek pomen in ni zgolj še ena v vrsti PR bučk, kot je dandanes v avtomobilizmu v navadi.

Dejstvo je, da ima Mazda 3 v primerjavi s konkurenco svoje močne adute in to je tisto, kar sem hotel izpostavit. Seveda je jasno, da se kot pri vsakem avtu najde tudi kakšna pomanjkljivost. Ampak, ko potegnemo črto pod vse, je zame vsekakor eden najboljših v razredu.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a sašo5 To avg 02, 2016 7:18 pm

nekako je ne vidim (niti z lupo) tukaj notri viewtopic.php?f=2&t=43192&start=780 ne 3 ne 6 ...pa tudi svetovne št. niso glih nevem kako vehementne........skayactiv :?: :lol: 2.2 motor 129KM(150 ni nič boljši) v tako kot je tvoja.....195 končna. VW jev dizel 2.0 150KM je svetlobna leta pred Mazdinim, tako po performansah, kot porabi.......2.0 bencin 120KM :arrow: škoda vsakega centa za to....

Oblika; se strinjam ena lepših v klasi, čeprav bi v notranjosti armatura (števci) lahko bolje zgledali_kot pri šestci recimo, kjer so že po dveh letih uvideli, da so pihnili mimo in prenovljena je fenomenalna - lepša kot Audijeva recimo, tudi "tablica" je lepo postavljena, samo nekako jih ni na cesti, recimo model kot tvoj, jih je samo 5 belih v Brežicah, ter še ducat ostalih.....trojke nisem zaznal_še...
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a spektr To avg 02, 2016 8:22 pm

Seveda, VW je zakon. Sploh po vseh goljufijah itd, je še vedno zakon. Če pa že konkreten motor primerjamo, ne vem no, številke govorijo drugače. Recimo primer:
http://www.zeperfs.com/en/duel4469-5635.htm

Neko prevlado traktorja žal ne vidim?!?

Glede porabe pa tudi ne...

Image3.jpg
lp dejan
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a limas To avg 02, 2016 9:08 pm

Mazda3 je odličen voz, slabost je le majhen prostor za kolena zadaj in odsotnost karavanske različice.
Dodana vrednost tega avta je izdelava na Japonskem. Zanimivo, da ni nobene rabljene na avto.net, če pa se slučajno pojavi, je nesramno draga. Z razlogom.
Po 10 letih eksploatacije bodo vse komponente mazde še delovale, pri folcvagnu pa je to malo verjetno.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Polo78 Sr avg 03, 2016 12:39 pm

sašo5 je napisal/-a:nekako je ne vidim (niti z lupo) tukaj notri viewtopic.php?f=2&t=43192&start=780 ne 3 ne 6 ...pa tudi svetovne št. niso glih nevem kako vehementne........skayactiv :?: :lol: 2.2 motor 129KM(150 ni nič boljši) v tako kot je tvoja.....195 končna. VW jev dizel 2.0 150KM je svetlobna leta pred Mazdinim, tako po performansah, kot porabi.......2.0 bencin 120KM :arrow: škoda vsakega centa za to...


Pisanje neumnosti (glej odebeljen tekst) je očitno v tvoji domeni. Če bi si prebral kak test, preveril tehnične podatke oz. bi si nasploh malo razširil obzorja bi ugotovil, da je mazdin 2.2 150km dizel boljši tako v performansah kakor tudi v nižji porabi od VW-jevega 2.0 150km TDI motorja. Najbolj merodajen oz. če hočeš bistven podatek, ko govorimo o zmogljivostih pri dizlu, je njegova prožnost - torej vmesni pospeški, kjer bilo kateri model Mazde s takim motorjem poje konkurenta iz istega razreda, ki ima 2.0 tdi 150km motor. In to ti lepo kaže diagram, ki ti ga je prilepil @spektr, če si si ga ogledal (v kar nekako dvomim glede na to, da vedno pišeš ene in iste nebuloze). Če ima pa 2.0 tdi za tistih 5 km/h višjo končno hitrost pa je to pri hitrostih prek 210 km/h precej nepomemben podatek, ker avtomobilov nimamo zato, da bi se merili na Nordschleifu. :roll:

Kar se pa bencinarjev tiče, če sem malo zloben (pa niti ni daleč od resnice), ko se bo mazdin šele dobro utekel, boš pri biseru od TSI-ja zamenjal že 3 motorje... :lol: :lol: :lol:

Če so ti tako pomembne prodajne številke po svetu oz. neko merilo potem sklepam, da se strinjaš, da je Toyota Corolla kot najbolj prodajan avto vseh časov boljši od Golfa?!

Če si pa hotel biti zgolj sarkastičen, ker vedno smetiš teme kjer je omenjena Mazda ti pa sporočam, da ti to nikakor ne uspeva. Ali pa morda v resnici vse kar ti naštejemo precej dobro veš a si grizeš nohte, ker ne preneseš dejstva, da je TDI, kot alfa in omega vseh dizelskih motorjev (kar je očitno zabetonirana fama v preštevilnih podalpskih glavah), slabši skoraj v vseh aspektih od mazdinega dizla, kdo ve! :twisted: =P
Antiznačkar po prepričanju
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Gosic Sr avg 03, 2016 2:49 pm

Nakup dizelskega vozila v Sloveniji gre nekako takole:
Volkswagen dizel, nemški dizel, vse ostalo.

Mazda 3 je super avto. S prenovo je pridobila še izboljšanje izolativnosti in električno ročno zavoro. Upam tudi na avtomatski el. pomik vseh stekel.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a sašo5 Sr avg 03, 2016 4:39 pm

Polo78 je napisal/-a: Ali pa morda v resnici vse kar ti naštejemo precej dobro veš a si grizeš nohte, ker ne preneseš dejstva.....

ha, ha_to bo to..... :rofl "da ne poveruješ" bi rekli sosedi..... :mrgreen:
PS. sam očitno, ko mački na rep stopiš cvili, cvili.....
Polo78 je napisal/-a:Če si pa hotel biti zgolj sarkastičen, ker vedno smetiš teme kjer je omenjena M....

ne smetim, samo na živce mi gre to poveličavanje (prav od tebe) pa kaj drugega kot pri 6 (kar sem že večkrat priznal in mi ni težko)krasna notranjost(lepša za klaso kot novi A4) je tudi vse.....in še VW-jevci so manj agresivni pri poveličevanju, sploh neke zadeve, ki si tega ne zasluži

....sem že napisal, da je 6 (2014) prav ta motor 150KM moral na čipanje v Celju k enemu, da se sedaj spodobno pelje....
o tem prejšnjem 129 pa skayaktiv gor ali dol_eden slabših, ki sem ga vozil, pa lahko rečem, da sem vozil "vse"....
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a nejc1 Sr avg 03, 2016 5:40 pm

Zanimivo, kako povsod hvalijo te motorje a ti skos pišeš neke kot da so jih iz yugota vzeli. Mogoče si pa vozil kakšnega s kakšno okvaro/problemom (dovolj je samo, da kakšen maf senzor ne deluje kot je treba)...

Sicer pa:
https://www.youtube.com/watch?v=SZMjbmlYSRM
in Passat:
https://www.youtube.com/watch?v=04hoFDPwisU

Sem si vzel čas pa jih naštimal skupaj (od 0, od 60, od 100 do max), pa passat razen par kmh višje končne (ki je pa nepomembna, sploh pa v slo) povsod zaostaja malo...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a sašo5 Sr avg 03, 2016 6:11 pm

a to, da je Mazda 175KM pa nikom ništa_in kljub 200ccm3 in 25KM več za moje pojme že na posnetku (zadnjih 20-25sek) kaže, da se Mazdo j...e - od 3500/3600 rpm dalje katastrofa..... :arrow: o tem govorim cel čas, pa še bi se dalo...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a nejc1 Sr avg 03, 2016 6:13 pm

Mazda je kar lepo 150 KM, je zraven link do testa... Ja, ker dizla pa res rabiš vedno vozit na 4000 obratih :roll:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a emozul Sr avg 03, 2016 6:44 pm

Ene pa res ne razumem, daš jim črno na belem oni pa še vedno drugo "tumbajo"
Ja Sašo, malo si že v letih.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a sašo5 Sr avg 03, 2016 6:56 pm

emozul je napisal/-a:Ene pa res ne razumem, daš jim črno na belem oni pa še vedno drugo "tumbajo"
Ja Sašo, malo si že v letih.

52 res... =P
kaj pa je "črno na belem" :?:
nejc1 je napisal/-a:Mazda je kar lepo 150 KM, je zraven link do testa...

spodaj, komentarjih je cifra 175........ok - je 150ps......a tumbamo dalje :?: :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda Sr avg 03, 2016 9:13 pm

Gor na posnetku ali ima ta kanta od mazde sploh kaj zvočne izolacije ali so mogoče stekla pozabili vgradit :?
Sliši se kot bi bul tornado v avtu
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Gosic Sr avg 03, 2016 10:02 pm

Ker je v obeh posnetkih razvidna smer in moč vetra, ker sta oba posnetka nastala točno ob istem času na istem mestu en ob drugem... In pa ker sta posnetka narejena točno z enako kamero, z enako občutljivim senzorjem. Ne pozabi, da ta enaka kamera deluje v obeh avtomobilih hkrati, ker je pač posnetek tako nastal.

Mislim, eni res razmišljate natanko pod kotom 25 stopinj. Verjetno so hrčki v glavah precej utrujeni.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Polo78 Pe avg 05, 2016 8:33 am

sašo5 je napisal/-a:ne smetim, samo na živce mi gre to poveličavanje (prav od tebe) pa kaj drugega kot pri 6 (kar sem že večkrat priznal in mi ni težko)krasna notranjost(lepša za klaso kot novi A4) je tudi vse.....in še VW-jevci so manj agresivni pri poveličevanju, sploh neke zadeve, ki si tega ne zasluži


Poveličevanje? Poglej, številke so take kot so in si jih nisem izmislil jaz. In če jih potrdijo na mnogih testih, kjer izmerijo še kaj več kot le končno hitrost in pospeške 0-100, je to merodajen podatek tako zame, kot zate in vse, ki jih to zanima. Namesto, da si več kot očitno prizadet, da lahko "neka" Mazda naredi boljši dizel od VAG grupe, se rajši vprašaj zakaj je temu tako. Vzemi recimo motor iz stare 6-tke, ki jo imam jaz - 129km dizel, ki ni več najnovejši in ki ga v takih specifikacijah ne vgrajujejo več v nove modele in poglej koliko ima navora. Verjameš ali ne točno toliko kot aktualen 2.0 tdi 150km in sicer je to 340Nm, medtem, ko ima aktualen mazdin 150km dizel kar 380Nm. In če se količkaj spoznaš na avtomobilizem nasploh ti bo (upam) postalo jasno zakaj imajo mazdini modeli s tem motorjem občutno boljše pospeške pri vmesnih brzinah (40-90 km/h ipd.). Kako gre že tisto: "Konji prodajajo avtomobile, navor pa zmaguje dirke." Potem je tu še kompresijsko razmerje, ki je v novih mazdah občutno boljše in ki predvsem bencinarjem brez turbine omogoča, da v spodnjem območju vrtljajev niso tipično "mrtvi", dizlom pa, da ni nikakršne turbo luknje.

sašo5 je napisal/-a:....sem že napisal, da je 6 (2014) prav ta motor 150KM moral na čipanje v Celju k enemu, da se sedaj spodobno pelje....
o tem prejšnjem 129 pa skayaktiv gor ali dol_eden slabših, ki sem ga vozil, pa lahko rečem, da sem vozil "vse"....


Hja, če nekdo od 150km motorja pričakuje, da bo šel kot da bi imel 200+ km, je to izključno njegov problem. Čeprav se mi zdi, da ni šel na čipanje zato, ker bi bil motor slab ampak enostavno zato, ker je voznik hotel še več. Saj čipajo se tudi 200+ km bmw-ji, audiji itd. pa tudi tam ni govora o tem, da slo šli na čipanje zato, ker se po tovarniških spec. niso peljali spodobno... Zato so tole navadne bučke.

In pa to, ko praviš, da si vozil "vse". Tudi jaz sem vozil "vse" (tudi opevane TDI-je) in zato lahko še toliko bolj suvereno trdim, da je mazdin 2.2 dizel eden najboljših motorjev v tem rangu. In zanimivo se mi na tem mestu zdi, ker iz tvojega pisanja na a.com vem, da ti niso všeč majhni mlinčki s prostorninami 1.6 in navzdol, da pa v tem primeru ne prepoznaš (ali pa nočeš) prednosti višjih kubatur, ki se jih poslužuje Mazda. Mi pa za razliko od tebe ni izpod časti priznat, da je tudi 2.0 tdi 150km zelo dober motor, eden redkih, ki pri VAG grupi tudi nima nekih večjih težav z vzdržljivostjo.

Pa še nekaj, ker boš spet rekel, da poveličujem: Večkrat sem že omenil, da imajo tudi Mazde tako kot vse znamke, svoje pomanjkljivosti. O njih lahko brez problema odkrito spregovorim. Na kratko, kaj bi si želel, da bi bilo boljše (nekaj od tega so izboljšali s faceliftanimi modeli):
- zavore (zavorne poti so malenkost daljše kot pri konkurenci + diski se pri nekaterih modelih, zaradi pretrdih zavornih ploščic, še vedno znajo zvijat)
- zvočna izolacija (velja predvsem za prvotne modele pred faceliftom, predvsem CX-5 in M 3 - s tem, da je motor dobro izoliran, izboljšave bi bile potrebne pri hrupu iz podvozja in pišu vetra - slednje je recimo pri faceliftu CX-5 izboljšano za 50%, bomo videli za koliko bo pri 3-ki)
- razne malenkosti, ki sicer niso tako moteče oz. kakor za koga (del stikal še vedno neosvetljen, nekateri modeli nimajo dvostopenjskega odpiranja/zapiranja stekel - tudi aktualna 3-ka, ki naj bi s faceliftom to končno dobila, infotaiment pri 6-ki pred faceliftom - branje USB ključkov ipd.).
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda So avg 06, 2016 7:16 am

Kolikor jaz vem ima mazda 2.2 dizel motor z 380Nm in ne 2.0
Mazdin 2.2 motor razvije samo 175hp, vwjev 2.0 tdi pa 240hp in da ne govorim o auto menjalnikih kjer je mazda katastrofa na žalost in zvočno izolacijo, ki je sploh katastrofa :huh:
Mazda se bo morala zelo trudit, da bo prišla v premium razred, ker trenutno so samo cene premium


ps.: vsi so podlegli turbinam in tudi mazda bo prej kot slej oz kolikor jaz vem bodo že naslednji modeli imeli tudi bencinarji turbo.

ps1.: ne me narobe razumet. Nisem privrženec nobene znamke in tudi nobene ne zagovarjam. Vse imajo + in -
Zadnjič spremenil pskoda, dne So avg 06, 2016 7:37 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a spektr So avg 06, 2016 7:35 am

pskoda je napisal/-a:Kolikor jaz vem ima mazda 2.2 dizel motor z 380Nm in ne 2.0
Mazdin 2.2 motor razvije samo 175hp, vwjev 2.0 tdi pa 240hp in da ne govorim o auto menjalnikih kjer je mazda katastrofa na žalost in zvočno izolacijo, ki je sploh katastrofa :huh:
Mazda se bo morala zelo trudit, da bo prišla v premium razred, ker trenutno so samo cene premium


ps.: vsi so podlegli turbinam in tudi mazda bo prej kot slej oz kolikor jaz vem bodo že naslednji modeli imeli tudi bencinarji turbo.



Nekaj je uporaben motor primeren za večino kupcev, nekaj pa je show-off motor, s katerim merijo kdo ma daljšega. To da ma njihov dizl 240 konjev, je čist brez predmetno o tem kar tukaj debatiramo.

Mazda je kar se tiče ročnega menjalnika precej spredaj pred VW, pa še pred marsikaterim premium vozom tudi. Avtomatike pač svoje res nima, uporablja to kar uporabljajo drugi, recimo v insigniji je ista avtomatika, kar se pa zvočne izolacije tiče so pa v zadjem FL modelu to precej popravili.

In kokr vem, Mazda ni premium avto, pa mislim da tudi noče biti. Cena je pa čisto sprejemljiva oz. zelo ugodna glede na to kaj dobiš, sploh s stališča koliko oz. kako je avto vozljiv. Tle je passat precej precej zadaj. Odvisno koliko komu kaj pomeni. Če si nastopač, si pač kupiš nemca, s katerim baje požanješ več odobravanja :lol: ...

Še zdaleč da bi bila cena premijska no..kake kvasiš. Passat za 50 jurjev je pa že bližje tem rangu ja, to pa drži.
lp dejan
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda So avg 06, 2016 7:44 am

Mater zagovarjaš to mazdo :roll:

Brezpredmeten :?: osebno sem že kar nekaj avtomobilov videl po cesti z tem motorjem oz če ne več kot novih mazd

Menjalnik ima res porazen oz zanič in v 6-ci kjer se v večji večini odločajo za ta menjalnik mazda nima kaj pametnega ponudit in to ni zame nobena premium znamka.

Potem rang golfa ima mazda samo 150hp dizla in nič več

Sploh v ponudbi nima 3 vratnih modelov, ki pa ga imajo premium znamke

Neki kvazi premium znamka komaj zdaj malo popravlja zvočno izolacijo :roll:

Drugače ni slaba mazda, ampak je zelo daleč od premium
Zadnjič spremenil pskoda, dne So avg 06, 2016 7:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a spektr So avg 06, 2016 7:55 am

Kdo sploh govori da je premium?!? Kje si to sploh zasledil?

Pa pri nemcih malce poglej, kaj še odpravljajo oz. kaj še vedno odpravljajo in kaj ne. Pač, eni to drugi ono. Meni se zdi za ta keš dober dil, dobiš precej vozniško nastrojenega avta...če ti seveda to kaj pomeni.
In časi nemške prevlade so že zdavnaj mimo. Ok na nekaterih področjih jo imajo še vedno, pač nekaj jim mora ostati. Sicer smo se pa pogovarjali prejle o motorju, in traktor že zdavnaj ni več paradni konj med traktorji.

Itak bodo pa čez n let dizli šli v pozabo...do takrat pa upam, da bo švaba naredu en pameten neproblematičen bencinar =P

Če pa kupiš avto zato, da se za vikend pelješ v nakupovalni center pa verjamem da je passat boljša izbira :lol:
lp dejan
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda So avg 06, 2016 7:59 am

Ne vem kdo govori, ampak vedno se omenja mazda in premium

Nemci na žalost imajo prevlado ne glede kaj delajo ( :roll: ) na našem trgu, kar se lepo vidi če se malo zapelješ po naših prelepih cestah

Dizli bodo še kar nekaj let in ko bodo šli v pozabo in tudi bencinarji oz vsi na notranje izgorevanje

Po nakupih je boljša mazda, ker je ni škoda če ti jo kdo rukne z vrati na parkirišču :mrgreen:
Zadnjič spremenil pskoda, dne So avg 06, 2016 8:05 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 51 gostov