Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a evilfury So avg 06, 2016 8:04 am

:roll:
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a spektr So avg 06, 2016 8:05 am

pskoda je napisal/-a:Ne vem kdo govori, ampak vedno se omenja mazda in premium

Nemci na žalost imajo prevlado ne glede kaj delajo ( :roll: ) na našem trgu, kar se lepo vidi če se malo zapelješ po naših prelepih cestah

Dizli bodo še kar nekaj let in ko bodo šli v pozabo bodo šli tudi bencinarji oz vsi na notranje izgorevanje


Ne vem, mazda ni premium..vsaj zame.
Ja imajo prevlado ja, če gledaš prodajne številke sploh. Ampak to je že druga debata..bolj s poudarkom na zgodovini itd...Ljudje so pač navezani na eno stvar, tudi tukaj se pozna da smo narod ovac, kjer je zelo težko prestopiti okvir. To da je na cestah veliko volkswagnov, renojev, itd..seveda še ne pomeni, da konkurenca nima kaj za ponudit, mogoče celo boljšo alternativo.
lp dejan
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a nejc1 So avg 06, 2016 10:11 am

M**** se p*****e nekaj :roll: In koliko ljudi kupi več kot 150 KM v Golfu ali 190 KM v Passatu?! Verjetno manj kot 5% in očitno se Mazdi že ne splača razvijat in ponujat močnejših motorjev za tisti izredno majhni delež kupcev, če bi bilo veliko povpraševanja verjemite, da bi bil kaj hitro kak še močnejši motor v ponudbi... Prejšnja trojka je imela 185 KM dizla, pa se s tem motorjem verjetno ni prodalo 1% vozil med vsemi trojkami...

Glede premiuma, si pa to da je Mazda premium samo ti pskoda napisal, Mazda je en čist normalen srednji rang, kot Vw, Ford, Honda in podobno, premium sta recimo Bmw in Mercedes pa še to s polnimi paketi opreme, kjer je pa cena x2 in več proti Mazdi... Oz. pravi "premium" se začne z E klaso oz. serijo 5.

Pa naučite se, da ima vsak svoj okus glede avtomobilov, in kar je nekaterim j**c je lahko drugemu top avto in obratno in hvalabogu, da je nekaterim še kaj drugega všeč, kot ta vw, kako dolgočasen bi pa bil svet, če bi se sami gnojfi vozili okrog..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda So avg 06, 2016 1:40 pm

Jaz pač imam tak mišljenje in tudi sem med tistimi 5% ali kolikor že praviš, čeprav osebno mislim, da je nas dosti več.
Da nima neka znamka v ponudbi več kot 150hp dizla je sramota, ker jih stane toćno en drekk.
Še recimo 7 let stara lacia delta je imela v ponudbi 1.9 190hp dizla
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a sašo5 So avg 06, 2016 1:56 pm

spektr je napisal/-a:
Itak bodo pa čez n let dizli šli v pozabo...

leta 1971 sem šel v 1 razred in takrat so vsi naveliko govorili, da svetovne zaloge nafte zadoščajo za največ deset let, ali pa še to ne_piše se 2016, nafte pa za ??? oz. noben se več s tem ne ubada....oz. bi rekli več kot dovolj za to stoletje...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Renault VG So avg 06, 2016 2:10 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz pač imam tak mišljenje in tudi sem med tistimi 5% ali kolikor že praviš, čeprav osebno mislim, da je nas dosti več.
Da nima neka znamka v ponudbi več kot 150hp dizla je sramota, ker jih stane toćno en drekk.
Še recimo 7 let stara lacia delta je imela v ponudbi 1.9 190hp dizla


Mislim ja, Delta je izredno dober primer uspešnega avtomobila ja :lol:

Kar se pa Mazde 3 tiče, meni ni všeč ne zunaj ne znotraj. Vrjamem, da je avto dober morda boljši od nekatere konkurence ampak če mi avto ni všeč potem je to to.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a nejc1 So avg 06, 2016 2:38 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz pač imam tak mišljenje in tudi sem med tistimi 5% ali kolikor že praviš, čeprav osebno mislim, da je nas dosti več.
Da nima neka znamka v ponudbi več kot 150hp dizla je sramota, ker jih stane toćno en drekk.
Še recimo 7 let stara lacia delta je imela v ponudbi 1.9 190hp dizla


Tut Mazda 3 je imela že pred 13 leti 185KM 2.2 dizla, zdaj pa imajo 150 KM max pri trojki, očitno že vedo zakaj ;) Tudi Civic ima dizla max 150 KM, isto C4, Astra ima max 160, ampak samo 1.6 motor, Auris če se ne motim celo samo 112 KM max itd.. Pol je za vse te avtomobile (pa še kup drugih) sramota, ker nimajo močnejših motorjev? Če ti tako praviš pa naj bo tako =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda So avg 06, 2016 10:19 pm

Ja, ker bi recimo rad imel eno od teh znamk ker mi je oblika všeč, ampak imam pogoj ++150hp dizla in odpadejo vse tiste ki si jih naštel, ker jim je zgleda problem 2 ali 3 komponente zamenjat.
Drugače se pa tudi najdejo in recimo 308 ima v ponudbi tudi astra gtc potem premium znamke imajo vse v ponudbi, vw grupa itak.

ps.: jaz sem imel +16 let nazaj 150hp avto, zato ne bom šel na slabše
Lp
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Polo78 Ne avg 07, 2016 12:02 am

pskoda je napisal/-a:Kolikor jaz vem ima mazda 2.2 dizel motor z 380Nm in ne 2.0
Mazdin 2.2 motor razvije samo 175hp, vwjev 2.0 tdi pa 240hp in da ne govorim o auto menjalnikih kjer je mazda katastrofa na žalost in zvočno izolacijo, ki je sploh katastrofa :huh:
Mazda se bo morala zelo trudit, da bo prišla v premium razred, ker trenutno so samo cene premium


ps.: vsi so podlegli turbinam in tudi mazda bo prej kot slej oz kolikor jaz vem bodo že naslednji modeli imeli tudi bencinarji turbo.

ps1.: ne me narobe razumet. Nisem privrženec nobene znamke in tudi nobene ne zagovarjam. Vse imajo + in -


Kje je pa kdo pisal o 2.0 dizlu? Itak je 2.2 dizel in ja, 150km verzija ima 380Nm. In to, da ni močnejšega dizla zame ni prav noben minus in predvsem ni in ne more biti merilo, da je pa zato nek avto slabši od drugega, ki ima v ponudbi tudi precej močnejše motorje po katerih ne poseže niti 1% kupcev. Zaradi mene lahko dajo v Golfa 500km motor pa bo gledano kot celota (skozi moje oči) še vedno slabši od Mazde 3, ker to ne bo nič drugega kot kurčenje oz. merjenje organov.

Glede izolacije pri mazdah, da se razumemo, ja lahko bi bila boljša, nikakor pa ni katastrofa, daleč od tega. Iz lastnih izkušenj vem, ker imam pač priliko vozit avtomobile različnih znamk, zato so take izjave totalno pretirane. Enako nisem zasledil niti enega testa, kjer bi pod minus dali zvočno izolacijo, niti pri meritvah hrupa v decibelih ni nekih velikih odstopanj v primerjavi s konkurenco. Sem pa celo zasledil test, kjer so Mazdo 3 primerjali z Audijem A3 in BMW 1 in so navedli, da je motornega hrupa najmanj prav v Mazdi, čeprav je ta slabše izolirana od ostalih dveh. Še posebej v A3 motorni hrup pri pospeševanju pokvari sicer zelo dober ambient. Link do testa: https://www.youtube.com/watch?v=76xUE9T3fOM

O avtomatskih menjalnikih pa rajši ne bi, ker se ve kateri je katastrofa kar se vzdržljivosti tiče.

In pa to, da bi bila Mazda rada premium je zraslo zgolj na tvojem zelniku. Čeprav boš rekel, da jo ravno v zgornjem testu primerjajo z dvema premium znamkama ampak tam se gre v osnovi zgolj za to, da so pokazali kaj se za podoben denar dobi pri običajnih in kaj pri premium znamkah. Namesto Mazde 3 bi bil tam komot katerikoli drugi ne-premium avto.

Glede teh "turbo-mlinčkov" in trditve, da jih bo slej ko prej imela tudi Mazda pa bi želel imeti kak kredibilen link. Neglede na to pa vsaj zame osebno ni noben minus, da se pri Mazdi še niso poslužili downsizinga (čeprav na trgu obstajajo tudi dobri in hkrati zanesljivi "turbo-mlinčki"). Imajo pač svojo filozofijo, ki se tudi v praksi izkaže za uspešno - nizka poraba, dobra odzivnost kljub manjku turba zaradi kompresijskega razmerja, ki je podobno kot pri super športnih avtomobilih in zopet pregovorna neproblematičnost motorjev.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a emozul Ne avg 07, 2016 12:17 pm

Defenitivno je 150KM dovolj. Je pa zanimivo, da recimo od Octavij, vidim na Gorenjskem (moj konc) ful Škod RS.
Seveda je od vsakega posameznika odvisno (seveda tudi finančno) za kaj se bo odločil.
Sam definitivnio mazdo ne bi dal pod premium, je pa zanimivo, da je recimo astra bila na testu boljša od bmw 1 (tako, da j**e... premium).
Evo še test, ki sem ga že pri astri dodal, če koga zanima:
http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/4de/ ... el-BMW.pdf
Prav tako ,sam ne bi mogel primerjat golfa/octavije/leona napram mazdi 6, ki je vsaj po kakovosti mnogo boljša!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a tomzzi Ne avg 07, 2016 12:49 pm

A se pri Mazdi dobi kaj popusta?
Kaj pa cene servisev za Mazdo 3 G120 recimo? Me zanima če ima kdo podatke iz prve roke.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Blinder Ne avg 07, 2016 1:01 pm

Mocnejsi motorji pomagajo dvignit image celemu modelu avtomobila.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda Ne avg 07, 2016 2:12 pm

To jaz govorim in tudi vse resne znamke imajo v ponudbi pa tudi, če bi prodali samo par %.

Če bo v prihodnih nekaj let na voljo golf gtd z 240hp in ne bo konkurence bo sigurno v moji garaži čeprav bi zelo rad videl, da bi tudi konkurenca kaj takega ponujala med drugimi tudi mazda, ki vizualno za moj okus ni slaba
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a tomzzi Ne avg 07, 2016 3:51 pm

tomzzi je napisal/-a:A se pri Mazdi dobi kaj popusta?
Kaj pa cene servisev za Mazdo 3 G120 recimo? Me zanima če ima kdo podatke iz prve roke.


?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a maniaxxx Ne avg 07, 2016 6:04 pm

Popust pri mazdi je redkost, ponavadi je v obliki kake gratis metalic barve...za servis pa ne bi vedu..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a pskoda Ne avg 07, 2016 6:11 pm

Za popuste neradi slišijo oz ne vem kako je če vzameš iz zaloge ker mene zaloga ni zanimala. Servisi so pa podobno dragi kot pri konkurenci.
Moje info od makome drugače pa ne vem kaj je tak problem iti vprašat
Lp
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a ThugBoy Ne avg 07, 2016 8:09 pm

za popuste še niso nekaj slišali pri mazdi, vsaj pred dvemi leti ne.
Redni servis pa je bil okrog 160eur, za ta švoh bencinarja.
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a Polo78 Ne avg 07, 2016 10:10 pm

tomzzi je napisal/-a:A se pri Mazdi dobi kaj popusta?
Kaj pa cene servisev za Mazdo 3 G120 recimo? Me zanima če ima kdo podatke iz prve roke.


V LJ bolj težko, največ kar ti ponudijo je brezplačen prvi redni servis ipd. Je pa drugače s saloni izven LJ oz. vsaj take so moje izkušnje. Vendar vseeno nekih bajnih popustov ne gre pričakovat.

Cena rednega servisa za bencinarja bo res tam okrog 160 eur, servis pa je na 20.000 km oz. 1 leto (kar prej nastopi). Točno določena konkurenca ima recimo nekoliko cenejše servise, vendar še vedno trmasto vztrajajo pri servisu na 15.000 km. Tudi če se odločiš za opcijo t.i. longlife servisa, ker delaš veliko km/letno ter voziš na daljše relacije, zaradi česar bi se ti interval komot podaljšal, ti potem ne priznajo podaljšane garancije kar je zame osebno velik nateg, ker v tujini pri isti znamki take prakse nimajo. In ko sešteješ število servisov do npr. 150.000 km pri eni in pri drugi znamki ter jih pomnožiš s ceno servisa ugotoviš, da je lahko navidezno dražji redni servis v resnici cenejši. In še enkrat, da ne bo spet nesporazuma, to velja izključno za tiste, ki delamo večjo letno kilometrino in ne za tiste, ki delate do 15.000 km letno. Ampak vseeno folk o takih stvareh sploh ne razmišlja in gleda samo tisto cifro na papirju.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a tomzzi Po avg 08, 2016 9:44 am

Hvala ti.

Hja potem je servis kar drag če primerjam z znamko katero sedaj vozim. Pa je predviden servisni interval na 30.000 za dizla. Mislim, da tudi za bencinarje. Osebno delam na vsakih 20.000, ker se mi zdi 30.000 le malce preveč oziroma mu nič ne škodi če naredim 10.000 prej...
Za svojega sem za prvi servis (2010) kjer se ne menja vseh filtrov plačal 135€.

Tako. da se mi zdi kar zasoljena cena v direktni primerjavi. S tem, da pri jaz dobim tudi na servise (redne) popust pri trenutni znamki katero vozim na račun firme pod katero spada ta avtohiša.
Hvala.

Sprašujem, ker bom ta mesec šel naročit nov avto. In je bila tudi Mazda 3 med kandidati... Vendar nisem več siguren če je to najboljša opcija.
To pa zato, ker dobim novo Astro 1.4 125KM Innovation + led luči in še kakšno malenkost s popusti ceneje kot Mazdo 3 G120 Attraction.
Pa verjetno ima (skoraj sigurno) kak kos opreme več.
Obe pa kolikor vidim pridejo serijsko z 16" alu platišči. Kar je meni ok. Zdaj imam 17" pa ne vidim več smisla imeti tako dimenzijo na takšnem avtu za moje potrebe. Za normalno vožnjo bodo 16" povsem ok. Pa še strošek je nižji ob menjavi gum.
Edin videz "trpi" čeprav mi je to zadnja briga.

A bencinarji imajo jermen ali verigo?
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 2013 Mazda 3

Napisal/-a spektr Po avg 08, 2016 9:47 am

Mene pride za 2.2. dizl servis okoli 170-190 evrov. Na pooblaščencu. Odvisno tudi, kako se spogajaš :)
lp dejan
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Switch in 52 gostov