Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a Renault Co Sr apr 03, 2013 9:32 pm

ZAnimivo ker mi latitude ne deluje prav nič korejsko mogoče zadnje luči me malo spominjajo na korejca drugače pa ne vem meni nekako deluje prestižno še en posnetek . Za laguno coupe se strinjam z vami lep lepo oblikovan in všečen avtomobil . Meni je bočna linija latituda deluje elegantno sploh s tistimi 17" platišči . Ja vsak ima svoj okus nekaterim je latitude grd nekaterim pa enostavno lep.
Avantime je tudi meni lep in izgleda moderno , pa čeprav je že kar precej v letih. Za clia si pa nekako ne predstavljam kakšen bo videti v premium varijanti.velsaitis pa tudi meni ni lep zadek ja spredaj pa ne .

Posnetek latiude:

http://www.youtube.com/watch?v=sgUXzxU3Rgo
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a ~toMmy~ Sr apr 03, 2013 9:38 pm

Pa ti veš, da Latitude praktično je preznačkan korejec?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Renault Co
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Če okt 11, 2007 2:41 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a Renault Co Sr apr 03, 2013 9:43 pm

ja vem in?!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a odprti clio Sr apr 03, 2013 10:00 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Pa ti veš, da Latitude praktično je preznačkan korejec?


Furthermore - to je Laguna... Mislim, Renault je v EU navlekel SM3, SM5 in QM5. Ko pa je prišla beseda na SM7... Ne, takrat so povlekli črto zaradi slabih izkušenj... Po moje edini model, ki bi se znatno prodajal (govorim o prenovljeni različici).

Slika

Glede VelSatisa... Spaka je huda beseda; jaz je tudi za Multiplo ne bi uporabil (saj vas je Dino lepo opisal)... Z velikim veseljem bi imel takega, ki ga poganja Nissanov agregat in ga krasi nazv prestolnice na vratni letvici. Nikoli ga nisem dojemal kot konkurenco čemurkoli, ker je čisto svoj - v segmentu, ki je bil očitno obsojen na propad.
Zadnjič spremenil odprti clio, dne Sr apr 03, 2013 10:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a skopusnik Sr apr 03, 2013 10:08 pm

C4V4L13R je napisal/-a:Da ne govorim o za kozlat grdem kombiju Vel Satis. Naj ma se tak superduper zic in pa tecno babo z nepomembnimi podatki, avto je neresen, neposloven, poleg neelegantne oblike, neroden ko brane za v ruzak. Neko skrapucalo med kombijem in nevemcim sploh se, pac NI elegantna poslovna limuzina. Avantime je pa spet neka zgodba zase s tistimi 27-metrskimi vrati...oblika sicer se kar nekako je.


Meni je Vel Satis lep avto. Ne vem zakaj bi bil neresen, neposloven, bla bla... zato ker ni Audi ali BMW?! A mora bit nizek pa dolg u 3pm da je elegantna oblika? Ja madona no. Neroden ker? A je previsok pa ne gre v garažo? Ne, ni elegantna LIMUZINA. Ker ni limuzina sploh. In nikjer ne piše da je. Ne spada v razred A6/A8, BMW 5/7 itd., ker je pač neka svoja oblika. Isto bi lahko za X6 govoril da je neroden k grable za v ruzak, pa neeleganten terenc.
In kaj je z vrati Avantime-a narobe? So pač mal daljša :) Se vidi da nisi nikoli imel katerega od teh dveh. Meni osebno je Vel Satis 3.5 v6 Initiale top avto. Z veseljem bi ga imel!
In ne mislit da zagovarjam ker je pač Renault. Ampak men sta oba avta všeč. Je pa povsem res - sta nekej posebnega, nekaj drugačnega od ostalih.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a C4V4L13R Sr apr 03, 2013 10:24 pm

Ta dva avta sta toliko posebna, da enostavno ne moreta biti konkurenca temu, čemur naj bi bila. To enostavno ni nadomestek Safrane-a, je nekaj povsem drugega.

Kar se tiče oblike, je to povsem subjektivno - z drugega zornega kota, sta ta dva avtomobila dosti prostornejša. Vel Satis npr. ima tudi dosti lažji dostop zaradi višine od nizko ležečih limuzin (Avantime sem izklučil tukaj ravno zaradi vrat, ki kljub naprednemu sistemu odpiranja in odmikanja naprej, potrebujejo ogromno prostora za odpiranje) Ampak eno izključuje drugo, zato nista bila nikoli konkurenca ničemur.

Poglej, kaj se v tem segmentu prodaja. Neke kvazi multi oblike in križanci v premium razredu se nikoli niso obnesli. Al naj bo SUV, al naj bo limuzina al naj bo pa enoprostorec. Če je nekaj vmes, in nakazuje, "da še sam ne ve, kaj hoče bit" to v odločnem poslovnem svetu ne pije vode. Drugačna zgodba s "funky" avtomobili je v nižjem razredu, tam si lahko privoščiš filozofiranje na vse konce, namreč z nižjo ceno zajameš drugačno publiko, kot v premium segmentu...

Če pa že omenjaš BMW - tudi serije 5 GT je razočaral s prodajo pa je vrhunski voz, ki cilja celo višje od Vel Satisa...ni to to. Križanci oz. neka skrapucala ne gredo v promet pa je lahko peščici to še tako všeč. Če bi BMW ukinil serijo 5 in 7, ter proizvajal le GT5, sem prepričan, da bi izgubil klientelo, ravno tako, kot se je to zgodilo Renaultu.

Sploh pa tega ne narekujem jaz, namreč trg ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a ~toMmy~ Če apr 04, 2013 12:00 am

Z nakupom Vel Satisa in Avantima si vsaj pokazal, da imaš bujno domišljijo oz. karakter, z nakupom Latituda je ravno obratno.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a dask Če apr 04, 2013 12:16 pm

Zanimivo, do sedaj sem Latituda videl samo od zunaj in do tele debate sem bil prepričan, da je to nek rang Thalie... Se pravi Renaultov ponesrečen poskus narediti limuzino iz nekega drugega modela oops
Res mi ne zgleda nič kaj premium....
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a Bat_zajla Če apr 04, 2013 2:01 pm

Največja slabost vel satisa (poleg miljon drugih stvari) je bila v tem, da je kljub svoji velikosti, ni bil zmožen prevažati 5 ljudi. Če se bil večji kot 160cm si na sredini na zadnji klopi butal ob strop. Sedeži so že masivni in ampak si se na usnjenih peljal po celem avtu, ker niso imeli nikakršne bočne opore. Praktično so ene velike usnjene klopce, poleg tega se je pa avto zelo nagibal v vse smeri. Ta avto naj bi bil konkurent bmw 5, audi a6 in mercedes E. Edina prednost pred njmi je njegova oblika, ki je nekaterim všeč nekaterim pa ne. Da o pokvarljivosti in težavah ne govorim.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a kljukec Ne apr 07, 2013 1:40 pm

po moje pa je bila največja pomanklivost prav oblika

v tem segmentu se je že večkrat pokazalo, da je klasika zakon kar se tiče prodajnih številk

lp
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a zany Ne apr 07, 2013 6:47 pm

kljukec je napisal/-a:po moje pa je bila največja pomanklivost prav oblika

v tem segmentu se je že večkrat pokazalo, da je klasika zakon kar se tiče prodajnih številk

lp



Tukaj bi se pa kar strinjal. Še vedno je pri nakupu avtomobila prvo prisotno "čustvo", da se sploh začneš zanimat za določen avtomobil/znamko. In ravno glede oblike je bilo največ deljenih mnenj. Se mi zdi, da so ga ljudje v tistem času dojemali kot preveč posebnega(isto se je zgodilo z modelom avantime). Še dobro se spominjam kakšna mnenja so letela, ko je sosed na dvorišče parkiral velsatisa(od takrat pa do danes enega in edinega v občini). Nič kaj dobra. Na isti poti je bil citroen z c6. In tukaj je renaultov latitude..verjetno še en slab renojev poizkus v višjem razredu.
 
Uporabniški avatar
Leonid Fedun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne mar 24, 2013 3:57 pm

Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Leonid Fedun Ne apr 14, 2013 9:42 pm

Renaut-Nissan, ki je 100 % lastnik romunskega proizvajalca vozil Dacia je zagrozil, da bo v primeru nadaljnih izsiljevanj z strani romunskih sindikatov prestavil celotno proizvodnjo vozil Dacia v Maroko. V Maroku ima koncern Renault-Nissan veliko modernejšo proizvodnjo linijo vozil kot v Romuniji. Iz koncerna Renault-Nissan so sporočili, da so delavci tovarne Renault v Maroku pripravljeni delati za 50 % nižjo plačo, kot delavci v Romuniji.

http://www.inautonews.com/pay-conflicts-in-romania-might-force-dacia-to-shift-production-in-morocco#.UWsRR30dx4I

http://www.just-auto.com/news/new-renault-nissan-alliance-dacia-entry-vehicle-plant-opens_id120108.aspx
Vice president of Lukoil oil company and IFD Kapital investment group. Owner of football club Spartak Moscow.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a odprti clio Ne apr 14, 2013 11:17 pm

Leonid Fedun je napisal/-a:Renaut-Nissan, ki je 100 % lastnik romunskega proizvajalca vozil Dacia je zagrozil, da bo v primeru nadaljnih izsiljevanj z strani romunskih sindikatov prestavil celotno proizvodnjo vozil Dacia v Maroko. V Maroku ima koncern Renault-Nissan veliko modernejšo proizvodnjo linijo vozil kot v Romuniji. Iz koncerna Renault-Nissan so sporočili, da so delavci tovarne Renault v Maroku pripravljeni delati za 50 % nižjo plačo, kot delavci v Romuniji.

http://www.inautonews.com/pay-conflicts-in-romania-might-force-dacia-to-shift-production-in-morocco#.UWsRR30dx4I

http://www.just-auto.com/news/new-renault-nissan-alliance-dacia-entry-vehicle-plant-opens_id120108.aspx


To je bolano... Ne verjamem, da bi iz dobrote stavkali...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a sašo5 Po apr 15, 2013 12:27 am

odprti clio je napisal/-a:To je bolano... Ne verjamem, da bi iz dobrote stavkali...

Francozi (renaultovci) so bolani_očitno si že pozabil, ko so izsiljevali Slovenijo (7-8let nazaj) je moral takratni premier(Rop) francozom za vsako delovno mesto plačat 50.000 dem proračunskega denarja......
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a Jerch_ Po apr 15, 2013 6:13 am

poleg tega se bolano pretaka tudi denar nazaj v FRAncijo. recimo pri sestavi avtov v Slo se nek del proizvaja v franciji in se ga v Slo vknjiži po nenormalno visoki ceni. Tako denar lepo odteka v centralizirano matično podjetje, pri nas pa luknjo pokriva država..
 
Uporabniški avatar
benf1
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Po jun 18, 2007 1:47 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a benf1 Po apr 15, 2013 2:15 pm

seveda so kapitalisti bolni
je pa tudi res, da imajo ti delavci precej večjo plačo od povprečja v državi (kljub temu pa so to še vedno precej mizerne plače)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a odprti clio To apr 16, 2013 9:21 pm

sašo5 je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:To je bolano... Ne verjamem, da bi iz dobrote stavkali...

Francozi (renaultovci) so bolani_očitno si že pozabil, ko so izsiljevali Slovenijo (7-8let nazaj) je moral takratni premier(Rop) francozom za vsako delovno mesto plačat 50.000 dem proračunskega denarja......


Se bojim, da si me napak razumel...

Bolano mi je, da se v javnost mečejo taka PR sporočila, kjer pišejo o tem, kako so bogi bogi, ker dajejo visoke plače in jih delavci izsiljujejo... Saj pravim - zaradi dobrote sigurno ne stavkajo.

Da pa ne boš mislil, da je zgolj "Francoz" pobiral denar. Tudi druge firme (denimo na LEtališki v Lj.) se na podoben način širijo. Se jo proda in nato država "3X" vrne kupnino, da bi tujci sploh zaposljevali :shock:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Stavka v romunski tovarni Dacia

Napisal/-a dask Sr apr 17, 2013 11:46 am

Jerch_ je napisal/-a:poleg tega se bolano pretaka tudi denar nazaj v FRAncijo. recimo pri sestavi avtov v Slo se nek del proizvaja v franciji in se ga v Slo vknjiži po nenormalno visoki ceni. Tako denar lepo odteka v centralizirano matično podjetje, pri nas pa luknjo pokriva država..


Si siguren? Kaj pa porečejo na to davčna in revizorji? Take firme morajo imeti transferne cene urejene in utemeljene.
 
solomoto2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jun 05, 2013 10:30 am

Re: Renault in oznaka premium

Napisal/-a solomoto2 Pe jun 07, 2013 7:25 am

odprti clio je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Pa ti veš, da Latitude praktično je preznačkan korejec?


Furthermore - to je Laguna...



Kaj si mislil s tem, da je to Laguna?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a IcEm4n Pe jun 07, 2013 9:37 am

Poglej notranjost Samsunga SM5 in notranjost Lagune, pa ti bo mogoče jasno.
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov