Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10999
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a martin_krpan Po okt 21, 2013 3:09 pm

Novi kombi, ki bo zamenjal potniške verzije Viana. MB je že objavil uradne fotografije notranjosti, glede videza zunanjosti je na voljo samo ena skica:

http://lh4.ggpht.com/-gxtiUOTMJoo/UmUXo ... 25255D.jpg

armaturka:
Slika

vir:
http://auto.blog.rs/blog/auto/top-secre ... es-v-klase
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a Nejko Po okt 21, 2013 7:41 pm

A to drži, da je razvoj skupen z naslednjikom Trafica?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a Cefizelj Po okt 21, 2013 9:58 pm

Naj bi bil. Renault je opustil sodelovanje z Oplom. Naveza z Nissanom verjetno ostaja.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10999
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a martin_krpan Če jan 30, 2014 10:48 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a .com Če jan 30, 2014 11:25 pm

Zelo se mi dopadeta notranjost(armatura) in zadek vozila
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a drugmirko Pe jan 31, 2014 9:05 am

eh... meni pa tisto "masivno pohištvo" v notranjosti ne sede kej preveč, zadek mi je pa kot s kakšnega "mutiranega Berlingota"... :(

pred časom so o tem avtu pisarili, kako bo "redefiniral" svoj razred in v bistvu ne dvomim, da je izjemno narejen avto.... ampak... če ga gledamo kot "potniškega dostavnika" ali kot "luksuznega velikoprostorca", bi jih meni bilo kar nekaj pred njim "v vrsti"... na tem me, kot tudi na vseh prejšnjih, na žalost ne pritegne absolutno nič!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a Marek_ Pe jan 31, 2014 9:14 am

Zadaj je pravi Berlingo, sicer pa je hud. Bi ga imel...
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a pan-am Pe jan 31, 2014 1:31 pm

Preveč so ga pomehkužili za moj okus. Takšna kategorija avta mora biti za moje pojme obrtniško-robustna in čim bolj enostavna. Tole je bolj za diplomate prevažati ...
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a IcEm4n Pe jan 31, 2014 2:38 pm

Poleg berlingeca je v njem tudi nekaj VW transporterja:
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 31, 2014 2:59 pm

Za zunanjost ga bom moral v živo videt, zaenkrat me ne vrže ravno s stola, sploh spredaj mi je čuden. Vprašanje tudi, kako ta sredinska fontana vpliva na prehod v zadnji del. :D

pan-am je napisal/-a:Preveč so ga pomehkužili za moj okus. Takšna kategorija avta mora biti za moje pojme obrtniško-robustna in čim bolj enostavna. Tole je bolj za diplomate prevažati ...


Počakaj osnovno različico, pa boš videl enostavnost! :mrgreen:

drugmirko je napisal/-a:eh... meni pa tisto "masivno pohištvo" v notranjosti ne sede kej preveč, zadek mi je pa kot s kakšnega "mutiranega Berlingota"... :(

pred časom so o tem avtu pisarili, kako bo "redefiniral" svoj razred in v bistvu ne dvomim, da je izjemno narejen avto.... ampak... če ga gledamo kot "potniškega dostavnika" ali kot "luksuznega velikoprostorca", bi jih meni bilo kar nekaj pred njim "v vrsti"... na tem me, kot tudi na vseh prejšnjih, na žalost ne pritegne absolutno nič!


In kateri naj bi to bili? Edina aktualna konkurenca V-ju v Evropi (če bo Traffic delan na isti bazi) sta Transporter/Multivan (edini, ki lahko tako ali drugače konkurira po luksuzni plati) in novi Transit.

V nobenega od teh velikih enoprostorcev oz. kakorkoli jih že poimenujejo, ne boš udobno spravil 6 odraslih oseb (če niso res majhne), še manj pa 7-8 dokaj spodobno.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a .com Pe jan 31, 2014 10:50 pm

~toMmy~ je napisal/-a:V nobenega od teh velikih enoprostorcev oz. kakorkoli jih že poimenujejo, ne boš udobno spravil 6 odraslih oseb (če niso res majhne), še manj pa 7-8 dokaj spodobno.


če vzamejo mere pri nama, res ne :lol: :lol: :lol:
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a ~toMmy~ So feb 01, 2014 1:45 am

.com je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:V nobenega od teh velikih enoprostorcev oz. kakorkoli jih že poimenujejo, ne boš udobno spravil 6 odraslih oseb (če niso res majhne), še manj pa 7-8 dokaj spodobno.


če vzamejo mere pri nama, res ne :lol: :lol: :lol:


Lol, v tem primeru res ne! :lol: Ampak tudi če gledaš "povprečne" ljudi, enostavno je kombi kombi, enoprostorec pa enoprostorec. Maš recimo pugija 807 (in njegovo žlahto), "kubikaže" v notranjosti ni da ni, ambient in splošni vtis ob boljši opremi (el. vrata, zatemnjene šipe, usnje, ...) fenomenalen, ampak že (malenkost večji) sovoznik nima kam udobno namestit desne noge/stopala, v drugi vrsti ni pretiranega prostora za noge, sedež je nizek (spet problem za noge), relativno majhen, trije ne morejo lagodno sedet, zadnja vrsta je pa itak za akrobatske otroke. Saj vem, malenkost pretiravam, ampak v kombiju bo 6 ljudi sedelo na "komot", v teh velikih enoprostorcih pa štirje in še ti najverjetneje slabše kot npr. v kakšnem Passatu, čeprav bo bolj prijeten ambient.

Pa če mi daš za daljšo pot na izbiro zadaj sedet v Sharanu (2. vrsta) ali pa Passatu, takoj vzamem slednjega oz. celo o Golfu bi premislil. Saj ne rečem, če maš otroke oz. če občasno (nujno) rabiš toliko sedežev in velik prtljažnik, je super izbira, ampak s kombijem ni primerjave.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a drugmirko So feb 01, 2014 11:05 am

~toMmy~ je napisal/-a:
In kateri naj bi to bili? Edina aktualna konkurenca V-ju v Evropi (če bo Traffic delan na isti bazi) sta Transporter/Multivan (edini, ki lahko tako ali drugače konkurira po luksuzni plati) in novi Transit.


hja... sej sem dokaj konkrentno napisal, da me na njemu praktično nič ne pritegne.... še posebej ne vizuelno ali "estetsko". s tem ne mislim, da je slab avto ali, da bi bil "šlampasto" narejen ali, da bo rjavel, kot naj bi (po "ustnem izročilu") rjaveli njegovi predhodniki... gre preprosto za to, da se mi pač ne dopade! me pač ne fascinira, če v formo furgona vtakneš estetiko prestižne S klase (katera me, iskreno, ne fascinira niti tam, je pa vsaj na "pravem mestu")....
in če bi že res moral zbirat tak tip vozila, potem mi je (ne glede na njihovo eventuelno "slabšost") bolj všeč recimo potniška verzija Citroenovega Jumpyja, če se pogovarjamo o "potniških furgonih" ali (kljub zdaj že prastari zasnovi) Renaultov Grand Espace, če se pogovarjamo o velikih enosprostorcih.... prvi zato, ker nudi skorajda vse kar nudi razred V, vendar precej manj "pretenciozno" beži od svoje osnovne funkcije, drugi pa zato, ker "isti stvari" pristopa z diametralno nasprotne strani in ima posledično prijetnejši ambient....

seveda se strinjam, da je vse to dokaj nehvaležno sodit samo iz predstavitvenih fotografij, vendar je za zdaj moj vtis pač tak...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a matejxx So feb 01, 2014 11:40 am

Pri zunanjosti imam mešane občutke, ga bo treba videt v živo, pa se bom potem odločil če je lep ali ne.
Toda notranjost je zopet obupna, kaj je res tako težko ta zaslon vgraditi nekam v armaturko, ne pa da tako gleda ven. To je enostavno grdo, toda na žalost vedno več avtov dela to(audi, mazda, mercedes...).
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a maniaxxx So feb 01, 2014 3:01 pm

Ne vem kaj vse toliko moti ta zaslon, mene nič ne moti, upam samo da ne bo rjavel kot predhodnik :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a Lignage So feb 01, 2014 3:36 pm

drugmirko je napisal/-a:hja... sej sem dokaj konkrentno napisal, da me na njemu praktično nič ne pritegne.... še posebej ne vizuelno ali "estetsko". s tem ne mislim, da je slab avto ali, da bi bil "šlampasto" narejen ali, da bo rjavel, kot naj bi (po "ustnem izročilu") rjaveli njegovi predhodniki... gre preprosto za to, da se mi pač ne dopade! me pač ne fascinira, če v formo furgona vtakneš estetiko prestižne S klase (katera me, iskreno, ne fascinira niti tam, je pa vsaj na "pravem mestu")....
in če bi že res moral zbirat tak tip vozila, potem mi je (ne glede na njihovo eventuelno "slabšost") bolj všeč recimo potniška verzija Citroenovega Jumpyja, če se pogovarjamo o "potniških furgonih" ali (kljub zdaj že prastari zasnovi) Renaultov Grand Espace, če se pogovarjamo o velikih enosprostorcih.... prvi zato, ker nudi skorajda vse kar nudi razred V, vendar precej manj "pretenciozno" beži od svoje osnovne funkcije, drugi pa zato, ker "isti stvari" pristopa z diametralno nasprotne strani in ima posledično prijetnejši ambient....


Se strinjam! Tale ambient je naravnost tesnoben. Težko se poistovetim s človekom, ki mu je tale kombinacija barv in materialov všeč. Pa še strop je črn za povrhu. Pogrebna oprema je tole, res... :|
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a whitee So feb 01, 2014 3:51 pm

Ali vas res tako moti notranjost zaradi tega, ker ne paše v kombi ali vam res ni všeč? Ne vem meni sta tako notranjost, kot tudi zunanjost fenomenalna. Pohvalno.
Bo pa najbrž cena za tak primerek, kot je na slikah v višavah in dosti preveč za nekoga, ki išče samo kombi za prevoz in bo raje pogledal h konkurenci.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a Renault VG So feb 01, 2014 7:57 pm

Meni je pa všeč oops , spredaj bolj kot zadaj notri pa sploh. Itak to ni avto za družine ampak bodo tak avto kupovale prej kakšne vladne ustanove, veleposlaništva, itd.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a jordan So feb 01, 2014 8:59 pm

Spredaj mal maska vleče na amriške kombije. Men je zelo všeč. Če bo kdaj elektronski cestni nadzor hitrosti, potem si kupiš tak bus in uživaš v vožnji. Me pa zanima, kako bo v sodelovanju z Traficom, saj imata različne pogone. Renault bo zagoto vztrajal na prednjem, Mercedesu je pa zadnji tudi samoumeven. Mi gredo pa na jetra zadnja dvižna vrata. Neuporabna.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: 2014 Mercedes Benz razred V

Napisal/-a StajercS So feb 01, 2014 9:30 pm

Prednji konec so prilagodili slovenskim tajkunom,ki si bojo to čudo lahko privoščili. Pod 1.30 nad prednjo osjo, da jim ne bo treba ob miljonskih plačah dat 220€ za vinjeto. :lol:

PS: Kera pišuka pa si zmisli nepokrito rezervo pod kombijem?? Ko jo rabiš, je tak ali tak že hin. :roll:
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 22 gostov