Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a Davezor To jan 26, 2021 9:54 pm

Zdravo...

Kupujem izredno lepo ohranjenega Megana, 2008 letnik, 120k prevoženih. Sem v fazi zbiranja informativnih izračunov za zavarovanje...
Ker se gre za prvi avto me zanima, kaj se pri takem avtu splača zavarovati? Malo cincam ker je avto res lepo ohranjen.

Trenutno imam dve ponudbi, od Triglava (450€) in Grawe (420€)... torej nekje tu tu.
Gre se za:
- AO in AO+
- Asistenca
- Parkirišče
- Divjad

Okvirna cena za avto je 2500€... zgodovina štima... avto lep, še vedno super vozne lastnosti in točno to kar trenutno rabim...

Razmišljam še o toči ampak nisem prepričan... Mogoče kak nasvet? Največji del poleg obveznega dela je parkirišče... se splača pri takšnem letniku?

Hvala in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a srcnik To jan 26, 2021 10:06 pm

Odvisno,

sam bi za tako vrednost avtomobila vzel samo osnovno (pri kakem wizu pride verjetno okoli 100€). Razliko 300€, pa daš letno na stran za morebitne poškodbe... (Za 300€ dobiš kar dosti ličarije pri privatniku ;) )

Asistenco imam sam družinski premium na amzs (vključuje še celoletno turistično zavarovanje za tujino).

Je pa tudi zelo odvisno kak voznik si in koliko na cesti...

Npr. če si dnevno na AC po 50+km, se že splača zavarovanje stekel, ker imaš večje možnosti, da ti prileti kak kamen pri veliki hitrosti v šipo, kot pa npr. če se voziš večinoma po mestu...

Je pa tako, da je tak megane po eurotaxu ocenjen na kakih 1000€, tako da boš v primeru toče ali divjadi dobil kakih 600€-700€ od zavarovalnice za ocenjeno totalko. Zdaj, če daš letno s točo vred kakšnih 600€ za zavarovanje, da dobiš potem v primeru totalke 600€ nazaj, ne vem če se ravno "splača"...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a D12J12 Sr jan 27, 2021 4:12 am

Če si že kje zavarovan črtaj AO+, namreč v primeru poškodb se odškodnina izplača samo iz enega naslova.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a krimič Sr jan 27, 2021 9:43 am

D12J12 je napisal/-a:Če si že kje zavarovan črtaj AO+, namreč v primeru poškodb se odškodnina izplača samo iz enega naslova.

Kaj pa ce imas npr na enem vozilu AO+, na drugem pa potem zaradi zgoraj omenjenega primera ne? Velja potem isto, da crpas iz enega naslova?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a D12J12 Sr jan 27, 2021 11:04 am

Zavarovanje se nanaša na avtomobil, torej v drugemu avtomobilu zavarovanje ne velja.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a Davezor Sr jan 27, 2021 11:26 am

Sem že nezgodno zavarovan ja, hvala za opozorilo. :D

Torej... parkirišče ter AO+ sem sedaj črtal. S praskami se da preživet.

Na mizi je le še divjad in toča. Obe stvari posamezno naneseta nekje od ~40€ do ~50€ dodatno.

Od Grawe imam novo ponudbo, čakam še na Triglav in Generali. :)
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a gusti85 Sr jan 27, 2021 11:59 am

Dej fantje ne se hecat z takimi ... avto za 2,5k se zavaruje AO (oz. AO+) in asistenca (če jo rabiš) pri najcenejši možni zavarovalnici pa čao. V povprečju vedno plačaš ti več zavarovalnici, kot dobiš nazaj. Kasko zavaruješ, ko je vrednost avtomobila velika in je posledično tveganje visoko npr. za avto vreden 25k€ je smiselno plačat 700€ kasko (z osnovnim vred). Ti pa tule tvegaš max 2,5k€ in od zavarovalnice ne boš dobil več kot 1,5k€ če ga totalko razbiješ. Torej boš plačal 450€ zavarovanja za nekaj kar lahko dobiš max 1,5k€ nazaj (odštej še morebitno odbitno franšizo in pa izgubo bonusa). Ni variante, da se ti tole izide. Če ga rukneš, ga pelješ pod prvi lokalni kozolec in ga spocaš skup, da je na približno. Ko boš tega megana prodajal čez 2 - 3 leta tak ne boš dobil več kot jurja za njega pa če bo lepo zrihtan ali pa ne.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a pskoda Sr jan 27, 2021 1:50 pm

Jaz sicer ne vem kakšen voznik si, zato jaz osebno bi zavarval samo tisto kar je nujno se pravi osnovno zavarovanje in nič drugega.
Če se drugo vozilo zaleti vate bo itak šlo iz njegovega zavarovanja.
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a limas Sr jan 27, 2021 2:07 pm

Samo AO in asistenca. Ostalo je metanje denarja. Deli so poceni. Z razliko glede preplačanega zavarovanja si boš v petih letih kupil enako starega in enako vrednega megana.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a VW T4 Sr jan 27, 2021 2:12 pm

avto stane 2500€, za zavarovalnico je po eurotaxu vreden 1500€.
Če ga razbiješ, boš dobil mogoče 1000€ za njega. To pomeni, da če 2x plačaš zavarovanje s kaskom, si plačal že več, kot boš dobil izplačila, če se karkoli zgodi. Avto je star 13 let, vreden ni nič več, zavaruj kar je obvezno in to je to. Če ga razbiješ, pelješ na odpad in dobiš drugega za 2000€...
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a Davezor Sr jan 27, 2021 4:19 pm

Kako pa je recimo pri zavarovanju Wiz... bonus naj bi miroval. Kako pa na to gledajo druge zavarovalnice, če se recimo po dveh letih odločiš, da greš recimo iz Wiza na Triglav? V teh dveh letih nimaš nobenega škodnega primera... ti priznajo kaj bonusa ali nič?

Oziroma.. kaj se zgodi, če imaš pri Wizu škodni primer? Naslednje leto bo pri Wizu sicer premija zagotovo večja, kaj pa če greš potem na drugo zavarovalnico?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a AssKicker Sr jan 27, 2021 5:29 pm

Za tale viz imam tudi jaz eno uprašanje. Torej avto imam zavarovan pri triglavu, delni kasko. A je lahko karkoli narobe, če drugi avto zavarujem na wiz? A so kej pri triglavu alergični na to? Oziroma če sploh vidijo, da mam drugi avto drugje zavarovan? Gre se tudi zaradi komercialnega popusta..
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a limas Sr jan 27, 2021 5:49 pm

Zavarovalnice uporabljajo skupno bazo. Škodni primeri so zabeleženi, če ne takoj pa s časovnim zamikom. Zavarovanec odgovarja kazensko in odškodninsko.
Menjava zavarovalnic je legalna: tržna ekonomija in svoboda izbire.
Dobro je dolgoročno ostati pri isti zavarovalnici, zaradi bonitet in popustov, sploh, če gre za več družinskih članov in različne oblike zavarovanj.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a danci1973 Sr jan 27, 2021 6:43 pm

AssKicker je napisal/-a:Za tale viz imam tudi jaz eno uprašanje. Torej avto imam zavarovan pri triglavu, delni kasko. A je lahko karkoli narobe, če drugi avto zavarujem na wiz? A so kej pri triglavu alergični na to? Oziroma če sploh vidijo, da mam drugi avto drugje zavarovan? Gre se tudi zaradi komercialnega popusta..

Zavarovalnice nima kaj brigat, kje imaš zavarovan drugi, tretji, ... peti avto.

Lahko ti pa ponudijo dodaten popust, da se izenačijo s ponudbo cenejših. Ali pa ti dajo full bonus za drugi, tretji, ... peti avto.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a Davezor Sr jan 27, 2021 10:05 pm

Stvar je taka... AO in asistenco bi najceneje dobil pri Wizu, vse skupaj za 290€ s 5% popustom ker nimam nobenih bonitet za enkrat.
Ceneje je bil samo Hi3, ampak mi malo smrdi že to, da jih niti ne moreš poklicati, chat jim ne dela... ostaja le e-mail. Poleg tega... sami pogoji asistence so tam bolj tako tako...

Pri Triglavu pa sem dobil ponudbo za AO, AO+, divjad, toča, asistenca... vse skupaj za dodatnih 50€ letno več (zaradi popusta ker imamo vse na Triglavu).
Edina konkurenčna ponudba je bila še pri Grawe. Generali in Sava pa so hotele cirka 400€ že samo za AO. :lol:

Mislim, da ni kaj več veliko za razmišljat, za 50€ na leto več se mi pa ne da ukvarjat. :)

Hvala vsem za nasvete.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a srcnik Sr jan 27, 2021 10:40 pm

Davezor je napisal/-a:Kako pa je recimo pri zavarovanju Wiz... bonus naj bi miroval. Kako pa na to gledajo druge zavarovalnice, če se recimo po dveh letih odločiš, da greš recimo iz Wiza na Triglav? V teh dveh letih nimaš nobenega škodnega primera... ti priznajo kaj bonusa ali nič?

Oziroma.. kaj se zgodi, če imaš pri Wizu škodni primer? Naslednje leto bo pri Wizu sicer premija zagotovo večja, kaj pa če greš potem na drugo zavarovalnico?


Bonus ti po novem dejansko napreduje, ker je po novem napisan tudi na wiz polici... Tako da ni več tistega mirovanja bonusa... Verjetno ti pa pade ob nezgodi enako razredov kot pri drugih zavarovalnicah...

AssKicker je napisal/-a:Za tale viz imam tudi jaz eno uprašanje. Torej avto imam zavarovan pri triglavu, delni kasko. A je lahko karkoli narobe, če drugi avto zavarujem na wiz? A so kej pri triglavu alergični na to? Oziroma če sploh vidijo, da mam drugi avto drugje zavarovan? Gre se tudi zaradi komercialnega popusta..


Nima veze kje so ostali avti, sem imel tudi že križem zavarovalnice in ni bilo nikoli problema glede komercialnega popusta...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a srcnik Sr jan 27, 2021 10:53 pm

Davezor je napisal/-a:Stvar je taka... AO in asistenco bi najceneje dobil pri Wizu, vse skupaj za 290€ s 5% popustom ker nimam nobenih bonitet za enkrat.
Ceneje je bil samo Hi3, ampak mi malo smrdi že to, da jih niti ne moreš poklicati, chat jim ne dela... ostaja le e-mail. Poleg tega... sami pogoji asistence so tam bolj tako tako...

Pri Triglavu pa sem dobil ponudbo za AO, AO+, divjad, toča, asistenca... vse skupaj za dodatnih 50€ letno več (zaradi popusta ker imamo vse na Triglavu).
Edina konkurenčna ponudba je bila še pri Grawe. Generali in Sava pa so hotele cirka 400€ že samo za AO. :lol:

Mislim, da ni kaj več veliko za razmišljat, za 50€ na leto več se mi pa ne da ukvarjat. :)

Hvala vsem za nasvete.


Vprašaj koliko bi te prišla samo AO in asistenca pri triglavu - verjetno najceneje, če imate popuste.

Kot info pa, mogoče tudi še za ostale: Wiz ima še perla zavarovanje (-30%) če narediš manj kot 6000km letno (če slučajno presežeš pač doplačaš tistih 30% po 10h mesecih) in vedno ima kakšne akcije; stalna je npr. tale (https://breztelefona.si/pridobipopust/) (5%) in tudi občasno imajo višje procente za uporabnike boba... Se splača malo pobrskat ;)

Je pa tako, da ko so bili pod adriatic so se tile popusti lahko celo seštevali (Perla+bob+breztelefona), tako da si dobil res dobre cene :) Generali je zdaj čedalje bolj židovski, da imaš srečo, če ti sploh še kak popust na perlo upoštevajo...

Čisto kot nasvet, kako še kak € na izi privarčevat...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje glede na vrednost avta...

Napisal/-a limas To jan 18, 2022 4:14 pm

Da ne odpiram nove teme. Vprašanje za tiste, ki so zaposleni v zavarovalnicah ali imajo informacije iz prve roke:

Za koliko se bo podražilla zavarovalna premija in kdaj bodo uveljavili spremembo cen?

Seveda si tega ne želim, ampak cena za AO je dolgo časa nespremenjena. Vse se je podražilo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov