Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a odprti clio Če feb 12, 2015 5:21 pm

Palinka je napisal/-a:Zavarovanje mi je bilo prekinjeno (spletno zavarovanje, prekinejo po neplačani položnici) in ravno, ko sem se začela spraševat čemu nisem dobila ta mesec položnice sem dobila obvestilo iz občine, da naj vrnem tablice v roku petnajstih dni


Tega ne verjamem. Po mojih izkušnjah se je taka zadeva vedno vlekal kakšna 2 ali celo 3 mesece. Tudi če ni bil plačan čisto prvi obrok. Vsaj en opomin in podan predlog na zavarovalnico, ki nato prekine zavarovalno pogodbo in o tem obvesti tako UE kot tudi zavarovalnca.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Če feb 12, 2015 5:35 pm

odprti clio je napisal/-a:
Palinka je napisal/-a:Zavarovanje mi je bilo prekinjeno (spletno zavarovanje, prekinejo po neplačani položnici) in ravno, ko sem se začela spraševat čemu nisem dobila ta mesec položnice sem dobila obvestilo iz občine, da naj vrnem tablice v roku petnajstih dni


Tega ne verjamem. Po mojih izkušnjah se je taka zadeva vedno vlekal kakšna 2 ali celo 3 mesece. Tudi če ni bil plačan čisto prvi obrok. Vsaj en opomin in podan predlog na zavarovalnico, ki nato prekine zavarovalno pogodbo in o tem obvesti tako UE kot tudi zavarovalnca.

O tem se ponavadi ne prerekamo z zavarovalci, ker vsi vemo da pride 1. opomin, pa 2. opomin, pa še zadnji opomin morda celo priporočeno, pa še kak klic iz zavarovalnice. :mrgreen:
 
Palinka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 11, 2015 10:44 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a Palinka Če feb 12, 2015 11:07 pm

No, tudi če bi, kajne? Samo, da ni...tiste, ki imate online zavrovanje veste...Enega misliš, da si plačal, ko se drugi mesec začneš zavedat, da ni položnice pa je prepozno. Pa to niti ni vprašanje, temveč kaj sedaj s tem zavarovanjem, ali je res, da bi morala vse nanovo registrirati, da bi bilo veljavno? Sem namreč brala na tem forumu, da če si zavroval avto in vpisal registersko, da potem moraš vse na novo sicer pa ne. Ne razumem tega najbolje, drugih podatkov pa nisem našla. No, če kdo ve...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Pe feb 13, 2015 4:16 am

Obrni se na svojega zastopnika, ki najbolje pozna tvoj problem.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Sr feb 18, 2015 9:14 am

Še enkrat.

Če ti zavarovalnica prekine avtomobilsko zavarovalno polico, moreš sklenit NOVO. Staro ne moreš podaljšat. Se pa te police prekinjajo celo bolj za nazaj, tako da je minil tudi 30dnevni rok, v katerem bi mogel novo zav. polico naredit za nazaj.

Torej poravnaš stari dolg in skleneš novo polico od danes pa do iztega tehničnega pregleda.

Ali ne poravnaš stari dolg, greš na drugo zavarovalnico in dobiš domov izvržbo z strani stare zavarovalnice....blokada TRR, rubež itd. Danes gredo te stvari precej hitro.
 
jahtba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če jul 19, 2007 11:33 am

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a jahtba Pe apr 10, 2015 12:42 pm

Nekaj sem že zvedel iz predhodnih odgovorov,pa bom vseeno pojasnil problem. Slabo poznam različne možnosti registracije za primer, če se kaj zatakne. Zgodilo se mi je, da mi je tik pred potekom registracije odpovedal avto. Poznate kako je, ko se najbolj mudi z popravilom. Zamuda je blizu enega meseca, sedaj me zanima, verjetno če uredim vse potrebno do enega meseca sem izgubil mesec dni vožnje za avto, tablice pa mi ostanejo iste ? Kako je možno, da bi zamaknil na dva meseca registracijo in bi mi ostale stare tablice ? Je potrebna odjava vozila, pa potem nova prijava (stroški), ali so večji kot stroški enomesečne izgubljene uporabe vozila za nazaj. Kaj mi svetujete, da bi bilo najsmoterneje narediti ? Mesec dni se še lahko vozim z avtom, ki ga več ne bomo registrirali.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Po apr 20, 2015 12:42 pm

Sicer najbrž že prepozno, ampak vseeno.

Do 1 meseca (30-31dni) se zavarovanje dela za nazaj, prav tako tehnični, ter cestnina, sepravi ureditev vse potrebno za vožnjo z avtom.

Kakor preteče 1 mesec od registracije (sepravi datum plačila cestnine, ter podaljšanje prometnega....datum odzadaj na sredini prometnega dovoljena), se more vozilo OBVEZNO odjavit, ter nazaj prijavit. To je strošek 30€. Tablice se lahko deponirajo za določeno število dni. 2 tedna največ če dobro vem?

Po tem datumu 30-ih dneh bi po zakonu mogli vrnit tablice. Je pa res, da ponavadi pride obvestilo z UE in se lahko tablice vrne recimo še mlace kasneje. Je pa vedno možnost, da potrkajo "modri možje" na domačih vratih. Po 2 mesecih poteka registracije sigurno pridejo na obisk.

Zdaj kaj se bolj splača naredit je teško povedat. Če je na vozilu kasko itd. in zavarovanje stane več kot 200€, je 1 mesečni strošek nekje 16€ kar pomeni za 2 meseca 33€. V tem primeru je strošek enak. Seveda se tu še privačuje nekaj pri cestnini (+10€ za avte do 1350ccm).

Vsekakor se vozilo NE more registrirat brez opravljenega tehničnega pregleda, in če se to zavleče 2 meseca, je vozilo potrebno odjavit iz prometa recimo 30-i dan, ali kasneje (lahko se dobi kazen) in nato še 14dni se tablice lahko deponirajo.
 
mus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So feb 18, 2017 6:15 pm

Dedovanje in ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a mus So feb 18, 2017 6:27 pm

Odločam se za nakup vozila letnik 2011, ki je zaradi smrti lastnice neregistrirano od 09/2016. Novi lastnik (dedič) zdaj prodaja to vozilo... Prometno je na sodišču zaradi zapuščine... tablice so na avtu, avto ni odjavljeno.
Ker je ravno vikend se ne morem pozanimati na UE kako in kaj v tej situaciji. Na kaj moram biti pozorna kot bodoča lastnica in kakšni so postopki za dediča...

Hvala.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a esem So feb 18, 2017 6:41 pm

Premalo si povedala, a to, da je kar naenkrat treba vse uredit čez vikend, pove precej, če že ne žal celo dovolj.
Tako hitenje je ponavadi posledica oz pot za nateg, vreden precej tisoč evrov. Res hočeš hitet?

Gotovo je zadaj tudi "nujna potreba po denarju", zato tudi "popust" (ki ga morda celo ni). To so klasični prijemi nategunov, ti pa boš ali ob denar ali je avto slab (skrite napake ipd).
Ne poznam detajlov, a močno opozarjam!

Dovolj je, da en sam od dedičev poda ugovor in se bo vse zapletlo, najmanj za precej mesecev ali celo let. Obvezno počakaj na pravnomočnost sodbe o dedovanju. Ne verjemi nikomur na lepe oči, ravno zaradi njih nateguni lepo uspevajo.

Kasneje gre dedič (novi lastnik) na upravno (ali AMZS ipd), s tabo, sklepom sodišča o dedovanju in kupoprodajno (s tabo) naredita prepis ipd. Dobro bi bilo, da pred tem preizkusiš in dobro pregledaš vozilo ter da dedič naredi tehnični (da se ne bi kasneje pri tebi izkazalo, da so s tehničnim težave).

Skratka - po tem, ko dedič uradno postane lastnik, gredo stvari kot običajna kupoprodaja avta.
 
mus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So feb 18, 2017 6:15 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a mus Ne feb 19, 2017 6:24 pm

Ne, ne nič hitenja. Bomo urejali (če bo res vse ok) v prihodnjih dneh. Samo informacije sem želela prej (čez vikend po uradni poti ne morem), ker sem prvič v taki situaciji, pa preverjam, na kaj vse moram biti pozorna in katere informacije vse potrebujem.

Sodba o dedovanju je baje že pravnomočna in je edini dedič (papirja še nisem videla)...

Torej zanima me katere vse dokumente mi prodajalec mora predložiti pred podpisom kupoprodajne pogodbe... (avto je ok).

Zgoraj sem brala tudi o morebitni kazni zaradi NE ODJAVE vozila (avto je neregistrirano od 09/16 in neodjavljeno). Če bo prišlo do prodaje vozila, torej prodajalec plača odjavo neregistriranega vozila... jaz kot kupka pa prijavo, registracijo in zavarovanje od dneva nakupa najprej verjetno do septembra 17. Je potrebno plačati kaj za nazaj, bodo to tako ob tej priložnosti opazili...ali obstaja možnost, da uradniki to odkrijejo kasneje in udarijo po žepu mene kasneje... Registrske tablice bi obdražala njihove...ali je bolje, da ne?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov