Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
ultraorka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po mar 24, 2014 10:48 am

Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a ultraorka Po mar 24, 2014 11:00 am

Zanima me,če kdo ve kaj moram narediti za registriranje avtomobila.

Novembra 2013 mi je potekla registracija avtomobila. Nisem imel denarja da bi ga ponovno registrira,a ga tudi nisem odjavil
Iz prometa. Medtem sem odsel v tujino in aprila bom lahko avto spet registriral.

Med tem me je obiskala policija na naslovu v Sloveniji za odvzem tablic,a avtomobil je z tablicami z mano v tujini,seveda
ni udelezen v prometu.

Kako naj se lotim registracije v aprilu ko se vrnem v Slovenijo?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Po mar 24, 2014 1:54 pm

Huh. Očitno po novem že hodijo po tablice, ne kot pred leti. Najprej ti bodo poslali kar veliko kazen, mislim da okoli 500€. Vsekakor bi tablice mogel vrniti, če ne drugače, pa po pošti z prometnim dovoljenjem, ter pooblastilom, da ti recimo starši odjavijo vozilo.

Pri registraciji je pa tako, da pač ko opraviš tehnični pregled, ti velja 1 leto, ali 2 leto, odvisno od starosti avta. Koliko je star avto? Pomemben je podatek v prometnem o 1. registraciji.

Tu se poraja tudi vprašanje, kako boš vozilo pripeljal domov brez registracije? Najbrž nezavarovano? Tudi zato bi bilo dobro vrnit tablice, ker to je 1. stvar na kaj bodo vsi pomislili. Zavarovanje pa moreš sklenit v SLO oz. ti ga nekdo sklene. Ali pa vzameš preizkušnjo za 3 dni, samo ne vem, če lahko za SLO avto vzameš v tujini....
 
ultraorka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po mar 24, 2014 10:48 am

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a ultraorka Po mar 24, 2014 4:40 pm

Avto je star 2 leti. Tko da tehnicnega se ne rabim. Pisal sem ze na UE, pa cakam da mi gospodje odgovorijo.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer To mar 25, 2014 9:12 am

Aha, no v tem primeru je zadevo precej lažje uredit.

Enostavno ti nekdo v SLO naredi zavarovanje, podaljša prometno dovoljenje in se lahko pelješ z avtom. Prometno lahko pošlješ po pošti in ti starši obnovijo. Tablice tudi lahko obdržiš, ker dokler niso oddane jih lahko koristiš. Bi pa jaz vseeno vprašal na UE glede tablic, če jih lahko 100% obdržiš. Sem imel ravnokar podoben primer in so lahko obdržali tablice.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus To mar 25, 2014 12:15 pm

Če tablice niso uničene, se jih zagotovo lahko koristi naprej. Torej uredi zavarovanje, plačaj cestnino in se lahko mirne vesti pelješ.
Pri tem pa upaj, da nimaš kazni zaradi neodjave vozila, ker ti podaljšanja ne bodo uredili, dokler ne plačaš kazen.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a odprti clio To mar 25, 2014 1:29 pm

Sem jaz do sedaj narobe zastopil to kazen? Ker sem vedno mislil, da gre za kazen za uporabo neregistriranega vozila, torej če te z njim dobijo na cesti.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a pskoda To mar 25, 2014 1:40 pm

Kazen dobiš če ne odjaviš avto od prometa po preteku 3 mescev po izteku registracije
Lp
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a matejxx To mar 25, 2014 1:52 pm

pskoda je napisal/-a:Kazen dobiš če ne odjaviš avto od prometa po preteku 3 mescev po izteku registracije


Ne vem kako je z avtom, toda za motor to ne velja. Smo imeli doma primer, kjer smo čisto pozabili na motor, ki je bil v okvari. Nismo ga registrirali več kot eno leto, nakar smo domov po pošti dobili, da moramo vrniti tablice. Ni bila pa zraven nobena policija in tudi kazni nismo dobili. Lepo smo takoj, ko smo dobili to obvestilo vrnili tablice na urad in je bila zadeva zaključena.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer To mar 25, 2014 7:41 pm

Pri motorjih je 1 leto, pri avtih je pa 1 mesec. Torej ko ti preteče 1 mesec, ti zavarovanje še 1 mesec velja, ampak v primeru karambola moreš plačat zavarovanje za celo leto. In po preteku še tega meseca bi mogel tablice vrnit, ker je kaznivo zadrževati tablice na neregistriranih vozilih.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a esem Sr mar 26, 2014 12:06 am

Kolikšna je pa kazen (preverjen podatek) in koliko dni po 1 mesecu ti še tolerirajo (da še ni kazni) glede vračila tablic?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Sr mar 26, 2014 9:13 am

esem je napisal/-a:Kolikšna je pa kazen (preverjen podatek) in koliko dni po 1 mesecu ti še tolerirajo (da še ni kazni) glede vračila tablic?

3 leta nazaj je bila kazen 150eur.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Sr mar 26, 2014 1:00 pm

30 oz. 31 dni in to je to, ni nobenega dneva plusa več.

Je pa res, da v praksi še nobenega ne poznam, ki bi dobil sploh kazen. Ponavadi ne pride tako daleč. Ne vem pa kako je z tem, če te obiščejo policaji za odvzem tablice, če v tem primeru obvezno dobiš kazen ali ne.

Kar precej neregistriranih vozil je dan danes na naših cestah, odkar zavarovalnice prekinjajo zavarovanja za motorna vozila zaradi neplačila premije in lastniki tablic ne vračajo. Tako da se je potrebno pazit. Ampak dobra stvar tega je, da ti vso škodo povrne ta sklad za neregestrirana vozila, tako da je vse ok urejeno. Le pobegnit ne sme tak voznik.... ;)
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Sr mar 26, 2014 1:59 pm

Glede pobega je isto, če je vozilo registrirano ali ne ...

Glede kazni pa imam stranko, ki mu je registracija potekla oktobra 2012, vozila pa ni odjavil in vrnil tablic. Čez 4 mesece je hotel ponovno registrirati vozilo, pa so ga na enoti za registracije poslali na upravno enoto ... čakala ga je namreč kazen 150eur, še le na to so mu omogočili registracijo vozila.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Sr mar 26, 2014 2:57 pm

f.taunus je napisal/-a:Glede pobega je isto, če je vozilo registrirano ali ne ...


Če je vozilo neregistrirano in ZNANO gre iz tega sklada za nereg. vozila.

Če je vozilo NEZNANO oz. povzročitelj, se materialne škode ne izplačajo, ker če bi se bi bilo parkirišče brez veze zavarovati, bi vsi iz tega prijavljali. Se pa vseeno dobi za telesne poškodbe v primeru neznanega povzročitelja kolikor vem.

Ker če povzročitelj pobegne in ga ne najdejo si materialno škodo kriješ sam.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a DePalmo Sr mar 26, 2014 5:04 pm

Torej če se nekdo zaleti vame ki nima registriranega/zavarovanega avta in pobegne, si krijem škodo sam pa čeprav sem si zapomnil registrsko številko pobeglega?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Če mar 27, 2014 10:48 am

MasTTer je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Glede pobega je isto, če je vozilo registrirano ali ne ...


Če je vozilo neregistrirano in ZNANO gre iz tega sklada za nereg. vozila.

Če je vozilo NEZNANO oz. povzročitelj, se materialne škode ne izplačajo, ker če bi se bi bilo parkirišče brez veze zavarovati, bi vsi iz tega prijavljali. Se pa vseeno dobi za telesne poškodbe v primeru neznanega povzročitelja kolikor vem.

Ker če povzročitelj pobegne in ga ne najdejo si materialno škodo kriješ sam.

In kakšna je razlika med neznanim registriranim vozilom in neznanim neregistriranim vozilom?
Zgoraj namreč posebej povdarjaš, da ne sme pobegnit voznik neregistriranega vozila ... namignil sem le, da če pobegne je vse isti k... ali je bilo vozilo registrirano ali ne ...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Če mar 27, 2014 11:27 am

DePalmo je napisal/-a:Torej če se nekdo zaleti vame ki nima registriranega/zavarovanega avta in pobegne, si krijem škodo sam pa čeprav sem si zapomnil registrsko številko pobeglega?


Če ne moreš dokazat, da se je on zaletil v tebe si žal kriješ vse sam (materialne poškodbe). Vozilo oz. povzročitelj vedno more bit ZNAN.
Če dokažeš, da se je dejansko neka neznana oseba zaletela v tebe ti pokrije sklad le telesne poškodbe.

Konkreten primer: Imaš vozilo na parkirišču in ti ga NEZNANO vozilo poškoduje. Bi šel na ta sklad in zahteval poplačilo škode, mar ne? To tako ne gre, prav zato teh stvari NE krijejo in lahko zavaruješ kot parkirišče. Seveda to velja samo za materianlno škodo, medtem, ko ti pa za nematerialno škodo (telesne poškodbe) plačajo odškodnino. Konkretno recimo če voznik oz. samo vozilo "pobegne" z kraja nesreča in ga ne najdejo.


f.taunus je napisal/-a:In kakšna je razlika med neznanim registriranim vozilom in neznanim neregistriranim vozilom?
Zgoraj namreč posebej povdarjaš, da ne sme pobegnit voznik neregistriranega vozila ... namignil sem le, da če pobegne je vse isti k... ali je bilo vozilo registrirano ali ne ...


Razlika je ta, da če pobegne in ga NE najdejo, si materialno škodo kriješ sam, ker ne moreš dokazat KDO je škodo povzročil. Lahko, da si v resnici sam zletel z ceste in podobno...
Če ga pa najdejo in je vozilo dejansko neregistrirano ali registrirano saj vseeno, škodo poplača ali zavarovalnica ali sklad.

V glavnem po NEZNANEM storilcu ni materialnih izplačil iz sklada, so le za telesne poškodbe.
Pri ZNANEM storilcu so pa vedno izplačila za kakršne koli poškodbe.
 
Palinka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 11, 2015 10:44 pm

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a Palinka Če feb 12, 2015 7:07 am

uff, eno vprašanaje. Zavarovanje mi je bilo prekinjeno (spletno zavarovanje, prekinejo po neplačani položnici) in ravno, ko sem se začela spraševat čemu nisem dobila ta mesec položnice sem dobila obvestilo iz občine, da naj vrnem tablice v roku petnajstih dni. takoj sem poklicala zavarovalnico kjer so mi rekli, da ga ne morem obnovit ampak skleniti drugega in sem. Sedaj je od tega skoraj dva meseca, včeraj pa sem vnesla svoje podatke na eupravo in vidim, da podatki kažejo kot, da nimam nove police. Napisana je stara, pretečena.

Sedaj me zanima ali oni imajo samo te podatke in mi pravzaprav teče že tisti rok za kazen? Namreč na prvi registraciji sem na zavorvanju res vnesla tablice in kot sedaj berem bi jaz pravzaprav morala avto na novo registrirati, tudi cestnine etc....

Kar me skrbi je pravzaprav to, da vmes sem na novo polico koristila avtovleko ter nadomestno vozilo tri dni....ali vse to je pravzaprav neveljavno sedaj in mi bo zavrovalnica samo poslala račun, ko ugotovijo?

p.s. koliko je najem? :evil:
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a f.taunus Če feb 12, 2015 11:22 am

Polico imaš veljavno, ker je bila na novo sklenjena. Nisi pa nesla potrdila o urejenem zavarovanju na upravno enoto ali enoto za registracije vozil, da to vnesejo v register vozil. To pomeni, da se voziš okrog z zavarovanim, vendar neregistriranim vozilom.

Zavarovalnica sicer verjetno ne bo ugotovila, da nisi uredila potrebnega tudi na regsitraciji, ampak nikoli pa se ne ve. Ker to kar imaš ti, je tudi izguba zavarovalnih pravic, drugo pa je če bo to zavarovalnica tudi izvedela.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ponovna registracija po 4 mesecih

Napisal/-a MasTTer Če feb 12, 2015 12:39 pm

Tako, po sklenitvi nove police, bi morala Potrdilo odnest tudi na upravno enoto, kjer bi naredili ponovno registracijo vozila.

Sicer mi je malce čudno, da bi ti prekinjena polica lahko bila veljavna v uradnih evidencah, kajti oni dobivajo dopise z strani zavarovalnic in dejansko prekinejo to registracijo in odjavijo prometno dovoljenje, če je vse res.

Drugače pa nobeno zavarovanje ni veljavno brez veljavnega prometnega dovoljenja, razen za preizkusne tablice.
Torej v kolikor se kaj uveljavlja, zavarovanje to ne krije. Pri prijavi škode ti kopirajo prometno dovoljenje, seveda v tvojem primeru staro (že prekinjeno z strani upravne enote), vendar fizično ni to natiskano na prometno. Če si to naredila zavestno je kaznivo, drugače se pa smatra kot malomarnost in te zavarovalnica ne bo tožila, samo krila ti ne bo danih zahtevkov. Seveda v kolikor ugotovijo. Zavarovalnice imajo drugače elektronski vpogled v evidenco registriranih vozil, tako da.... ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov