Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Firediver Sr dec 16, 2020 7:00 am

Za "klasične" zavarovalnice je pri avtomobilih iz uvoza kar problem, ker lahko imajo pakete opreme, ki se ne prodajajo v SLO in posledično ni direktne povezave z bazo.
V takem primeru sva z agentom pregledala spisek opreme kaj avto ima in tako čimbolj približala obseg zavarovanja dejanskemu stanju na vozilu. In v primeru škode je bilo vse pokrito.

Pri Wizu pa moraš "domačo nalogo" opraviti sam..apropos, a avte kupujete "na blef", da ne veste, kaj vse od opreme imate in česa ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a gusti85 Sr dec 16, 2020 8:08 am

Seveda vem koliko in katero opremo ima avto. Ampak pojma nimam kaj od te opreme je serijsko in kaj dodatno, še manj pa vem koliko je ta dodatna oprema stala.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Firediver Sr dec 16, 2020 8:34 am

Potem pa ti ne preostane drugega kot klasična zavarovalnica.

Kaj ti pomaga nekaj evrov ceneje pri premiji - če sploh - če pa ti v primeru nesreče zadeva ne krije?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Fnatic Sr dec 16, 2020 2:02 pm

Hmmm
Jaz imam zdaj že 4.to leto prek njih zavarovana kar dva avta. Pa so mi še vedno najbolj ugodni. Je pa re, da sta oba avta starejša, morda se to pozna?
Zaenkrat mi še nihče ni blizu prišel, poznam agente vseh zavarovalnic in prav tako posrednike.

Tudi škodo so bp izplačali. Je pa res, eni imajo pač pozitivne in eni negativne izkušnje. Z vsako zavarovalnico je tako. Dokler te nekaj ne zmoti, boš pač pohvalil trenutno.
Ba-dum tssssssss =P
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a VW T4 Sr dec 16, 2020 2:22 pm

A se ne poda vin številko in se iz tega vidi kaj je od opreme? Jaz agentu nisem nič povedal kaj imam, pa sem naknadno preveril kaj ne napisal. Vse točno, kar imam. Torej je po vin številki vse sam ugotovil.
Tako, da iz mojega vidika, če ti zavarovalnica naredi cenejšo ponudbo na račun tega, da v polico vključi cenejše (osnovno vozilo) in ne tvojega dejanskega, je zame to nateg, ker so zavarovali neko drugo vozilo in ne tisto katerega vin je zapisan na polici.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Firediver Sr dec 16, 2020 2:34 pm

Če me spomin ne vara VIN ne pove čisto vsega, kar si je prvi lastnik izbral npr. iz spiska dodatne opreme.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a avto fan1308 Sr dec 16, 2020 5:45 pm

VW T4 je napisal/-a:A se ne poda vin številko in se iz tega vidi kaj je od opreme? Jaz agentu nisem nič povedal kaj imam, pa sem naknadno preveril kaj ne napisal. Vse točno, kar imam. Torej je po vin številki vse sam ugotovil.
Tako, da iz mojega vidika, če ti zavarovalnica naredi cenejšo ponudbo na račun tega, da v polico vključi cenejše (osnovno vozilo) in ne tvojega dejanskega, je zame to nateg, ker so zavarovali neko drugo vozilo in ne tisto katerega vin je zapisan na polici.


Enako pri meni pri 3 vozilih in 2 različnih zavarovalnicah je po šasiji bila navedena vsa oprema.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Tedy 1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 12, 2020 4:07 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Tedy 1 To nov 09, 2021 4:21 am

Oprema vozila je običajno navedena z nekimi komercialnimi frazami: premium, sport, s-line.. Oprema ni navedena v homologaciji niti v prometni vozila. Običajno je navedena v servisni knjigi pa se takrat so lahko ob neki dani opremi dodali neko specifično stvar. In kadar nisi prvi lastnik do tega ne boš prišel. Ker nisem bil prepričan o opremi sem poklical pred sklenitvijo police pri wiz-u njihovega cenilca. Ta mi je pojasnil, da v kolikor zavarujem s slabšo opremo od dejanske bo v primeru škode vzeta nižja osnova za izplačilo. V primeru zavarovanja z boljšo opremo bo že zavarovalnica v primeru škode s svojimi '' vzvodi'' našla dejansko opremo vozila. Svetoval mi je, da če nisem siguren in ni neke velike razlike v premiji raje zavarujem boljšo opremo. Ker je bila razlika med najboljšo opremo in osnovno le 20€ premije, sem pač po svetovanju cenilca izbral najboljšo. Potem pa totalka in zavrnitev izplačila ker naj bi namerno si zvišal novo nabavno vrednost. Seveda sodišče in odločitev čez par let. Ogromni stroški pa ni ne avta ne denarja. Strinjam pa se, da odkar so se prodali Generali (Čehom, prevzem 01.01.2020) od takrat so problemi.
 
Tedy 1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 12, 2020 4:07 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Tedy 1 To nov 09, 2021 4:43 am

Glede kakšno opremo ima določeno vozilo bom še nekaj dodal. Problem nastane kadar je na neko dano opremo, ki je v nekem paketu dodanih lahko še cel kup stvari. Šel sem po izpis opreme na Porsche in na poznanstvo dobil izpis opreme konkretno za audi s3. 270 postavk! Po prevodu iz Nemščine sem ugotovil da nima gretja sedežev čeprav je bilo navedeno pod opremo in v seznamu ni bilo stresnega okna na vozilu pa je bilo. Torej ali je bilo menjano pol školjke in sedeži ali pa celo Porsche Slovenija ne dobi pravih podatkov. Pa zavaruj tako vozilo pri wiz avto!!! Problem je, da to zmešnjavo pridno izkoriščajo za neplačila, mi navadni smrtniki pa se zavemo šele ob škodi saj verjamem da ob sklenitvi smo vsi v dobri veri.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a D12J12 To nov 09, 2021 6:50 am

Glede rabljenih vozil je res problem, sam sem imel osnovno zavarovanje pri wizu in na srečo nisem imel nič škode, ker ko se človek malo poglobi vidi da so stvari kar zakomplicirane. Sam sem mislil, da je barva všteta v ceno avtomobila, ampak se jo vnaša posebej. Potem vse predelave se štejejo pod dodatno opremo (seveda če želiš imeti zavarovano), primer : dodatno namontirane športne vzmeti v primeru nesreče (če se poškodujejo) in če niso bile vnešene bodo zamenjane z originalnimi, prav tako platišča in vse ostalo. Pri nakupu rabljenega avtomobila pa skoraj ne dobiš nobenega računa s katerim bi vse skupaj vnesel. In kot pravi agent, skoraj nihče ne vnaša predelav pri zavarovanju in je potem pri izplačilu razočaranje.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Ivan36 To nov 09, 2021 7:15 pm

Pri WIZ že od leta 2008 pa nikoli problemov, ker nič škode :lol: :roll: Vedno se najde model in oprema vozila po letniku izdelave malo pa moraš poiskati.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov