Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a brezavta Če jul 24, 2014 5:45 pm

Zanima me, če ima kdo konkretno izkušnjo s to zavarovalnic? Glede na informativni izračun me pride AO in polni kasko pri njih cca. 230€ ceneje kot pa pri ostalih zavarovalnicah. Sem kontaktiral več zav agentov in noboen ni bil konkurenčen s ponudbo. Za moj primer so ugodni ker pri njih ne upoštevajo bonitetnih razredov, jaz pa nimamam 50% popusta. Ali kdo ve kaj se zgodi z bonusom, ki sem ga pridobil do sedaj. Se mi bo še vedno vsako leto povečal, mi stagnira ali mi bo čez čas bonus potekel?


Lp!
 
WIZ zavarovanje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 14, 2012 10:11 am

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a WIZ zavarovanje Pe jul 25, 2014 1:39 pm

Živjo!

Pravilno ugotavljaš – pri WIZu ti premijo ponudimo na podlagi podatkov o tvojem avtu in letnici rojstva. Premijskega razreda (bonusa) pri izračunu ne upoštevamo, a ga ob morebitni menjavi zavarovalnice ne boš izgubil. Na tvojo željo ti namreč izdamo potrdilo o (brez)škodnem dogajanju v času WIZzavarovanja. Na podlagi tega dokumenta in bonitete iz predhodne police ti zavarovalnica določi premijski razred (bonus).

Lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a odprti clio Pe jul 25, 2014 2:23 pm

Tvoj stari bonus bo za večino zavarovalnic veljaven še tri leta (eventuelno tudi do 5 let). Potrdilo, ki ti ga izda Wizz pa vsaka zavarovalnica obravnava po svoje (iz lastnih izkušenj).

Pomembno pa je, da prebereš splošne pogoje in da imaš v rokah informativno ponudbo. Pozoren bodi na franšize, bonus/malus glede na škodni primer in morebitne omejitve pri izbiri servisa ter nadomestnih delov. V pogojih preveri tudi kaj je predmet amortizacije.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a R 26 Pe jul 25, 2014 6:05 pm

Beži od vsega kar ni Tilia, Maribor ali Triglav, če ne želiš imeti kup problemov pri izplačilih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a f.taunus Pe jul 25, 2014 8:24 pm

Na podlagi potrdila o brezškodnem dogajanju, ki ti ga izda Wiz boš dobil potem pri drugi zavarovalnici le 5% bonusa. Tako da s tem potrdilom samo zavajajo in kot tako nič vredno.
Ne vem pa zakaj jim je težko na policah beležiti premijske razrede, premijo pa pač obračunavati po svoje kakor jo obračinavajo.

Tako da glede tega zavajajo. Verjetno tudi z namenom, da ko bi po 5 letih pričakoval, da imaš 20% bonusa in hotel prešaltati na cenejšo zavarovalnico, boš ugotovil da bonusa ni in bo spet najceneje le pri WIZ ...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a adis Ne jul 27, 2014 4:19 pm

odprti clio je napisal/-a:Tvoj stari bonus bo za večino zavarovalnic veljaven še tri leta (eventuelno tudi do 5 let). Potrdilo, ki ti ga izda Wizz pa vsaka zavarovalnica obravnava po svoje (iz lastnih izkušenj).

Pomembno pa je, da prebereš splošne pogoje in da imaš v rokah informativno ponudbo. Pozoren bodi na franšize, bonus/malus glede na škodni primer in morebitne omejitve pri izbiri servisa ter nadomestnih delov. V pogojih preveri tudi kaj je predmet amortizacije.


za eno od svojih strank mi je uspelo aktivirat bonus po polici, ki je bil zaveden leta 2007/2008 ;)

odvisno je tudi od zavarovalnice ali bo aktivirala bonus ali ne...
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a brezavta Po jul 28, 2014 7:05 am

Jaz sem se na koncu kar odločil za Wiz. So bili 22% cenejši od vseh ostalih zavarovalnic. Zavarovanje pri njih ima seveda svoje pluse in minuse. Največji minus je to, da imajo odbitno franšizo za vsak škodni dogodek. Bo pa čas pokazal, če sem se pravilno odločil...

Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a odprti clio Po jul 28, 2014 10:22 am

Kje si pa povprašal za cene pri drugih zavarovalnicah?

Res me zanima, ker 22 % je ogromno in sumim, da sploh nisi povpraševal pri drugih, ampak si se oslonil na online izračune na AMZS. Na tiste zneseke pri AMZS izračunu lahko upoštevaš tudi več kot 40 % nižjo premijo - odvisno od okoliščin. FYI.

@adis da se veliko. Vse je na koncu odvisno od zastopnika, njegovega škodnega rezultata, reklamacij ki jih ima in še kaj. Pri nas so odločali "veliki šefi", ki so pregledali tebe in stranko. Včasih kaj zavrnejo, kar se ti zdi totalno neumno. Dokler ne dobiš izpisa o stranki. Iz tega sem se naučil, da ljudje lažejo - na veliko lažejo brez kančka sramu.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a brezavta Po jul 28, 2014 10:31 am

Obrnil sem se direktno na zavarovalne zastopnike za ERGO, Generali, Triglav in Maribor; Druga najcenejša je bila Zav MB pri kateri sem imel do sedaj sklenjeno zavarovanje. Nobeden ni bi pripravljen kaj bolj popustiti pri ceni. Žal še nimam polne bonitete in je zaradi tega prišlo do večje razlike. Če bi imel 50% bonitete bi bil Wiz v mojem primeru še vedno najceneši za cca. 100 EUR.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a adis Po jul 28, 2014 10:49 am

odprti clio je napisal/-a:@adis da se veliko. Vse je na koncu odvisno od zastopnika, njegovega škodnega rezultata, reklamacij ki jih ima in še kaj. Pri nas so odločali "veliki šefi", ki so pregledali tebe in stranko. Včasih kaj zavrnejo, kar se ti zdi totalno neumno. Dokler ne dobiš izpisa o stranki. Iz tega sem se naučil, da ljudje lažejo - na veliko lažejo brez kančka sramu.


v mojem primeru oz pri mojem delu ali stranka podpiše ali ne, vse je odvisno od cene zavarovanja, žal stranke so usmerjene samo na ceno in ne na sam produkt - višina kritja, splošni pogoji itd... ki pa je bistven element zavarovalne police.

zanimivo mi je to, da so mi pri zavarovalnici X pogojevali zavarovanje vozila z zavarovanjem nepremičnine in sem JIH GLADKO ZAVRNIL.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a f.taunus Po jul 28, 2014 2:03 pm

En tak tipični uporabnik zgoraj je "brezavta", kjer govori o 20% cenejšem zavarovanju, po drugi strani pa omenja franšize. Ne moreš promerjati cene, če so kritja različna.
 
WIZ zavarovanje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 14, 2012 10:11 am

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a WIZ zavarovanje Po jul 28, 2014 4:44 pm

brezavta je napisal/-a:Jaz sem se na koncu kar odločil za Wiz. So bili 22% cenejši od vseh ostalih zavarovalnic. Zavarovanje pri njih ima seveda svoje pluse in minuse. Največji minus je to, da imajo odbitno franšizo za vsak škodni dogodek. Bo pa čas pokazal, če sem se pravilno odločil...

Lp


Brezavta, sudeležba pri škodi (odbitna franšiza) se obračuna zgolj pri škodah po WIZ kasku (polni kasko), pri ostalih pa ne. Poleg tega ti prvi prijavljeni škodni dogodek v prvem zavarovalnem letu ne zviša premije v naslednjem zavarovalnem obdobju, pri čemer se to ločeno gleda za WIZ Obvezno (AO) in WIZ Kasko.
Če pa bi imel s prenosom bonusa na drugo zavarovalnico kakšne težave, nam to vsekakor sporoči. Z veseljem ti bomo priskočili na pomoč.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a odprti clio Po jul 28, 2014 5:10 pm

WIZ zavarovanje je napisal/-a:Če pa bi imel s prenosom bonusa na drugo zavarovalnico kakšne težave, nam to vsekakor sporoči. Z veseljem ti bomo priskočili na pomoč.


In kaj boste naredili? Prav nič razen tega, da boste zavarovalcu ponudili "konkurenčno ponudbo". Ko pride z zavarovalnice odgovor:"stranki se na podlagi oddane dokumentacije prizna...", je to to. Pa saj sami poslujete po istih principih.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a brezavta Po jul 28, 2014 6:12 pm

@WIZ zavarovanje: se razume, da je soudeležba samo pri uveljavljanju škode iz Kasko zavarovanja .
Hotel sem povedati, da je pri Wizu vedno potrebno plačati soudeležbo kadar uveljavljaš kasko. Pri nekaterih zavarovalnicah pa pri določenih škodah ne, npr. pri uveljavljanju škode iz parkirišča. Se motim?
Za moj primer je bil WIZ najboljši, ne pravim pa, da to velja za vse primere. Npr. GRAWE zavarovalnice tudi povohal nisem ker sem imel zelo negativno izkušnjo z njimi.
Upam, da bo pri WIZ-u bolje. Za njih na spletu nisem našel negativnih mnenj. Čas bo pokazal svoje... Najbolje bo, če mi ne bo potrebno imeti opravka z njimi, beri: ne bom imel škodnih dogodkov :D
 
Tedy 1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 12, 2020 4:07 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Tedy 1 Ne dec 13, 2020 12:16 am

To je najslabši placnik škod!!! Imajo interno politiko avtomatsko zavrnit 70% škod kar je nad vrednost 5000€. Če se zaradi nevednosti zmotis pri opremi vozila in imaš škodo ti jo zavrnejo ker nisi dal tocnih podatkov. Če izrecno ne zahtevaš nadomestnega vozila neposredno ob nesreči ga drugo jutro ne dobiš. Pa imej poceni kasko in plačuj drage sodne stroške ko se ti bo kaj zgodilo. Verjami, govorim iz lastnih izkušenj. Tadej
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a Ivan36 Ne dec 13, 2020 10:01 am

Odkar so se prodali Generali bejž stran! Prej so bili ugodni, sedaj pa enaki ali ZANIČ, torej samo še ime je ostalo :twisted: :roll:
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a D12J12 Ne dec 13, 2020 10:31 am

Tedy 1 je napisal/-a:To je najslabši placnik škod!!! Imajo interno politiko avtomatsko zavrnit 70% škod kar je nad vrednost 5000€. Če se zaradi nevednosti zmotis pri opremi vozila in imaš škodo ti jo zavrnejo ker nisi dal tocnih podatkov. Če izrecno ne zahtevaš nadomestnega vozila neposredno ob nesreči ga drugo jutro ne dobiš. Pa imej poceni kasko in plačuj drage sodne stroške ko se ti bo kaj zgodilo. Verjami, govorim iz lastnih izkušenj. Tadej


Če se zmotiš pri opremi se avtomatsko spremeni vrednost vozila in posledično zavarovanja, potrebno je pogledati v homologacijo. Veliko škod ni bilo plačanih, ker so ljudje dajali da nimajo dodatne opreme, avto pa rdeče barve :lol: . Sam sem imel 3x osnovno zavarovanje pri wizu, ker kaj več preko spleta nebi sklenil, sedaj pri novem avtomobilu sem zavaroval avto preko agenta, 1800€ ful kaska mi je zbil na 800€.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a whitee To dec 15, 2020 7:16 pm

Jaz imam grenko izkušnjo z wiz. Po predračunu zavarovanje prišlo okoli 500€, ko sem vse skupaj potrdil in hotel plačati prvi obrok, kar naenkrat skupno 800€. Me je skoraj kap. Grem še enkrat preverit, če je kje šlo kaj narobe, še vedno na predračunu 500€. Kličem na wiz, se nekaj izmikajo in odgovarjajo, češ da tako je, da tisto na predračunu ne vejo, kaj bi bilo. Ok pač plačam prvi obrok in požrem tisith 20€, ker sem tako vedel, da bo avto samo kak mesec registriran, pa še mudilo se je.
Potem pa letos septembra informativno vprašam za predračun zavarovanja kar na tehničnem pregledu. Moje dosedanje mišljenje je bilo, da je tehnični pregled najdražji. Glej ga zlomka. Še 20€ ceneje mi da predračun kot enako zavarovanje na wizu. Hvala lepa wiz, čeprav sem do sedaj že štirikrat zavaroval pri vas, ne vidite me več.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a limas To dec 15, 2020 8:59 pm

Najugodnejšo ponudbo vedno dobiš od agenta zavarovalnice. Veja za vse enako. Ko sem pri polnoletnosti prvič soočil z zavarovalnicami, nisem vedel, da sploh obstajajo popusti. Zdaj mi uspeva pridobiti zelo nizko AO vrednost in zadevo samo podaljšujem iz leta v leto. Na TP prinesem zav. polico v naprej, ker tam nikoli ne bom dobil tako ugodne cene kot pri agentu. Kasko se mi zdi zanimiv samo za divjad ali stekla/luči/ogledala. Ostalo je z mojega stališča metanje denarja.
Garaža v Ljubljani je zlata vredna.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Wiz zavarovalnica - izkušnje

Napisal/-a gusti85 To dec 15, 2020 11:43 pm

Ja f**k kako pa naj vem katera oprema je bila serijska in katera je bila dodatna oprema?? Jaz sem 2. lastnik in nevem točno kaj vse je bilo serijsko in kaj je bilo treba doplačat in koliko.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov