Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a zeljko Sr mar 09, 2016 12:46 pm

Prodal bom avto, ki mu je že poteklo zavarovanje in registracija. Kupca sem opozoril na napake, ki jih ima (in jih bo sam popravil), sam pa ga je peljal tudi na tehnični pregled (preventivno). Verjetno je najbolje, da vse skupaj tudi omeniva v kupoprodajni pogodbi? Zanimajo me stroški. Avto še ni odjavljen, zato ga verjetno moram odjaviti sam in plačati ta strošek. Če vse velja tako, kot je na spodnjem linku, me bo to stalo 11,46€. Ali bom moral plačati še kaj? Nakup kupoprodajne pogodbe za 0,5€ mi ni problem. Ali so še katere stvari, ki bi jih bilo dobro vedeti pri prodaji?

http://www.informiran.si/portal.aspx?content=prepis-avtomobila-po-novem&showMenu=1&showRightFrame=1
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a nejc1 Sr mar 09, 2016 3:27 pm

Najboljše, da napišeš v pogodbo da se avto prodaja kot videno-kupljeno in to je to. Glede stroškov pa plačas odjavo ja, prepis in prijavo pa plača kupec...
 
Carnival
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To okt 20, 2015 10:19 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Carnival Če mar 10, 2016 6:21 am

Ne pisi videno kupljeno, na to se ne mores zgovarjati. Napises lepo, da je kupec seznanjen z vsemi napakami, lahko jih tudi v oklepaju nastejes, izpostavi tiste glavne stvari, katere si mu povedal. Strosek je odvisen predvsem od tega, kje bosta delala prepis. Ce ga bosta urejala na tehnicnih pregledih, kjer lahko kupec sklene tudi zavarovanje, potem te bo prislo slabih 20€. Najcenejsa opcija je, odjava in prepis lastnistva na uradni enoti, slabih 5€. V drugem primeru mora kupec ze imeti sklenjeno zavarovanje, na obcini pa samo opravita prepis ter kupec placa se cestno takso in je stvar resena.

Lp
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a hahehihoh Če mar 10, 2016 8:39 am

Zanima me sledeče ...
Ali pri predčasnemu odkupu vozila od lizing hiše (torej prepis na fizično osebo) moraš zamenjati prometno dov. in tablice?
 
Carnival
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To okt 20, 2015 10:19 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Carnival Če mar 10, 2016 11:24 am

hahehihoh je napisal/-a:Zanima me sledeče ...
Ali pri predčasnemu odkupu vozila od lizing hiše (torej prepis na fizično osebo) moraš zamenjati prometno dov. in tablice?


Ce zelis, da bos v prometni, ti lastnik vozila, potem jo zamenjaj :-) tablic ni potrebno menjati
 
Simpl777
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne dec 25, 2016 8:38 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Simpl777 Ne dec 25, 2016 8:50 pm

Lep pozdrav.

Pišem tu da ne odpiram nove teme na isto tematiko...

Pred dnevi sem opravil vozniski izpit. Zanima me postopek sedaj pri nakupu avta. Avto sem našel in grem v torek k njemu.
Torej če je avto ok in se dogovoriva. Greva skupaj na AMZS oz podobna podjetja, kjer napiseva kupoprodajno pogodbo. On potem avto odjavi in narediva prepis. Potem jaz sklenjem zavarovanje (pač prvo in za mladega voznika logično). Ostane samo še prijava avta in je stvar rešena?
Zavarovanje pa plačam tiste mesece do naslednje registracije.

Tako sem sedaj informiran in me zanima ce je v resnici tako?
Zavarovanje ki ga sklenjem lahko uzamem recimo na več obrokov če je recimo do naslednje registracije 5 mesecov?

In pa katere dokumente potrebujem? Osebno in davčno seveda, poleg tega še kaj?

Ker sem šele naredil izpit in sem dobil šele kartonček za tačas ko mi pošlejo voznisko. Bo to kaksen problem ali bom lahko vse opravil tudi brez dejanske vozniške?

Hvala za vse odgovore vnaprej in lepe praznike...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a tomzzi Sr feb 08, 2017 9:06 pm

Tudi jaz bi nekaj vprašal tukaj, da ne odpiram nove teme...
Kako je z odjavo oziroma prodajo avtomobila če lastnik ni zmožen biti pri prodaji/prepisu? Se napiše pač samo pooblastilo katerega podpiše in se potem lahko naredi prepis/odjava? Namreč zaradi bolezni avtomobila ne bo več nikoli uporabljal/a in se je odločil/a prodati avto.
No prodal bi ga jaz oziroma oče.
Škoda je, da stoji v garaži, ker ga nobeden ne bo rabil.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a nered Sr feb 08, 2017 9:31 pm

Naredis prepis vozila, vzames denar, das avto. Ko ima oce cas overi prepis jim ga posljes oni registrirajo avto nase in ti vrnejo kopjo zavarovanja, da lako dobis povrnjeno svoje zavarovanje in cestni sklad.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a esem Sr feb 08, 2017 10:12 pm

A lahko nehaš s takimi? Že dosti primerov je bilo, ko so šle vse kazni "staremu" lastniku, ne pa tudi zavarovalna kopija, niti tablice ipd:
Zakaj neki je treba predlagat najbolj trapaste in tvegane variante?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a DePalmo Sr feb 08, 2017 11:34 pm

Najbolj verodostojna informacija bo kar na uradih kjer delajo prepise.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Ivan36 Če feb 09, 2017 12:39 am

tomzzi je napisal/-a:Tudi jaz bi nekaj vprašal tukaj, da ne odpiram nove teme...
Kako je z odjavo oziroma prodajo avtomobila če lastnik ni zmožen biti pri prodaji/prepisu? Se napiše pač samo pooblastilo katerega podpiše in se potem lahko naredi prepis/odjava? Namreč zaradi bolezni avtomobila ne bo več nikoli uporabljal/a in se je odločil/a prodati avto.
No prodal bi ga jaz oziroma oče.
Škoda je, da stoji v garaži, ker ga nobeden ne bo rabil.

Najlažje bo, da vozilo prepišete nase. Ko pa se vozilo proda se vrne denar. Lažje in brez problemov.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a tomzzi Če feb 09, 2017 4:07 pm

Avtomobila pa res ne bi oddal prej ko so vsi papirji poštimani. ;)
Se bo treba pozanimati.
 
Mateuss1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 15, 2017 6:06 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Mateuss1980 Sr mar 15, 2017 6:29 pm

tomzzi je napisal/-a:Avtomobila pa res ne bi oddal prej ko so vsi papirji poštimani. ;)
Se bo treba pozanimati.
 
Matej Jereb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To feb 21, 2017 12:29 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Matej Jereb Sr mar 29, 2017 10:56 am

Ob podpisu kupoprodajne pogodbe prevzameš denar in narediš prepis in vozilo registriraš. Po potrebi zamenjaš registrske oznake če lastnika ne poznaš in se tako izogneš slabi zgodovini vozila. Glede okvar pa nimaš kaj ko kupuješ čimbolj pregledaš vozilo in upaš da ni skritih okvar. Glede leasinga imaš čas 2 meseca da spremeniš lastništvo vozila iz leasinga na sebe. Za to potrebuješ novo zavarovalno polico, izjavo leasinga o poplačilu terjatev potem se naredi nova prometna, plačilo cestnine in avto je tvoj.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a tomzzi Sr apr 19, 2017 6:02 pm

Še enkrat vprašam...
Avtomobil bom prodal (imam kupca). Lastnica avtomobila ne more prodat/naredit prepisa zaradi bolezni.
Torej bi bilo avto najbolje prepisat name in potem jaz s kupcem odjavim/naredimo prepis?

Kje dobim pooblastilo za prepis avtomobila name do prodaje? Lastnica kot pravim ni zmožna tega naredit.

Ali ne rabim prej prepisa name delat od nje in rabim samo overjeno pooblastilo za prepis kupcu in se vse naredi še isti dan?
Oziroma se odjavi in prepiše s pooblastilom na kupca?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a esem Sr apr 19, 2017 6:36 pm

Da ne boš še enkrat brez odgovora - tega ti mi ne moremo povedat.
Obstaja pooblastilo za npr podaljšanje registracije (tujega vozila), ki ga (še?) lahko kar sam napišeš in podpišeš - ker ne preverjajo. A močno dvomim, da velja (brez preverjanja) tudi za kupoprodajo. Problem je v overovitvi pooblastila, saj domnevam, da je gospa nepokretna. Kako torej overovit? Tu se boš moral znajti, morda plačat kakšnemu uradniku obisk in overovitev na domu, kar pa dvomim, da je sploh možno.

Pozanimaj se in razloži na tvoji upravni enoti, morda ti bodo šli na roko. S pooblastilom ga lahko ti prodaš v njenem imenu, ni treba delati najprej prepisa nase.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a tomzzi Sr apr 19, 2017 7:51 pm

Tako je. Nepokretna. V bistvu je v domu... Rabi oskrbo 24h...
Mora biti način (pooblastilo), da se avto proda naprej brez njene prisotnosti. Saj se pa da to overit ali pač ne?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a esem Sr apr 19, 2017 8:14 pm

Vprašaj šefe v domu, oni imajo gotovo izkušnje
 
Mr.nice
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To avg 22, 2017 2:00 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a Mr.nice To avg 22, 2017 2:12 pm

Jaz pa imam vprašanje glede odjavljenih vozil pa bom uporabil kar to temo da ne bom odpiral nove.

Torej doma mam star avto vozen ampak v bolj slabem stanju ;) vreden okrog 500EUR, pa me zanima kako se ga je najlažje rešiti, prodati da ne bom potli imel kakšnih težav. Ker so mi eni že rekli da ga kupijo naložijo pa pelajo...

PS. avto je že odjavljen iz prometa

lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a ojnica To avg 22, 2017 7:44 pm

Pogodba je obvezna, najboljš da se zapeljeta na tehnični pa vam kr tam naredijo za 5-10 evrov, al pa spišeta sama.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov