Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a DePalmo To avg 22, 2017 8:00 pm

Če ima kupec možnost, ti lahko prinese potrdilo o razgradnji, ampak o tem se bi pozanimal na tehničnih pregledih oz. upravni enoti kako je s tem, s tem še nimam izkušenj.

Najbolj zaziher ti je da naredita prepis na tehničnem in da kupec tudi postane uradni lastnik avta, takrat si ti rešen vseh obveznosti do dotičnega avta. Če se kupec nebo strinjal s prepisom, mu ga nimaš kaj prodajat. In ne poslušat njihovih izgovorov, nekateri so zelo kreativni. Prepis ali nič.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a soso Ne feb 20, 2022 7:06 am

Koliko je razlike v ceni, ce kupoprodajno pogodbo in odjavo naredis npr. na AMZS ali pa na upravni enoti?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a limas Ne feb 20, 2022 10:10 am

Cca 10 eur.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a boštjan_01 Ne feb 20, 2022 10:16 am

To rešiš kjer delaš tehnične preglede.
Za odjavo velja enotna tarifa po celotni državi. Pri pogodbi predvidevam ni kakšne razlike.
Primerjaš zasebni in javni sektor. Še je potreben kakšen komentar :) ?

lp
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a a4 To feb 22, 2022 8:25 pm

na upravnih enotah ti je prepis med fizičnima osebama 13,5€

ne vem pa če se moraš naročit ...
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a HitriZajcek Ne maj 15, 2022 1:58 pm

Izposojam si temo z vprašanjem, odgovora na katero ne najdem - vsaj ne s "po-korosnkim" datumom: ker še nikoli nisem prodajal rabvljenega avta, me zanima kako zadeva poteka, če bi recimo uredil prepis na AMZS? Ali za to rabim kaj urediti že prej (npr. v naprej pripraviti svojo kupoprodajno pogodbo s kupcem) ali imajo bianko pogodbo in karkoli je pač zahtevano na voljo na AMZS? Se samo pripeljemo tja s kupcem, dokumente in denarce na salter, in lahko na licu mesta vse uredimo?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a D12J12 Ne maj 15, 2022 2:30 pm

Tako je, potrebuješ vse dokumente, kupoprodajno pa dobiš tam. Nepisano pravilo, ti kot prodajalec plačaš odjavo ko novi lastnik plača prijavo, edino če sta zmenjena drugače. Dokler ni prepis urejen in pare na suncu ne izročiš ključev.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a DePalmo Ne maj 15, 2022 3:08 pm

HitriZajcek je napisal/-a:Se samo pripeljemo tja s kupcem, dokumente in denarce na salter, in lahko na licu mesta vse uredimo?

Ja, dobesedno, sem urejal prejšnji teden. S sabo imaš prometno in tablice, razen če ostanejo na avtu. Tam sva dobila kupoprodajno pogodbo in jo izpolnila, nato sem dobil svojo kopijo in eno kopijo kupec, jaz sem še zaprosil za fotokopijo odjavljene prometne zaradi prekinitve zavarovanja (na to tiste punce tam zelo rade pozabijo!!) in to je bilo to.
Ne vem pa kakšen postopek bi naredil če bi prodajal avto za 10k ali več, tega sem za par evrskih stotakov in tisto gre na roke.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a limas Ne maj 15, 2022 3:08 pm

Vse opravijo na tehničnih pregledih.
Celoten postopek je transparenten in v naprej določen po Zakonu.
Le dokumente, avto in oba ključa imej s seboj. In servisno dokumentacijo seveda.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a HitriZajcek Ne maj 15, 2022 6:45 pm

OK, hvala vsem za odgovore in dodatne nasvete! Gre za 13 let star avto za par jurjev.

Sicer bi raje kakor plačilo v gotovini videl nakazilo na bančni račun, ampak v tem primeru bi rabil nekje najti bianko pogodbo za sprintat že prej in jo s kupcem podpisat, da bi on sploh imel podlago za nakazilo ... močno upam da nam vse skupaj uspe speljat kar isti dan ko prevzamemo novi avto in se tako izogniti dodatni poti in dvojnemu zavarovanju (na starem avtu je zdaj zelo visok bonus, ki bi ga želeli prenesti na novega).
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a srcnik Ne maj 15, 2022 6:53 pm

HitriZajcek je napisal/-a:OK, hvala vsem za odgovore in dodatne nasvete! Gre za 13 let star avto za par jurjev.

Sicer bi raje kakor plačilo v gotovini videl nakazilo na bančni račun, ampak v tem primeru bi rabil nekje najti bianko pogodbo za sprintat že prej in jo s kupcem podpisat, da bi on sploh imel podlago za nakazilo ... močno upam da nam vse skupaj uspe speljat kar isti dan ko prevzamemo novi avto in se tako izogniti dodatni poti in dvojnemu zavarovanju (na starem avtu je zdaj zelo visok bonus, ki bi ga želeli prenesti na novega).


Napišeš na amzs kupoprodajno, pa preden podpišeš ti naj da denar, ko ga prešteješ podpišeš in je to to...

Tako sam naredim, pa ni do sedaj bilo nobenega problema...
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a RUNAČ To feb 07, 2023 3:16 pm

Zadnjič smo imeli eno debato in prišli do specifičnega primera, pa me zanima, če bi kdo znal povedati katera od obeh opcij mora biti izpolnjena, da se sploh lahko izvede prepis.

Takole, sam recimo kupim nov avto in ga odpeljem iz salona s preizkusnimi tablicami, ter za en mesec parkiram doma v garaži. Iz nekega razloga mi avto ne odgovarja in zanj dobim kupca.

Kako v tem primeru narediti prepis? Se ga lahko naredi čeprav avto sploh še ni bil registriran, ali bi ga dejansko kot prvi kupec moral vsaj enodnevno registrirati, da se lahko uredi prepis vozila?

Vem, sicer res neumen in v praksi primer, ki vprašanje, če se je sploh kdaj zgodil, ampak v teoriji je možen. No, na tehnične pa tudi nimam namena klicati za to - pač debata ob pijači prinese marsikaj. :)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a soso To feb 07, 2023 6:03 pm

Kolikor je meni znano si ti na pogodbi lastnik vozila, zato lahko vozilo brez težav prodas naprej, registracija tukaj ni pomembna.
AH NI NAM LAHKO!
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a RUNAČ To feb 07, 2023 6:13 pm

Saj verjetno je res tako.

No, pa da ne bo kdo rekel na čem smo bili, da smo našli tak primer, povem od kje take ideje. Nekdo dokaj blizu mene je kupil prejšnji teden nov avto in ga za mesec ali dva dal še neregistriranega v garažo, pa sem sam za hec rekel, da ga bom jaz kupil, da ne bo stal v garaži, ker avti so za vozit, ne pa da stojijo na parkingu. No na podlagi tega, pa je potem prišlo vprašanje, kako sploh narediti prepis avta, ki ni bil še nikoli registriran, a je v lasti nekoga.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a a4 So feb 11, 2023 6:50 pm

vse prodaje morajo biti sledljive. torej račun novega avtomobila na ime lastnika, potem pa kupoprodajna pogodba za naprej. registrira se pa pač na tega zadnjega lastnika
 
mate_ja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 12, 2022 7:21 am

Re: Prodaja/prepis vozila

Napisal/-a mate_ja Po feb 27, 2023 2:05 pm

RUNAČ je napisal/-a:Zadnjič smo imeli eno debato in prišli do specifičnega primera, pa me zanima, če bi kdo znal povedati katera od obeh opcij mora biti izpolnjena, da se sploh lahko izvede prepis.

Takole, sam recimo kupim nov avto in ga odpeljem iz salona s preizkusnimi tablicami, ter za en mesec parkiram doma v garaži. Iz nekega razloga mi avto ne odgovarja in zanj dobim kupca.

Kako v tem primeru narediti prepis? Se ga lahko naredi čeprav avto sploh še ni bil registriran, ali bi ga dejansko kot prvi kupec moral vsaj enodnevno registrirati, da se lahko uredi prepis vozila?

Vem, sicer res neumen in v praksi primer, ki vprašanje, če se je sploh kdaj zgodil, ampak v teoriji je možen. No, na tehnične pa tudi nimam namena klicati za to - pač debata ob pijači prinese marsikaj. :)



Če gre za nov avto prejmeš račun (na katerem si naveden kot kupec). Vozilo ni potrebno registrirati, če ga ne želiš. Z novim kupcem napišeš kupoprodajno pogodbo in oboje (torej račun in kupoprodajno) predložiš pri prepisu. V kolikor gre za rabljeno vozilo si od prodajalca (oziroma predhodnega lastnika) pridobiš overjeno pooblastilo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost