Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Kasko

Napisal/-a maniaxxx Sr jul 13, 2016 7:34 pm

Pozdravljeni,

V kratkem pričakujem nov avto in bi rabil zavarovanje. Torej kasko plus asistenca ( najmočnejša) plus vse dodatne kombinacije, skratka res vse. Sem v PR7, avto ima 88kw in novo nabavno vrednost cca 27k evrov. Pričakujem predvsem normalen odziv ob morebitni škodi in normalno ceno. Za zdaj sem dobil ponudbo od ZM, ki je 200 evrov višja od Grawe in ERGO. Če je kak zastopnik na forumu ga prosim za ponudbo, ostali pa komentirajte Grawe in ERGO proti ZM.

Hvala.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Kasko

Napisal/-a Kosek1 Sr jul 27, 2016 2:17 pm

Treba je pogledati, ali pri Ergu in Grawe izgubiš bonus pri zlonamernem poškodovanju vozila. Pa še pri asistenci, ali imaš vleko vozila samo do prvega najbližjega servisa, kjer se je zgodila nesreča in moraš npr. čez 3 dni, ko je avto popravljenj, ponj npr. na Dunaj. Zna biti zelo zamudno. :(

Lahko ti jaz izračunam še za eno zavarovalnico. Samo bi rabil vse podatke, tudi datum izpita za "B" in če imate hišo "z dvoriščem" ali garažo. Dajva se preselit na privat. :)

1. Opozorilo: 2.1 - strogo je prepovedano vsako oglaševanje komercialne narave, le to se obračuna po ceniku oglaševanja na portalu. Ponujanje lastnih storitev ali prodaja izdelkov članom preko privatnih sporočil se prav tako smatra kot nedovoljeno oglaševanje. Za vsako oglaševanje se dobi opozorilo, za večje kršitve pa odstranitev s foruma!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kasko

Napisal/-a krimič Če apr 13, 2017 6:52 pm

Obujam temo z vprašanjem glede kaska. Torej večkrat s sodelavci naletimo na kakšen "problem" z zavarovalnicami, kjer se naleti na več različnih mnenj glede uveljavljanja kaska oz. škode. Ker imam sam kasko pri zavarovalnici MB oz. zdajšnji SAVI (nikdar še nič koristil) me zanima ali je mogoče kje na netu kakšen dokument, kjer so točno napisana "navodila" oz. tisti drobni tisk kako se kakšna škoda uveljavlja, kakšni so pogoji, itd.?
Že za samo krajo je npr. znano, da prometna ne sme biti v avtu in da moraš imeti oba ključa pri sebi. Pa je to dejansko kje tudi napisano?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kasko

Napisal/-a maniaxxx Pe apr 14, 2017 7:47 pm

Na koncu mi je agent dal izračun, ki je bil nizji od vseh drugih, tako da sem ostal na ZM ( Sava ). Cena je zelo ugodna, nekih težav z uveljavljanjem zahtevkov pa tudi še nisem imel pri njih.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Kasko

Napisal/-a ime1234 Po maj 01, 2017 3:49 pm

Prosim za nasvet v sledeči zadevi:

med vožnjo po AC mi je (najverjetneje) kamen priletel v vetrobransko šipo in povzročil cirka 3cm razpoko. Sklenjeno imam (med drugim tudi) zavarovanje za steklo pri zav. Sava.

Ker doslej še nisem uveljavljal škode, me zanima kako v praksi te stvari potekajo? Kam je najbolje peljati avto: - njihov škodni center, - direkt k uradnemu servisu (Porsche interauto) kjer je tudi cenilno mesto za manjše škode, ali - k Rogelj popravilo stekel (prav tako pogodbenik zavarovalnice za oceno škode in popravilo)

Hvala vsem za pomoč.

PS: Ali bom ob uveljavljanju te škode nazadoval 3 premijske razrede?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Kasko

Napisal/-a motom Po maj 01, 2017 4:50 pm

Nazadoval ne boš.
Če imaš originalno šipo, pred menjavo zahtevaj original in ob prevzemu tudi preveri, ker se radi 'zmotijo'.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kasko

Napisal/-a matejxx Po maj 01, 2017 5:11 pm

Jaz bi šel na tvojem mestu direktno na pooblaščen servis, pa ponavadi oni vse uredijo naprej. Če imaš zavarovano delno kombinacijo za stekla, potem ne koristiš kaska, temveč zavarovanje za steklo. Pri tem ne izgubiš noben premijski razred.
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Kasko

Napisal/-a ime1234 Po maj 01, 2017 5:59 pm

@ motom in matejxx : Super! Hvala obema za hiter odziv in koristen odgovor. Tako je; poleg kaska imam sklenjeno še delno kombinacijo za stekla. Sem mislil, da tudi ob uveljavljanju škode iz delnega kaska nazaduješ 3 premijske razrede. Mi tudi ni bilo logično, da bi bil na ta način kaznovan, če nisi nič kriv za nastalo škodo. Zdaj pa razumem kako je in mi je tudi logično. Še enkrat hvala!

Sem tudi že slišal, da se radi "zmotijo" in namestijo neoriginalno šipo. Se tudi ne bi čudil, če potem zavarovalnici ali stranki zaračunajo originalno.

Mi je pa kar nerodno priznati, da ne vem kako naj se prepričam, da je nameščeno originalna šipa.... oops
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Kasko

Napisal/-a motom Po maj 01, 2017 7:58 pm

Vsaka šipa ima v vogalu znak. Če je original ima npr VW znak, če ni pa pač firmo proizvajalca.
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Kasko

Napisal/-a ime1234 Po maj 01, 2017 8:28 pm

motom je napisal/-a:Vsaka šipa ima v vogalu znak. Če je original ima npr VW znak, če ni pa pač firmo proizvajalca.


Najlepša hvala! Bom jutri na svojem avtu poiskal ta znak in bom pozoren na to po menjavi.
 
ime1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 08, 2012 12:16 am

Re: Kasko

Napisal/-a ime1234 To maj 16, 2017 4:57 pm

Pred kratkim so mi zamenjal šipo, ki je bila kasko zavarovana. Če je kdo na tem področju bolj domač, bi me zanimalo:

- Zavarovalnica je imela pravico določiti izvajalca. Na to sem jih opozoril, pa jim je bilo čisto vseeno kje pri njihovih pogodbenih servisih bom opravil menjavo. Pomeni to, da ima zavarovalnica z vsemi servisi dogovorjeno, da jim za isto storitev povrne (približno) isti znesek? Ker sicer so cene, če ne bi imel zavarovano, pri različnih servisih lahko zelo različne. Kako je s tem?

Hvala za pojasnilo.
 
buraas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 12, 2017 3:54 pm

Re: Kasko

Napisal/-a buraas To jun 13, 2017 5:27 pm

Mislmim da je cene bistveno ne razlikujejo, v kolikor ti menjajo za originalne dele. Kot vem obstaja pri steklih enoten cenik, po katerem se ravnajo tako zavarovalnice, kot tudi izvajalci. Zanima pa me, ali se pri razbitem vetrobranskem steklu splača uveljavltati kasko zavarovanje? Nekaj malega sem si že prebral tukaj: izbrisano (edit/mod), vendar kaj bistvenega nisem izvedel..
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov