Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Prepis vozila na punco

Napisal/-a shamar Ne dec 11, 2016 9:14 pm

Torej,

kakšen je postopek in stroški če želim prepisati lastništvo vozila na punco, namreč zavarovanec bi bil še vedno jaz, če se to sploh da narediti. Se to rešuje s prodajno pogodbo? V glavnem imel bi rad čim manj dela in stroškov s tem da jaz nisem več lastnik avtomobila.

Lep pozdrav
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a Kohec Po dec 12, 2016 12:49 pm

Vse to ti bodo točno razložili povsod tam, kjer izvajajo prepise vozil, registracije in tehnične preglede.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a ojnica To dec 13, 2016 2:38 pm

Odjava vozila 15 evrov
Prijava vozila 15 evrov
Pogodbo spišeta sama.
Zavarovanje se dela na novo.
Tebi vrnejo premijo in cestnino, punca doplača zavarovanje in cestnino, nekaj evrov odbijejo pri zavarovanju in cestnini.

Tako je blo pri meni, ko sem kupil drug avto, in prodal starega. Precej papirjev je tukaj, zakomplicirano pa preveč.
Novi Lastnik avta mi je rekel, da to v Nemčiji naredijo 1,2,3, pri nas pa komplikacije in kompliakcije, :roll:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a esem To dec 13, 2016 3:19 pm

Tudi pri nas naredijo to 1,2,3 in to že dolgo, zato ne laži, Sonček!! :twisted: :evil:
In kje si pozabil na kupoprodajno pogodbo za prodajo in kasneje še eno za nakup? Briga te natančnost, ka-li - a oglašat z "nasveti" se vseeno moraš. :roll: :twisted:

Avtor teme - dve možnosti sta - kupoprodajna pogodba in darilna pogodba. Pozanimaj se na registracijah , kot ti je že bilo svetovano ali raje na upravni enoti (ker darilnih pogodb na registracijah verjetno ni). So različni postopki, stroški in tudi davki.

Zavaruje pa avto lahko samo lastnik ali pooblaščenec (na lastnika, ne nase).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a DePalmo To dec 13, 2016 6:19 pm

ojnica je napisal/-a:Odjava vozila 15 evrov
Prijava vozila 15 evrov
Pogodbo spišeta sama.
Zavarovanje se dela na novo.
Tebi vrnejo premijo in cestnino, punca doplača zavarovanje in cestnino, nekaj evrov odbijejo pri zavarovanju in cestnini.


Tale postopek delno drži, o cenah pa ne morem ker se jih ne spomnim več. Je pa potrebno imeti zavarovalno polico PRED tem postopkom na upravni enoti oz. na tehničnem, drugače se jo naredi tam in nebo toliko ugodnosti kot bi jih dobil pri svojem agentu.

Če se pa hoče narediti čim ceneje, pač ne delata tega in mečeta denar stran. Sploh če odnos še štima ;) Pa vedi da če imaš ti dlje vozniško in dlje zavarovane avte, bo zavaorvanje za njo občutno dražje, sploh če je še mlada voznica. To upam da vesta.
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a shamar Sr dec 14, 2016 12:28 am

Sem šel na AMZS in so mi naročili da moram priti nazaj s kakršnokoli že pogodbo in pa z novim zavarovanjem. Tako da sem z agentom že zmenjen. Agent mi je pa tudi rekel da se bodo bonitete prenesle nanjo, če ostaneva pri njih, kar pa bova.
Kaj bo pa agent naredil pa žal ne vem. Na nek način se bo pač na njo preneslo zavarovanje.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prepis vozila na punco

Napisal/-a ojnica Sr dec 14, 2016 10:41 am

Pejta na LPP pa tam vse uredita al pa kak drug tehnični.
Še enkrat (2 tedna nazaj)da sem prodal svoji stari avto (pogodba) in naredil odjavo, novi kupec prijavo in še za moj novi avto prijavo + prenos bonusa iz g24 na Triglav je trajalo 3/4 ure, pa je oni za šaltarjem delal non stop.
Njihovi papirji in komplikacije.
Edina pohaval je ta, da sem dobil 1 litr čistila za steklo :D
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov