Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Akibu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jul 29, 2017 5:23 pm
Kraj: Nova Gorica

Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a Akibu So jul 29, 2017 5:42 pm

Pozdravljeni!

Imam par uprašanj glede navedene teme. Sem star 18 let, imam vozniški 3-4 mesece. Varno vožnjo mislim opraviti enkrat v oktobru. Takrat se tudi zanimam o nakupu svojega prvega avtomobila. Avto bi pisal na svoje ime, tudi registriral bi kar nase (seveda, če se to da?) Kako gre sploh tak proces? Moraš biti zaposlen? Kaj pa, če zavarovanje plačam v gotovini? Slišal sem, da po opravljeni varni vožnji ti na triglavu zbijejo nekaj procentov dol, je to res? Ponujajo tudi aplikacijo drajv, bi bili oni cenovno najugodnejši? A lahko na aplikaciji nabivam že zdej popuste, al začnem na novo, ko sklenem zavarovanje pr njih?
Vozim defenziuno, do zdej nisem imel problemov. Kaj pa, če pride do kakšnega? Je najboljši osnovni paket, al so kake skrite fintice?
Zanimam se za hyundai coupe 2002 letnik.. 2.0 fx 139 km..
Vsekakor bom uprašal še prej na savi, k je oče že nekaj časa pr njih.
Se opravičujem za malo daljšo temo, neke stvari mi niso jasne. Hvala za vse odgovore :)
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a ribko So jul 29, 2017 7:40 pm

Pozdravljen!
Avto lahko registriraš nase brez problema. Urediš zavarovanje, ki ga lahko plačaš v celoti z gotovino (lahko po obrokih samo je malenkost dražje). Nerabiš biti zaposlen, za razne popuste pri triglavu če narediš varno vožnjo nevem in za dajv app tudi ne, najbolje da vprašaš nekoga ki dela za triglav ali pa kar tja pokliči.Jaz sem na svojem prvem avtu imel samo osnovno zavarovanje, AO+ in zavarovanje za mladega voznika in je blo to to, avto sicer ni bil veliko vreden. Naslednje leto ko sem pa vozil več različnih avtov od kolegov pa očetov ter službeni sem pa dal zavarovanje za katerikoli avtomobil v katerega se pač vsedem.
Lp
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a bishop So jul 29, 2017 8:44 pm

Mi smo sinu zavarovaIi avto pri Grawe, ker je bilo najceneje, res pa je, da agentko poznamo.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Akibu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jul 29, 2017 5:23 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a Akibu So jul 29, 2017 9:13 pm

ribko je napisal/-a:Pozdravljen!
Avto lahko registriraš nase brez problema. Urediš zavarovanje, ki ga lahko plačaš v celoti z gotovino (lahko po obrokih samo je malenkost dražje). Nerabiš biti zaposlen, za razne popuste pri triglavu če narediš varno vožnjo nevem in za dajv app tudi ne, najbolje da vprašaš nekoga ki dela za triglav ali pa kar tja pokliči.Jaz sem na svojem prvem avtu imel samo osnovno zavarovanje, AO+ in zavarovanje za mladega voznika in je blo to to, avto sicer ni bil veliko vreden. Naslednje leto ko sem pa vozil več različnih avtov od kolegov pa očetov ter službeni sem pa dal zavarovanje za katerikoli avtomobil v katerega se pač vsedem.
Lp


Hvala za odgovor, bom počakal še na kakšnega glede aplikacije. Čne kar iz prve roke bo najboljše.
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a nejc1 So jul 29, 2017 9:23 pm

Ko se prijavljaš na varno vožnjo pazi, da se boš prijavil na delavnico triglav mladi, ko to opraviš dobiš čez nekaj dni kodo oz potrdilo na mail in boš imel polovico cenejši dodatek za mladega voznika, v kolikor pa še uporabiš drajv in nabereš nekaj %(tu pa res ne vem koliko rabiš) je pa brez doplačila za mladega voznika...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a matejxx So jul 29, 2017 9:51 pm

Pa kaj ima Triglav še sploh to, da v primeru, da narediš varno vožnjo ni potrebno zavarovati za mladega voznika. Ker sedaj je varna vožnja tako obvezna za vse.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a DePalmo So jul 29, 2017 11:01 pm

O aplikaciji DRAJV se je že pisalo: viewtopic.php?f=2&t=104130
 
Akibu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jul 29, 2017 5:23 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a Akibu Ne jul 30, 2017 3:37 am

nejc1 je napisal/-a:Ko se prijavljaš na varno vožnjo pazi, da se boš prijavil na delavnico triglav mladi, ko to opraviš dobiš čez nekaj dni kodo oz potrdilo na mail in boš imel polovico cenejši dodatek za mladega voznika, v kolikor pa še uporabiš drajv in nabereš nekaj %(tu pa res ne vem koliko rabiš) je pa brez doplačila za mladega voznika...


Hvala, se bom prijavil na troglav mladi. Za drajv, kokr sm sam gledu lahko prides do enih 20-25% ce se ne motim. Hvala ti se enkrat :D
 
Akibu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jul 29, 2017 5:23 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Moja prva avto polica - mladi voznik

Napisal/-a Akibu Ne jul 30, 2017 3:38 am

DePalmo je napisal/-a:O aplikaciji DRAJV se je že pisalo: viewtopic.php?f=2&t=104130

Nekaj sem ze gledal po tem forumu, use kar sem dobil je bilo staro. To temo sem ocitno spregledal, hvala ti :D
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov