Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a ojnica Pe okt 13, 2017 8:17 am

Sam povem....Če pri prvem tehničnem ugotovijo napake je naslednji tehnični do 5 dni plačljiv v višini 6,10 evrov, vsaj tako zračunavajo v Krki Škofja Loka.
Po petih dneh pa vemo, da se dela ponovno in polna cena. Dobro nas lupijo, včasih je veljalo, da si imel 3 dni časa in nobenih dodatnih stroškov.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a Fnatic Pe okt 13, 2017 9:21 am

Prosim?? Je to nekaj novega? Konec avgusta sem registriral pa sem moral ponovno, ker je bil zglob slab. Sem naslednji dan že pripeljal in so mi kot ponavadi pač še enkrat pogledali in to je bilo to. Nobenih ekstra stroškov.
Ba-dum tssssssss =P
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a vipe5s Pe okt 13, 2017 10:04 am

A nima Avto Krka tudi preventivni tehnični enkrat na leto, se pravi pelješ tam, če je vse ok ti lahko tudi naredijo tehnični, drugače pa nič?
Lahko, da se je kaj spremenilo, moram vprašat..
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a čara Pe okt 13, 2017 10:51 am

Jp. Se je zgodlo fotru, ki je bil prepričan, da je 8 let star avto brezhiben in ga ni peljal nič poservisirat to leto. Pa sem opozorila že to poletje ko sem 1x peljala avto z vsemi odprtimi okni, da se z desne sprednje ali leve gume sliši neko drajsanje. Na tehničnega je šel takorekoč zadnji dan in avto ni bil izpraven. 5 dni časa imaš, da popraviš, sicer plačaš še 1x. Če je pa kaka hujša napaka, ti pa avto sploh na cesto ne spustijo.

Kako je pa bilo včasih pa nimam pojma.

Če si član AMZS lahko 1x ali 2x letno (je treba vprašat) pripelješ avto na brezplačni servisni pregled, če redno, letno pri njih servisiraš.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a ojnica Pe okt 13, 2017 7:07 pm

Saj sem bil na drugem tehničnem za brezplačni pregled so mi rekli za luči, gume in manšeto...porihtal na drugem tehničnem ko sem za zares delal pa je reku desni zglob vilic....sem ga doma menjal pa ni blo lufta. Zgleda kot da na tak način folk mečejo da lahko kasirajo še dobrih 6 evrov do 5 dni. Se pravi 40 evrov da sam pregledajo podvozje. Ba*da pokvarjena.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a RedBaron Pe okt 13, 2017 7:49 pm

Lahko opravis preventivni tehnicni pregled, ki je zastonj, vendar je spet finta, da ne sme biti manj kot mesec dni do registracije.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a ojnica Pe okt 13, 2017 8:33 pm

Vedno delam tehnični manj kot 1 mesec pred iztekom. Nikol pa ne čakam do zadnjega, sedaj mi velja 13 mesecev.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a titanius So okt 14, 2017 12:54 am

Po novem preventivnih tehnicnih pregledov ni vec. Tako so meni mojstri rekli na tehnicnem.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a RedBaron So okt 14, 2017 7:03 am

Aja, tega pa nisem vedel... Človek bi pričakoval, da ob vsem tem "trudu" povečanja varnosti na cestah (radarji, akcije, visoke kazni...), obstaja možnost, da uradno pooblaščena oseba pregleda (zastonj) tiste ključne elemente avta vsaj tisttim, ki pokažejo nek interes in jim ni vseeno...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a ojnica Ne okt 15, 2017 7:13 am

[quote="titanius"]Po novem preventivnih tehnicnih pregledov ni vec. Tako so meni mojstri rekli na tehnicnem.[/quote]

Še vedno obstajajo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a limas Ne okt 15, 2017 10:08 am

Tam kjer redno delaš TP, ti bodo rade volje pregledali podvozje in zavore. Seveda se izogibaj kakšnih LPP in Krke.
Prosiš jih v tistem terminu, ko ni gneče, meni vedno ugodijo v Španu ali na Zaloški. Dugod pa ne hodim.

Ali je ponovni TP plačljiv? pri zgoraj omenjenih ni, če je v roku 5 dni, za LPP vem, da kasira, za ostale ne vem.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a čara Po okt 16, 2017 6:41 am

Če ga opraviš po 5 dnevnem roku je ponovno plačljiv, da. Na AMZS Dravograd bi še 1x skasirali (tudi če jim že 20+ let plačuješ članarino in si jih pokoristil komaj 2x v tem času). Ne vem a je to kaka programska zadeva, kjer ne gre drugače ali pa se to lahko individualno obravnava.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a Fnatic Po okt 16, 2017 10:48 am

Kolikor jaz vem, je preventivni še vedno mogoč.
Pa jaz razen prvega tehničnega še nisem plačal kaj ekstra nikoli. Res je, da sem vedno porihtal v roku ampak sem delal v Trzinu, Domžalah, Avto Krka, LPP. Edina razlika je, da se ti nekje vtakne v res neumnosti (kvazi ni tekočine za stekla, pa čeprav je bila, samo počakat je bilo potrebno par sekund, da pride do brizg). Pa prišel sem z odbijačem druge barve, ker je bil menjan in nisem imel časa ga dat pobarvat. Jih barva sploh ni motila (rdeča/črna) ampak to, da nisem imel vseh mrežic in rozet not. Pa so me ravno tako spustili.
Ba-dum tssssssss =P
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a čara Po okt 16, 2017 1:27 pm

Kolegica ima tricolor avto, ker pač ni naročala original delov, avto je starejši. Pa ji zaradi barve res niso težili. Ta druga znanka je dala zadnjo klop iz Cliota ven in je not imela boks za dva psa, pa pred tehničnim ni nič spreminjala in je šlo brez težav. Očitno je res od mojstra do mojstra odvisno koliko se vpikne v kake nevitalne detaljle. :roll:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ponovni tehnični plačljiv

Napisal/-a ojnica So okt 21, 2017 8:31 am

Greš na tehnični te vržejo zaradi strgane manšete, plačaš tehnični 33-34 evrov, .....prpeleš avto čez 1 dan nazaj plačaš 6 evrov.
O tem jaz od kdaj ne vem, ampak to je čista kraja....samo zato da ti pogledajo, če si manšeto zamenjal, to bi lahko tdi zunaj se sklonil in pogledal, da pa moraš spet plačat 6 evrov, :evil:

Gre pa se za avtoKrka Škofja Loka.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov