Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
RokyB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 25, 2017 9:28 am

Odjava vozila čez zimo

Napisal/-a RokyB Sr okt 25, 2017 9:33 am

Živjo,
zanima me kako je z odjavo vozila čez zimo. Gre za kabrioleta, ki med 1. novembrom in 1. marcom (torej 4 mesece letno) itak ne bo vožen.

Kakšni so stroški z odjavo in prijavo (zavrovanje, cestnina, odjava/prijava, tablice, tehnični, prometna ipd.)?

A se to sploh splača?
Obstaja kakšna druga varianta prišparat denar za nevožen avto?
Hvala & Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Odjava vozila čez zimo

Napisal/-a danci1973 Sr okt 25, 2017 9:57 am

Če se splača ali ne je odvisno od tega, koliko plačaš zavarovanja in cestnine - za 4 mesece dobiš povrnjeno 1/3 zavarovalnine in 1/3 cestnine, stroške pa imaš z odjavo, prijavo in novimi tablicami.

Za točne cene bo najbolje, da pokličeš katero od ustanov, ki se ukvarja z registracijami.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Odjava vozila čez zimo

Napisal/-a Firediver Sr okt 25, 2017 10:30 am

Vsaj za motocikle je že nekaj časa tak sistem, da imaš polovično premijo zavarovanja za celo leto zato, da ni toliko odjavljanja motociklov v jeseni in vračanja neizkoriščene premije ob pogoju, da ne odjaviš motocikla iz prometa.

Za kakšne avtomobile bi se najbrž tudi dalo kaj dogovoriti, ampak za neizkoriščeno cestno takso moraš v vsakem primeru odjavit iz prometa, da ti jo nakažejo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Odjava vozila čez zimo

Napisal/-a nejc1986 Sr okt 25, 2017 7:05 pm

Sam imam kot drugi avto mazdo mx5. Plan o nakupu je bil, da bo odjavljen cez zimo, recimo 4mesece. Ko sem si izračunal, da bi prisparal cca 40eur, sem se odločil , da ga imam nonstop registriranega.

Nekaj stvari: za napredovanje z bonusi mora biti avto zavarovan neprekinjeno vsaj 11mesecev.

Plus stroški odjave,prijave,tablic,nove prometne.... Plus dejstvo da se je tudi na soncen zimski dan užitek peljati s kabriom.

Sicer pa... Na dveh salterjih sem bil, na obeh so mi dali vedeti da se da na normalen način zmeniti da tablice deponiras do pomladi, samo prijazen je treba biti. Tako da je en strošek manj .

Pazi... Zavarovanje vračajo samo če je avto cel mesec odjavljen; če ga odjavis 1.1. in prijavis npr 28.2. ne dobiš nič...
 
AKREVS6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr okt 31, 2012 4:26 pm

Re: Odjava vozila čez zimo

Napisal/-a AKREVS6 Sr okt 25, 2017 8:08 pm

Jaz ga odjavim vsako leto okrog 1. 11.in prijavim okrog 1.5. Strošek odjave je 12 e Tablice pa imam svoje(po naročilu) in jih ni potrebno vrniti tako da ostanejo na avtu.Cestno takso lahko plačaš poljubno dolgo zavarovanje pa je cenejše če plačaš za celo leto in ga ob odjavi dobiš nazaj.Pri prijavi pa imaš dodatni strošek prometno dovoljenje okoli 1,5 e. In še 20 e kao registracija novega vozija.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov