Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a MercedesV To nov 07, 2017 11:54 pm

Pozdravljeni,

Kdor ima izkušnje ,prosim za manjšo razlago ,pojasnila...

Na avtocesti pri cca 100kmh sem zbil fazana. Enostavno se mu ni dalo izogniti.

Naj povem ,da sam trk sploh ni tako nedolžen kot bi nekdo mislil. Verjetno ima cca2-3 kg in ko to udariš kot mirujoče telo kar lepo poči.

Na prvem izvozu počakam ,pogledam,in moram reči da tako na prvo oko niti ni neke hude poškodbe. Zlomljena plastična mreža zaščite hladilnikov ,spodaj deformiran odbijač. Ampak tako na hitro oko ni sile.

Sem še razmišljalali se zajebavati z vsem skupaj ali pač pozabiti. Hvalabogu mi nekaj reče ,da naj vse skupaj prijavim. Pokličem 112 ,naredijo zapisnik ,jaz pa takoj k cenilcu.

On pogleda avto ,slika in mi kar on svetuje kam naj peljem na popravilo. Pooblaščeni servis. Ker ima izkušnje mi je rekel ,da ko bodo avto razdrli ,ga bodo po potrebi potem poklicli iz servisa na dodatno cenitev.

Peljem takoj še na servis na ogled,kjer se tudi dogovorim da bodo avto sprejeli čez cca 14dni.

Klepar na hitro ugotovi ,da bopotrebna menjava plastike pa tudi odbijač bo potrebno menjat ker ga je spodaj fejst napelo.

Umakne malo tisto polomljeno plastično rešetko , tam pa bingo.

Vidno udarjen hladilnik intercolerja . Zvit ,zamaknjen. Skratka potreben menjave.

Se odpeljem ,in ker je avto stal kar nekaj časa na soncu ,četudi ni bilo neke hude vročine zunaj ,kaj kmalu ugotovim da tudi klima ne dela več... Grem nazaj povem ugotovitev ,pogleda še enkrat in se vidi ,kolikor se pač da videti da je hladilnik intercolerja verjetno nabilo v hladilnik klime,da je spustil,in posledično klimane dela več.

In sedaj kaj me zanima. Nimam izkušenj.

Ali je to res ,kar mi je zatrdil na servisu , da ko bo avto sprejet na popravilo , ga bodo razdrli in oni takrat naknadno poklicali cenilca na ogled.?? Da bo videl še ta dva poškodovana hladilnika ? Sicer hladilnik intercolerja verjetno ne pušča ,je pa vidno udarjen .Hladilnik klime je pa spustil ,ker ni nič pritiska not.

Predvidevam ,da je takšen naknaden ogled realnost ,saj se dokler je odbijač gor ,le s težavo vidijo notranje poškodbe in jih tako cenilec na prvem ogledu ne more videti.

Na servis sem zraven nesel že odstopno izjavo . Ali to pomeni da splačilom servisu nimam jaz nič ,in je to vse na relaciji sevis - triglav.


Ima zavarovano tudi asistenco plus ,tako da mi verjetno pripada nadomestni avto ?? To mi ga odobri servis ali zavarovalnica ?


Zavarovano je pri triglavu in bo koriščena D kombinacija.

Prosim za mnenja.

Hvala.lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 08, 2017 6:48 am

Točno tako. Razrdli bojo, cenilca bojo poklical na ogled in to je to. Ne skrbi, to bojo porihtali. Vse je na relaciji servis-Triglav. Ti boš samo v vednost dobil račun popravila. To je vse.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a yeo Sr nov 08, 2017 4:03 pm

Ne poznam triglava, ali je pri tem paketu D odbitna fransiza? Pades premijski razred? Bos drugo leto placal vec zavarovanja, ker si imel skodo?

Glede na to da imas prijavo na 113, pojdi raje na Dars. Dars ima divjad zavarovano!! Se pravi gre iz njihove police in nimas nobenih stroskov.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a ban Sr nov 08, 2017 4:18 pm

Pri delnem kasku se odbitna franšiza ne zaračuna in ne izgubiš pridoblejenga bonusa, tako da bo vse stroške krila zavarovalnica. Ti boš samo dobil račun v vednost, cena bo pa najbrž taka da glava peče. :mrgreen:
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a MercedesV Po jan 08, 2018 8:17 pm

Evo , da zaključim temo..

Avto že kar nekaj časa popravljen.
Zavarovalnica - servis uredila vse med sabo.

Edino za hladilnik intercooler sem moral sam doplačati 30% samega hladilnika ,ker je bil že enkrat predhodno kao nekaj popravljan / švasan.

Suma sumarum sem zadovoljen , račun je pa res bil kar konkreten ,sploh gled na dejstvo ,da avto tako na oko sploh ni bil videti poškodavan.

Hvala za mnenja.

lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ?

Napisal/-a ban To jan 09, 2018 3:07 pm

Me res zanimam kakšen je bil račun =P
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov