Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
šmajser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 12, 2016 9:09 am

nadomestno vozilo

Napisal/-a šmajser To nov 28, 2017 10:26 am

Pozdravljeni,

preden vprašam zavarovalnico povzročitelja, bom vprašal tule, ker se bojim, da premalo vem in me lahko prehitro zavrnejo...
Imam priznan 100% temelj za škodo na avtu (večje praske) od zavarovalnice povzročitelja. Torej se bo popravilo krilo iz povzročiteljeve police. Doma imamo samo 1 avto, po rojstvu najmlajšega pred 2 meseci je avto res nujen in če ga damo popravit, bomo vsaj 3 dni ali več brez avta. Sedaj me pa zanima ali mi zavarovalnica povzročitelja krije poleg popravila avta še nadomestni avto? Ali lahko priložim račun za nadomestni avto zraven in bo priznan? Kaj menite?
Hvala že vnaprej in lep dan.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: nadomestno vozilo

Napisal/-a dask To nov 28, 2017 11:00 am

To je vprašanje za zavarovalnico, verjetno ima vsaka drugačne pogoje in določene čase za nadomestno vozilo glede na popravilo
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: nadomestno vozilo

Napisal/-a RedBaron To nov 28, 2017 4:50 pm

Ponavadi se da z licarjem zmenit za nadomestno vozilo za cas popravila, potem pa on uredi z zavarovalnico. Vsaj jaz sem do sedaj vedno uspel na tak nacin resit.

Ce hoce posel, bo ze priskrbel nadomestni avto.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: nadomestno vozilo

Napisal/-a soso To nov 28, 2017 7:00 pm

Dober mesec nazaj smo imeli manjso prometno nesreco, nalet od zadaj ( skode na vozilu 2800 eur). Ker je bilo vozilo "nevozno" smo dobili preko asistence nadomestno za 5 dni. Kasneje zavarovalnica ne krije nadomestnega vozila oz. v najboljsem primeru lahko dobis avto za cas dejanskega popravila, torej ce je dela za 8 ur ti pripada en dan, 16 ur dva itd... V mojem primeru je bilo tako, da smo odpeljali avto na najblizji servis, kjer so rekli, da nimajo nadomestnega. Drugi dan sem poklical nekaj drugih, povedal, da jim pripeljem avto na popravilo, ce mi zagotovijo nadomestnega in se je hitro nasel :-)
Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: nadomestno vozilo

Napisal/-a Influenz To nov 28, 2017 7:09 pm

Iz police povzrocitelja ti ne pripada nadomesten avto.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov