Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah Ne dec 31, 2017 12:31 am

Zivjo,

Zanima me kaj se zgodi, ce skodo, ki si jo prijavil ne popravis v roku 3 let in zadeva zastara? Ce v tem primeru zamenjas zavarovalnico in potem zopet prijavis enako skodo, gre skozi ali imajo to kje zabelezeno? Ali pa, ce recimo enako skodo razdelis in jo prijavljas po kosih, da naj ne bi zgledalo cisto enako...ima kdo s tem izkusnje?

Hvala.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a danci1973 Ne dec 31, 2017 1:04 am

Resno pričakuješ nasvete za goljufanje zavarovalnice? :shock:
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah Ne dec 31, 2017 1:21 am

Se mi zdi, da ce kdo tukaj koga goljufa je to zavarovalnica mene. Jaz placujem zavarovanje tako kot moram. Kdaj bom zelel stvar popraviti je pa pac moja stvar..., no pa pustimo to. Ima kdo izkusnje, ki bi jih delil?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a danci1973 Ne dec 31, 2017 8:59 am

Zastaralni rok je določen v 357. členu Obligacijskega zakonika.

Če zamenjaš zavarovalnico, po tem ko je škoda nastala, nova zavarovalnica s to škodo nima nič in če škodo prijaviš novi zavarovalnici, je to zavarovalna goljufija.
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah Ne dec 31, 2017 9:28 am

Po tem takem to pomeni, ce se mi nekdo zaleti v vrata in naredi novo skodo na enakem mestu, kjer ni bila popravljena prejsnja mi zavarovalnica ne bo krila popravila, ker ni bila popravljena prejsnja skoda?
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah To jan 02, 2018 10:19 am

Sicer pa moj namen ni bil nobeno goljufanje, samo zanima me kako je to v praksi...
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah To jan 02, 2018 10:26 am

danci1973 je napisal/-a:Zastaralni rok je določen v 357. členu Obligacijskega zakonika.

Če zamenjaš zavarovalnico, po tem ko je škoda nastala, nova zavarovalnica s to škodo nima nič in če škodo prijaviš novi zavarovalnici, je to zavarovalna goljufija.


Sicer moj namen ni nobeno goljufanje, samo zanima me kaksna je praksa...

Sicer je pa vse skupaj malo cudno, ce nova zavarovalnica nima veze z mojo skodo, ki je nastala naj mi pa ne zavaruje avtomobila. ( govorim o skodi, ki ni ravno opazna na prvi uč)

Mogoce malce neumen primer, ampak to je ravno tako kot bi rekel, da nov delodajalec nima nic z ocetovskim dopustom, katerega nisi izkoristil pri prvem delodajalcu...;)

Se 1x poudarjam, da moj namen ni goljufanje in me cisto zanima kako gre to v praksi...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a DePalmo To jan 02, 2018 10:47 am

Ponavadi se take stvari rešuje takoj oz. prej kot v treh letih, tako da dvomim da ima kdo s tem izkušnje. Zato ti svetujem da vprašaš kar zavarovalnico oz. svojega agenta, ali pa kakšnega pravnika s tega področja, bo najbolj zanesljiv odgovor.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a Cefizelj To jan 02, 2018 11:33 am

Ko menjaš zavarovalnico gre agent itak okrog avta in popiše vse najmanjše praske (vsaj naj bi to storil). Tukaj sebe varujejo sploh če zavaruješ parkirišče, šipe ali točo.

Če si prijavil škodo storjeno s strani drugega vozila gre itak iz zavarovanja povzročitelja (če je ta bil zabeležen, če je neznani storilec gre iz zavarovalniškega sklada).
Če si prijavil škodo iz lastnega zavarovanja (toča, parkirišče, stekla, divjad, kasko), ti velja zastaralni rok zavarovalnice, pri kateri si imel zavarovano. Sploh če si že prijavil škodo. Nova zavarovalnica nima nič s tem, velja datum škodnega dogodka in zavarovanje, ki je bilo takrat sklenjeno.

Opiši malo, kaj bi dejansko rad popravil pa ti bomo svetovali, tole je vse skup res ena mučka za goljufanje zavarovalnice.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a danci1973 To jan 02, 2018 11:52 am

noah je napisal/-a:Sicer moj namen ni nobeno goljufanje, samo zanima me kaksna je praksa...

Sicer je pa vse skupaj malo cudno, ce nova zavarovalnica nima veze z mojo skodo, ki je nastala naj mi pa ne zavaruje avtomobila. ( govorim o skodi, ki ni ravno opazna na prvi uč)

Se ti ne zdi, da je to isto, kot da zavarovanje skleneš po tem, ko je poškodba nastala?

Če poškodba ni očitna oz. nova zavarovalnica avta ne pregleda (dovolj temeljito) in če boš pri prijavi škode lagal o datumu nastanka poškodbe, je povsem možno, da bodo popravilo krili.

Mogoce malce neumen primer, ampak to je ravno tako kot bi rekel, da nov delodajalec nima nic z ocetovskim dopustom, katerega nisi izkoristil pri prvem delodajalcu...;)

Slab primer - očetovski dopust je zakonsko določen in ga krije država (načeloma iz prispevkov za socialno varnost, ki ga plačujemo vsi zaposleni).

Kasko zavarovanje pa je povsem komercialen produkt, za katerega pogoje postavljajo zavarovalnice same in krije samo poškodbe, ki so nastale v času veljavnosti zavarovalne police (kar si seveda lahko prebereš v splošnih pogojih izbrane zavarovalnice).
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah To jan 02, 2018 11:31 pm

Cefizelj je napisal/-a:Opiši malo, kaj bi dejansko rad popravil pa ti bomo svetovali, tole je vse skup res ena mučka za goljufanje zavarovalnice.


Takole je bilo vse skupaj:

Nekdo mi je svoj avto naslonil/podrgnil po celotni levi strani avtomobila. Ker je bil avto nov sem sel seveda brezglavo takoj na zavarovalnico prijavit skodo. Ocena - Barvanje sprednjih in zadnjih vrat ter boka...

No po nekaj prespanih noci se je izkazalo, da skoda v bistvu ni tako zelo velika in je bila bolj kot ne samo barva drugega avtomobila na mojem avtomobilu. Ko sem vse skupaj malce obrisal dol in malce spoliral je ostalo samo nekaj manjsih vdolbinic, ki pa so vidne samo, ce ti povem kam gledat. Je pa na boku na enem majhnem koncku malce zapognilo pleh, ki pa tudi ni opazno.

Skratka, hocem povedati to, da sem na koncu ugotovil, da se za tako nevidne poskodbe ne splaca razdreti, barvati, kitati... nov avtomobil. Skrbi me samo tisti majhen koscek pleha, ki je malce zapognjen, da bi s casoma mogoce zacelo kaj rjaveti, takrat bi pa seveda zelel popraviti samo tisti delcek na racun kasko zavarovanja.

Ker je bil avto nov sem bil seveda v tistem trenutku malce evforicen in bi bilo bolje, da vse skupaj malce prespal. Ker pa je bil sedaj prijavljen skodni primer kot celota, ne morem popraviti samo en delcek, ampak bi moral popraviti vse skupaj.

Zdaj se mi bo kmalu iztekel 3 letni zastaralni rok in ne vem kaj tocno narediti. Avtomobila se še vedno ne splaca celotnega razdirati, saj je bila tista ocena na prvi pogled pretirana in se je na koncu izkazalo, da poskodba ni tako velika. In vsak, ki to vidi pravi, da zaradi tega ne bi sel barvati celotno levo stran...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a danci1973 Sr jan 03, 2018 12:12 am

Po moje bi tudi zavarovalnica bila vesela cenejšega popravila...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a Influenz Sr jan 03, 2018 7:09 am

Še bolj bo vesela, če ne bo treba nič plačati :)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a Kohec Sr jan 03, 2018 8:15 am

Praviš da ti zadeva še ni zastarala - bo pa kmalu. Pravič tudi, da nebi rad barval cele strani. Pa daj popravit samo to, kar je potrebno. Ča je pleh samo malo upognjen, ti ga lahko popravijo na tak način kot poškodbe od toče. Tudi lakirati ni potrebno celotne stani. Dobi pravega mojstra, da ti bo poravil samo to kar je potrebno in to še pravi čas, preden ti zadeva zastara.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a Cefizelj Sr jan 03, 2018 8:56 am

Kot so rekli predhodniki. Leti do enega, ki se spozna, bo popavil kar želiš, pa boste srečni ti, ličar in zavarovalnica. Samo preveri da še ni zastaralo.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a Influenz Sr jan 03, 2018 9:17 am

Pri zavarovalnici se lahko zmeniš tudi da ti samo izplačajo neko vsoto, brez popravila.
 
noah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr sep 07, 2016 12:08 am

Re: Popravilo skode po 3 letih, ko zastara.

Napisal/-a noah Če jan 04, 2018 3:47 pm

Avto je v garanciji, tako da v postev pride samo popravilo pri pooblascenem serviserju! Skoda je ze prijavljena in ocenjena in tudi pooblasceni serviser je ze izbran, tisti, ki bo popravljal, tako da zdaj se ni mogoce kar zmisljevati kateri koncek bi jaz popravljal in katerega ne, ce je bila skoda obravnavana kot ena ( Ali se mogoce motim, se se vedno lahko zmisljujem kaj bi popravljal? Pa prosim odgovor nekoga, ki ve kaj govori!)

Pa bom se direktno vprasal ali se skodni dogodek, kje zabelezi ali ne? Ima druga zavarovalnica vpogled v to? Pa prosim ne mi govorit o goljufiji in podobnih stvareh, ker ne vem kaj bi radi dokazali s tem. Tudi tisti, ki to pisete ste verjetno ze popravljali kaksne praske odrgnine na avtomobilu takrat, ko se jih je nabralo malce vec in ste vmes zamenjali tudi zavarovalnico, ker vam je ponudila boljse pogoje. In ste potem popravljeli praske, ki so se zgodile ze vec ket nazaj....res nevem cemu tako zagovarjanje zavarovalnice? Saj se ne zelim z nicemer okoristiti...
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov