Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a gusti85 Po avg 13, 2018 11:03 pm

Pozdravljeni,

Jutri grem kupit novi (rabljeni) avto ampak starega še nisem prodal. Torej ko bom šel delat prepis mi bodo verjetno na šalterju zaračunali polno zavarovanje za avto, ker bonusa na dveh avtomobilih pač ne moreš imeti. Zanima me ali lahko, ko bom prodal svoj trenutni avto, storniram zavarovalno polico od novega avtomobila, potem pa mi agent naredi novo z popustom in mi da dobropis?

Druga varianta je tudi da vzamem preizkušnjo in "novi" avto pripeljem domov in ga pač ne registriram dokler ne prodam starega. Ampak za 3 dni preizkušnje se mi zdi 40€ občutno preveč. Če avto zavarujem po redni poti brez bonusa imam lahko zavarovanega cel mesec za teh 40€. "novi" avto je tehnično brezhiben in je veljavnost tehničnega do 05/2019.

Kaj mi priporočate?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a meganer To avg 14, 2018 4:44 am

Meni je dal bonus na drugi avto isto kot pri prvem. Vendar sem imel 7 dni časa da skenslam polico od starega avta.
 
Pepo25
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr dec 21, 2005 7:26 am

Re: Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a Pepo25 To avg 14, 2018 7:11 am

Zavaruj preko spleta npr. WIZu. Jaz sem plačal za ženinega Peugeota 208 mislim da 95 EUR za AO+, brez vsakega bonusa.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a Ivan36 To avg 14, 2018 7:44 am

Ampak za 3 dni preizkušnje se mi zdi 40€ občutno preveč.

Ni 3 dni temveč 5 dni in velja po celi SLO! Pa tisto tabllico nalepko nalepiš na okvirje tablic in NE na odbijače ali na stekla vozila :DDD :mrgreen: :roll: :twisted: Ravno v Soboto videl enega v Idriji, ko je na Tuarega nalepil te preizkušnje na prednji odbijač levo in na zadnje seklo vrat zgoraj levo :lol: :shock:
Zakaj lepimo na okvirje tablic, ker se zelo dobro zalepijo po treh den na soncu, sploh na čiste ravne površine :mrgreen:
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a yeo To avg 14, 2018 6:50 pm

Zavarovalnica AS ima opcijo druzinske police in lahko vse avte, ki jih imaš pisane nase zavaruješ s polno boniteto, čeprav si na drugem in nadaljnih avtih premijski razred 14.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Zavarovanje dveh avtomobilov.

Napisal/-a gusti85 Sr avg 15, 2018 7:12 am

No zaključek zgodbe je tak, da mi je agent dal zavarovanje na obroke, ko pa prinesem odjavljeno prometno od starega avta, pa mi bo upošteval bonus in sorazmerno znižal zadnji obrok.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov