Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop Pe mar 29, 2019 12:06 pm

Za podaljšanje registracije avta se za tem ko opraviš tehnični, splača kar tukaj urediti in plačati:
https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/pro ... ija-vozila

4€ ceneje je kot za AMZS šalterjem, kjer je lahko še gužva, nam pa se sploh ni potrebno odpraviti od doma. Tukaj samo počakamo da po pošti prispe nova prometna (čez dan ali dva). Tudi ko imam v prometni 4 štemplje, moramo za šalterjem dodatno plačati izdelavo nove prometne, tukaj pa je za 4.97€ vsako leto avtomatično nova.

Plačilo možno na več načinov, med njimi tudi s čisto klasično Maestro kartico. Torej, ni potrebnega Klika, Mastercarda, Vise...


Možnost obstaja že od leta 2006, a vsaj jaz nisem zasledil, da bi se kje kaj omenjalo. Upam, da info komu koristi.


LP
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a spektr Pe mar 29, 2019 12:28 pm

Tukaj, če se ne motim moraš it na pošto iskat novo prometno, plus poslati moraš staro nazaj. Zdej v teoriji to pomeni, da moraš 2x it na pošto..No mogoče se da z enim obiskom to rešit .Nisem še probaval, ampak kolikor sem bral takrat navodila, je hitreje it usput (če imaš to opcijo) na tehničnega in tam vse uredit.
lp dejan
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop Pe mar 29, 2019 12:59 pm

Nič ne greš na pošto, pač pa ti poštar prinese NOVO prometno na dom. In zakaj bi staro pošiljal nazaj, saj je itak neveljavno. Uničiš ga in zavržeš.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a esem Pe mar 29, 2019 1:30 pm

To je uraden dokument in ga gotovo ne pustijo v nabiralniku. Boš čakal poštarja ali boš čakal v (večnih) vrstah na pošti?
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a spektr Pe mar 29, 2019 2:17 pm

https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=1132

Kje in kako
Za podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja je potrebno veljavno obvezno avtomobilsko zavarovanje. V okviru storitve spletnega podaljšanja veljavnosti prometnega dovoljenja vam zavarovalnice ponujajo različne možnosti, kako lahko zavarovanje uredite od doma (obisk agenta na domu, spletno naročanje obveznega zavarovanja). Priporočamo vam, da najprej uredite zavarovanje in se potem, ko imate v rokah veljavno zavarovalno polico, vrnete na našo spletno stran in uredite vse ostalo za spletno podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja.

Postopek spletnega podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja poteka preko spleta, novo prometno dovoljenje pa se vroči pri upravni enoti ali po pošti. Državljan ima možnost, da izrazi željo prejema novega prometnega dovoljenja v soboto ne glede na dan, ko upravna enota izda novo prometno dovoljenje.

Vročitev po pošti je opravljena, ko državljan prevzame prometno dovoljenje. Če prometnega dovoljenja ne prevzame v petnajstih dneh od prejema obvestila o dospeli pošiljki, se prometno dovoljenje vrne upravni enoti, ki ga je izdala.

Lastnik vozila mora po vročitvi novega prometnega dovoljenja staro prometno dovoljenje vrniti upravni enoti. Staro prometno dovoljenje lahko državljan preda osebno na katerikoli upravni enoti, lahko pa ga pošlje upravni enoti po pošti. Z vročitvijo novega prometnega dovoljenja lastnik prejme predtiskano kuverto s plačano poštnino za priporočeno pošiljko. Staro prometno dovoljenje lahko vloži v to kuverto in ga pošlje sam ali pa ga preda pismonoši.



Ne vem pa ali tale boldan text še velja?!?
lp dejan
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop Pe mar 29, 2019 9:12 pm

esem je napisal/-a:To je uraden dokument in ga gotovo ne pustijo v nabiralniku. Boš čakal poštarja ali boš čakal v (večnih) vrstah na pošti?


Pri meni ni problema, dopoldan je ponavadi nekdo doma. Če ne bi bil, imaš pa možnost označiti sobotno dostavo, ko pa nas je doma večina.

@spektr, bom javil, ko dobim.

LP
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a Fnatic Po apr 01, 2019 9:27 am

Po resnici povedano si zavarovanje uredim preko spleta ali pa prek posrednika, ki me obišče na šihtu. Potem pa samo spotoma po službi zavijem na tehnični pregled. Ko pa sem že tam, se odpravim proti okencu, kamor prinesejo potrdilo o opravljenem tehničnem in spotoma pač še plačam tisto cestnino in voila. Vsaj za zadnjih nekaj let lahko trdim, da več kot 2 min še nisem čakal.
Če se gre pa zaradi cene pa bom požrl tisti evro ali dva. Mi pa vsaj čakat ni potrebno. Po pošti pa tudi če si doma ne pozvoni vedno. Odvisno od dneva, poštarja itd..seveda pa greš tja kjer veš, da te ne bojo olupili in ti zaračunali vsako bedarijo.
Ba-dum tssssssss =P
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop To apr 02, 2019 11:33 am

No, da javim. V Torek zjutraj oddal naročilo preko spleta, danes je poštar prinesel na dom. Če bi bilo tvegano, da ne bi bilo nikogar doma, bi označil sobotno dostavo in bi takrat bila dostava zagotovljena.
Če bi šel na AMZS, bi plačal 8,9€ in čakal za šalterjem. Tako pa sem plačal 4,97€. Privarčeval sem torej slabe 4€ + strošek menjave prometne, saj je stara že imela 4 štemplje in bi na AMZS moral plačati še za novo prometno. Ne vem sicer, koliko stane nova, v 4 letih sem že pozabil.

Poleg je bilo v kuverti tudi obvestilo, citiram:
Staro prometno dovoljenje je neveljavno in vam ga ni potrebno vračati upravni enoti.


Torej, NI potrebno 2x na pošto, pravzaprav na pošto sploh ni potrebno.

Skratka, sem zelo zadovoljen s tem načinom, zato se ga bom od sedaj dalje posluževal vsako leto.

LP
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a Fnatic To apr 02, 2019 11:41 am

Dejmo tako:
-v primeru, da te ni doma, moraš na pošto. Mene recimo ne bi dobili.
-kaj v primeru, da imaš prometno še veljavno? Jim moraš poslat za nov štempelj?
Ba-dum tssssssss =P
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop To apr 02, 2019 12:16 pm

1.) Če te med tednom ob času prihoda poštarja ni doma, lahko na eUpravi ob oddaji vloge obkljukaš "sobotna" dostava, da ti poštar prinese v soboto, ko pa verjetno si doma.
2.) Tudi če je prometna še (bila) veljavna, jo oni vsako leto na tak način razveljavijo in po pošti vsako leto dobiš novo.
Drugače rečeno, preko eUprave ne podaljšuješ prometne, ampak vsako leto nova, stare pa (samo enemu štemplju navkljub) nikoli nikamor ne pošiljaš ali vračaš, pač pa vsako leto zavržeš.

Za 4,97€ ti torej pripada nova prometna, ne pa (samo) štemplanje obstoječe.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a Fnatic Če apr 04, 2019 7:03 am

Mislil sem na to, da te tudi v soboto ni. A pustijo na pošti?
Sicer pa ok. Razumem. No samo da si rešil in je uspelo. Samo zanimivo, da tega kaj več ne oglašujejo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a Firediver Če apr 04, 2019 8:50 am

Zato, ker razliko v ceni vzame organizacija, ki ponuja storitev TP.

Je še kakšna bolj logična utemeljitev?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Napisal/-a zzitop Ne maj 19, 2019 10:12 am

Skratka, uredil sem šetri dodatna vozila v družini in vedno vse gladko, vedno prispe najkasneje v roku 2 delovnih dni. Tudi na Alter forumu člani javljajo, da so zadovoljni, tako da priporočam, pa še za dva pira se privarčuje.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 4 gostov