Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Karambol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To maj 14, 2019 12:04 pm

Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Karambol To jul 16, 2019 1:55 pm

Živjo.

Situacija je taka, da kmalu nameravam vzeti nov avto (Suzuki Vitara) v vrednosti okrog 20k EUR (motor je turbo bencinar okrog 100 kW). Vozniški izpit B2 imam že skoraj 10 let, do sedaj pa sem vozil le avtomobile, ki so registrirani na družinske člane, svojega še nisem imel. Na cesti sem bolj malo, v kaki nesreči še nisem bil udeležen in niti nisem povzročil škode, sem pa starejši voznik (30+ let). Moram pa priznati, da mi okrog avtomobilizma rahlo primankuje znanja. Pozanimal sem se že glede postopka registracije, zaenkrat se pa malo lovim okrog zavarovanja, saj slednjega sklepam prvič

Za začetek sem šel na zavarovalnico Triglav na informativni izračun, pa mi je ženska za osnovno + full kasko naračunala nekaj čez 1200 € zavarovalnine, ko me je skoraj zadela kap. Upal sem, da bo vse skupaj prišlo okrog 400 eur ali kaj malega čez, ne pa 1200. Razlog naj bi bil, ker še nimam nobene bonitetne ocene in nobenega popusta, se pravi 14. razred kljub temu, da že več let vozim brez nesreč. Pri Adriatic je bilo malo boljše in sicer okrog 1000 eur, vendar še vedno preveč.

Sedaj me pa zanima kakšna so vaša mnenja glede zavarovanja. Osnovno zavarovanje moram pred registracijo itak plačati, kaj pa ostale stvari? Za nov avto se verjetno splača imeti full kasko ali ne? Kaj pa so še ostale stvari, ki so vračunane v ponudbo - noter sem zasledil neko zavarovanje za mlado družino, neko pomoč na cesti, neko asistenco, nezgodno zavarovanje drugih oseb.

Kaj bi predlagali zame?
Avto nameravam voziti večinoma sam, morda bom včasih koga kam peljal ampak ne več, kot parkrat na mesec. Z avtom se bom vozil v službo (10 min vožnje), malenkost tudi na kakšne izlete, ne bom se pa vozil izven Slovenije (vsaj ne prvo leto ali dve po nakupu).


Hvala za kakršne nasvete.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 16, 2019 2:21 pm

Ja, res so taki zneski.... Jaz zaenkrat sem še na Triglavu, samo zato če karkoli uveljavljaš kamorkoli pelješ vse sami zrihtajo in nič ne komlicirajo, pri drugih zavarovalnicah pa moraš prebrati ves droben tisk, ker ti ob zamenjavi delov dajejo v avto kopije in ne originalne dele.

Vsekakor ti svetujem da vzameš dodatek na parkirišču, točo, divjad ? (če jo imaš tam), ... proti kraji nebi vzel, kasko pa tudi ne če si previden voznik, imel dobre zimske gume itd :)

Če pa bo avto na lizing pa mora biti kasko.

Poleg zavarovanja moraš prišteti še stroške tablice, davka na izpuste, ....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a esem To jul 16, 2019 2:28 pm

Triglav je daleč najdražja zavarovalnica, sledi ji Adriatic, nekatere so dosti cenejše, vseh je vsaj 10, ti pa si šel samo na najdražje.
Če je že kaj zavarovanega pri neki zavarovalnici, taista zavarovalnica daje dodatne popuste. Na sedežu boš dobil manj popustov kot pri agentu.
Res moraš imet poln kasko, zakaj ne z odbitno franšizo.

Ogromno je bilo že napisanega na to temo, tudi primerjave med zav., zakaj nisi vsaj malo poiskal
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Veron To jul 16, 2019 2:51 pm

Mene osebno pride polni kasko pri Triglavu bistveno ceneje kot pri AS. Ni vedno Triglav najdražji, je odvisno od marsičesa.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Tattoo- To jul 16, 2019 3:03 pm

...plus to, da po izkušnjah pri Triglavu daleč najmanj komplicirajo, ko dejansko pride do uveljavljanja škodnih zahtevkov (osebno se mi pa zdi to daleč najbolj pomembna stvar, saj zavarovanje ne plačuješ zato da boš ponoči lažje spal, ampak da boš v primeru nezgode čim hitreje in enostavneje uredil zadevo :roll: ).
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a meganer To jul 16, 2019 7:35 pm

AS družinska polica ..... Vsi imajo kao "isti" popust NE BONUS. Torej če ima oče -50 maš tudi ti ....
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a srcnik To jul 16, 2019 7:51 pm

Lahk še probaš izračun www.wiz.si, sam imam tam tri avtomobile zavarovane (osnovno), pa do zdaj zelo zadovoljen, če delaš malo km lahko vzameš njihovo zavarovanje perla (do 6000km na leto). Pa nekih 5% dodatnega popusta dobiš z neko promocijsko kodo... Spadajo pa pod AS, njihova spletna zavarovalnica... So pa res za vse stvari zelo odzivni in prijazni in če nimaš bonusa zna biti zdaleč najceneje. Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Fnatic Sr jul 17, 2019 9:11 am

Mene je tudi Triglav vedno najdražje prišel, kljub agentu kolegu, ki se je trudil. imel sem pa na večih različnih že. Kasneje sem spoznal enega posrednika, ki mi je pač iskal najugodneje.
Zdaj imam pa že dve leti prek wizza oba avta, ker je bilo pač tako najceneje. Pri enem osnova, pri drugem delni kasko.

Zdej koliko kje komplicirajo je odvisno čisto od uporabnika samega in izkušenj. Zaenkrat kar sem uveljavljal je bilo pri Triglavi in pri Savi. V obeh primerih hitro in korektno. Brez slabe izkušnje.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a emozul Sr jul 17, 2019 9:29 am

Triglav je lahko tudi najcenejši, če imaš DRAJV.
 
Uporabniški avatar
Karambol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To maj 14, 2019 12:04 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Karambol Sr jul 17, 2019 11:36 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:pri drugih zavarovalnicah pa moraš prebrati ves droben tisk, ker ti ob zamenjavi delov dajejo v avto kopije in ne originalne dele.
To sem slišal, da so včasih počeli pri Savi, zato so pač bili tako poceni.

mrtwelvetrees je napisal/-a:proti kraji nebi vzel

Zakaj pa ne proti kraji? Kaj pa če mi avto ukradejo in ga ne vidim nikoli več? Če vzamem proti kraji, lahko potem uveljavim kasko, pa bom dobil nov avto?

esem je napisal/-a:Če je že kaj zavarovanega pri neki zavarovalnici, taista zavarovalnica daje dodatne popuste.

Ja, na Triglavu imajo starši zavarovano hišo, zato bi dobil slabih 9% na vse skupaj. Bom moral še drugje preveriti ponudbe, da imam primerjavo. Gledal sem tiste spletne zavarovalnice Wiz in Hi3, pa zgledajo dosti ceneje. Vidim, da nekateri predlagate Wiz, se bom malo pozanimal pri njih.

esem je napisal/-a:Ogromno je bilo že napisanega na to temo, tudi primerjave med zav., zakaj nisi vsaj malo poiskal

Sem prebral in še vedno berem, vendar mi stvari niso čisto domače, ker se pač s tem ukvarjam prvič in raje dvakrat preverim.

meganer je napisal/-a:AS družinska polica ..... Vsi imajo kao "isti" popust NE BONUS. Torej če ima oče -50 maš tudi ti ....

Stvar je v tem, da oče že skoraj celo življenje vozi avtomobile, ki so registrirani na firmo. Ko bo šel v penzijo, bo moral začeti od začetka... razred 14, če bo še želel voziti.

emozul je napisal/-a:Triglav je lahko tudi najcenejši, če imaš DRAJV.

Če nimaš pametnega telefona, žal ne more biti.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a Fnatic Sr jul 17, 2019 12:17 pm

Tudi z DRAJVom ni bil najcenejši. Preverjeno. Morda pri tebi, meni ne. Vidim da kar vztrajaš in hvališ Triglav. Nič narobe z njimi ampak moje mnenje je, da pač daj izračun delat različnim pa boš videl, kje te najceneje pride. In ne vztrajaj več kot par let pri enem, ker vmes lahko pri drugem že ceneje dobiš. Tudi preverjeno in iz lastnih izkušenj.
Jaz sem pohvalil wizz zato predvsem, ker sem lahko samo prek neta lepo izpolnil obrazec in voila, zavarovanje je začelo. Pa letos je bil zopet najcenejši. Naslednje leto pride pa še nekaj dodatnih zavarovanj plus novejši avto in bomo verjetno dobili ravno na Triglavu kot skupinski popust najceneje.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 17, 2019 7:14 pm

Zlata vredno je imeti agenta, ki ne pobere nič provizije... Cena zavarovanja je smešna...


Recimo, da mi je cestnina z naskokom najvišji strošek...
Slika
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a AssKicker Če jul 18, 2019 10:03 am

To je pa popolnoma odvisno od moči avtomobila, ter kaj vse je zavarovano.. :)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a PogachnyK Če jul 18, 2019 10:20 am

Osnovno, AO plus, ter asistenca.... Kaj pa še potrebuješ?
Slika
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a AssKicker Če jul 18, 2019 5:02 pm

Tam kjer živim jaz, je pametno imeti še divjad. Na avtu imam še luči, drage kot žafran glede na vrednost avta, in se mi splača imeti še luči pa stekla. Pa še nekaj malega konjev, in zavarovanje hitro nanese par stotakov.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a motom Če jul 18, 2019 8:49 pm

Imam kasko 8% odbitne in nič drugega... bom pač enkrat v 10 letih nekaj malega dodal
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Mi lahko nekdo prosim svetuje pri zavarovanju?

Napisal/-a avto fan1308 Pe jul 19, 2019 6:44 pm

Pošlji mi podatke o vozilu na zs bom videl kaj lahko naredim oziroma svetujem glede na zavarovalnico in potrebe (koliko km letno, cesta regionalna ali avtocesta, ali je potreben delni kasko, odbitna franšiza?(Sem bil v tem poslu pred leti in še vedno delno svetujem na tem področju + imam veze pri raznih zavarovalnicah za popuste :-). Ne bi rad javno na forumu o tem, če pa je kakšno vprašanje pa komot odgovorim na zs)
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov