Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 28, 2019 1:05 pm

Triglav me je razočaral, zato ga zapuščam ker je očitno pri vseh zavarovalnicah enako. Zakaj bi sploh ostal na Triglavu če je najdražji (to ni razolg da ga zapuščam)

Kako ste zadovoljni z drugimi zavarovalnicami ko prijavite škodo ? Izkušnje prosim...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 1:29 pm

Pri Savi, oz. bivša Tilia sem že pomojem več kot 20 let. Zadovoljen, upam da se ne poslabšajo zdele ko so Sava in je verjetno vodstvo drugačno.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 28, 2019 7:01 pm

Še kako mnenje ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a Tommaazz Po okt 28, 2019 7:29 pm

Jaz imam že kar nekaj časa GENERALI pa sem zelo zadovoljen. Nikoli nisem imel nobenega problema, tudi, ko je šlo za prijavo škode je bilo vse OK.
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a Kohec Po okt 28, 2019 8:07 pm

Različna zavarovanja sem imel že skoraj na vseh zavarovalnicah. Prav tako pa tudi različne izkušnje, ko sem uveljavljal škodo. Pri avtomobilskem zavarovanju je Triglav resda najdražji, vendar ponavadi pri škodi najmanj komplicirajo. Sem pa pred leti imel slabo izkušnjo s Triglavom pri nezgodnem zavarovanju. Prav tako sem imel pred leti probleme z bivšo Mariborsko zavarovalnico, ko sem uveljavljal škodo v stanovanju.
Se je pa Triglav bolje izkazal kot Mariborska, ko je imela žena nesrečo - nezgodno zavarovanje je namreč imela na obeh enako.
Na koncu so pa vsi enaki. Ko kasirajo, obljubijo vse mogoče, ko pa morajo izplačati škodo pa iščejo dlako v jajcu.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 28, 2019 8:16 pm

No da še povem zakaj zapuščam Triglav.

Guma mi je spustila, in ko sem dvigoval avto je dvigalko spodneslo in zmečkalo prag (stopnico) pod vrati (moja krivda). Avto bo star 4 leta, vsako leto pa sem plačeval polni kasko z vsemi dodatki cca 800-900 eur.

Škode je za cca 700-1000 eur na oko (prag in delo....)

Dobim dopis iz Triglava da mi zavračajo kasko po tem in tem členu...

Se pritožim in spet zavrnejo.

V glavnem Triglav nas ne vidi več pri hiši, zakaj bi bil pri njih če bi vsi to zavrnili, potem je logično da grem na najcenejšega.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a Bat_zajla Po okt 28, 2019 8:29 pm

Kaj pa je v temu členu pisalo? Da ne bodo imele vse zavarovalnice tak člen.

Drugače pa sm imel izkušnjo z večimi zavarovalnicami in je bil Triglav še najbol korekten.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a danci1973 Po okt 28, 2019 10:57 pm

V cca. 25. letih nobenega problema z Zavarovalnico Maribor (sedaj Sava), pri čemer pa sem imel le nekaj odškodninskih zahtevkov iz naslova delnega kaska (luči, šipe, ...), kakšnih večjih zahtevkov iz zavarovanja odgovornosti pa nisem povzročil.

Enkrat sem s precej neumno naloženim tovorom zlomil zadnjo šipo (prtljažnik), tudi napisal, pa ni bilo nobenega problema.

Me res zanima, po kakšnem členu so ti zavrnili to zadevo...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a J.McLane To okt 29, 2019 7:14 am

Sem mislil da splošni kasko lahko uveljavljaš za vsako neumnost za katero si sam kriv, jasno pri tem moraš plačati odbitno franšizo in letiš 3 razrede nižje.

Ali si mogoče želel uveljavljat kakšno posebnost iz naslova dodatkov, za katero nebi bilo odbitne franšize in padca razreda?

Sam sem sicer pri AS, uveljavljal sem točo za nekaj kar ni bilo čisto jasno da bi bila lahko toča (na prtlajžnih vratih, navpična stranica), pa je cenilec sam rekel da je to toča in potem spraševal kdaj in kje bi lahko imel parkiran avto kjer je bila toča, pa sva kar poiskala neko lokacijo z datutmom in je bil primer rešen.

AS po novem postane Generali, upam da bo ostalo še tako kot je bilo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees To okt 29, 2019 11:58 am

Ne, hotel sem pač uveljavljati "navaden" kasko, 1% da plačam jaz... pač so rekli da NE.

Verjamem da je možno da je ta člen pri vseh enak, ampak bom vsaj plačeval manj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a dobek To okt 29, 2019 7:47 pm

danci1973 je napisal/-a:V cca. 25. letih nobenega problema z Zavarovalnico Maribor (sedaj Sava), pri čemer pa sem imel le nekaj odškodninskih zahtevkov iz naslova delnega kaska (luči, šipe, ...), kakšnih večjih zahtevkov iz zavarovanja odgovornosti pa nisem povzročil



enako
s tem, da sem trenutno na adriaticu, pa se mi sploh ne da z njihovimi cenilci ubadat
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a renault_dti Sr nov 27, 2019 4:37 pm

Fajn bi bilo da napišeš po katerem členu, ker me res zanima?

.Imam precej izkušenj z zavarovalnicami, službeno in privatno, v firmi naredimo krepko preko 100k letno z različnimi vozili in smo meli zavarovano že marsikje, in lahko rečem da je Triglav daleč najbolj korekten. Asistenca kot se reče, ne da me ob 8 zvečer hočejo pustit pred pooblaščenim servisom, vse dele priznajo nove brez kompliciranja, specialci pri Generali so mi priznali varjenje prednje luči :roll: ......mene drugje kot pri Triglavu več ne vidiš!

Pa srečno z drugo zavarovalnico
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a abbe Če nov 28, 2019 2:04 pm

jst mam tut s Triglavom najboljše izkušnje.
Sem sicer mel eno slabo izkušnjo z njimi vendar se je na koncu iskazalo da je šlo za osebno zamero oz nevem kaj pri cenilcu.

ne zamenjam Triglava za drugo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 28, 2019 2:17 pm

Prvi odgovor Triglava

Slika
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a soso Če nov 28, 2019 3:42 pm

Tega res ne razumem. Zakaj je potem kasko? V primeru nesrece, kadar si sam kriv, npr. zaletis doma v ograji, tudi ne krije kasko?
AH NI NAM LAHKO!
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a coco66 Če nov 28, 2019 4:31 pm

To ni nesreča, to je malomarnost, vsak avto ima točno označene in ojačane pozicije kjer ga lahko vzdigneš
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a Bat_zajla Če nov 28, 2019 4:33 pm

A je mišljeno to kot, da bi ga zanalašč poškodoval in zato ne krijejo?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 28, 2019 4:41 pm

Sej je vseeno, jaz nisem napisal da sem to naredil namerno, Če bi blo namerno bi avto spustil v prepad.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a renault_dti Če nov 28, 2019 7:07 pm

Kasko krije "vse", ampak so določeni pogoji.. Če je voznik vinjen oz.pod vplivom drog, se kasko ne upošteva recimo. Nekatere zavarovalnice se v primeru, da zbiješ srno, sklicujejo na morebitni prometni znak "pozor, srna na cesti v razdalji 2km" in če si zbil srno ravno v teh 2km, ne izplačajo škode. V tem primeru se sklicujejo na nepravilen dvig vozila, koliko je to pravilno ali ne, lahko debatiramo v nedogled. Bi pa žal rekel, da to je to, pritožba ne bo spremenila nič.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zapuščam zavarovalnico Triglav + vprašanje

Napisal/-a NoFear85 Če nov 28, 2019 7:32 pm

Smesno, absurdno, tragikomicno. Ce bi pa z vozilom “plezal” cez pol meterski plocnik in pri tem povil in podrsal pol podvozja bi pa slo skozi, ceprav je logicno da vozilo tega ne more prevozit pod normalnimi pogoji.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 4 gostov