Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
vww
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe nov 23, 2018 2:14 pm

Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a vww Sr jan 15, 2020 9:56 pm

Pred obnovo zavarovanja za avto sem dobil informativni izračun še za Grawe Kasko Elite, ki je bistveno ugodnejši od trenutnega zavarovanja, ki ga imam (normalen kasko ter posamezne kombinacije). Trenutno imam posamezne kombinacije brez odbitne franšize. Vendar, če vzamem Grawe, me pride toliko ceneje, da jim lahko dvakrat plačam odbitno franšizo in sem še vedno na istem glede stroškov zavarovanja. Zastopnica za Grawe mi pravi, da ni drobnega tiska, ampak kar težko verjemam.
Ima kdo Grawe Elite Kasko in je že uveljavljal kakšno škodo? So bila kakšna neprijetna presenečenja?
Hvala.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a hnoda Pe jan 17, 2020 3:04 pm

To je tako kot pri telekomunikacijskih operaterjih, skos cenejši paketi in skos več storitev, pa skos več plačuješ :I
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a Nejko Pe jan 17, 2020 11:11 pm

Kolikor sem jaz bral splošne pogoje, me je malo zmotilo, da imajo za asistenčni primer vleke vozila krite stroške zgolj do 500€, kar je načeloma za po Sloveniji dovolj, kakšna vleka iz recimo Dalmacije, pa že odpade.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 18, 2020 11:47 am

Ej vse moraš prebrat, niso neumni da dajejo tako "ugodno" ceno.
Primer ene zavarovalnice ne krijo originalne kose pri zamenjavi, samo ponaredke.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a nejc1 So jan 18, 2020 11:58 am

Pa ne samo ene verjetno... Recimo samo primer menjave enega vzvratno ogledala.. Zavarovalnica krije neoriginalne rezervne dele, ok, bo pač neoriginal, potem se je pa zakomplicirano, ko original pokrov ni pasal, ker so bili "hakli" za pritrditev čisto drugje... Pokrov pa ni bil krit, ker je bil brez poškodb. Na koncu je bil neoriginal pokrov + barvanje strošek stranke...
 
Izzyak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 04, 2020 10:36 pm

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a Izzyak Sr feb 05, 2020 9:32 pm

vww je napisal/-a:Pred obnovo zavarovanja za avto sem dobil informativni izračun še za Grawe Kasko Elite, ki je bistveno ugodnejši od trenutnega zavarovanja, ki ga imam (normalen kasko ter posamezne kombinacije). Trenutno imam posamezne kombinacije brez odbitne franšize. Vendar, če vzamem Grawe, me pride toliko ceneje, da jim lahko dvakrat plačam odbitno franšizo in sem še vedno na istem glede stroškov zavarovanja. Zastopnica za Grawe mi pravi, da ni drobnega tiska, ampak kar težko verjemam.
Ima kdo Grawe Elite Kasko in je že uveljavljal kakšno škodo? So bila kakšna neprijetna presenečenja?
Hvala.



Kolikor vem je pr Grawe kasko elite zavarovanje, kjer je 250 eur franšize na vse. Zato je cena tako nizka :)

Lp Izzyak
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: Ali sem spregledal kakšen drobni tisk

Napisal/-a pSicek Po jun 01, 2020 9:59 am

Grawe Elite ma 0,5% odbitno franšizo. Glih danes gledam okoli in kličem. Ugotavljam ali naj ostanem pri Triglavu ali naj grem kam drugam. Grawe elite mi zelo diši, sploh, ker se gre za drugi avto pri hiši, ki pa zaradi leasinga mora imeti kasko. Mi je pa za Peugeot 208 naračunala 275€, če plačam v enem znesku. Kar se mi zdi super ugodno.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov