Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Mike1985
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So mar 22, 2014 4:25 pm

Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a Mike1985 Sr maj 06, 2020 8:11 pm

Pozdrav, ali obstaja kakšna spletna stran, kjer se lahko primerja ponudbe avtomobilskih zavarovanj med zavarovalnicami (AO, AO plus, in asistenca).

Imam avto Honda Civic letnik 1997, 1.4 bencinski motor, 55 Kw, in sem plačal za eno leto od maja 2020 do maja 2021 vse skupaj 300 EUR. (tehnični pregled, cestnina, zavarovanje, podaljšanje registracije)

Pri Triglavu stane 160 EUR vse skupaj AO, AO Plus, ter asistenca do 500 EUR kritja.

Ali je kje veliko cenejše, ali so cene približno takšne, za tak tip avtomobila ?

Hvala za info, lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a RedBaron Sr maj 06, 2020 9:17 pm

Cestnina je 96€, tehnični pregled je 35€, storitev podaljšanja registracije je okoli 9€, se pravi skupaj 140€.

Torej si za zavarovanje dal 160€

Na triglavu praviš, da je enako... katero zavarovalnico imaš ti?

Ena izmed ugodnejših, naj bi bila Generali (in "normalna" pri izplačilu škode), ADRIATC je menda še cenejša, vendar znajo precej komplicirat pri izplačilu škode (če slučajno pride to tega).

Sicer pa, več kot zavaruješ (višja cena), večje so razlike... Če samo obvezno, ne bo neke velike razlike med zavarovalnciami...

Asistenco pa ima Triglav eno izmed boljših, če ne kar najboljšo.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a NoFear85 Sr maj 06, 2020 9:27 pm

RedBaron, nekje si zaspal, Adriatic ne obstaja vec, je zdruzen pod Generali
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a format Sr maj 06, 2020 9:53 pm

Adriatic se je združil z Generali-jem.
Jaz osebno z AS nisem imel slabih izkušenj glede izplačil, oziroma poplačil škod mehaničnim delavnicam.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a DePalmo Če maj 07, 2020 7:15 am

Z AS sem tudi jaz imel dobro izkušnjo (ja, eno), kako bo sedaj z Generali bom pa še videl.

Mislim da je 300 EUR kar ugodno za vse skupaj, lahko pa probaš še Sava. Kolega je tam zavaroval za drobiž, ampak je imel veze. Jaz nisem in nebom probaval, ker sem prebral da komplicirajo pri izplačilih.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a Firediver Če maj 07, 2020 9:01 am

Hja, kot da je to neka velika skrivnost dejstvo, da na premije vpliva tudi obseg zavarovanj pri isti zavarovalnici in stalnost stranke pri zavarovalnici.
In zato je težko dobiti popust "na lepe oči" sploh za tiste, ki vsakoletno letajo od cveta do cveta za boljšo (trenutno) ponudbo "newcomerjev".

Spletno primerjanje cen - čemu? Itak ti ob sklenitvi zadevo personalizirajo in če zavaruješ pri njih še kaj drugega, začnejo popusti naraščati. Ampak to je odvisno od vsakega primera posebej.
In ravno zaradi tega se ne da spletno primerjati. Lahko primerjaš okvirne cene (npr. na AMZS strani) ampak tisto je daleč od tebii najugodejše ponudbe!

Je pa razumljivo, tako najlažje, kar preko spleta primerjati številke - bognedaj, da se pretegneš in se vsaj s klicem pozanimaš. Še bolje z obiskom poslovalnice, ampak je to za marsikoga too much gibanja. (pustimo korono ob strani).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a RedBaron Če maj 07, 2020 8:15 pm

NoFear85 je napisal/-a:RedBaron, nekje si zaspal, Adriatic ne obstaja vec, je zdruzen pod Generali



Hmm. pol je pa neka druga, mogoče TILIA... ne vem... agent mi je rekel, da je najcenješa ta, ampak da pa zna biti rahlo neprijetno ob morebitnem škodnem primeru.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a format Če maj 07, 2020 9:57 pm

Zavarovalnice TIlie ni več. Se je združila v Savo.
Zavarovalnica Sava je nastala z združitvijo Zavarovalnice Maribor, Zavarovalnice Tilia in hrvaških družb Velebit osiguranje ter Velebit životno osiguranje.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a esem Če maj 07, 2020 11:26 pm

Generali je prevzel tudi Ergo? Kaj pa Wiz ipd?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Spletno primerjanje cen avtomobilskih zavarovanj

Napisal/-a format Pe maj 08, 2020 6:30 am

Wiz zavarovanje je prevzel Generali.
Wiz je namenjen spletni prodaji zavarovanj. Ko je bil AS sem imel Jazza zadnja leta zavarovan preko Wiza, ker je bil najcenejši, škodnih primerov pa nisem imel.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov