Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kristjan123 Pe avg 28, 2020 12:24 pm

Ne mešam jaz nič še enkrat preberi kaj si napisal od začetka podkupnina dalje pa sužnjelastništvo...

Dejstvo je da ste nekako sicer nobenemu jasno kako uspeli spregledat da ima avto zadnje diske u k.... in zdaj se je zgodilo kar se je

To nima veze s tem koliko je avto star ali koliko si plačal za njega

Pač avto je na tehničnem pri merjenju zavorne sile na kolesih "šel skozi" vi pa ste pri nakupu gledali ne vem kaj stanje avta očitno ne... in to je cel point zgodbe

30eur
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a coco66 Pe avg 28, 2020 12:32 pm

Eno so normativi in eno je delovna ura.Leta 1991 je začel Hyundai z prodajo svojih Pony-ev v Sloveniji.Imeli so le eno pomanjklivost da so radi pili olje, tako da je Hyundai častil z zamenjavo batnih obročkov v garanciji. Norma je bila 8 ur kar nisi dosegel niti pod razno, uro pa so ti plačali po 30 ameriških dolarjev-tako da si lahko delal 16 ur na komot
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a BlackT Pe avg 28, 2020 12:37 pm

wildbliw je napisal/-a:Kristjan, mešaš jabčka in hruške. Kar si napisal je plod tvoje domišljije in ne realnosti. Zavedam se, da tak avto, ki sem ga kupil za ceno malo boljše večerje ne moram pričakovati čudežev. Ampak, … se mi ne da razlagat.

Moj komentar je bil kot posledica kavbojskega načina izražanja nekega mojstra, ki ima v avatarju pripopano južnjaško zastavo z ljubljanskim grbom na sredini.

Raje mi povejte kaj koristnega, na primer koliko je normativ za uro dela avtomehanika?


Tisti mojster ima kar prav, ne vem pa kaj ima njegov avatar veze, če bi imel rdečo zvezdo bi bilo pa ok? Ne vem od kje takšno sklepanje da je šlo za podkupnino na tehničnem :lol:
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Pe avg 28, 2020 12:41 pm

BlackT je napisal/-a:Ne vem od kje takšno sklepanje da je šlo za podkupnino na tehničnem :lol:


Mogoče vem še kaj. Ampak vsega pač ne bom pisal po forumih.

Kristjan, hvala za koristen odgovor.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a BlackT Pe avg 28, 2020 12:44 pm

Kaj potem sploh sprašuješ in ne poveč cele zgodbe??
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a cruiser1 Pe avg 28, 2020 1:01 pm

Kohec je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
Kohec je napisal/-a:Prejšnji mesec sem peljal avto na tehničnega. Preglednik me je opozoril, da zadnje zavore primejo - sicer še v zakonsko določenih okvirjih, vendar že dokaj na meji. To opozorilo sem sprejel kot dobronamerno, saj zdaj vem, da bom moral v kratkem to urediti. Če mi tega nebi povedal, bi mislil da je avto čisto OK do naslednjega tehničnega.
Morda je bilo tudi v tvojem primeru tako - pa so bremze hitro šle k vragu, ti si pa potem kupil takšen avto.


kakšno nesmiselno razmišlja nje oziroma predvidevanje.


In kaj je tukaj tako nesmiselnega?
Prav gotovo nebi bil toliko pozoren na stanje zavor, dokler se nebi pojavile težave - ali pa tudi ne, ker s tem avtom zadnje čase na delam več veliko kilometrov, to je vsa umetnost!!


Nesmiselno je to, da nekateri vključno z avtorjem teme mislite, da opravljeni tehnični pregled pomeni garancijo brez okvar in obrab na avtomobilu za eno leto do naslednjega TP. Za avto mora lastnik skrbeti vse leto in kontrolirati, če je kaj za zamenjati. Če tega ne zna sam naj zapelje na preventivni pregled do mehanika. Kaj kadar vam crkne kakšen žaromet čakate na tehnični, da vam to povejo? Kot je bilo že omenjeno, avto je na TP pregledu lahko popolnoma brezhiben ampak že po 100m od tehničnega ti lahko crkne kakšna luč, odpovejo zavore zarad obrabljenih ploščic, spusti zavorna cev ali celo glavni cilinder, se strga zajla za ročno zavoro, odpove stikalo za smernike...

Recimo jaz sem imel tudi zdaj pred kratkim tehnični pregled. Vedel sem, da so zavorne ploščice spredaj že zelo tanke in v kratkem za zamenjati. Vseeno sem šel na TP pred menjavo in tehnični sem opravi saj so zavore kljub tankim ploščicam delovale odlično. Nihče na TP me pa ni opozoril ali vsaj omenil, da so ploščice že zelo na koncu. Nihče tega tam sploh ne gleda. Če bi bil bu*elj, kot avtor teme, jaz nebi nikoli preverjal ploščič in po opravljenem TP ne bi menjal ploščic, saj bi bil prepričan, da jih vsaj še eno leto nebi bilo potrebno menjat...nekje po enem mescu mogoče dveh, vožnje bi pa debelo gledal in tu na forumu spraševal zakaj so mi obrabljene ploščice uničile diske, če so pa na TP potrdili, da so zavore OK. :/:o:/
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kristjan123 Pe avg 28, 2020 1:13 pm

wildbliw je napisal/-a:
BlackT je napisal/-a:Ne vem od kje takšno sklepanje da je šlo za podkupnino na tehničnem :lol:


Mogoče vem še kaj. Ampak vsega pač ne bom pisal po forumih.

Kristjan, hvala za koristen odgovor.


Če veš da je šlo za prejemanje podkupnine s strani fizične osebe ali gospodarske družbe si po zakonu obvezen naredit prijavo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a cruiser1 Pe avg 28, 2020 1:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja seveda ve še kaj.... :lol: Tip sploh ne ve kako poteka tehnični pa bo kaj vedel o pregledih in podkupninah. :lol:
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Pe avg 28, 2020 1:37 pm

wildbliw je napisal/-a:
BlackT je napisal/-a:Ne vem od kje takšno sklepanje da je šlo za podkupnino na tehničnem :lol:


Mogoče vem še kaj. Ampak vsega pač ne bom pisal po forumih.

Kristjan, hvala za koristen odgovor.


Ker je forum namenjen splošni problematiki in ne konkretni. Sploh pa ne ventiliranju frustracij.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Pe avg 28, 2020 1:41 pm

Temo zapuščam, moderatorja pa prosim, da zaklene.
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a ThugBoy So avg 29, 2020 12:14 pm

Konec počitnic :mrgreen:
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov