Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a srcnik Po avg 24, 2020 9:28 am

Samo tole je res samo tvoja malomarnost. Ko kupiš avto, ga daš vedno najprej pregledat svojmu mehaniku. Ali pa še bolje, da PRED nakupom narediš plačljiv pregled na amzs (najbolj pametno).

Sploh glede na to, da delaš 45k km letno :huh:

Samo vsakemu je škoda dati tistih par evrov prej...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a TrijoAdijo Po avg 24, 2020 11:32 am

Ja, in kaj imajo tehnični s tem, da si ti kupu rabljen avto, med kupovanjem slabo preveril stanje bremz? in še ena cvetka ki je nisi naredil: nisi takoj po nakupu šel do mehanika na pregled,servis.
Zapomn si...bremze majo lahk 1mm mesa gor,pa bojo na tehničnem delovale kot treba. In zapomn si: naslednjič sam dobro preglej avto, vzam mehanika s sabo al pa nekoga ki se vsaj prbližno spozna v to vesoljsko tehniko, pa boš vsaj približno vedu kaj je treba nardit takoj po nakupu.
In zdej se na tehničnih talajo podkupnine.... :roll: :roll: hjaooo :roll: :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Po avg 24, 2020 12:26 pm

Do sedaj sem bil prepričan, da so tehnični pregledi za to, da zagotovijo, da so še za nadaljnje leto avti tehnično varni. Ampak glede na komentarje vidim, da temu ni tako. Zdaj se resno sprašujem o smiselnosti tehničnih pregledov. Glede na zgoraj napisano so povsem brez kakršnega koli smisla.

In dobro je to poudariti.

Čeprav jaz še vedno verjamem v to, da moj avto v takem stanju, kot je bil, ne bi smel pod nobenim pogojem skozi tehnični pregled. Mehanik je rekel, da je 100000 km prepozna bila menjava zavor. Vem, da je pretiran ziheraš, ampak mislim pa, da tokrat glede tega ni pretiraval. Videl na lastne oči. Ko enkrat od šajbe ostanejo samo še slabi 4mm, pobrana pa popolnoma neenakomerno, ...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Ivan36 Po avg 24, 2020 2:37 pm

Behh imeli TP 31 maja letos vse BP še nove zavore zadaj vsi 4 kolesni ležaji NOVI vključno nova zavorna čeljust na TP imajo po novem tudi pasjerje za odkrivanje lufta v zglobih končnikih in 3 tedne nazaj gremo na servis pogledat zakaj cvilijo zavore spredaj - pl drsala ob disk? Po ogledu podvozja opazimo, da je šel prednji levi zglob spodaj :DDD :huh: :roll: Imamo sedaj 2 nova zgloba in vozilo ne kima več na vsaki neravnini sam sem pa sumil amortizerje :twisted: :roll: :huh: Na starih garah ni nikoli dolgcajt :mrgreen: =P 8)
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a ThugBoy Po avg 24, 2020 3:07 pm

si slišal kdaj za ločila?
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a srcnik Po avg 24, 2020 3:13 pm

wildbliw je napisal/-a:Do sedaj sem bil prepričan, da so tehnični pregledi za to, da zagotovijo, da so še za nadaljnje leto avti tehnično varni. Ampak glede na komentarje vidim, da temu ni tako. Zdaj se resno sprašujem o smiselnosti tehničnih pregledov. Glede na zgoraj napisano so povsem brez kakršnega koli smisla.

In dobro je to poudariti.

Čeprav jaz še vedno verjamem v to, da moj avto v takem stanju, kot je bil, ne bi smel pod nobenim pogojem skozi tehnični pregled. Mehanik je rekel, da je 100000 km prepozna bila menjava zavor. Vem, da je pretiran ziheraš, ampak mislim pa, da tokrat glede tega ni pretiraval. Videl na lastne oči. Ko enkrat od šajbe ostanejo samo še slabi 4mm, pobrana pa popolnoma neenakomerno, ...


Ja bravo, pregled ti bo zagotovil, da v enem letu ne bo prišlo do zračnosti na podvozju, obrabe zavor (ki je btw. potrošni material) in drugih okvar... Kaj bo naslednja, ti bo guma počila, pa bodo krive podkupnine na tehničnih...

Tehnični je za to, da preverijo ali je v tistem trenutku ko si tam avto varen za na cesto (torej, če je v vmesnem času od prejšnjega pregleda prišlo do kakšne okvare). Če pa po tehničnim slišiš kakšne čudne zvoke, pa greš itak do mehanika, da ti pogleda.

A ti frajer pa ignoriral "opozorila", ker sj ma tehničnega narejenega...

Btw, za kateri avto se gre?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a yashica Po avg 24, 2020 4:02 pm

Na tehnične preglede vozim kamor me že zanese, nikoli nikjer nobenih težav, pripomb, vračanja, morebitnih podkupnin, ki mi še na misel ne pridejo, enostavno, ker avte redno vzdržujem. Trenutno imam registrirane 3, katerih skupna starost je 89 let, najmlajši je star 28 let. Motorji redno servisirani, enako vitalni deli podvozja, zavor, zavorno olje menjano na dve leti, gumi deli, gumi zavorne cevi menjane takoj, ko pokažejo prve sledi staranja materiala.. Ko se vsedem v avto mora biti tip top, zaradi mene, potnikov in drugih udeležencev v prometu. Ko to ne bo več mogoče nima smisla iskati bližnjice, sledi odjava.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw To avg 25, 2020 6:20 am

srcnik je napisal/-a:
Btw, za kateri avto se gre?


VW Bora, 1999

Od tehničnega pa je bilo narejenih zelo malo kilometrov in nikakor se ni obrabilo v tem času. Priporočilo od nekoga, ki sem mu glede avtov 100% zaupal, … Še vedno trdim, da ne bi smel čez tehničnega. Drugače se pa strinjam s tem, kar pišete.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a srcnik To avg 25, 2020 12:01 pm

Nekak mi ne gre skupaj, ker kolikor je meni znano imajo ti avtomobili ventilirane diske, kar pa ne gre skupaj s tvojo trditvijo, da je bil disk samo še šajba za kruh rezat?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kohec To avg 25, 2020 12:50 pm

Prejšnji mesec sem peljal avto na tehničnega. Preglednik me je opozoril, da zadnje zavore primejo - sicer še v zakonsko določenih okvirjih, vendar že dokaj na meji. To opozorilo sem sprejel kot dobronamerno, saj zdaj vem, da bom moral v kratkem to urediti. Če mi tega nebi povedal, bi mislil da je avto čisto OK do naslednjega tehničnega.
Morda je bilo tudi v tvojem primeru tako - pa so bremze hitro šle k vragu, ti si pa potem kupil takšen avto.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw To avg 25, 2020 12:56 pm

srcnik je napisal/-a:Nekak mi ne gre skupaj, ker kolikor je meni znano imajo ti avtomobili ventilirane diske, kar pa ne gre skupaj s tvojo trditvijo, da je bil disk samo še šajba za kruh rezat?


Misliš špiralo na sredini? Na zadnjih kolesih je navadna masivna šajba, brez lukenj. Spredaj pa je po vsej verjetnosti na sredi špirala, ki zajema zrak.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a abbe Sr avg 26, 2020 10:13 am

Kohec je napisal/-a:Prejšnji mesec sem peljal avto na tehničnega. Preglednik me je opozoril, da zadnje zavore primejo - sicer še v zakonsko določenih okvirjih, vendar že dokaj na meji. To opozorilo sem sprejel kot dobronamerno, saj zdaj vem, da bom moral v kratkem to urediti. Če mi tega nebi povedal, bi mislil da je avto čisto OK do naslednjega tehničnega.
Morda je bilo tudi v tvojem primeru tako - pa so bremze hitro šle k vragu, ti si pa potem kupil takšen avto.


kakšno nesmiselno razmišlja nje oziroma predvidevanje.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a srcnik Sr avg 26, 2020 11:03 am

wildbliw je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Nekak mi ne gre skupaj, ker kolikor je meni znano imajo ti avtomobili ventilirane diske, kar pa ne gre skupaj s tvojo trditvijo, da je bil disk samo še šajba za kruh rezat?


Misliš špiralo na sredini? Na zadnjih kolesih je navadna masivna šajba, brez lukenj. Spredaj pa je po vsej verjetnosti na sredi špirala, ki zajema zrak.


Počakaj, a potem se ti je to naredilo na zadnjih diskih?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Če avg 27, 2020 6:12 am

Točno tako. Sprednje je verjetno servisiral, zadnji pa so po 21 letih in 300000 km bili po vsej verjetnosti še vedno original.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kristjan123 Če avg 27, 2020 8:21 am

In tega pri nakupu vozila nisi ali niste opazili...
V čem je težava?
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a cruiser1 Pe avg 28, 2020 4:30 am

:lol:

Koliko bedakov je med nami. Tip misli, da so se mu zavore obrabile zaradi podkupovanja na tehničnih pregledih :lol:
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Pe avg 28, 2020 6:06 am

Pametni imajo sužnje. Najbolje, da se vrnemo v sužnjelastništvo, kjer je vse po kavbojsko.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kohec Pe avg 28, 2020 6:26 am

abbe je napisal/-a:
Kohec je napisal/-a:Prejšnji mesec sem peljal avto na tehničnega. Preglednik me je opozoril, da zadnje zavore primejo - sicer še v zakonsko določenih okvirjih, vendar že dokaj na meji. To opozorilo sem sprejel kot dobronamerno, saj zdaj vem, da bom moral v kratkem to urediti. Če mi tega nebi povedal, bi mislil da je avto čisto OK do naslednjega tehničnega.
Morda je bilo tudi v tvojem primeru tako - pa so bremze hitro šle k vragu, ti si pa potem kupil takšen avto.


kakšno nesmiselno razmišlja nje oziroma predvidevanje.


In kaj je tukaj tako nesmiselnega?
Prav gotovo nebi bil toliko pozoren na stanje zavor, dokler se nebi pojavile težave - ali pa tudi ne, ker s tem avtom zadnje čase na delam več veliko kilometrov, to je vsa umetnost!!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a Kristjan123 Pe avg 28, 2020 7:19 am

wildbliw je napisal/-a:Pametni imajo sužnje. Najbolje, da se vrnemo v sužnjelastništvo, kjer je vse po kavbojsko.

Kot pravis sam 21 let star avto s 300k kilometri ima slabe zadnje diske. Zelo cudno ampak to vam je pri nakupu uspelo spregledat... A ti bo preglednik na tehnicnem kril stroske novih diskov ploscic in dela zato ker je pred parimi meseci na tehnicnem pregledu merjenje zavorne sile na zadnja kolesa bilo v "normativih". Ti je sploh jasno kako hidraicne zavore delujejo ali si eden tistih" novodobnih tepcev" ki tlacijo macko v mikrovalovko za jo posusit potem ko je kaj narobe so vsi krivi razen njih.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: podkupnina za tehnični pregled

Napisal/-a wildbliw Pe avg 28, 2020 12:06 pm

Kristjan, mešaš jabčka in hruške. Kar si napisal je plod tvoje domišljije in ne realnosti. Zavedam se, da tak avto, ki sem ga kupil za ceno malo boljše večerje ne moram pričakovati čudežev. Ampak, … se mi ne da razlagat.

Moj komentar je bil kot posledica kavbojskega načina izražanja nekega mojstra, ki ima v avatarju pripopano južnjaško zastavo z ljubljanskim grbom na sredini.

Raje mi povejte kaj koristnega, na primer koliko je normativ za uro dela avtomehanika?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov