Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Kasko kaj vključuje

Napisal/-a MercedesV Ne okt 04, 2020 12:15 pm

Pozdravljeni,
Še ena nejasnost se mi ves čas vrti okoli tega kaska ...

Je v kasko zajeto vse ,kot bi imel vsako delno kombinacijo posebej ,ali v "kasko" manjka kaj ?? (pustimo sedaj da lahko dodatno daš delne kombinacije zaradi franšize)

Je v "kasko" vse ? Govorim izključno za triglav.

Berem da je najbolj optimalno kasko + B+K (toča+kraja)

Bega me ,ker v splošnih pogojih za kasko nikjer ne najdem kaj z parkingom ,(neznani avto ,neznani kolesar ,moped ??)) In pa kaj je s šipami ,lučmi ,.. ?

Ker ko gledam pogoje za kasko ,mi vsaj na videz manjkajo neke stvari . Nikjer ni omenjen parking ,niti šipe , niti luči...Nikjer ni omenjena toča ,kraja..

Je to že po logiki vse vključeno ,ali pa tega res ni ? Prosim za pojasnila.

Bom pa vzel opcijo franšiza 5% oz najmanj 50 evrov , na strošek popravila , ne na novonabavnp vrednost vozila.

Malo je čudno ,da bi moral imeti hkrati še vse delne kombinacije kaska ? Kasko bi moral biti kasko ,delni pa delni.
lp
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a RUNAČ Ne okt 04, 2020 3:14 pm

Če se jaz kaj spomnim glede Triglava obstajajo za "polni" kasko neki paketi.
Pri delnem, pa se odločiš za vsako skupoino posebej (B, K, P...).

Vsaj tako je bilo pre časom. Trenutno pa ne vem kako je, ker so pred časom pri Triglavu skenskali informativni izračun za kasko na njihovi spletni strani.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a matejxx Ne okt 04, 2020 4:59 pm

Če se prav spomnim ti kasko krije vse, pri tem moraš plačati franšizo + odbit bonus. Kar pomeni, da se pogosto potem zgodi, da npr. avta ne boš popravljal, ali pa ga boš šel popravljati na lastne stroške.

Glede kombinacij bi pa jaz rajši dodal parkirišče, kot pa krajo. Večja verjetnost, da ti kdo avto udari na parkirišču, kot pa da ti ga ukradejo.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a MercedesV Ne okt 04, 2020 6:13 pm

Govorimo ,oziorma zanima me glede polnega kaska. Kaj tu manjka ,čeprav bi se moralo razumeti pod kasko vse. Delni je pa druga pesem.

Vem da ni kritja za divjad ,točo in krajo. Ok, treba dodati B+D+K .

Ampak nikjer ne zasledim kaj je z parkingom ,šipami,lučm,ogledali....Predvidevam da to je v kasko ,samo predvidevanje je premalo.

Ravno to je problem ,ko ponavadi ko se kaj zgodi je jok in stok ,ker ljudje sploh ne vedo kakšna so kritja.

Veliko ljudi misli da je kasko pač top od top.

lp
Zadnjič spremenil MercedesV, dne Ne okt 04, 2020 6:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a Firediver Ne okt 04, 2020 6:20 pm

Če želiš verodostojne odgovore, se obrni na zavarovalnico. Simpl. Ti to še ni padlo na pamet?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a MercedesV Ne okt 04, 2020 6:26 pm

Pa ne misliti da ne znam agenta vprašati ,vendar je takrat vse bolj na hitro ,pa niti ne spomneš se vseh podrobnosti ,in je takole lažje in bolj pregledno.

Ampak kolikor se tu odpre raznih pogovorov ,verjamem da marsikdo tukaj dobro pozna odgovore.

Saj glavne zadeve sem kar nekako prečekiral ,sedaj sem že v finišu ..hehe
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a matejxx Ne okt 04, 2020 8:40 pm

MercedesV je napisal/-a:Vem da ni kritja za divjad ,točo in krajo. Ok, treba dodati B+D+K .


Seveda krije vse to kar si napisal. Kasko krije še nesrečo, za katero si sam kriv, ne pa da ti divjadi nebi. Tudi točo in krajo.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a MercedesV Ne okt 04, 2020 9:45 pm

Oprosti ,potem si pa preberi splošne pogoje.

Ravno zaradi teh podrobnosti sem odprl temo. In marsikomu je samoumevno , ali celo misli kako ima vsa kritja s kaskom...

https://www.triglav.si/wps/wcm/connect/ ... 24-m.ZQfjO

Preberi si nezavarovane nevarnosti . Toča ,kraja ,absolutno zavarovano. ! Mislim da tudi glodalci niso..

Se pravi po moje ,da si res večinsko pokrit , Kasko plus B,D,K delne kombinacije.

Zavarovalnica obračunava škod po eurotaxu ? Gleda nakupno ,prodajno ali neko srednjo ceno ?


"
Splošni kasko
Še vedno opažamo, da številni zmotno menijo, da splošno kasko zavarovanje krije vsako škodo, povzročeno na vozilu. A to ne drži. Namen splošnega kaska je, da krije škodo, ki nastane:

v prometu in mirovanju vozila,
zaradi nasilnih in objestnih dejanj tretjih oseb in
zaradi posebnih dogodkov, kot je denimo padec letala na avto.


Kot lahko vidite že sami, kar nekajprimerov škod manjka. Kaj je s škodo, ki vam jo povzroči toča, kaj če vam vozilo ukradejo ali pa če povozite srno? No, temu so namenjene kombinacije delnega kaska.
"

lp
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a wildbliw Po okt 05, 2020 5:17 am

So izjeme, ki jih je dobro vedeti.

Ena od njih je, da če se avto v primeru nesreče nahaja znotraj poplavnega nasipa katere koli reke, je zavarovalnica popolnoma oproščena kritja stroškov. Ne glede na to, ali avto odplavi, ali pa se nanj zruši veja.
 
jl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Če feb 12, 2004 7:25 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a jl Sr okt 25, 2023 11:06 am

Imam kasko pri Grawe z vsemi opcijami in odbitno franšizo 1%. Poleti mi je med dopustom toča poškodovala avto. Zdaj sem se odločil zadevo sanirati, pa sem šel brati malo splošne pogoje in me je zmotil člen glede zavarovančeve dolžnosti po zavarovalnem primeru, namreč:
Po nastanku zavarovalnega primera mora zavarovanec:
1) takoj storiti vse, kar je v njegovi moči, da bi preprečil nadaljnje nastajanje
škode, upoštevajoč pri tem navodila zavarovalnice;
2) takoj, vendar najpozneje v 3 dneh od dneva, ko je zvedel za zavarovalni
primer, o tem obvestiti zavarovalnico, razen v primerih, ko to ni mogoče (npr.
zdravljenje v bolnišnici zaradi poškodb, nastalih v zavarovalnem primeru,
bolezni ipd.). Če obvestilo ni bilo pisno, ga mora najpozneje v nadaljnjih 3
dneh potrditi s pisno prijavo, v kateri navede tudi poškodovane, uničene ali
izginule stvari in njihovo približno vrednost

Ali to pomeni, da ker nisem prijavil škode v 3 dneh od dneva poškodbe, da se lahko obrišem pod nosom? V tem primeru raje počakam do prihodnjega poletja in takrat naredim prijavo.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a dejanb75 Sr okt 25, 2023 9:58 pm

Zavarovalnica Triglav meni ni komplicirana zaradi roka. Saj so tudi po poplavah po TV rekli naj se ne hiti z prijavami škode ker imajo cenilci ogromno dela. Ko bos prijavljal pazi da napišeš točen datum kdaj se je zgodila škoda in kje. Da se ne boš zmotil in napisal datum ko je bil sončen dan. Kar se tiče ukrepov zmanjševanja skode pa pri toči nimaš kaj dosti za ukreniti razen da pokriješ razbito šipo da ti ne zmoči notranjosti.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kasko kaj vključuje

Napisal/-a krimič Če okt 26, 2023 8:35 am

Tudi pri meni so na Savi rekli, da je samo važen datum kdaj se je zgodilo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov