Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Jožman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 16, 2021 5:31 pm

Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a Jožman Če feb 18, 2021 7:40 pm

Pozdravljeni!

Prvič kupujem nov avto, tudi nakupi starih so potekali v družinskem krogu in sem velik neznalec, kaj bi bilo najbolj optimalno, da si zminiziram stroške.

Prodaja starega:
Imam star avto (20 let stara Opel Corsa) katere edini vrednejši del na njej so lani zamenjane gume.
Ta bi šel v prodajo za minimalen denar ali v dobroimetje (če katera hiša sploh jemlje take avtomobile?)
5.3 mi poteče zavarovanje, opravit je potrebno še tehnični

Nakup novega
Novega imam že izbranega, mi pa ne bo uspelo sfinalizirat nakup do 5.3. ko bo potrebno že tehnično usposobit starega. Nekje v začetku aprila je najbolj optimalen scenarij, da bo avto prišel k hiši.

Kako bi vi postopali? Če si zmanjšam stroške bi recimo kakšen mesec, dva eventuelno lahko bil brez avta do novega. Ali bi vzporedno lahko imel dva avtomobila (spet drug scenarij). Sem neznalec kaj to potegne za sabo. Prvo ali drugo.

Hvala in lp!
J.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a limas Če feb 18, 2021 7:52 pm

Prodati starega dokler je še registriran. Takoj ga daš v oglas za nekaj stotakov.
Drugače lahko skleneš zavarovanje tudi za nekaj mesecev.
Opcija, da podaljšaš zavarovanje za opla in ga v miru prodajaš, nov avto pa prevzameš in registriraš, ko se znebiš starega.
Nobenih težav ne vidim.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a Ivan36 Pe feb 19, 2021 8:22 am

Brezveze kompliciraš! Naredi TP na Corsi že danes, da vidiš kaj ji fali potem vozi do dobave novega avta ... V taboljših časih imel do po 3 avte vse registrirane pa nisem bankrotiral :lol: :roll: Avte se pa sproti vzdržuje ne pa čaka na TP zadnji dan :evil: :twisted:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a Firediver Pe feb 19, 2021 9:02 am

Ivan, si kdaj pomislil, da niso vsi taki kot ti?

Jaz pa poznam nekaj "večnih optimistov", ki so bili primorani prodati ravno kupljen avto, da ne bi bankrotirali. Tako da, se dogaja...

Avtorju teme predlagam sledeče (ker pa imaš novega že izbranega, je to brezpredmetno):
Ker te stroški tako žulijo, je bolje, da TP narediš in vsaj še 3/4 leta voziš stari avto (da pokoristiš strošek TP-ja in dobre gume čimveč).
V tem času lepo počasi pregledaš ponudbe vozil, ki te zanimajo in brez nobene sile izbereš pravega.
Ko boš starega prodajal, boš več dobil zanj, če je še registriran, kot pa, če je brez tablice.
V vsakem primeru ko ga prodaš, dobiš nazaj neizkoriščen del cestne takse in neizkoriščen del zavarovanja.

Za v prešo dat pa je vedno čas.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Jožman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 16, 2021 5:31 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a Jožman So feb 20, 2021 10:35 am

Hvala vsem za odgovore!

Predvsem me "žulilo" zavarovanje. Da ne bi naredil kakšne neumnosti. Vplačal 300€, ki jih ne bi dobil nazaj s prodajo. Vidim da zadeve drugače tečejo. Kot rečeno, sem prvič v tej situaciji. Bolje izpasti glup nego iz aviona.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a Ivan36 Ne feb 21, 2021 7:21 am

Ivan, si kdaj pomislil, da niso vsi taki kot ti?

Ja saj niso bila NOVA ali novejša vozila čeprav je TP pa cestnina za vse enaka cena :lol: Zadeva je bila tudi taka, da sem dal vozilo na servis prednje zavore naročene, vozilo pelje na sevis in tam ostane 4 dni ugotovijo, da moramo še zadnje diske menajt pa prednje končnike in par malenkosti bil je to PT Cruiser. No vozilo je skupaj tam stalo 22 dni cena vseh delov + delo je bila 650€ Vmes sem moral pa še 2 vozilo kupit, ker sem Škodo prodal ravno 15 dni pred tem servisom PT-ja :lol: :roll: :DDD In je spet še isti mesec takoj šlo 350€ Nakup Golfa 3 letnik 96 + TP cestnina in zavarovanje :roll: :lol: Torej 1000€ v enem mesecu, brez goriva za vozila :lol: Edino zavarovanje sem imel vedno preko WIZ na obroke.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a ojnica To feb 23, 2021 10:04 pm

Obstoječemu naredi tehnični in podaljšaj zavarovanje za celo leto. Ko dobiš novega urediš registracijo. Pol pa starega prodaš in z kopijo odjavljene prometne greš na zavarovalnico od novga avta da ti bonus prenesejo in prekinejo polico od corse, dobiš nazaj .
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a zuzek Pe okt 08, 2021 11:39 pm

zivjo

mene zanima, če jaz prodam star avto v vrednosti 300€, tehničn je potekel 3 mesce nazaj, zavore delajo in avto dela bp

pa se zgodi da pri tehničnem ne gre skozi zaradi roke/končnika/podvozja


a lahko kupec zahteva da vrne avto al je logično glede na leta, da je avto pač star in
ker je avto prodan je to na njemu potem


lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a mrtwelvetrees So okt 09, 2021 10:10 am

Napiši mu na list papirja, kaj je narobe z avtom, da se ti podpiše, in si krit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a limas So okt 09, 2021 10:16 am

Kot pošten prodajalec boš seznanil kupca z napakami. Kot lastnik poznaš avto v nulo in ti to ne bo težko. Če je bilo s podvozjem vse v redu, ko si avto še zadnjič vozil, je v redu tudi zdaj.
Pri rabljenih je načelo videno kupljeno.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a zuzek So okt 09, 2021 10:19 am

sz avtom ni nič narobe, registriran je bil 3 mesce nazaj in vožen vsak dan, gre se za da 20 let star avto gre lahko

končnik/roka/nekej na podvozju pri ponovnem tehničnem

s tem nimam jaz nič al kako je s tem pri prodaji?
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega in prodaja starega. Smiselnost zav. starega

Napisal/-a limas So okt 09, 2021 11:32 am

Kupca opozoriš na tak način kot si napisal v prispevku.
Formalno pravo nimaš obveznosti, če bo šlo kaj narobe, je pa za vsak primer dobro, da se izogneš kupcem, ki že na daleč delujejo neprijetno. Kaj hočem povedati? Mnogi pošteni prodajalci dobivajo telefonske pozive in grožnje z zahtevki za povrnitev denarja, ker se je bojda pokvarilo to in ono.
Pa prepis naredi takoj.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost