Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
korenje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To avg 19, 2003 4:41 am

Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a korenje So mar 27, 2021 2:12 pm

Torej prej sem imel svoj avto in svoje zavarovanje, prišel do 45% bonusa.

Potem sem začel vozit avto, ki je bil pisan na očeta, prav tako zavarovanje. To je trajalo kakšnih 12 let.
No ker je oče alkoholik je s svojim drugim avtom večkrat povzročil nesrečo. Letos prav tako, tako da ima kakšnih 20% bonusa.

Sedaj kupujem nov avto in bi se rad znebil teh stroškov, ki jih povzroča.

Kaj lahko naredim sedaj naredim, da bi imel nekaj bonusa. Je možno priti do bonusa izpred 12 let? Ali začneš z 0%?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a Ivan36 So mar 27, 2021 6:42 pm

Po moje bonus ostne lastniku, ker imam jaz 2 vozila že vsaj 10 let en je v 9 razredu drugi pa 7 razred moraš pa imeti vsaj 10 mesecev zavarovano vozilo. Meni je glih sfalilo 2 meseca za 6 razred letos :roll: :twisted: Povprašaj na tvojo ex zavarovalnico!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a limas So mar 27, 2021 7:06 pm

Veljavnost bonifikacije je 3-4 leta. Težko, da ti bodo po 12 letih priznali staro bonifikacijo. Moral boš začeti na ničli (100%).

Iz zapisa avtorja mi nikakor ne uspe razbrati bistva. Če si 12 let vozil očetov avto in njegovo AO polico, potem vsekakor nisi imel nobenih stroškov; ne z zavarovanji, ne s škodami. Glej, če oče veliko pije in pogosto avto fsuje, ga raje odvrni od vožnje in od lastništva avta. Predvidevam, da je ata v malusu in ne v bonusu.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a uros11 Ne mar 28, 2021 8:11 am

Agenti se včasih znajo potruditi in kaj urediti in to prodati kot svoj osebni uspeh, kako so oh in sploh uspeli prepričati upravo. Poskusiš, morda ti uspe. Po spominu sta bili 2 leti.
 
korenje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To avg 19, 2003 4:41 am

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a korenje Ne mar 28, 2021 5:00 pm

limas je napisal/-a:Veljavnost bonifikacije je 3-4 leta. Težko, da ti bodo po 12 letih priznali staro bonifikacijo. Moral boš začeti na ničli (100%).

Iz zapisa avtorja mi nikakor ne uspe razbrati bistva. Če si 12 let vozil očetov avto in njegovo AO polico, potem vsekakor nisi imel nobenih stroškov; ne z zavarovanji, ne s škodami. Glej, če oče veliko pije in pogosto avto fsuje, ga raje odvrni od vožnje in od lastništva avta. Predvidevam, da je ata v malusu in ne v bonusu.


Ja fotr je šel z mano na tehnični, on je podpisal, jaz pa plačal. Verjetno me je fajn nategnil.

Kaj pa prenos zavarovanja na sina. A ni še neki na to foro, da lahko prenese zavarovanje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a limas Ne mar 28, 2021 11:22 pm

Bonus se lahko prenaša med družinskimi člani in med zakoncema ali med osebama v izvenzakonski zvezi. Napiše se pooblastilo za prenos bonusa, še prej pa preveri v katerem razredu je oče.
 
igork
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: To apr 14, 2009 7:10 am

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a igork Če apr 01, 2021 10:50 am

Velikokrat vidim pri rabljenih avtomobilih od raznih dilerjev, kjer piše, da uredijo tudi 50% pri zavarovanju vozila. Kako je pa to možno, če prej nisi imel bonusa?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a Firediver Če apr 01, 2021 11:08 am

Vse je možno, odvisno pa je od agenta koliko ima podpore od šefov na zavarovalnici... in tudi od stanja zavarovalnice. Če ima ravno obdobje "aktivnega" novačenja novih strank (oz. puljenja dolgoletnih strank od konkurence), so lahko pogoji zelo ugodni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a limas Če apr 01, 2021 2:04 pm

igork je napisal/-a:Velikokrat vidim pri rabljenih avtomobilih od raznih dilerjev, kjer piše, da uredijo tudi 50% pri zavarovanju vozila. Kako je pa to možno, če prej nisi imel bonusa?


Ne mešajte premijski razred/bonusa s komercialnim popustom. Dilerji lahko - kot je v oglasu - urejajo komercialni popust, seveda pod pogojem kaska in ostalih dodatkov. Na goli AO pač bolj težko uredijo kakšen večji popust.
Premijski razred pa ostane nedotaknjen. Tukaj pa po zakonu ni manevrskega prostora.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zavarovanje AO - "po dolgi pavzi"

Napisal/-a Firediver Če apr 01, 2021 2:09 pm

Leta nazaj se je dalo..prvo leto je res bil komercialni popust na "novo" stranko, naslednje leto pa je že bil 50% off...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost