Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
admin
Administrator a.com
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Po feb 04, 2002 10:19 am
Kraj: Jesenice

SLO nalepke

Napisal/-a admin Sr feb 06, 2002 9:34 am

Sam imam na avtomobilu nalepko MP3, kolega PHP in tako podobno. Seveda v obliki "SLO" nalepk. Je zelo dobra fora ;) mogoče kdo ve če ti policaj kaj ma za rečt v Sloveniji? Se je pa že zgodilo, da sem šel samo s to nalepko v tujino ;)

Zakaj nimam SLO nalepke? Ker ne vem kje dobiti majhnih, po možnosti prozornih. Na petrolovih črpalkah pa itak samo tiste prodajajo za "truckerje" ;) Ideje?
IceBreakr
Administrator foruma
Slika
 
Uporabniški avatar
jurk
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: To feb 05, 2002 8:14 am
Kraj: Jesenice

Re: SLO nalepke

Napisal/-a jurk Sr feb 06, 2002 10:05 am

V sloveniji mas lahko tut CRO nalepko pa ti noben polcaj ne bo nc reku, ce gres pa v tujino mors pa po zakonu met oznako svoje drzave bodisi kot nalepko bodisi tko k majo clani EU na tablci ze napisan s kere drzave so.

Nalepko pa lahko dobis na petrolih, zavarovalnicah, na mejah (kle so drage), ...
Ford Team Slovenija @ http://www.ford-team.si/
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: SLO nalepke

Napisal/-a zazo Sr feb 06, 2002 11:12 am

jah... najbols je met magnetno.. stane jurja.. mas pa to grdo fliko sam takrat gor ko gres cez mejo :) enostavno :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: SLO nalepke

Napisal/-a Sniper Sr feb 06, 2002 2:51 pm

Jest mam magnetno v avtu že ene 2 leti pa jo še nkol nisem gor dal ker ni potrebe, je pa fino k ti ni treba nalepke met če se pa kje na carini zabunijo pa tisto gor daš pa za prvim ovinkom dol :).
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: SLO nalepke

Napisal/-a DavKo Če feb 14, 2002 8:08 am

Hi

Fora v tem je, da une tamale nalepke sploh niso prave. Mors met tavelko gor, drgac ti lahko tezijo. Tko da, jaz sem tudi za magnetne.
Je mal drazja, ampak ni ti jo pa treba skoz gor met.

LP
David
Slika
 
EZOP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To apr 23, 2002 12:07 pm

Re: SLO nalepke

Napisal/-a EZOP To apr 23, 2002 2:26 pm

Velikost nalepke določa število črk. Na žalost Slovenija ima tri črke. Zato moraš imeti tako veliko nalepko.
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Re: SLO nalepke

Napisal/-a BiMMER Če jun 27, 2002 8:57 pm

Ja, niso vse nalepke primerne, prodajajo vse živo, ampak prava je pa samo una razmeroma velika, obvezno mora bit elipsaste oblike in na beli podlagi z črnimi črkami. Za vse ostale imate lahko probleme, čeprav to v praksi niti ni dostikrat uporabljeno! Za državljane RS pa v notranjem prometu (torej znotraj RS) ni potrebno imeti oznake države
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
Boych
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To jun 04, 2002 9:44 am

Re: SLO nalepke

Napisal/-a Boych Če jun 27, 2002 9:48 pm

mene pa zanima kje kupiti te magnetne nalepke ?
sam še jih namrec nisem nikjer opazill..Hvala.

LP Boych
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: SLO nalepke

Napisal/-a vladek Pe jun 28, 2002 5:36 am

te nalepke dobis na vsakem petrolu (magnetne). Vsaj v kranju sem na vsakem se videl kjer tankam ...

Aha...cena je okoli 800 SIT ...

[Sporočilo uredil/a vladek na dan 28.06.2002 ob 05:36 GMT]
Slika
 
Lee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne avg 11, 2002 8:47 pm

Re: SLO nalepke

Napisal/-a Lee Ne avg 11, 2002 9:21 pm

Nalepke z oznako SLO sploh niso mednarodno priznane oznake, saj so sijih izmislili naši politiki. Mednarodna oznaka Slovenije po mednarodnih standardih je samo SI in SVN. In prav oznaka SVN bi morala biti namesto oznake SLO. Pa prosim ne se čudit če te na sredi Graza ustavi policaj in te kazni zaradi napačne oznake države, pa čeprav imaš na avtomobilu oznako SLO. Poznam že nekaj deset primerov, nasrečo še jaz nisem bil med njimi.

LP
Lee
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: SLO nalepke

Napisal/-a din Ne avg 11, 2002 9:40 pm

Kazni verjetno niso plačali zaradi črk SLO, ampak zaradi neprimerne oblike, velikosti ali barve nalepke, ker SLO je mednarodno priznana oznaka za vozila iz Slovenije, poglej na link pod car country code
http://jeppesn.dk/countrycodes.html
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: SLO nalepke

Napisal/-a Sale Ne avg 11, 2002 10:15 pm

Se pa tut jst spomnim, da je bil en šmorn v zvezi s tem SLO,SVN,SI,... Sam pol ne vem kaj so se odločil, očitno za SLO ???
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
GT4turb0
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: To avg 20, 2002 9:32 pm

Re: SLO nalepke

Napisal/-a GT4turb0 Ne avg 25, 2002 12:55 pm

Ja potem so se politiki zmenli in so pristali na SLO-saj bi ljudje drugače popizdli (že s temi nalepkami za tehnični je blo veliko nestrinjanja).

Še nekaj: zasledil sem v enem časopisu (mislim da primorske novice) da tudi magnetne niso dovoljene ampak samo velike samolepljive na beli podlagi S ČRNIMI črkami in robom.
Probleme ti nardijo policaji v tujini-carinik te največ ne spusti v njihovo državo (to se je dogajalo samo po osamosvojitvi).

Jaz je na chooperju nimam innisem še imel problemov (italja, Hrvaška) in je ne mislim dat gor-fuuuuul grda in če pridemo v EU bo treba dat dol in ostane lepilo.....
SPEED?!-NO PROBLEM!
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Re: SLO nalepke

Napisal/-a WhiteCell Pe nov 29, 2002 8:33 am

eh... ce ti pa zatezi jo pa pri njih kupis pa nalepis pa je
moj brat je men pred leti rdece crke izrezane posebej pa naleplene... in so mu valda zatezil ( k je su u 5 cez mejo ze pa mu preh niso nic tezil) in jo je lepo tm kupu pa je blo :)
V8 POWER
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov