Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

delni kasko

Napisal/-a m.P. Ne feb 09, 2003 12:02 am

A kdo kaj ve kako je z delnim kasko zavarovanjem za parkirišče. Npr. če jst zdele avto zavarujem proti poškodbam na parkirišču in pol čez kakšnen mesec "ugotovim", da imam v vratih eno luknjo (ki je bila že od prej :), a mi bojo plačal popravilo? Oz. kako oni vejo kakšen je avto takrat, ko ga zavaruješ? A ga poslikajo? Kako je pa potem z bonusi?
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax Ne feb 09, 2003 10:13 am

matjazp pravi:
A kdo kaj ve kako je z delnim kasko zavarovanjem za parkirišče. Npr. če jst zdele avto zavarujem proti poškodbam na parkirišču in pol čez kakšnen mesec "ugotovim", da imam v vratih eno luknjo (ki je bila že od prej :), a mi bojo plačal popravilo? Oz. kako oni vejo kakšen je avto takrat, ko ga zavaruješ? A ga poslikajo? Kako je pa potem z bonusi?



ja policijo boš tak mogo poklicat, pol pa lahko zavarovalnica če kaj posumi kakega izvedenca najame.
mi mamo sicer ful kasko pa niso nič gledali pa slikali.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Re: delni kasko

Napisal/-a m.P. Po feb 10, 2003 7:18 pm

Se pravi, da zmeraj ko hočeš na zavarovalnici uveljavlat kasko morš prej poklicat policaje, da napišejo zapisnik? Kaj pa če maš zavarovana stekla pa jih doma razbiješ (pomotoma :) ), a morš za to tud policaje klicat?
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax Po feb 10, 2003 8:13 pm

matjazp pravi:
Se pravi, da zmeraj ko hočeš na zavarovalnici uveljavlat kasko morš prej poklicat policaje, da napišejo zapisnik? Kaj pa če maš zavarovana stekla pa jih doma razbiješ (pomotoma :) ), a morš za to tud policaje klicat?


zavarovalnica hoče imeti policijski zapisnik!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Meggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:48 am

Re: delni kasko

Napisal/-a Meggy Po feb 10, 2003 11:13 pm

Če imaš zavarovano kasko tudi parkiranje ti morejo škodo vrnat. Kar se tiče pa tega,da opaziš škodo pozneje pa ti povem, da ti ni tega treba povedat zavarovalnici in policiji pa bo vse kul.

Ti sam reč jz sm pršu pa sem lukno vidu in sem vas(policijo) poklicu.

Mal za šalo in veliko zares!!!
A.-P.Don
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax To feb 11, 2003 8:37 am

Meggy pravi:
Če imaš zavarovano kasko tudi parkiranje ti morejo škodo vrnat. Kar se tiče pa tega,da opaziš škodo pozneje pa ti povem, da ti ni tega treba povedat zavarovalnici in policiji pa bo vse kul.

Ti sam reč jz sm pršu pa sem lukno vidu in sem vas(policijo) poklicu.

Mal za šalo in veliko zares!!!


ja saj če maš zavarovano na parkingu ti vrnejo ob zapisniku, samo mislim , da majo povsod neke finte.

sem se pozanimal za divjad: če se srna zaleti v teme in te pol iz ceste vrže ti vrnejo samo za tisto bulo ko ti srna naredi ne vrnejo pa ti škode kot posledice tega ko si iz ceste leto!

potrebno se je natančno pozanimat.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Re: delni kasko

Napisal/-a m.P. To feb 11, 2003 12:18 pm

Se pravi z dvema besedama: same zajebancije! GRR

Pomojem ne bom vzel tega delnega kaska... ker tud če se mi kdo kej naredi na parkirišču bom mel sam probleme preden bom dobil kej dnarja...

Zdej se morm sam še odločt če naj vzamem AOplus?!

[Sporočilo uredil/a matjazp na dan 11.02.2003 ob 12:19 GMT]
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a dolenc To feb 11, 2003 1:04 pm

matjazp pravi:
...
Zdej se morm sam še odločt če naj vzamem AOplus?!

[Sporočilo uredil/a matjazp na dan 11.02.2003 ob 12:19 GMT]


po mojem mnenju obveszno AO+. če boš tionaredu karambol pa se boš poškodoval boš vsaj nekej dobil.

To je moje mnenje
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax To feb 11, 2003 1:48 pm

matjazp pravi:
Se pravi z dvema besedama: same zajebancije! GRR

Pomojem ne bom vzel tega delnega kaska... ker tud če se mi kdo kej naredi na parkirišču bom mel sam probleme preden bom dobil kej dnarja...

Zdej se morm sam še odločt če naj vzamem AOplus?!

[Sporočilo uredil/a matjazp na dan 11.02.2003 ob 12:19 GMT]


če maš denar in če maš novejši avto se ti splačče ne pa ne , ker za tisti denar ko daš za delni kasko lahko komot z njim plačaš ličarja!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
MITT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To apr 23, 2002 11:41 am

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MITT To feb 11, 2003 6:35 pm

Jej, jej! Doplacilo za parkirplac je pa ena zadeva, ki se pa res splaca! MEn je pred 2 mesecema en bebo na parkirplacu utrgal desni špegu (50kSIT), nic nisem sel na policijo, samo na cenitev skode pri zavarovalnici - rekel sem, da se mi je zgodilo na parkirplacu. Mam nov spegu. Ravno danes mi je pa en d**** pripeljal nasproti po sredini ceste (sem moral zapeljat na plocnik iz strjenega ledu) >> seveda mi je razsul ogledalo (spet 50kSIT, vsota je ze cena za kasko!). Ker ga je krivil nisem videl tablic (bi sel na policijo, oni bi preverili in iz njegovega obveznega bi izplacali zadevo). KEr nimam registrske, grem lahko uvljeavljat kasko, vendar bom nasljedic dobil malus. Torej, kaj bom naredu? Malce bom prikrivil resnico in rekel, da mi je en d**** na parkirplacu razsu spegu. Drzite pesti, da mi uspe!

ME pa zanima kolikokrat so ti dolzni izplacat - kolikokrat lahko zahtevas koristenje tega dodatnega kaska za parkirplac?

OK no, se to - domaci Micri je en na parkirplacu poskodoval (je zgleda obracal in sem parkrat naprej in nazaj medtem, ko je drsel po boku) kompleten bok. Lahko si mislite, kasen bi bil racun.

TOrej, ce ze placate kasko, morate vzeti se dodatno parkirplac in stekla (vsaj enkrat, ce kupite avto z že poskodovanim) in seveda krajo/tatvino/vandalizem, ce imate zunaj parkiranega pred blokom.

[Sporočilo uredil/a MITT na dan 11.02.2003 ob 18:39 GMT]

[Sporočilo uredil/a MITT na dan 11.02.2003 ob 18:40 GMT]
The Fear Of The Speed
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax To feb 11, 2003 6:42 pm

re MITT:

ja samo pazi da te ne bodo skapirali, ker ti bo pol zelo žal!!!!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
kdk
Uporabnik
 
Prispevkov: 920
Pridružen: So avg 10, 2002 2:55 pm

Re: delni kasko

Napisal/-a kdk To feb 11, 2003 7:41 pm

1.Pri lomu stekla ni bilo potrebnega nobenega zapisnika. Plačali po dodatnem zavarovanju za stekla. Potreben samo ogled pri cenilcu.
2.Poškodba na steklu od kamna - identični postopek , edino da so mi vrezali črke zavarovalnice v steklo , da ne bi slučajno še enkrat uveljavljal odškodnine ;) .

Ko izpoljnjujete zahtevek je potrebno napisati , da je kamen priletel od nasproti vozečega vozila , ker drugače bi si morali zapomniti reg. številko od vozila pred vami in posledično bi moral on kriti škodo.
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Re: delni kasko

Napisal/-a m.P. To feb 11, 2003 10:35 pm

Hmm... zdej sem pa mal zmeden?!?

moj primer je sledeč:
Na strehi imam kar nekaj vdrtin. Neki jih je že blo, ko sem avto kupu, neki pa mislm, da je novih. Problem je pa da ne vem od česa? In zdej če bi avto zavaroval za parkirišče in bi potem rekel, da imam novo luknjo na strehi, a bi mi plačal brez, da bi prej klical policaje?! Kolk je pa šans, da me kej zajebavajo?

Druga stvar so pa vrata, na katerih je tud že kr neki vdrtin od drugih vrat na parkirišču (Folk je res mal vsekan...). Tud to bi blo fajn popravit ;)

Kakšen mesec nazaj mi je pa še en DEBILEN LJUBLJANČAN ene parkrat zabil kanto za smeti v prtljažnik!!! Tko, da resno razmišljam o tem zavarovanju...

Kaj mi potem svetujete?
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Re: delni kasko

Napisal/-a gerchy Sr feb 12, 2003 1:21 am

Pri doplacilu za parkirni prostor je menda tako, da ti povrnejo skodo le v primeru, ce je ugotovljen fizicni stik z vozilom. Torej vdrtine na strehi odpadejo, poskodovani deli podvozja ipd ... Sicer nisem cisto preprican, zato ce je drugace, me brzkone popravite ;>
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: delni kasko

Napisal/-a MGsax Sr feb 12, 2003 9:25 am

gerchy pravi:
Pri doplacilu za parkirni prostor je menda tako, da ti povrnejo skodo le v primeru, ce je ugotovljen fizicni stik z vozilom. Torej vdrtine na strehi odpadejo, poskodovani deli podvozja ipd ... Sicer nisem cisto preprican, zato ce je drugace, me brzkone popravite ;>


vdrtine na strehi pa si točo zmisli samo ko je zaj ni blo ;)
pa zavarovano moraš met proti naravnim nesrečam-mislim
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov