Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 9:30 am

no tud v svetovnem merilu jih ni ravno veliko :)
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a f.taunus Ne avg 02, 2015 10:29 am

Sem pričakoval da boš povedal kaj več ...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 10:32 am

sicer sm se v štartu odloču, da ne bom govoru o modelu, glede na to, da je vse skupaj še bolj na dolgi rok in nič gotovega, ampak ok...govora je o Pontiac Firebirdu
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a cruiser1 Ne avg 02, 2015 12:18 pm

tr00per je napisal/-a:to okrog 30 let ni čist res, kolega je pred enim letom avto registriral kot olditmer, čeprav ima 20 let-eksotika in to in v mojem primeru, glede na to, da je v sloveniji teh avtov bore malo bi bila to čist opcija. Član SVAMZA sem pa že. hvala za info.


Ja ampak v tem primeru je popust samo na cestnino. Vsaj tako imajo nekateri znanci, ki so dobili certifikat za avto, ki je star 20-25let, kot nekakšen youngtimer. Je pa verjetno spet odvisno od primera do primera.... Najbolje, da se kar direkt pri SVAMZu pozanimaš, nekaj boš zagotovo lahko zrihtal, da bo ceneje vseskupaj.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 2:03 pm

no pri zavarovanju bi se tudi dalo še kaj urihtat, že sedaj mam dober bonus in popust pr svoji zavarovalnici, sploh je pa brat zavarovalni agent, zato vem, da bo šlo skoz :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a primozek68 Ne avg 02, 2015 2:11 pm

Prvo vprašanje glede starodobnikov koliko boš prišparal na cestnini in zavarovanju? That's the spirit.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 2:15 pm

poglej ga spet pametnjakoviča! odstrani se dol s teme, če ne misliš nič konstruktivnega povedat! Ja, to je vprašanje, na katerega še nimam odgovora, ker za gorivo in dele sem se že pozanimal, kako je in vem, da s tega vidika si bom tak avto lahko privoščil! Ker res pa ne mislim met dveh avtov, če je možno, glede na to, da delam na leto par tisoč kilometrov!
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a grega983 Ne avg 02, 2015 2:29 pm

Prvo je sanjal o navadnem 1.6 coupeju za oldija pa saga o uvozu .... sedaj pa bi šparal pri registraciji ....

Nima veze koliko avtov imaš registriranih. Lahko imaš samo enega. Če imaš starodobnika homologiranega (vpisano v prometno), potem je 90 % popusta na osnovno zavarovanje in 80 % na cestni sklad. Če imaš samo certifikat za starodobnika je popust samo na zavarovanje. Pri SVS-ju nimaš kaj za praskat z nekimi youngtimerji, greš pa k SVAMZ-u, mogoče celo neposredno do Petje in ti bo povedal kako ti lahko pomaga.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a primozek68 Ne avg 02, 2015 3:05 pm

tr00per je napisal/-a: ker za gorivo in dele sem se že pozanimal, kako je in vem, da s tega vidika si bom tak avto lahko privoščil!


Še večji fail. Uvozil si boš Pontiac-a, pa gledaš kolk kuri in koliko bo cestnine?? Jao bože.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a TrijoAdijo Ne avg 02, 2015 3:53 pm

20 let star fajerbrd kot oldy, ker jih kao v svetovnem merilu ni bilo veliko? Ahahahaha LOL.

primozek68 je napisal/-a:Prvo vprašanje glede starodobnikov koliko boš prišparal na cestnini in zavarovanju? That's the spirit.


juhej...zadnje čase se taki faktorčki množijo ko gobe po dežju..... :roll: Pa še član svamza je.... :roll: in postavlja vprašanja tule...na a.com, kot da ne ve, kam bi se obrnu s temi vprašanji...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 4:15 pm

hvala fanta da sta me spomnila, zakaj me skorajda ni več sem gor!!! Če bi mela KADARKOLI kaj opravka s folkom iz SVAMZA, bi vedla, da včasih še zase ne vedo, kako in kaj, da nimajo vsega pošlihtanega. In nisem vedel, da vprašanj o oldtimerjih ne smem postavljati sem gor, na a.com. Kar se pa oldtimerjev tiče, kolega je kot oldtimerja zavaroval in registriral SAAB 9000. Ampak ne, zganjajmo negativizem, THAT'S THE SIRIT!

grega983, kar se tiče Coupeja, avto je doma in dela, kot more, je dnevno na cesti, ampak se mi zdi brez veze tu pisat o njem, ker bodo itak leteli sami negativni komentarji. sicer pa hvala za info. Kar se pa registracije tiče-pri 3.4l mašini je registracija že kr lep znesek denarja, na ta račun že na primer za komplet gum skorajda prišparaš. Potem pa še zavarovanje...

cruiser1, hvala za pomoč, ker vem del kakšne scene si, bi se ti, če bom imel še kako vprašanje, ko-če bo stvar bolj aktualna, kr na privat pisou, v tej temi bom zaradi dveh, ki jima je v življenju zgleda jako dolgcajt, rajši nehal pisati
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a TrijoAdijo Ne avg 02, 2015 4:40 pm

Fantič, brezskrbi bodi, vem kakšni so svamz-ovci....sem mel opravka z njimi...Ampak da ti pa ne bi znali svetovati....nope, tuk bumbarji pa spet niso :)
saab 9000 so izdelovali med leti 1984 in mislimda 1998...tko da ja, glede na štartni letnik, ga ni noben problem zmutit med starodobnike.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 4:55 pm

no, konkreten primerek SAAB-a o katerem je govora, je letnik '94 fyi. Kar se pa svamza tiče, pred časom sem želel kot član prepeljati en avto za projekt obnove iz Bele Krajine... ko sem bral po spletu, sem na njihovi strani zasledil, da imamo člani opcijo zastonj prevoza vozil s klubsko avtovleko. Ko sem klical skrbnika avtovleke, mi je pa tako ceno nabil, de me je vsega minilo. Nato sem klical na SVAMZ, se je pa ženska samo za glavo držala in opisovala neurejen status okrog te avtovleke. Glede na to, da bi bil to projekt na dolgi rok in ker takrat nisem imel financ za rihtat avto (in bi le ta en cajt še pol čakou v garaži-ampak cena je bila fantastična a tisti avto), sem na koncu vse skupaj opustil. Poleg tega pa imam pač navado tukaj spraševati o tovrstnih zadevah, kjer mi lahko posamezniki iz prve roke vedo povedati, kaj in kako
Sicer pa, da se razumeva, zate nisem noben fantič. Če po mojih objavah sklepaš da sem (ja, hitro se navdušim nad neko nevsakdanjo in neracionalno idejo, ampak, če imam opcijo, jo pač izpeljem), ti pa ne morem pomagat; u bistvu mi je prav malo mar :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a primozek68 Ne avg 02, 2015 5:52 pm

Če človek nima denarja za avtovleko, registracijo, gume ipd, ne razmišlja o nabavi oldtimerja. Zmotilo me je v glavnem to, ker poanta starodobnikov niso razne finančne ugodnosti. To je za na koncu, za v pomoč, češnja na smetani. Poanta starodobnikov je, da potegneš neko vozilo iz skednja, garaže, grabna, ga spraviš nazaj na cesto, ga rešiš smrti, pustiš na njemu par litrov krvi, ene 30 kompletov blazinic na prstih, milijon ur in evrov, zamenjaš ene 3 babe zarad tega, pregledaš pol sveta zarad ene lajštice, si razdedinjen in deložiran iz garaže, ampak vseeno, ko ga na sončno nedeljo zjutraj vžgeš, si na vrhu sveta.

Štekaš zdej, zakaj to ni zate. Mogoče pa enkrat bo.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a TrijoAdijo Ne avg 02, 2015 6:06 pm

tr00per je napisal/-a:no, konkreten primerek SAAB-a o katerem je govora, je letnik '94 fyi. Kar se pa svamza tiče, pred časom sem želel kot član prepeljati en avto za projekt obnove iz Bele Krajine... ko sem bral po spletu, sem na njihovi strani zasledil, da imamo člani opcijo zastonj prevoza vozil s klubsko avtovleko. Ko sem klical skrbnika avtovleke, mi je pa tako ceno nabil, de me je vsega minilo. Nato sem klical na SVAMZ, se je pa ženska samo za glavo držala in opisovala neurejen status okrog te avtovleke. Glede na to, da bi bil to projekt na dolgi rok in ker takrat nisem imel financ za rihtat avto (in bi le ta en cajt še pol čakou v garaži-ampak cena je bila fantastična a tisti avto), sem na koncu vse skupaj opustil. Poleg tega pa imam pač navado tukaj spraševati o tovrstnih zadevah, kjer mi lahko posamezniki iz prve roke vedo povedati, kaj in kako
Sicer pa, da se razumeva, zate nisem noben fantič. Če po mojih objavah sklepaš da sem (ja, hitro se navdušim nad neko nevsakdanjo in neracionalno idejo, ampak, če imam opcijo, jo pač izpeljem), ti pa ne morem pomagat; u bistvu mi je prav malo mar :)



O, ja....fantič si, pobček, mulček...pa veš zakaj? Zato, ker tega, spodaj citiranega

primozek68 je napisal/-a:Če človek nima denarja za avtovleko, registracijo, gume ipd, ne razmišlja o nabavi oldtimerja. Zmotilo me je v glavnem to, ker poanta starodobnikov niso razne finančne ugodnosti. To je za na koncu, za v pomoč, češnja na smetani. Poanta starodobnikov je, da potegneš neko vozilo iz skednja, garaže, grabna, ga spraviš nazaj na cesto, ga rešiš smrti, pustiš na njemu par litrov krvi, ene 30 kompletov blazinic na prstih, milijon ur in evrov, zamenjaš ene 3 babe zarad tega, pregledaš pol sveta zarad ene lajštice, si razdedinjen in deložiran iz garaže, ampak vseeno, ko ga na sončno nedeljo zjutraj vžgeš, si na vrhu sveta.

Štekaš zdej, zakaj to ni zate. Mogoče pa enkrat bo.


še dolgo časa ne boš razumel....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 6:18 pm

Primožek, tole je pa dobro napisan post, kateremu ne morem v celoti oporekati. In pri avtu, o katerem sem govoril nazadnje (avtovleka in to) je situacija bila kar temu podobna. Kar se finančnih ugodnosti tiče se strinjam, sam kljub vsemu pri take avtu ti popusti nanesejo lep kupček denarja in se že pozna, al ti nameniš 500€ v zavarovanje, al v urejanje avta (bencin pustimo tukaj na miru, tankat je treba en al drug avto). Ni pa vse v tem, da more bit avto iz skednja potegnjen, lahko imaš tudi že dobro osnovo za začet. In že pri mojem hyundaiju so detajli, ki jih že en čas iščem na vseh koncih in krajih (sem tudi že po forumu spraševal o določenih zadevah). In brez težav v avtu tudi sam kej pošraufam, popravim ipd. V času lastnišva sem npr. že urejal pločevino (ličarija), notranjost komplet spraznil in očistil določene zadeve popravil... Stvar je sicer taka, da v kolikor ne bom kupil pontiaca, bom nadaljeval z delom na Hyundaiju in ga počasi urejal. Vseeno me nekoliko moti, da avto nima klime (mehanik pa mi je naknadno vgradnjo odsvetoval) niti strešnega okna in je poleti notri zelo vroče.

TrijoAdijo, tebi pa samo...ADIJO!!!!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a TrijoAdijo Ne avg 02, 2015 7:07 pm

Fantič, dobra osnova še ne pomeni, da boš v oldija vložu par fičnikov in bo vse super....Verjemi, been there, done that ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a primozek68 Ne avg 02, 2015 9:14 pm

tr00per je napisal/-a:niti strešnega okna in je poleti notri zelo vroče


Pussy. Oldtimerji pa niso za pussy-je.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a tr00per Ne avg 02, 2015 9:21 pm

a se ni ta tema zaklenila???

kakorkoli....lep pozdrav!
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: Oldtimer registracija

Napisal/-a favorites Pe mar 08, 2019 2:54 pm

Živjo, da ne opiram nove teme

Mene pa zanima kako je če zamenjaš motor v starodobniku. Se to da spravit čez?
Namreč zanima me za Mercedes benz 307d letnik 1984 z motorjem 2500 ccm TD iz W124 (1988)
originalni motor je 2400ccm z 71KM
Ni pa homologiran nov motor :D

Mislim verjetno preverijo tudi motor. Mislim kako poteka celotna pridobitev certifikata starodobnika. Slišal sem že da so nekateri samo poslikali in poslali.

Hvala
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov