Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
karjola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 04, 2016 1:43 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a karjola Sr maj 04, 2016 1:50 pm

jurre je napisal/-a:ko je ravno tema o tem... mi lahko en pove, a si lahko uskladim datum tehnicnega in zavarovanja nazaj na isti dan?
Imel sem namrec potek obojega 27.2. Ker gres tehnicni lahko delat 1 mesec prej sem ga sel delat 10.2. Takrat so mi nekaj zafrknili in mi vpisali da mi tehnicni velja do 10.2., zavarovanje pa je seveda ostalo do 27.2.
Tega nisem takoj tam opazil in potem nisem nic naredil, naslednjo leto pa so me tam, kjer sem delal tehnicnega vprasali zakaj imam 2 razlicna datuma? Zakaj, zato ker ste mi tako naredili. Ne, to pa ne pri nas... potem ko je pogledala v racunalnik je videla da je res. Ko sem vprasal ce mi lahko uskladijo datum nazaj sem dobil odgovor, da se na zalost ne da nic naredit :roll:
Zdaj ne vem, a zafrknejo lahko, nazaj pa ne morejo popravit ali se jim ne da oz. ne znajo? :evil:


Pozdravljeni, imam popolnoma enako težavo, in sicer pred dvema letoma sem delal prvega tehničnega z avtom (prej ni bilo potrebno), pa sem šel za ziher par dni pred potekom registracije (registracija mi je potekla 25. v mesecu, tehničnega sem pa naredil 20.). Seveda so mi za naslednji tehnični pregled vpisali 20. dan v mesecu. Takrat tega sploh nisem opazil, problem vidim šele zdaj, ko moram počasi spet delati tehničnega.. Odprl sem nešteto spletnih strani in pač ugotovil, da bom tehničnega obvezno moral spet narediti do 20. Zanima pa me, če je dovolj, da se teh 5 dni po tehničnem, dokler ne grem podaljšat registracije, vozim s potrdilom o opravljenem tehničnem pregledu? Ali mora bit to obvezno vpisano v prometno, če me ustavi policaj?

Uskladit datumov se pa verjetno ne da? Ali obstaja kaka pot okoli tega?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a nejc1986 Sr maj 04, 2016 5:41 pm

Karjola: ne skrbi,isto se je meni zgodilo,ko sem lanskoleto naredil tehnicnega 15.3.,zav. Mi pa potece 8.4.v letu... sem se bal da bom potem moral tehnicnega letos narest do 15.3., in bi ga s5 iz lastnega ziherastva naredil npr. 12.3.ker ne maram lovit zadnje dni... in bi se potemtakem kmal zgodil da bi bla razlika med datumom opravljenega tp in zacetkom zavarovanja vec kot en mesec,kar pomeni da bi moral v enem letu dvakrat na tehnicnega.

Torej,tp lahko naredis v roku enega meseca pred potekom zav.in ti velja tekom casovnega obdobja registracije ki sledi. Ceprav vem da na listu iz tp pise :"velja do ...."-datum tocno 1leto po delanju tp-ja.

Sem sel vpr.na logo ker me je isto matralo in so mi tko razlozili "policist gleda datum na prometni"...

Mal off.topic vprasanje: a zapisnik iz tp moram imet skos v avtu?

Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a esem Sr maj 04, 2016 6:22 pm

nejc1986 je napisal/-a:Mal off.topic vprasanje: a zapisnik iz tp moram imet skos v avtu?
Lp
Ravno to ni OFF ampak bistvo zadnjih treh postov. Velja samo prometna (in homol. kart. ter zav. pol.), tehničnega NI treba imet v avtu, dostikrat ti ga niti ne dajo -- ravno zato, ker velja (in je uporabljen) samo za podaljšanje reg. In ravno zato, ker TP po podaljšanju reg. ne pomeni več nič za nikogar, datuma (reg. in TP) NI treba usklajevat.

Važno je samo, da je TP narejen v okviru enega meseca pred iztekom reg.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a nejc1986 Sr maj 04, 2016 6:35 pm

Ja sj je logicno to s papirjem po svoje oops ... uglavnem,hvalabogu d smo se neki nouga naucil :D
 
karjola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 04, 2016 1:43 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a karjola Sr maj 04, 2016 10:27 pm

Super, sem izvedel, kar me je zanimalo :) Hvala vama fanta, pošiljam virtualno pivo vsakemu! Ob priliki pa komot tapravega. :)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a soso Po nov 26, 2018 3:08 pm

Pozdravljeni
Avto je l.2015, 1 reg. 1.12.2015. V prometni na zadnji strani pise tehnicni pregled 1.12.2018. To je 3 leta. A se ne dela tehnicni po 4 letih in nato vsaki 2?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a Cefizelj Po nov 26, 2018 5:44 pm

Je tako. Malo povprašaj izdajalca prometne kaj so pimplali.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov