Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
sacrifice
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 10, 2008 9:19 am
Kraj: Novo mesto

Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a sacrifice Po mar 16, 2009 4:19 pm

Pozdravljeni

zanima me ce je res da ce tehničnega narediš, da maš še en mesec časa da urediš zavarovanje in cestnino( da se lahk furas normalno en mesec), prosil bi čim bolj koristne informacije glede tega če kdo kaj ve

lp jan
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Po mar 16, 2009 4:22 pm

Kje si pa to slisal ? Ce bi to bilo res bi se vsi en mesec zastojn vozli :P ta en mesec je mislen tako da alhko gres en mesec pred potekom na tehnicneg kok jaz vem :!:
Lp by Mare
 
Mare2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr jun 13, 2007 7:33 pm

Napisal/-a Mare2 Po mar 23, 2009 9:52 pm

Takole je zadeva.

Zavarovanje velja, če je vozilo tehnično brezhibno še 30 dni.
Če podaljšaš registracijo npr. 15 dni po poteku, se podaljša od dne, ko je poteklo.

Če pa želiš podaljšat po poteku 30-ih dni, pa se vozilo na novo registrira.

Drugo pa je, da je voznik v prekršku že takoj naslednji dan, ko zavarovanje in registracija ne velja več.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Po mar 23, 2009 10:18 pm

zavarovanje ne velja še 30 dni po preteku tudi če je vozilo tehnično brezhibno z narejenim pregledom.Zavarovanje ti velja od datuma do datuma ki je napisan na polici!!Lahko pa tehničnega in zavarovanje urediš že en mesec prej in se ti zavarovanje šteje normalno od takrat naprej ko ti staro poteče oz. imaš še en mesec časa da ga po pretečenem zavarovanju registriraš in če je to 20 dni po datumu si popušil 20 dni,ker ti velja od datuma preteka,če pa je to več kot 30 dni si pa itak že vpostopku in moraš naredit odjavo in prijavo vozila in ti potem zavarovanje velja dalje od tistega datumo naprej eno leto!!Če pa si 20 dni zamudil in bi rad nov datum oz komplet zavarovanje za 365 dni pa ravno tako narediš odjavo/prijavo in se ti datum spremeni.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus To mar 24, 2009 5:05 am

čare je napisal/-a:zavarovanje ne velja še 30 dni po preteku tudi če je vozilo tehnično brezhibno z narejenim pregledom.Zavarovanje ti velja od datuma do datuma ki je napisan na polici!!

Zavarovanje velja še 30 dni po preteku, tako da prosim ne trosi buč okoli. Pa ker sodeč po vseh naslednjih stavkih, ki si jih navedel v zgornjem sporočilu, imaš bolj malo pojma o tem (o tistih 20 popušenih dneh), ne bi dalje razlagal ker nima smisla.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To mar 24, 2009 5:18 am

f.taunus je napisal/-a:Zavarovanje velja še 30 dni po preteku, tako da prosim ne trosi buč okoli.


Po tvoje se lahko, če imaš tehničnega, še 29 dni voziš lepo naokoli z neregistriranim avtom in če se zaletiš, ti bo zavarovalnica, čeprav na pogodbi (edini uraden papir!) lepo piše, da je zavarovanje samo do poteka registracije, z veseljem hitro izplačala (ali žrtvi) vso škodo, ki si jo naredil z neregistriranim avtom. Ti imaš zavarovalnice za precej neumne - morda bi najprej njim rekel, naj ne trosijo buč naokoli.

Enkrat je res bilo tako, a že davno (vsaj nekaj let) ne več. S temi 30-imi dnevi je tako, kot je Čare napisal (" imaš še en mesec časa da ga po pretečenem zavarovanju registriraš").

Morda bi veljalo npr v primeru, da ti ukradejo avto in se zaletijo z njim, če pa ti zavestno voziš neregistriranega - malo morgen.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus To mar 24, 2009 5:47 am

esem je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Zavarovanje velja še 30 dni po preteku, tako da prosim ne trosi buč okoli.


Po tvoje se lahko, če imaš tehničnega, še 29 dni voziš lepo naokoli z neregistriranim avtom in če se zaletiš, ti bo zavarovalnica, čeprav na pogodbi (edini uraden papir!)

Zavarovalna pogodba je daleč od edinega uradnega papirja. Si že kdaj slišal za zavarovalne pogoje, ki ti jih agent da cel kup ob popdisu pogodbe? Malo vzemite v roke pogoje, po katerih ste sklenili zavarovanje in poiščite poglavje "respiro rok 30 dni".
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To mar 24, 2009 6:19 am

imaš prav, se opravičujem
hvala za info
lp
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo To mar 24, 2009 7:53 am

Ampak kazen boš pa vseeno dobil tudi v roku tistih 30 dni po preteku registracije,
te slučajno ustavijo... ;)
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus To mar 24, 2009 9:03 am

GoGo je napisal/-a:Ampak kazen boš pa vseeno dobil tudi v roku tistih 30 dni po preteku registracije,
te slučajno ustavijo... ;)

To pa definitivno. :)
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R So mar 28, 2009 3:55 pm

esem je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Zavarovanje velja še 30 dni po preteku, tako da prosim ne trosi buč okoli.


Po tvoje se lahko, če imaš tehničnega, še 29 dni voziš lepo naokoli z neregistriranim avtom in če se zaletiš, ti bo zavarovalnica, čeprav na pogodbi (edini uraden papir!) lepo piše, da je zavarovanje samo do poteka registracije, z veseljem hitro izplačala (ali žrtvi) vso škodo, ki si jo naredil z neregistriranim avtom. Ti imaš zavarovalnice za precej neumne - morda bi najprej njim rekel, naj ne trosijo buč naokoli.

Enkrat je res bilo tako, a že davno (vsaj nekaj let) ne več. S temi 30-imi dnevi je tako, kot je Čare napisal (" imaš še en mesec časa da ga po pretečenem zavarovanju registriraš").

Morda bi veljalo npr v primeru, da ti ukradejo avto in se zaletijo z njim, če pa ti zavestno voziš neregistriranega - malo morgen.


če si v tem roku 30 dni pa si povzročil nesrečo, moraš poravnati premijo za celotno naslednje leto, zavarovalnica pa izplača oškodovancu kar mu pripada ;)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
lenc46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr apr 01, 2009 5:09 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a lenc46 Ne apr 05, 2009 7:27 pm

GoGo je napisal/-a:Ampak kazen boš pa vseeno dobil tudi v roku tistih 30 dni po preteku registracije,
te slučajno ustavijo... ;)


mislim da je tak; da ce je majn ko 30 dni odkar je potekla registracija ne dobis polne kazni, saj jst nism dobu ko so me na skuti ustavl 1 let nazaj, kak je pa pr avtu pa nvm ve kdo :?:
 
Mare2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr jun 13, 2007 7:33 pm

Napisal/-a Mare2 Ne maj 31, 2009 3:37 pm

lenc46 je napisal/-a:
GoGo je napisal/-a:Ampak kazen boš pa vseeno dobil tudi v roku tistih 30 dni po preteku registracije,
te slučajno ustavijo... ;)


mislim da je tak; da ce je majn ko 30 dni odkar je potekla registracija ne dobis polne kazni, saj jst nism dobu ko so me na skuti ustavl 1 let nazaj, kak je pa pr avtu pa nvm ve kdo :?:


Itak plačaš le pol kazni, če jo plačaš v 8-ih dneh. :)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Ne maj 31, 2009 4:11 pm

v tem roku 30dni se kazni ponavadi ne plača.. zaleže opozorilo, ker tudi policaji vejo, da smo samo ljudje. govorim iz lastnih izkušenj
 
Mare2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr jun 13, 2007 7:33 pm

Napisal/-a Mare2 Sr jun 24, 2009 4:04 pm

Jerch_, nekaterim ne rata zmenit se le za opozorilo.
 
cucca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr sep 23, 2009 12:32 pm

Napisal/-a cucca Sr sep 23, 2009 12:42 pm

pozravljeni.
mene zanima enaka stvar kot ¨:sacrifice:sem prebrala odgovore pa še vedno ne vam ali jo to možno. hvala za odgovor :roll:
 
Uporabniški avatar
Tinal
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Pe jan 09, 2004 9:15 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a Tinal Če feb 03, 2011 10:09 am

Kaj pa če zavarujem avto PRED potekom registracije? Spušim tistih par dni?? In se mi šteje 1 leto od novega datuma?? :?:
In love with Eleanor ;)
 
Uporabniški avatar
jurre
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Po avg 01, 2005 10:37 pm
Kraj: Kranj

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a jurre Če feb 03, 2011 10:25 am

ko je ravno tema o tem... mi lahko en pove, a si lahko uskladim datum tehnicnega in zavarovanja nazaj na isti dan?
Imel sem namrec potek obojega 27.2. Ker gres tehnicni lahko delat 1 mesec prej sem ga sel delat 10.2. Takrat so mi nekaj zafrknili in mi vpisali da mi tehnicni velja do 10.2., zavarovanje pa je seveda ostalo do 27.2.
Tega nisem takoj tam opazil in potem nisem nic naredil, naslednjo leto pa so me tam, kjer sem delal tehnicnega vprasali zakaj imam 2 razlicna datuma? Zakaj, zato ker ste mi tako naredili. Ne, to pa ne pri nas... potem ko je pogledala v racunalnik je videla da je res. Ko sem vprasal ce mi lahko uskladijo datum nazaj sem dobil odgovor, da se na zalost ne da nic naredit :roll:
Zdaj ne vem, a zafrknejo lahko, nazaj pa ne morejo popravit ali se jim ne da oz. ne znajo? :evil:
Slika
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a Vikking Če feb 03, 2011 10:42 am

Tinal: ne izgubiš nič. Nova polica začne veljati z dnem ko preteče stara.

Jurre: To najlažje urediš z zavarovalnim agentom, da se ti datum zavarovanja zamakne, na datum tehničnega pregleda. Verjetno bo potrebna odjava avarovanja pred pretekom ni pa nujno. Če imaš vredu zavarovalnega agenta, ti bo to brez problema uredil.
 
Uporabniški avatar
Tinal
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Pe jan 09, 2004 9:15 pm

Re: Tehnični pregled in potek zavarovanja?

Napisal/-a Tinal Če feb 03, 2011 11:03 am

Vikking je napisal/-a:Tinal: ne izgubiš nič. Nova polica začne veljati z dnem ko preteče stara.

Thanks.
In love with Eleanor ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov