Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Fizl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Pe nov 12, 2004 12:23 pm
Kraj: p206_RG_1.6_8v_L00

Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Fizl Sr okt 24, 2012 11:25 am

Sem na triglavu, imam nekaj popusta katerega bi prenesel in me zanima ali je katera zavarovalnica cenejsa oziroma mi lahko kaksen agent zrihta boljse popuste pri kateri drugi zavarovalnici?
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a hp6715s Sr okt 24, 2012 12:34 pm

naj izkoristim tole temo za vprašanje če kdo pozna G24.si , sodeč po pravnem pouku naj bi to bila ''podružnica'' Generalija.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr okt 24, 2012 12:58 pm

Fizl: Ni cenejše in dražje zavarovalnice, ker ima vsaka določene finte in popuste, katere lahko eni koristijo drugi spet ne...odvisno na koga naletiš, kakšna oseba si, koliko časa imaš itd... :) Bolj pomembno je, da imaš dober kontakt z agentom, v primeru da se ti kaj zgodi, da prideš čez brez komplikacij v primeru, da se na ravnaš tako kot bi se mogel (prijavil škodo policiji itd..).

Jaz ti lahko le za AS povem, da če prideš z druge zavarovalnice in če je premija nad 200€ dobiš 10% popust na celotno premijo ter 40€ doborimetja na Špar plus kartico.

Če pa ima recimo tvoj oče avto pri nas z 55% bonusom, ti pa imaš 10 bonus, lahko dobiš 45% popust. To je to na kratko.

hp6715s: Meni se ne zdi prav ugodno, kolikor sem na hitro preračunal za svoje vozilo. Drobnega tiska nisem bral, vendar vem, da je preko teh internetnih sklepanj dosti drobnega tiska ter omejitev. Isto je pri WIZ.si
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Matjazy Sr okt 24, 2012 1:00 pm

Tudi mene zanima kako je s tem g24? Cene so izjemno ugodne (vsaj zame, pa imam nizko premijo - sedaj dam 200€, pri g24 bi me prišlo 150).
 
Uporabniški avatar
Fizl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Pe nov 12, 2004 12:23 pm
Kraj: p206_RG_1.6_8v_L00

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Fizl Sr okt 24, 2012 2:06 pm

Mastter vidis pa si mi povedal neko ugodnost. Da mi da nekdo 45% sam zato ker sva tam 2 je super, samo nismo na adriaticu, oce ima tudi avto na triglavu. Na amzsju ce gledam imajo vse zavarovalnice nekako isto ceno, sam bistvo je ali ti dajo se kaksne popuste na varme voznike, pa popust na registracijo in podobne finte.

Na interservicu te vprasa katero zavarovalnico bos imel, ali je mozno da recem ali mi lahko naredijo razlicne ponudbe, to vrjetno nebo slo?
Vem da ima neka zavarovalnica tam sedez in svojega agenta.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a TOYOTA Sr okt 24, 2012 4:09 pm

ERGO!
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Če okt 25, 2012 1:28 pm

Fizl: Ja, to velja, če najprej tvoj oče zavaruje pri AS, nato pa še ti prideš z druge zavrovalnice, ker more bit prirast in dobiš takoj ta popust, dokler še bo. :)

Še enkrat bi opomnil, da pri teh internetnih sklepanjih dobro preberite omejitve in drobni tisk, kajti ta zavarovanja NISO enaka, kot jih sklepami mi agenti. Seveda so cenejša, ampak zaradi določenih fint, za katere se 95% ljudi nikoli ne bo odločilo. Intenetno sklepanje zaenkrat še ne more konkurirat osebnemu sklepanju, razen, če človek zavaruje samo obvezno zavarovanje in ne naredi NOBENE škode. Ampak to je pa že prevzemanje določenega rizika, zato je cena nižja :)

Recim WIZ.si je zelo ugoden, vendar mislim da je 500€ franšiza, ki jo lastnik more plačati v primeru, da naredi škodo tretji osebi.

V SLO so zaenkrat najbolj zanesljive zavarovalnice, nasplošno: Triglav, AS, Mariborska ter Generali. Vse ostale kot so Grawe, Tilia itd. so tudi seved zanesljive, vendar so lokalno omejene in tudi drugače omejene. Saj veste, večja je zavarovalnica, boljše lastnike ima, bolj je ugodna na vseh področjih oz. v celoti. Če Triglav nebi bila državna firma, bi bila lahko top 1 zavarovalnica v tej regiji...
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Prokarjon Če okt 25, 2012 3:39 pm

Kako so lokalno omejene in tudi drugače?!? :DDD
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer So okt 27, 2012 9:35 am

Prokarjon je napisal/-a:Kako so lokalno omejene in tudi drugače?!? :DDD


Malo poglej mrežo poslovalnic, ugodnosti itd... Kolikor vem konkretno Tilia dela bolj na območju NM oz. bolj tam in tam so včasih imeli take akcije (zakonite in nezakonite kot vse ostale zavarovalnice), da je glav apekla. Sicer te razne akcije ne zdržijo dolgo pri nobeni zavarovalnici in so včasih res na meji legalnega ;)

Zavarovalnica MB raztura v Mariboru...logično. Ima tudi tu pa tam zelo dobre akcije.

Grawe se kdaj pa kdaj tu pa tam pojavlja. Ima tudi izrazita območja z akcijami. Mislim, da na območju MS so bile neke akcije.

AS ima povsod iste akcije, pač taka je politika podjetja, vsi naj bi bili enaki. Vedno manj akcij bo, ker naj bi že osnovna cena bila zelo konkurenčna...bomo videli.

Triglav ima tudi večinoma povsod iste akcije, prisoten povsod, je pač največja zavarovalnica, katera konstantno izgublja delež zavarovancev oz. pada, ker je en čas zaspala in zdaj lovi ostale. Kot sem že omenil, tu je krivda na latnikih (državi). Ima pa najbolj konkurenčne cene za določene podjetnike oz. tam, kjer ima interes...tu noben ne pride zraven! Seveda govorim o večjih podjetjih.

Podatek da samo 3 zavrovalnice tržijo vsa zavarovanja tudi ni zanemarljiv.... Pri AS, Triglavu ter Mariborski se lahko sklenejo vsa zavarovanja kar obstajajo. Pri Tilia, Grawe, Generali pa le določena vrsta in to se meni pač ne zdi fer, da sklepajo samo tista zavarovanja katera prinašajo dobiček. Seveda je to njihova odločitev, vendar ne morejo servisirat stranko od A do Ž.

Kar pa je najbolj pomembno za zavarovance je pa reševanje škodnih primerov. Triglav je pred časom izplačeval vse živo, vendar so sedaj gor prišli da tako ne bo šlo. Mariborska in AS sta nekje podobna. Ostale manjše zavarovalnice pa posledično ker so manjše tudi še bolj morejo pogledat kaj bodo izplačale.

To je na grobo napisano, da ne bo kdo užaljen, ker so seveda lahko izjeme. Kot rečeno ena zavarovalnica lahko recimo na MB koncu raztura z akcijami, na KP, GO itd, pa ni konkurenčna....pač ima vsako območje svojega direktorja in že čeli povečat delež zavarovancev ne gre drugače kot z akcijami. Vendar je to bolj kratkotrajen učinek.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Prokarjon So okt 27, 2012 1:32 pm

Jaz ne vem za akcijo ki bi jo npr. Tilia imela samo na eni regiji?!? Program kolikor vem je enoten in ne vem kje so bile akcije drugačne. Tudi za druge zav. še nisem slišal da bi imele pokrajinsko različne ponudbe. Normalno so pokrajinski direktorji, ki imajo svoje vizije in skladno s tem dovoljujejo različne odmike od pogojev, ampak model poslovanja je povsod enak.

Prav tako ne vem katerih zav. točno npr. Tilija ne trži? Da bi jaz vedel trži več ali manj vse. Vem za določene zavarovalnice da ne tržijo vsega, nekatere so itak samo za osebna zav. in nekatere samo za premoženjska zav. (zato ker niti ne morejo dobiti dovoljenja za obe vrsti zavarovanj!!), drugo je, ko se npr. nekatere zav. prav izogibajo prevozniški odgovornosti in na sploh avtoprevoznikom, itd...
Tudi ne razumem kje je problem v tem?! A bi potem morala vsaka firma delati čisto vse v svoji panogi v kateri posluje? To ni ravno logično, sploh pa ne v časih nišnega poslovanja.

Mreže poslovalnic večine večjih zavarovalnic so po celi sloveniji (ne in to niso samo 3). Ja, nekatere so bolj zastopane na določenih krajih, ampak da veš zakaj je tako je treba poznati zgodovino zavarovalništva na slovenskem. To pa ne pomeni da ne moreš dobiti vsega kar rabiš v okolici svojega kraja pri večini zav. Logično ima taka zav. veliko manjši tržni delež kjer je slabše zastopana, ne vidim pa zakaj bi to bil problem za nekoga iz Ljubljane, da zato ne bi z njo sklenil zavarovanja, kot si v bistvu s svojim pisanjem insinuiral.
Normalno, ni pa vsaka zav. Triglav, ki ima sama "50%" tržni delež že od nekdaj in ji ravno ni bil problem zadržat obstoječih poslovalnic in nasuti dodatne. Tak je zav. trg v slo že od nekdaj, ne od včeraj. Ima pa seveda vse svoje slabe in dobre strani.

Sicer ni prav nobenega smisla v prerekanju katera zav. je boljša, ker je trg zavarovanj v slo (v bistvu verjetno povsod) zelo tog in zakonsko usmerjen, kar pomeni da so razlike med izdelki izjemno majne ali pa jih sploh ni, torej največjo razliko naredijo storitve in odnos do strank, kar pa je spet dokaj pogojeno od zastopnika do zastopnika.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To okt 30, 2012 2:27 pm

Prokarjon je napisal/-a:Jaz ne vem za akcijo ki bi jo npr. Tilia imela samo na eni regiji?!? Program kolikor vem je enoten in ne vem kje so bile akcije drugačne. Tudi za druge zav. še nisem slišal da bi imele pokrajinsko različne ponudbe. Normalno so pokrajinski direktorji, ki imajo svoje vizije in skladno s tem dovoljujejo različne odmike od pogojev, ampak model poslovanja je povsod enak.

Prav tako ne vem katerih zav. točno npr. Tilija ne trži? Da bi jaz vedel trži več ali manj vse. Vem za določene zavarovalnice da ne tržijo vsega, nekatere so itak samo za osebna zav. in nekatere samo za premoženjska zav. (zato ker niti ne morejo dobiti dovoljenja za obe vrsti zavarovanj!!), drugo je, ko se npr. nekatere zav. prav izogibajo prevozniški odgovornosti in na sploh avtoprevoznikom, itd...
Tudi ne razumem kje je problem v tem?! A bi potem morala vsaka firma delati čisto vse v svoji panogi v kateri posluje? To ni ravno logično, sploh pa ne v časih nišnega poslovanja.

Mreže poslovalnic večine večjih zavarovalnic so po celi sloveniji (ne in to niso samo 3). Ja, nekatere so bolj zastopane na določenih krajih, ampak da veš zakaj je tako je treba poznati zgodovino zavarovalništva na slovenskem. To pa ne pomeni da ne moreš dobiti vsega kar rabiš v okolici svojega kraja pri večini zav. Logično ima taka zav. veliko manjši tržni delež kjer je slabše zastopana, ne vidim pa zakaj bi to bil problem za nekoga iz Ljubljane, da zato ne bi z njo sklenil zavarovanja, kot si v bistvu s svojim pisanjem insinuiral.
Normalno, ni pa vsaka zav. Triglav, ki ima sama "50%" tržni delež že od nekdaj in ji ravno ni bil problem zadržat obstoječih poslovalnic in nasuti dodatne. Tak je zav. trg v slo že od nekdaj, ne od včeraj. Ima pa seveda vse svoje slabe in dobre strani.

Sicer ni prav nobenega smisla v prerekanju katera zav. je boljša, ker je trg zavarovanj v slo (v bistvu verjetno povsod) zelo tog in zakonsko usmerjen, kar pomeni da so razlike med izdelki izjemno majne ali pa jih sploh ni, torej največjo razliko naredijo storitve in odnos do strank, kar pa je spet dokaj pogojeno od zastopnika do zastopnika.


Te akcije so bile in se najbrž še vedno izvajajo v določenih regijah. Recimo v regiji NM je bila akcija, če si sklenil določeno življensko zavarovanje si pridobil določen bonus, kar je seveda prepovedano, ampak delalo se je. Recimo mariborska na določenih področjih daje take popuste da glava peče. Ne bom rekel, da se to izključno dela samo v eni regiji ampak opazno bolj v eni kot drugje. Delam že 10let v tem poslu in tega je bilo že ogromno.

Evo konkretno, posevke in zavarovanje za živali tržijo le 3 največje zavarovalnice. Zakaj? Ker so ti produkti večinoma skoz v minusu, vendar z tem vseeno pridobiš še druga zavarovanja od teh strank in se splača ;) Pri avtoprevoznikih je pa problem, da baje triglav daje takšne popuste, da zraven ne moreš prit. Ampak teh prevoznikov je tudi vedno manj, tako da...

Recimo tisti, kateri so iz večjih krajev MB, LJ itd, ne občutijo kaj pomeni "imeti zavarovalnico blizu", ampak vsem ostalim je pa seveda pomembno, da če se kaj zgodi, da se ni potrebno vozit po 30km v eno smer ali čakat cenilca 1 teden. Generali je od začetka imel kar nekaj problemov glede tega in so stranke prihajale nazaj po škodah. Sedaj se je to res bolj razvilo pri vseh zavarovalnicah, in ni tako opazno.
Drugače je pa triglav sam imel 2/3 deleža oz. 80% trga na začetku. Sedaj se pa vidi kje so pristali...

To imaš pa čisto prav, da je bolj pomembno kdo ti je avto zavaroval, kot pri kateri zavrovalnici je avto zavarovan. Enako kot pri vgradnji plina. Tudi ni tako pomembno kateri sistem vzameš, ampak kdo ti vgradi.

Vsekakor pa nisem imel v mislih se prerekat in nisem rekel katera zavarovalnica je boljša katera slabša, le da so razlike lahko velike v uslugah in v določenih zadevah.

Je pa vsekakor pestro na zavarovalniškem trgu, tako kot na živilskem trgu, ko imajo dan danes kar vsi vsak dan akcije. Zdrava konkurena je dobrodošla :)
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Prokarjon To okt 30, 2012 3:23 pm

Ja kar se popustov tiče je regijsko pogojeno kakšna je konkurenca. Načeloma pa se da povsod povsem enako naredit, drugo pa je koliko gredo kje daleč.


PS: Tilija sigurno trži posevke in živali, tako da ne bo držalo da samo 3 največje :P
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Če nov 01, 2012 1:21 pm

Prokarjon je napisal/-a:Ja kar se popustov tiče je regijsko pogojeno kakšna je konkurenca. Načeloma pa se da povsod povsem enako naredit, drugo pa je koliko gredo kje daleč.


PS: Tilija sigurno trži posevke in živali, tako da ne bo držalo da samo 3 največje :P


Večino popustov oz. dan danes je res povsod istih, pred nekaj leti nazaj pa recimo mi nismo mogli naredit določenih stvari. Tudi določene družbe znotraj matičnih družb oz. tistih kateri prodajajo iste produkte imajo drugačna pooblastila oz. lahko take stvari delajo, o katerih lastna zasptoniška mreža lahko le sanjamo....pač interes nekih ljudi ;)

Drugače Tilia mislim, da res ne trži živalskih zavarovanj in posevkov. No saj nobena zavarovalnica jih nebi, če bi se vse dogovorile in opustile te stvari, ker enostavno gredo v minus, vendar je konkurenca huda in je treba portpeti.
http://www.zav-tilia.si/si/zavarovanja/
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Komarček Če nov 01, 2012 11:14 pm

Ker bo moj avtomobil kmalu star 6 let in res nimam namena več plačevati raznih kaskov ter drugih bombončkov mi je tale g24 zelo mamljiv. Najbolj osnovno bi me prišlo 110 €, sedaj pa plačujem pri Triglavu za divjad, luči pa steklo + to navadno obvezno zavarovanje 450 €...

Ima kdo kaki nasvet o tem G24? Je to zaupanja vredno?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a lancia hf Če nov 01, 2012 11:28 pm

110€ za celo leto :huh: Tole ti že sama logika pove, da nekako na daljši rok ne bo šlo skozi.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Komarček Pe nov 02, 2012 9:54 am

Ok 110 € + ddv pa imam pa že tako ali tako imam največje popuste pri zavarovanju. Ker je avto vreden nevem kake 8 do 9 jurjev se mi res kratkomalo fučka in bi rad samo obvezno osnovno zavarovanje tole je pa zelo ugodno...
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Prokarjon Pe nov 02, 2012 11:56 am

MasTTer je napisal/-a:
Drugače Tilia mislim, da res ne trži živalskih zavarovanj in posevkov. No saj nobena zavarovalnica jih nebi, če bi se vse dogovorile in opustile te stvari, ker enostavno gredo v minus, vendar je konkurenca huda in je treba portpeti.
http://www.zav-tilia.si/si/zavarovanja/


Trži, trži... Tast dela zato sigurno vem ;)

@Komarček: Tisto si gledal verjetno samo AO, torej tudi brez zavarovanja voznika povzročitelja (AO+), kar je skoraj malo mim delati zav. brez tega.
8, 9 jurjev € ni tako malo. Mogoče glede na novo vrednost, pa vseeno je še nekaj vrednosti v njem. Vsaj kakšno divjad ko res nikoli ne veš se splača met pa tudi ni tako drago. Seveda se pa verjetno da ceneje kot 450€.
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Komarček Pe nov 02, 2012 11:58 am

No ja zdej bo star 6 let pa je realno vreden kake 8 do 9 tisoč. Nov je bil pa 24 tko, da kasko res ne pride v poštev. Sicer pa ja imaš kar prav, divjad je pametno zavarovati pa tiste AO+ kaj več pa niti ne. Sem pa zelo omejen na Triglav, ker drugje nisem bil zavarovan, tudi hiša in vse ostalo je pri Triglavu tako, da res nevem kje bi dobil cenejšo varianto...

Če ima kdo kake nasvete, bi bilo super! :)
Zadnjič spremenil Komarček, dne Pe nov 02, 2012 12:04 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe nov 02, 2012 11:59 am

Ni splošnih pogojev na njihovi spletni strani, kar pomeni, da očitno veljajo pogoji od Generalija z neko dodatno klavzulo, kar pomeni, da sam ne boš nikoli gor prišel kje je tista finta, zakaj je zavarovanje cenejše. Verjemi, da je zaradi dobrega razloga cenejše zavarovanje, ker so pač slabši zavarovalni pogoji.
Najbolj enostavno je, da jih pokličeš in vprašaš glede kakršne koli odbitne franšize oz. soudeležbe pri škodi v primeru, da komu povzročiš škodo in si ti kriv. Recimo WIZ ima menda 500€ škode pri kakršni koli škodi, zato je pač dosti cenejše zavarovanje, nima pa možnosti dodatnih zavarovanj oz. zelo ozka izbira le teh.

Pa še to, tvoj edini kontakt bo ena brezplačna telefonska številka :D

Prokarjon: No to je pa zdaj ena nova informacija... :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe nov 02, 2012 12:03 pm

Komarček je napisal/-a:No ja zdej bo star 6 let pa je realno vreden kake 8 do 9 tisoč. Nov je bil pa 24 tko, da kasko res ne pride v poštev. Sicer pa ja imaš kar prav, divjad je pametno zavarovati pa tiste AO+ kaj več pa niti ne. Sem pa zelo omejen na Triglav, ker drugje nisem bil zavarovan, tudi hiša in vse ostalo je pri Triglavu tako, da res nevem kje bi dobil cenejšo varianto...

Če ima kdo kake nasvete, bi bilo super! :)


Si upam trdit, da ti povsod pride ceneje ;)

Skoraj vse zavarovalnice imajo akcije za nove zavarovance, da dobiš nek popust in 40€ dobroimetja na kartico. Torej pri AS dobiš -10% popusta na CELO premijo +40€ dobroimetja na špar plus kartico. Pogoj, letna premija nad 200€.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Gricko in 6 gostov