Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Po feb 24, 2014 9:31 am

zzitop je napisal/-a:Cilj zavarovalnic je dobiček. Kar jim zelo uspeva. Na račun sebe ali nas, ki se zavarujemo? :D


debatirat o tem kaj je poslanstvo zavarovalnice kot takšno je brezpredmetno...saj vemo, da zavarovalnice so tiste, ki nas zavarujejo ( osebe, predmete, nepremičnine itd...).

to, da zavarovalnicam uspeva pri dobičku je pa stvar poslovanja in minimiziranje rizika, ki ga nosijo...s tem, da svoje obveznosti pozavarujejo pri drugih pozavarovalnicah in tako razpršijo obveznost/riziko.

glavno in sveto pravilo zavarovalničarjev je: stranka mora vedeti, kaj ima v zavarovalni polici sklenjeno !!! ( to je moje pravilo, katerega se držim kot pijanec plota)

kar se premičnin tiče:
- ste kdaj pogledali koliko stane premija za zavarovanje premičnin?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Po feb 24, 2014 10:57 am

Smo pogledali, moj kolega je dolgoletni agent na zavarovalniški agenciji.. :D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Po feb 24, 2014 11:11 am

zzitop je napisal/-a:Smo pogledali, moj kolega je dolgoletni agent na zavarovalniški agenciji.. :D


in je ugotovljeno, da se plačuje za opremo ( celotno opremo v stanovanju) cca. koliko? 30-50 eur maks?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Po feb 24, 2014 11:13 am

Odvisno za kakšno vrednost se plačuje...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr feb 26, 2014 12:26 pm

Ja, ena zavarovalnica v SLO, če se ne motim je to Mariborska (popravite me, če se motim), izplačuje pri strojih novo vrednost. Zdaj kako dolgo bodo še to delali, in ali je to zakonito je pa drugo vprašanje, ker se zavarovanec okoristi, kar je protizakonito. No naj bi bilo, ampak ti zakoni so tak napisani v SLO, da 10 pravnikov poda 10 različnih odgovorov hehe.... To je en velik plus recimo, katerega kombinirajo z ostalimi minusi pri njihovem premoženjskem zavarovanju. Stvar zavarovalnice.

Premičnine pa ne moreš zavarovati samo za nekaj let, dokler so nova, ker so v tem paketu notri še ostale stvari, kot so lom stekla, vlom, udar strele, itd itd... Vzmetite tako, da plačujete X premijo, v kateri je že zajeta predpostavka, da zavarujete opremo kot novo in po 10-ih letih je že staro. To je zavarovalnica namesto vas že vse v kalkulirala v premijo, ki jo plačujete. Torej če bi vsi zavarovali samo kot novo, bi bila premija bistveno višja, ker bi tudi škode bile bistveno višje zaradi novonabavne cene, če me razumete. :)

Evo, ravno danes dobil podatek, da je premija za škode iz premoženjskih zavarovanj (hiše, stanovanja), bila porabljena 100%. Torej to pomeni, da je bilo izplačano toliko, kot vplačano...škod je precej. Poglejte koliko poplav je, žledolomov itd... Jaz se še vedno samo čudim, če mi kdo pove, da hiše nima zavarovane. Pač na to ne mislimo, dokler se nam nič ne zgodi. Ko se zgodi, je pa prepozno. Tistim, katerim se pa vsake pol leta nekaj večjega zgodi, pa bodo čez čas ostali brez zavarovanja, ker bo zavarovalnica prekinila zavarovanja....
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Sr feb 26, 2014 5:56 pm

to je tako kot bi imel nezavarovano hišo na poplavnem območju ( barje)...skratka neumnost tistega, ki tega nima zavarovanega.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Če feb 27, 2014 7:54 am

Ali pa neumnost tistega, ki mu to zavaruje. Če mu nihče ne bi, bi se morda zmigal kam drugam. Ali pa vsaj ne bi več na novo gradili.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe feb 28, 2014 2:50 pm

Počakajte še malo in boste videli, da bodo zavarovalnice vedno bolj gledale škodno dogajanje po strankah in v primeru ponavljajočih večjih škod odpovedale pogodbe. Drugače ne gre. Ampak zaenkrat se vedno najde zavarovalnica, katera bo zavarovala, če stranke še ne pozna. Dokler ne bo kakšne skupne baze "slabih" oz. "izkoriščevalskih" zavarovancev se bo lahko izkoriščalo.
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a McBobo Sr feb 11, 2015 9:29 pm

Je kaj novega glede zavarovalnice G24? Ima že kdo kakšne konkretne izkušnje z njimi.
Sam bom letos zamenjal zavarovalnico Triglav, ker so se mi lansko leto zamerili zaradi
čisto banalne zadeve. Pri njih sem bil 24 let, 10 let sta bila dva avtomobila zavarovana.
Lansko leto sem dal za osnovno zavarovanje brez AO+ €175, pri G24 sem si naračunal €124.
Še bolj se bi mi splačalo, če bi vzel paket STANDARD za €161 in bi pridobil še AO+,
asistenco in nezgodno zavarovanje, namesto standard paketa pa bi prekinil
AMZS pomoč na cesti, pa še dodatno prišparal €3, kot če imam samo START paket + AMZS
letno članarino.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Sr feb 11, 2015 11:17 pm

Če se odločaš za osnovne variante brez kaska, potem nimaš kaj zgrešiti. Takšna zavarovanja bi lahko prodajali tudi v trgovinah polek kruha in mleka. Pogoji so že desetletja skoraj do potanjosti enaki pri vseh zavarovalnicah, ker gre za zakonsko zahtevana kritja. Bolj previden je potreben biti pri zavarovanju kaska, kjer je pomembno kje imaš kaj krito.

Če imaš pri Triglavu 50% bonusa, dobiš pri G24 (Generali) verjetno še brezplačno vključen zamrznjen bonus. To pomeni, da ne izgubiš premijskih razredov v primeru povzročitve prometne nesreče. To je tudi ena od dobrih prednosti, ki je Triglav ne nudi.

Od kod pa si?
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a McBobo Sr feb 11, 2015 11:50 pm

Z Gorenjskega konca.
V 24 letih še nisem imel nesreče, tako da statistično gledano ne rabim kaska. Imel sem ga samo eno leto za potrebe leasinga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a pskoda Če feb 12, 2015 9:03 am

Potem si podoben kot jaz. Dokler nisem imel kaska nisem imel nobene nesreče, ko sem pa 1 leto dal kasko razbil totalko 3 mesece star avto. Od takrat naprej kupil že 2 ali 3 nove imel brez kaska in brez neskreče... knock knock knock :D
Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ban Če feb 12, 2015 9:14 am

Žlahtnik je vsa leta imel kasko, potem pa ga eno leto ni dal. In kej se zgodi? Kmalu razbije avto :mrgreen:
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a McBobo Če feb 12, 2015 6:46 pm

Glede kaska mora vsak sam premislit, kakšen voznik je in koliko se mu dogajajo nesreče. No prvič po 23 letih bi ga rabil tudi jaz, vendar nisem bil jaz kriv, če so s sosedove strehe zleteli strešniki in razbili luč in spraskali zadnji del Astre. Mi je sosedov zavarovalničar (Triglav) rekel (zato bodo na ta račun izgubili 2 zavarovanja), da nisem upravičen do povračila škode, čeprav so strešniki padli na našo parcelo, če bi imel kasko bla bla bla... Sem mu samo odgovoril, naj mi zračuna koliko denarja sem prišparal in je ostal v mojem žepu v 23 letih. Sva takoj zaključila pogovor, ker mu je vse jasno, da meni ne more kaska prodajat. Sosed pa je to vzel tudi za končni odgovor in pravi, da mi ne bo nič povrnil. Jaz pa se jim samo smejim, plačujejo zavarovanja za hišo, zavarovalnica jim povrne vrednost 3 razbitih predpotopnih strešnikov, ki so itak samo še za na gn...,pa je sosed srečen, kako je od zavarovalnice dobil denar za tiste tri strešnike. Koliko pa plača na leto za zavarovanje cele hiše :lol: :lol: :lol: ?
Zato pa ne prebavljam zavarovalničarjev, ko pride do škode, pa samo postavke iščejo, kaj ni bilo zavarovano.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Če feb 12, 2015 11:04 pm

Kasko ni obvezno zavarovanje. Jaz ga imam in občasno tudi kaj popravljam:
1. ker delam letno cca 30.000 km in se znajde tudi kaka srna pred avtom,
2. ker v Sloveniji rada pada toča in ima avtomobil nekaj bunkic, ki jih bom cenil,
3. si ne morem privoščiti, da bi zaradi prometne nezgode ostal brez vozila (s kaskom dobim nadomestno vozilo in nato svojega popravljenega ali odškodnino, da si kupim drugega takega),
4. ker so ljudje nesposobni parkirat, meni pa ni do tega, da bi imel avto spraskan; pač tak sem,
5. ker v Dravljah radi zginjajo avtomobili, kot je moj...

Ko bo pa dohodek na nivoju in si bom lažje privoščil amortizacijo avtomobila ob nepredvidenih dogodkih, bom pa tudi sam razmislil o tem, da ne bom vzel kaska.

Sem pa imel najraje take, kot si ti; češ: "sem mu ja pokazal, da z menoj ni češenj za zobati!" Te pa imejte svojo pamet, ki ji ni primere. Pogledaš pa polico za samo AO in na njej znesek 280 €. Sosed ti pa je dolžan kriti škodo, če nima razširjenega kritja na "odgovornost iz posesti" je to njegov problem. Pišuka, upam da sem zadel tip odgovornosti :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Pe feb 13, 2015 9:36 am

McBobo je napisal/-a:Z Gorenjskega konca.
V 24 letih še nisem imel nesreče, tako da statistično gledano ne rabim kaska. Imel sem ga samo eno leto za potrebe leasinga.


pa se zavedaš, da je dobršen delež statistiek "laž" oz larifari... je ta statistika predvidela nepričakovane dogodke kot je toča, izlet srne, uničenje vozila - vandalizem... ali tvoja statistika lahko predvidi nepredvidljive dogodke?

če je odgovor DA, se priporočam za številka lota.

tudi če se voziš 1 km v službo, se ti lahko ob nekem neurju dogodi ( bog ne daj) nesreča, trk in posledično uničenje vozila...

vsi razumemo besedo kasko in vsi vemo, da po izteku kaska ne dobimo nič in ja prav je tako, ker je zavarovalnica nosila del kritja tekom leta za VAS.

veliko ljudi da poudarek na kasko medtem, ko pozabljajo na svojo streho nad glavo torej nepremičninsko zavarovanje...grem stavit da jih 80% nima urejenega zavarovanja za nepremičnino in je nepremičnina vredna veliko več kot prevozno sredstvo-v večini primerov.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Pe feb 13, 2015 10:21 am

adis je napisal/-a:pa se zavedaš, da je dobršen delež statistiek "laž" oz larifari...


Please tell me you see the irony.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a primozek68 Pe feb 13, 2015 10:24 am

adis je napisal/-a:
kar se premičnin tiče:
- ste kdaj pogledali koliko stane premija za zavarovanje premičnin?


FYI: premičnine so avtomobili, nepremičnine so hiše
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Pe feb 13, 2015 10:57 am

primozek68 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
kar se premičnin tiče:
- ste kdaj pogledali koliko stane premija za zavarovanje premičnin?


FYI: premičnine so avtomobili, nepremičnine so hiše


vem kaj je eno in kaj je drugo...opravljam to delo v sklopu svoje službe ;)

1 stran nazaj je bilo nekaj govora o nepremičninah.
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a McBobo Po feb 16, 2015 8:15 pm

Situacija je sledeča; dejstvo je, da se bom "losal" zavarovalnice Triglav.
Avto imam registriran do 28.2., vendar ga trenutno ne uporabljam, ker imam na njemu letne gume,
uporabljam pa drugega, na katerem so zimske gume in ga uporabljam za vse vožnje
pozimi in poleti kot delavni avto.
Kako bi sedaj bilo najbolj smotrno, da preidem k drugi zavarovalnici?
Ponavadi avto z letnimi pnevmatikami peljem na tehnični pregled po
15.3. in takrat plačam zavarovanje.
A se da pri Triglavu plačati samo za obdobje od 28.2. pa do tehničnega pregleda; recimo da bo 15.3.,
potem pa na drugo zavarovalnico, ali je treba plačati celoletno zavarovanje, potem pa kolikor ga pač
izkoristiš, ostalo se pa vrne pri menjavi zavarovalnice?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov