Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 16, 2015 9:10 pm

ne vem, jaz pa bom vstrajal pri Triglavu, .... kamorkoli pripelješ avto najprej vprašajo kje imaš zavarovan avto, in če rečeš Triglav je odgovor "NI PROBLEMA" vse zrihtajo
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Po feb 16, 2015 9:36 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:ne vem, jaz pa bom vstrajal pri Triglavu, .... kamorkoli pripelješ avto najprej vprašajo kje imaš zavarovan avto, in če rečeš Triglav je odgovor "NI PROBLEMA" vse zrihtajo

In kaj bi bilo drugače, če bi odgovoril ERGO? Logično, da te najprej vprašajo, kje je zavarovanje sklenjeno, da vedo od katere zavarovalnice ti morajo dati obrazce za izpolniti. :lol:
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio To feb 17, 2015 11:29 am

McBobo je napisal/-a:Kako bi sedaj bilo najbolj smotrno, da preidem k drugi zavarovalnici?

A se da pri Triglavu plačati samo za obdobje od 28.2. pa do tehničnega pregleda; recimo da bo 15.3.,
potem pa na drugo zavarovalnico, ali je treba plačati celoletno zavarovanje, potem pa kolikor ga pač
izkoristiš, ostalo se pa vrne pri menjavi zavarovalnice?


Ko enkrat skleneš zavarovanje avtomobilske odgovornosti (AO), ti ga ne bo nobena zavarovalnica prekinila, če ne bo vozilo odjavljeno iz prometa (denimo zaradi prodaje). Če želiš menjati zavarovalnico znotraj zavarovalnega obdobja, moraš tako vozilo odjaviti in prijaviti z novo polico (strošek je cca 30 €, če se dobro spomnim + navadno izguba enega meseca pri cestnini). S tem, da si na slabšem še pri premijskem sistemu, saj po vsej verjetnosti (z izjemo AS) ne bi pridobil na bonusu in izgubiš na dodatnih popustih, saj so navadno omejeni za police, ki so krajše od enega leta.

Če želiš zamenjati zavarovalnico to stori ob registraciji. Naredi online izračun na g24 (na primer) in pošlji povpraševanje različnim agencijam ali zastopnikom v katerem vljudno omeni, da g24 ponuja za tak in tak denar. Pazi - vljudnost je pomembna, ker za police, ki so nižje od 300 €, arogantne maile z nasmeškom spregledaš.

Po 28.2. prične v tvojem primeru teči respiro rok. To pomeni, da AO pri Triglavu še pogojno velja, a boš v primeru povzročitve škode vezan na podaljšanje AO pri njih še za 1 leto. Znotraj respiro roka pa lahko sicer še vedno iščeš najbolj ugodnega ponudnika. Pomembno je le, da do 28.3. vozilo registriraš (pogoji za registracijo so tehnični pregled, AO in plačana cestnina).

Upam, da sem napisal razumljivo, če nisem, povej kje sem zgrešil.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
nodes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne avg 18, 2002 7:10 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a nodes Če feb 19, 2015 4:19 pm

IZBIRAJ večje zavarovalnice če izbiraš sam...drugače je obvezen obisk Zavarovalne agencije.... ala Čelik itd. boš še najceneje prišel skozi. :D


Osebno imam daleč najslabšo izkušnjo z Zavarovalnico Maribor.
Privarčevan evro te v stiski lahko prekleto drago stane!


pa čim manj nesreč
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a jaqckoo Če feb 19, 2015 8:30 pm

nodes je napisal/-a:IZBIRAJ večje zavarovalnice če izbiraš sam...drugače je obvezen obisk Zavarovalne agencije.... ala Čelik itd. boš še najceneje prišel skozi. :D


Osebno imam daleč najslabšo izkušnjo z Zavarovalnico Maribor.
Privarčevan evro te v stiski lahko prekleto drago stane!


pa čim manj nesreč






X2
Pri nesreči ne komplicirajo pri Tiliji in Triglavi .Sam dam raje malo več pa če pride do pi...... vsaj neki dobim pa agenta pokličeš pa pride na dom ,izpolnio obrazec in nimaš brige .Kako je pa pri teh spletnih zavarovalnicah pa nimam izkušen
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To feb 24, 2015 8:50 am

Manjše zav. bolj komplicirajo pri večjih škodah, take so moje izkušnje.

Lahko povem iz 1. roke, da AS na splošno ni najcenejša zav. je oz. želi pa biti najboljša. Pri škodah zadnjih nekaj let ne kompliciramo v kolikor je res vse ok.

Triglav je tudi ok, pri izplačilu škode, medtem, ko pa je sama pomoč recimo pri izpolnjevanju obrazec za prijavo škode itd. katastrofalen. Vsaj pri nas, zadnjih 10let. To dan danes tako ne gre!

Z Tilio sem že imel težave, zlasti pri večjih škodah. Je manjša zavarovalnica, večinom nudi zelo poceni zavarovanje in posledično je nekje potrebno privarčevati (škode).

ZMB je tudi ok glede cene in tudi glede škod.

Z drugimi pa nimam izkušenj.

Dan danes vsi gledamo vsak €, ampak kot so že drugi povedali, samo dokler ne nastane negativna izkušnja. Najbolj pomembno je zaupanje zav. agentu. In to pride čez nekaj let.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio To feb 24, 2015 9:49 am

To okoli Tilie bi bilo potrebno povprašati upravljalce predora Karavanke. Zadnja večja nesreča se je zgodila s tovornim vozilom zavarovanim pri njih. Škode (skupaj z izpadom dohodka, ki je tudi krit) je bilo za več kot milijon. Če je dogodek jasen, transparenten, ni težav.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To feb 24, 2015 12:23 pm

odprti clio je napisal/-a:To okoli Tilie bi bilo potrebno povprašati upravljalce predora Karavanke. Zadnja večja nesreča se je zgodila s tovornim vozilom zavarovanim pri njih. Škode (skupaj z izpadom dohodka, ki je tudi krit) je bilo za več kot milijon. Če je dogodek jasen, transparenten, ni težav.


Saj ne pravim, da je pri vseh strankah tako, jaz osebno sem imel take izkušnje z njimi, če ocenjujem vse SLO zavarovalnice.

To kar ti navajaš se seveda more rešit prioritetno, ampak posledično potegne za sabo varčevanje pri kaki drugi škodi. Na dolgi rok z nizko premijo nobena zav. ne preživi, dokazano.

Je pa največja razlika med cenitvami zavarovalnic:
- kaj vse ti priznajo
- ti priznajo vso malenkost kot NOVO ali le kot POPRAVILO
- se da z njimi zmenit oz. izbrat med opcijami (recimo zamenjava boka vozila (rezanje, varjenje itd..) in ne LE popravilo ter kitanje) - osebno sem imel to dobro izkušnjo pri Triglavu
- priznajo original, ali LE nadomestni del pri določeni starosti vozila, recimo pri 6 letu za vsa vozilo LE nadomestni del, ali odvisno od "tipa" vozila itd... da nimajo tako striktno omejeno in se lahko prilagajajo strankam.
- v primeru nesreče in ugotavljanje krivde, koliko deljene krivde se prizna za enega in drugega? Sem imel tudi osebno sedaj slabo izkušnjo z Triglavom, da so njihovi pravniki ugotovili deljeno krivdo, sicer samo 30/70% v moje dobro zaradi ene manjkajoče besedice, da vozilo v trenutku trka ni "stalo". V resnici se je gibalo, ampak tisto sekundo ko je trčilo je stalo. In seveda se z njimi ni dalo popolnoma nič dogovorit.
- Parkirišče "H" kombinacijo ali recimo povoženo žival, ti krijejo popravilo tudi BREZ morebitnega policijskega zapisnika, ali ti zagrenijo življenje, kljub temu, da imajo mislim da vsi v pogojih navedeno da je policijski zapisnik OBVEZEN.
- in še in še....

Te stvari so pa odvisne od politike podjetja in tudi malenkost od samega cenilca. Največ stvari slišiš in vidiš med delom cenilca, kako je v resnici škoda krita pri eni in pri drugi zavarovalnici.
Pa ne želim nobeno kritizirat, le svoje izkušnje povem.

Zato je pomembno izbrati dobro zavarovalnico, dobrega zav. agenta in cenilna služba more biti tudi dobra, da ne komplicira.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr feb 25, 2015 12:28 pm

Tilia se je podražila, predvsem za mlajše od 25 let. Močno podražila :D pa tudi v obdobju zadnjih 14 mesecev je šel komercialni popust 5 % dol, nekaj je bilo podražitev po posameznih kategorijah in uvedba franšiz pri določenih kategorijah. Bolj kot zavarovalnica je pomembno:
1. da je zastopnik svoje delo opravil korektno,
2. da je škoda transparentna (ne očitna poškodba količka na zadnjem odbijaču in uveljavljanje parkinga)
3. da stranka ni "mutibaroš" s škodnim razultatom 200+ na delnih kombinacijah v enem letu.

No, pa dovolj smetenja :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a 44ER To mar 10, 2015 2:52 pm

Jaz sem pri zav. Triglav. res da je najdražja... ampak jaz gledam na to tako da je tudi največja

naprimer kot med operaterji Mobitel je najdražji ampak vseeno ima najbolje pokrito omrežje(pa nisem pri mobitelu hehe).
Tako tudi na zav. Triglav gledam je najdražja ampak ko pride do škode... so najbolj fer. (PAČ MOJE MNENJE)

pa še nekaj Asistenco nujno vzeti :)

tistih 35€ za asistenco na leto ni nič v primerjavi ko ti avto ''crkne'' je že samo štartnina vleke skoraj taka :)

(ok nisem mislil, da bo zgledalo kot da delam reklamo heh)
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Dawid1 Sr mar 11, 2015 12:51 pm

44ER je napisal/-a:Jaz sem pri zav. Triglav. res da je najdražja... ampak jaz gledam na to tako da je tudi največja

naprimer kot med operaterji Mobitel je najdražji ampak vseeno ima najbolje pokrito omrežje(pa nisem pri mobitelu hehe).
Tako tudi na zav. Triglav gledam je najdražja ampak ko pride do škode... so najbolj fer. (PAČ MOJE MNENJE)

pa še nekaj Asistenco nujno vzeti :)

tistih 35€ za asistenco na leto ni nič v primerjavi ko ti avto ''crkne'' je že samo štartnina vleke skoraj taka :)

(ok nisem mislil, da bo zgledalo kot da delam reklamo heh)



Meni se ne zdi ravno Triglav najdražja, sicer imamo sedaj doma vse zavarovanu pri Triglavu in združeno v komplet, tako da skupaj nanese kar nekaj dodatnega popusta. Vendar pred kratkim sem rpeverjal cene za zavarovanje avtomobila in je bila Triglav cenejša od Tilie in MB, čeprav imam s Tilijo bolj kot ne slabe izkušnje.

Lp,
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr mar 11, 2015 12:57 pm

Kje pa si preverjal cene? :D

@44ER, če hočeš izraziti svoje mnenje, tega ne napišeš kot dejstvo in se poleg zadereš, da je to pač tvoje mnenje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a 44ER Če mar 12, 2015 8:34 am

odprti clio je napisal/-a:Kje pa si preverjal cene? :D

@44ER, če hočeš izraziti svoje mnenje, tega ne napišeš kot dejstvo in se poleg zadereš, da je to pač tvoje mnenje.



Sem se bal da me bo takoj kdo napadel hehe

Drugače pa ja imamo tudi mi ta triglav komplet in pridejo dodatni popusti.. :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Če mar 12, 2015 9:25 am

Potrebno je ločit med ceno zavarovanja z osnovnimi popusti in ceno z neosnovnimi popusti/izrednimi, katere NE dobijo vsi zavarovanci.

Kajti cena z temi izrednimi popusti je lahko taka kot zavarovalnica odobri in tu NE obstaja najcenejša zavarovalnica, kajti teoretično lahko vsaka ponudi še nižjo premijo, odvisno od interesa ;)

Pri redni cena se mi zdi, da tudi ne obstaja najugodnejša zavarovalnica.

Primer:
Tisti, kateri želi zavarovat le obvezno (AO) lahko premisli o online sklepanju. Krita je le povzročena škoda in lastniku je vseeno kako druga stran pride do denarja itd...

Pri kasko zavarovanju (AK) zaradi pogojev in direktnega stika z agentom, priporočam, da se izbere dober agent, kajti ta lahko zelo olajša delo pri prijavi in cenitvi škode....

Itd....

Moje osebne izkušnje z Triglavom so take, da imajo ali iste cene ali kar višje od AS. To velja za "izkušenejše" voznike, torej starost 30-55 let. Glede mladih ne vem kako ima Triglav. AS ima zelo visoke do nekje 23let. Seveda, če je družina dolgoletna stranka AS-a je cena nižja itd...

Mariborska ima kar ugodne cene. Konkurenca, ampak tako je :)

Pri Generali, kar sem računal so bile vse njihove police dražje in sem brez problema konkuriral. Spet govorim od 30-55let.

Z ostalimi pa nimam dosti izkušenj, ampak recimo Grawe in Tilija tudi nimata tako nizke osnovne cene. Nekaj € nižje lahko da, vendar so kasko pogoji tudi drugačni. Recimo vpliv bonusa pri objestnem dejanju, pri AS ne vpliva itd....

Tako da res ni ene najboljše zavarovalnice za VSE! :D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Če mar 12, 2015 11:37 am

pri asistenci je potrebno paziti, kaj se plača ( koliko vlek, koliko €€€ pokrije asistenca za prevoz v tujini itd...).
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Kohec Če mar 12, 2015 12:39 pm

Imam to srečo, da imamo v sorodstvu člana, ki opravlja takšno delo - sklepa avtomobilska zavarovanja. Ker zavarovalnice vsako leto nekaj spreminjajo, potem poišče najugodnejšo varianto in zavarovalnico. Tranutno sem pri Mariborski. Tudi ERGO je bil kar dober, niso nič komplicirali, ko sem uveljavljal parkirni prostor iz kaska. Sicer so pa vse približno enake, potrebno se je malo poglobiti v tisk, ali pa da vam agent enostavno razloži vse pogoje.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Pe mar 13, 2015 9:58 am

MasTTer je napisal/-a:Tako da res ni ene najboljše zavarovalnice za VSE! :D


Če se je vsaka zavarovalnica spravila delat najbolj osnovno zadevo, ko stopaš na trg ali spreminjaš strategijo, torej SWOT analizo, je tovrsten razultat čisto pričakovan. Prvič zato, ker določeni ponudijo nekaj boljše kot ostali, drugič zato ker ciljajo (to ni več SWOT) v skupino, kjer tem ljudem druga zadeva nič ne pomeni (denimo izguba bonusa na vandalizem) in to drugo zadevo "podražijo".
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 15, 2015 3:31 pm

Je tle kak agent ki bi naredil info izračun? Na p.m prosim
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a 44ER To apr 28, 2015 10:44 am

adis je napisal/-a:pri asistenci je potrebno paziti, kaj se plača ( koliko vlek, koliko €€€ pokrije asistenca za prevoz v tujini itd...).


jap res je... ali ste slisali to da so zav. začele sedaj omejevati primere?! koliko asistenc lahko imaš letno...
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a blaz2013 To apr 28, 2015 10:57 am

Triglav je po moje najbolj korektna zavarovalnica od vseh. Plačajo vedno v roku in nikoli ne komplicirajo ko je škoda. Pa če je to škoda za avto, nezgodno zavarovanje ali pa kaj v zvezi z nepremičninami. Cenilci so prijazni, agenti tudi. Eno redkih podjetij v Sloveniji čez katerega nimam kaj za povedat.

Raje plačam tudi 100€ več pa da ni nobenih komplikacij ko je škoda. Ko smo avtomobile vozili( zelo velikokrat) so se avtohiše vedno nasmehnile, ker so vedele da bo plačilo takoj brez komplikacij in velikokrat pojamrale kako drugje komplicirajo.
Maniax lahko ti dam jst številko od mojega zavarovalnega agenta če hočeš, jaz sem vedno zadovoljen. Pa saj včasih sploh ne odtehta tudi malo višja cena, če ni nobenih komplikacij potem ko je škoda. Šele ko je kaj narobe se pokaže pravi obraz človeka oziroma podjetja. Ko ni nič narobe se vsi smehljajo in so prijazni, ko so pa težave se pa vsak po svoje odzove, redki se korektno. Zavarovalnica triglav je po mojih izkušnjah med temi redkimi, ki se odzovejo zelo korektno ko je kaj narobe.
Zadnjič spremenil blaz2013, dne To apr 28, 2015 4:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov