Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr feb 19, 2014 3:18 pm

Ma ja, samo za te akcije bi moralo biti vsem jasno, da so časovno omejene saj jih tudi oglašujejo kot časovno omejene :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Če feb 20, 2014 9:58 am

odprti clio je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:...Pustimo zdaj te vaše podobno poceni izračune, sej vemo, da jih ne morete ponudit vsem, ampak samo tistim, ki grozijo z odhodom...


Od nekompetentnih vedno bereš/slišiš, da je nekaj "splošno znano", morda celo "dokazano" ali pa "saj vemo". Nič ne veš. Sem tudi jaz mislil, da vem, pa nisem nič vedel, niti sedaj ne vem.

G24 je za začetek diskontni brand druge zavarovalnice. Tudi že bežni pogled na njihovo stran ovrže tvoje pisanje, saj ponujajo vsaj delne kombinacije kaska. In ne samo AO ter tako ustvarjajo neko samaritansko revolucijo... Da ne omenjam tega, da se "lastnik" sooča z enakimi težavami pri kasku, kot ostale in ga tudi iz tega branda krije :shock:

Če se pa na izračune vrnem - niti najmanj ne razumem izjav, da te prvo leto premamijo s popustom katerega prihodnje leto ne dobiš več... Kje to? Mi na pamet ne pade, da komu ponudim dražjo obnovo, kot je lani sklenil, če se to le da. Če pa imate stranke, ki se s tem strinjajo vam pa globoko zavidam...

In še enkrat zaključujem svojo misel - to so zavarovalnice. To ni sociala, za katero lahko nekdo s spodobnim dohodkom jamra, da gre pol njegove bruto plače v ciganluk, ki noče delat ;) Nič ti nikomur ne popravljaš s svojim AO-jem, dokler se ne zaletiš. Če pa se zaletiš imaš zagotovljeno kritje do 1 M€ za stvari in (pomembneje) 5 M€ za osebe. Spomni se le tistega kombija na Dolenjskem pred leti...

Kot sem rekel - samo AO boš težko plačal več kot 250 €, če le nisi nad 130 kW oz v 14. premijskem razredu. Ravno sedaj delam BMW-ja za krepko pod 200 € z močjo 130 kW. Tistih 150 € je pa drobiž v primerjavi s škodo, ki jo lahko povzročiš...

G24 ima kasko ja, ampak je tako drago, da res komot dobiš cenejše kjerkoli. Očitno jim je cilj obvezno zavarovanje, ker tam je dobiček iz katerega se subvencionira kasko, vsaj tako so/ste tu agenti povedali.
In nisi dobro razumel, verjamem, da ne boš drugo leto odstranil popust, ampak ga ne boš ponudil niti prvo leto, če ne bo nujno, pa tudi starim strankam ga verjetno ne boš ponujal sam od sebe.
No, morda ti celo boš, ampak zato si moj bivši agent vsake 2 leti kupi novega audija, ti pa kaj, cliota, vsakih koliko let?
150 je res malo za tak avto, ampak to ni povprečna polica. Toliko stane povprečna polica za cliota, ne pa za 130 kw. Povprečje je pa takšno kot je, ker vseeno bolj malo ljudi sploh vpraša za popust.

Če pogledamo Triglav, piše da je zbral v 2012 (za 2013 še ni podatkov) za 110 mio premij iz obveznega zavarovanja. Tudi če ima 50% delež, pa dvomim da ima, je to okoli 200 evrov na avto. Pa je velika večina avtov kantic do 80kw, "mladih" voznikov tudi ni spet toliko, od kod take cifre, če 130kw plačuje 150 evrov? Enostavno, velika večina jih plačuje dosti več.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Če feb 20, 2014 10:42 am

Saj ne vem, če bi kaj odgovarjal :D lahko sem zgolj fouš tistim, ki se fijakajo s premium vozili, ki jih menjajo na 2 leti, folk pa jim rine denar pod nos. Zaenkrat sem zadovoljen s svojo kripico in čisto vestjo :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ironmaiden Če feb 20, 2014 2:23 pm

off topic-
..tudi jaz nevem če bi odgovarjal,ampak vseeno......
Od kdaj se pa uspešnost meri v avtih????' :lol: vsake dve leti novi audi.Poznaš njegovo privat življenje.....? ;)
Imam sodelavce ,ki so si kupili "avto",pa nimajo tolk slabe plače.Delajo petke ,svetke,nadure,nočne...,pri 30. so še zmeri mama hotel......vse za avto......
Jaz se jim sam smejim.Jaz sem ful zadovljen z mojo škatlo(ignis),pa grem raje z ženo kam na lepši,stanovanjski problem sem rešu...... :DDD
Potem pa na kavi ko nanese tema,o gumah,zavarovanje,.....pa iz njihovih ust samo jok pa stok :roll: ........Si samo mislim svoje.....

on topic-
Zavarovalnice so itak največji nateg ,takoj za cerkvo..... :mrgreen:
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Če feb 20, 2014 2:25 pm

Tudi moje mnenje je, da je zavarovalnica že v osnovi navaden nateg. Zato se zavarovanjem kar se da izogibam.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Če feb 20, 2014 7:48 pm

Brez skrbi, nič mu ne manjka, pa tudi stranke so očitno zadovoljne, drugače ne bi tega fural dlje kot je tu povprečna starost.
Slovenci (pa ne samo mi) smo pač zahojeni in bog ne daj kje kaj profitirat. Še hofer je zanič proti mercatorju, čeprav je po vseh testih boljši, če imaš pa elektriko od gen-i ti žarnice manj svetijo. Tako pač je pri nas.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe feb 21, 2014 10:45 am

Zavarovalnice so nateg praviš...ja, dokler se ti nič ne zgodi, ali pa če se ti zgodi in tistega nimaš zavarovano.

Ko se ti pa enkrat kaj zgodi in dobiš poplačano, boš zavaroval do konca svojega življenja. To so čisti primeri iz prakse in tako pač človek deluje... ;)

Pri zavarovanjih je pa še to lepo, da razen Obveznega avtomobilskega ti ni potrebno nič drugo plačevat. Če ti kaj povzročiš 3. osebi bo izplačano. No razen, da nisi bil vinjen, pobegnil itd...

Za vse ostale stvari pa lahko sam prevzameš odgovornost:
- Avto kasko - če se ti kaj zgodi boš pač z svojega žepa popravil (če imaš kaj denarja seveda)
- Nezgodno zav. - pač pozabiš odškodnino za bolečine, obvezno zdravstvo te pokrpa, ostale stvari za boljše zdravlje si plačaš iz lastnega žepa
- Dopolnilno zdravstveno zav. - če nimaš, si razlike plačuješ sam, vsak obisk k zdravniku itd......in upaš, da se ne boš nikoli huje poškodoval in dobil račun z bolnice za par tisoč, desettisoč evrov
- Življensko oz. zavraovanje smrti - če nimaš kreditov in družine ti je tako ali tako vseeno če umreš, v nasprotnem primeru pa če nisi zavarovan tako ali drugače boš potomcem, ženi sinu in vsem naslednjim generacijam (ja, neplačan kredit gre na vse rode... ) pustil živjenje, katerega si noben ne zasluži. Če bi pa imel denar na banki, pa sigurno nebi vzel kredita.
- Premoženjsko/Hiša - Manjše stvari ni problem, večje stvari pa boš teško prevzel na svoja ramena. Tu je edino dobro, da pri kreditu zahtevajo zavarovanje oz. vinkulacijo, isto kot pri leasingu za avto ali pri kreditu, da moreš biti življensko zavrovan in isto vinkulirano polico na banko. Tu je seveda "bolje" da umreš, kot pa da si invalid in brez vseh zavarovanj in denarja...vsaj za družino bi bilo boljše. Žalostno ampak resnično.
itd itd...

Kakor si sam narediš tako imaš pravijo. Če se ne spoznaš na zavarovanja so ti brez veze, tako so meni bila. Odkar pa delam pri zavarovalnici in vidim, kar vse se dogaja in da nimajo denarja za popravila pa čisto drugače razmišljam.

Kot primer, Slovenija še vedno zelo zaostaja po porabljeni premiji za zavarovanja glede na druge EU države....
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Pe feb 21, 2014 11:00 am

MasTTer je napisal/-a:Zavarovalnice so nateg praviš...ja, dokler se ti nič ne zgodi, ali pa če se ti zgodi in tistega nimaš zavarovano.

Tisti, ki rad škrtari pri zavarovanju ker se mu zdi to brezveze, in se mu potem res zgodi neka nezavarovana nevarnost (ja, takim se celo rado kaj zgodi), je tak praksa da potem prvo pomisli, kako bi se dalo zavarovalnico nategniti, da mu krije to škodo. :lol:
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Pe feb 21, 2014 11:12 am

Pri zavarovalnicah je res problem, da je za dve strani drobnega tiska. In seveda ni vsak sposoben vse to natančno brat. Tak primer je direktni udar strele, kateri se zgodi v 0.1 %. Tega pa seveda v drobnem tisku ni.
To se res uradno ne tretira kot nateg ljudi, a zavarovalničarji in zavarovalnice so seveda zelo vesele, da so na tak način človeka prinesle okrog. In to po zakonu :evil:
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Pe feb 21, 2014 11:55 am

To pa sploh ni res. V splošnih pogojih še kako dobro piše o direktnem in indirektnem udaru strele. Ni nobenega drobnega tiska, je kar berljiv font drugače. Če se ti pa ne da brati, si pa na list papirja izpiši scenarije, ki te zanimajo in pojdi zastopnika povprašat o tem.

Glede življenjca... Bolj kot smrt je pereča invalidnost. Danes jutri pristaneš na vozičku in kaj boš? Stanovanje je potrebno preurediti, če ne celo zamenjati. Še toliko huje je, če imaš otroke. V tem primeru gledaš, da jim za teboj vsaj nekaj ostane, da bodo preživeli skozi, v primeru smrti. Pri invalidnosti bo pa družina že tako finančno preobremenjena, tako da tista zavarovalna vsota izpuhti hitro, da se vse uredi...

Sorodniki se pa kreditom lahko vedno odpovejo, če ti presegajo vrednost zapuščine. No, tudi premoženja potem nič ne dobijo, a vseeno. Življenjsko zavarovanje sklepaš zgolj zato, da svoji družini olajšaš izgubo aktivnega člana družine. Naložbe se da najti boljše, kot jih ponujajo življenjska zavarovanja.
Zadnjič spremenil odprti clio, dne Pe feb 21, 2014 12:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Pe feb 21, 2014 12:00 pm

nisem še videl, da bi pisal % verjetnosti direktnega udara strele. Skoraj 100 % je udar indirekten. ampak ti imaš hišo zavarovano "proti streli". Pa naj te ne skrbi zame, meni se da brati drobni tisk. Tisti, kateremu se ne da, se pa tudi ne da delati spiska.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Pe feb 21, 2014 12:18 pm

Seveda obstaja kup pametnih zavarovanj. Sigurno se je pametno zavarovat za par 10 evrov na mesec za invalidnost itd. To kombinirat z varčevanjem je pa že bolj vprašljivo. Ker si slabo zavarovan, privarčeval pa tudi ne boš kaj dost.
Tudi hiša itd., to je vse v redu in ravno to je smešno, za hišo je problem dat 100 evrov na leto, pa za invalidnost morda še 200, za avto, kjer je škoda vseeno relativno majhna, čeprav bolj verjetna, pa marsikomu ni problem dat 500 ali pa 800 evrov.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe feb 21, 2014 1:24 pm

Slovencem avto več pomeni, kot hiša, da lahko po cesti pokažejo v čem se vozijo. In dokler bo tako razmišljanje se nič ne bo spremenilo. Ta recesija v bistvu "blagodejno" vpliva na to, da avto vedno bolj postaja nuja in ne predmet razkazovanja. Za avto res ni problem dati LETNO tistih recimo 350€ za zavarovanje + 100€ registracijo + 100€ servis + 1000€ bencin + 2x300€ za gume (vsaka 4 leta), veliki servis 600€ (vsaka 4 leta) itd.....za zavarovanje hiše/stanovanja je pa problem dati letno 150€ ;)
Res bolj ljubimo avte kot svojo hišo.

Glede udara strele ja. Recimo jaz čisto vsaki stranki povem, da ima zavarovane premičnine IN nepremičnine za direktni udar strele, kar se vedno vidi na hiši kot posledica požara, je osmojeno.

Za indirektni udar pa pač more vzeti ta pa ta paket da ima vključeno, posebej za nepremičnine (inštalacije, centralne peči, klime itd.) in posebej za premičnine (vsa bela tehnika, računalnik itd.) Z TEM, da dobi povrnjeno realno škodo. Tu NI nove vrednosti, kot pri premičnini in nepremičnini v primeru osnovnih nevarnosti (požar, strela itd.).

V bistvu je kar zamoplicirano razložit nekomu, kateri se v te zadeve ne spozna. Do drugega leta 90% ljudi tak to vse pozabi, zato je boljše zavarovati več, kot pa manj pri hiši. Tudi kolega pozabi, da ni želel vzeti večji paket, ampak je vzel manjšega cenejšega, ker ga ni zanimalo lom stekla (ne stanuje v tej hiši), ko se je pa zgodilo pa pravi, zakaj zavaruje, če tako osnovne stvaru kot so stekla niso zajeta... V bistvu so, ampak za osnovne nevarnosti, požar, strela, toča itd. in NE za prepih ali udarec kamna. In nato se moreš na vse načine pretegnit, da mu to škodo nekako urediš...če mu ne, gre drugam in še vse zašinfa po možnosti.... ;)

Aja še to sem pozabil: 50% stvari kar se prijavi kot indirektni udar strele, sem prepričan, da to sploh ni bilo in zato so zavarovalnice pri tem zelo stroge. Tu se je preveč izkoriščalo.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a maarkec Pe feb 21, 2014 1:36 pm

zdravo, kako mate kaj izkušnje pri izplačevanju škode pri zavarovalnici grawe, vedno ko gledam ponudbe, mi naredi zavarovalnica grawe najbolj ugodno varianto

hvala lp
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ironmaiden Pe feb 21, 2014 3:24 pm

pošten zavarovalničar je kot sveti gral.........baje da je nekje ,ampak nobeden ga še ni našel :mrgreen:
Kar se tiče zavarovanja je pa stvar statistike in marketinga.
Ni pa vsaka bajta ,bajta.Na kakšni lokaciji,starost,možnost plaza..........tisti skor morajo imati,če pa si na neki normali zadevi ...skor da ne rabiš..
Ne bom rekel ,da meni se pa nič nemore narediti(imam tako srečo da bo glih dons),lahko pa precej sam narediš da zmanjšaš možnost.Že pri streli ki je zelo majhna možnost ,ko grmi izklopi vse pa zdravo bosna ,še tolk manj možnosti........
Pač vsak zase ve kaj rabi in kaj ne.........
Zavarovalnice se pa izplačila otepajo na vse možnosti,poznam veliko primerov ko so jim zavrnili odškodninski zahtevek.Ena takih cvetk je bil-ženska zavarovana nezgodno.Ko je vstala iz sedeža(bila na avtobusu),se je nerodno zasukala ter telebnila po štengah in si kar dobro gležen zjebalaKer je napisala po pravici da je nerodno stopila so ji zavrnili.
Če bi pa napisala da se je spotaknila ,bi pa dobila.......Aja plačevala je že več kot 20let za nezgodno......get the picture :huh:
Zavarovalnica je čisti biznis :twisted: .Zavarovalni agenti so pa itak nateguni firat class :twisted: ,slpoh tisti ki zastopajo več zavarovalnic.Imel bivšega prijatla ko je šel v ta biznis.......no ja zgubil vse prijatle........
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Pe feb 21, 2014 3:29 pm

Cilj zavarovalnic je dobiček. Kar jim zelo uspeva. Na račun sebe ali nas, ki se zavarujemo? :D
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Pe feb 21, 2014 3:31 pm

MasTTer je napisal/-a:S TEM, da dobi povrnjeno realno škodo. Tu NI nove vrednosti, kot pri premičnini in nepremičnini v primeru osnovnih nevarnosti (požar, strela itd.).


Ko to rečem jo lahko samo še pozdravim, ker ji drugje zavarujejo katodni TV tako, da bo dobila 3D LCD, če se stari poškoduje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 So feb 22, 2014 9:04 pm

Ja to je malo čudno. Če imaš te aparate stare 5-10 let, realno niso vredni več nič, ampak če ti jih skuri, a boš rabljeno televizijo, hladilnik, pralni stroj iskal naokoli pol leta? Kdo ti bo ta čas plačal? Premijo pa plačuješ enako kot nekdo, ki ima vse novo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a hippo Po feb 24, 2014 8:39 am

cc09 je napisal/-a:Ja to je malo čudno. Če imaš te aparate stare 5-10 let, realno niso vredni več nič, ampak če ti jih skuri, a boš rabljeno televizijo, hladilnik, pralni stroj iskal naokoli pol leta? Kdo ti bo ta čas plačal? Premijo pa plačuješ enako kot nekdo, ki ima vse novo.

Po moje aparati po 5 letih nimajo nobene "zaavrovalniške" vrednosti več, tako da je to res en mali nateg.
Tako da v kolikor imaš recimo polico sklenjeno za 10 let za opremo, plačuješ premijo vsako leto enako, vrednost opreme pa strmo pada in zadnjih 5 let plačuješ nekaj, kar v bistvu nima vrednosti, premija je pa ista kot prvih 5 let...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Energetik81 Po feb 24, 2014 9:22 am

hippo je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Ja to je malo čudno. Če imaš te aparate stare 5-10 let, realno niso vredni več nič, ampak če ti jih skuri, a boš rabljeno televizijo, hladilnik, pralni stroj iskal naokoli pol leta? Kdo ti bo ta čas plačal? Premijo pa plačuješ enako kot nekdo, ki ima vse novo.

Po moje aparati po 5 letih nimajo nobene "zaavrovalniške" vrednosti več, tako da je to res en mali nateg.
Tako da v kolikor imaš recimo polico sklenjeno za 10 let za opremo, plačuješ premijo vsako leto enako, vrednost opreme pa strmo pada in zadnjih 5 let plačuješ nekaj, kar v bistvu nima vrednosti, premija je pa ista kot prvih 5 let...

Torej pač zavaruješ premičnine v bajti samo dokler so stare manj kot 2-3 leta, potem pač nehaš.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov