Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio To apr 28, 2015 3:35 pm

Sem opazil, da komentiraš hitreje kot misliš :D in tudi, da komentiraš splošno znanje, saj veš - tisto za katerega vsak reče "splošno znano je, dokazano je ipd."
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a blaz2013 To apr 28, 2015 3:55 pm

Svoje mnenje sem napisal kakšne izkušnje imam z zavarovalnico triglav nekje 20 let. Kaj te pa moti pri mojem komentiranju, povej pa bom upošteval.. Ni ti pa treba posmehljivo pisat da hitreje komentiram kot mislim, ker to se mi ne zdi najbolj korektno...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To apr 28, 2015 5:54 pm

Res je odvisno tako od zavarovalnice same, kot tudi od človeka.

Triglav res manj komplicira, kot določene manjše zavarovalnice to je res, ne more pa noben povedat, da najmanj komplicira če gledamo še vse ostale večje zavarovalnice.
Res je tudi zelo dosti odvisno od samega cenilca, kako ti oceni škodo. Si mu simpatičen, mu ne odgovarjaš arogantno, ima dober dan itd...žal je tako. Enako je povsod v vseh prodajalnah, podjetjih itd... Recimo tu pri nas je Triglavov cenilec pri reševanju zadnje škode bil res zelo napet, aroganten in enostavno mi je bilo zelo čudno, kako se nekdo, ki dela z strankami 8ur dnevno tako obnaša. Jaz osebno bi ga takoj poslal k nadrejenemu na razgovor. V današnjem času si tak pristop ne more privoščit nobena privatna zavarovalnica.
Za Triglav bi bilo najbolje (za mene ne, ker ne delam pri Triglavu ;) ), da ga kupi en resni kupec in pokaže, kako se v resnici dela, ker ta državna podjetja še vedno ne vedo kaj pomeni beseda delat.

Se pa popolnoma strinjam z tem, da človek rajši dan tistih nekaj € več in je popolnoma miren v primeru škode. To pa res drži. Sem že imel kar nekaj primerov in me vedno nasmeji, ko stranka pride nazaj po slabi izkušnji pri konkurenčni zavarovalnici :)
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking To apr 28, 2015 6:05 pm

No no, ne pretiravaj; vsi so enaki vprašanje je samo od primera do primera in kakšne škodi si imel sam poprej... tudi na temo triglava najdeš na netu ogromno slabega:

viewtopic.php?f=12&t=84342

....
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus To apr 28, 2015 7:15 pm

Jaz pa mislim, da komplicirajo predvsem določene stranke, ki ob škodi pričakujejo ne samo popravilo, ampak da še kaj zaslužijo. Da naletim na takšnega, ga še osebno pospremim na drugo zavarovalnico.

Sicer pa obstajajo raziskave, po katerih je razvidno da se predvsem male zavarovalnice najbolj potrudijo za svoje stranke. V glavni meri je seveda odločilen support zastopnika, ki je sklepal polico.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ojnica To apr 28, 2015 7:46 pm

3 avti doma, so že vrsto let pri Triglavu, ko na koncu dobiš vse tiste popuste je pri osn.zavarovanju 20 evrov razlike med najcenejšim zavarovanjem.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Gyga To apr 28, 2015 8:37 pm

Kako to, da samo redke zavarovalnice imajo na voljo kombinacijo za objestnost/vandalizem? Poleg AS še kakšna?

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus To apr 28, 2015 10:35 pm

Imaš lahko pri AS sklenjen vandalizem brez splošnega kaska?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr apr 29, 2015 8:55 am

f.taunus je napisal/-a:Imaš lahko pri AS sklenjen vandalizem brez splošnega kaska?


Ne to pa ne gre. Obvezno je potrebno sklenit tudi kasko. Vendar se lahko kasko sklene recimo z 10% franšize, ali pa vzame varianta samo Totalka...tako pride kasko precej cenejše in ti pokriva tudi vandalizem/objestno dejanje, kjer ni izgube bonifikacije in se tudi franšiza ne upošteva. Recimo to je en plus za tiste, katere najbolj vandalizem zanima :)


Glede kompliciranja...res, da marsikdo po domače povedano "laže" glede škode, ampak je razlika, kako cenilec pristopi k taki stranki. Ni način, da se gre z njim kregat...res ne.

Kdo se dejansko potrudi za stranke. Imam izkušnje, da vse zavarovalnice razen Triglava. Res nisem proti Triglavu, ampak v mojem kraju se še vedno preveč nosijo, glede na vse ostale zavarovalnice. Pa imam v rangu 200m skoraj vse slovenske zavarovalnice v bližini. Izplačajo škoda, da, pristop pa ni sprejemljiv za moje kriterije.

Je pa potrebno pazit, ker zavarovanje danes lahko skleneš že na bankah, poštah, določenih "posrednikih", kateri sploh nimajo licence. In najverjetneje ga čez 2 leti več ne boš našel ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr apr 29, 2015 10:23 pm

blaz2013 je napisal/-a:Svoje mnenje sem napisal kakšne izkušnje imam z zavarovalnico triglav nekje 20 let. Kaj te pa moti pri mojem komentiranju, povej pa bom upošteval.. Ni ti pa treba posmehljivo pisat da hitreje komentiram kot mislim, ker to se mi ne zdi najbolj korektno...


Imaš prav. Zaslužiš si argumentirano repliko.

Sem delal kot zastopnik za Tilo, moj kolega pa je imel ZM, Triglav in AS. Svoj čas sva si izmenjala kar nekaj informativcev, da sva videla kje kateri stoji - nekaj strank ni gledalo na 50 € razlike in sem jih z veseljem napotil k njemu, vsem ostalim pa sem zaradi njegovih ponudb lažje pripravil dobro ceno za zavarovanje.

Z izjemo akcije med košarkaškim prvenstvom, je Triglav bil vedno cenovno nekonkurenčen, s takrat najbolj restriktivno politiko splošnih pogojev (izguba bonusa in franšiza na vandalizem ter podobno). Strank sem imel za kar nekaj fasciklov - od raznih krip, do premium vozil (MB, Porsche ipd.). Nihče od mojih zavarovancev ni imel nobenih težav - v primeru škode so vozilo peljali ceniti in po oddaji na popravilo so prejeli nadomestno vozilo. Tisti, ki niso imeli pri meni težav, jih niso imeli tudi pri drugih zavarovalnicah (pomnimo - govorimo o večjem vzorcu ljudi, ne nekaj 10 strank).

To pa zato, ker sem si za vsakega vzel čas in mu povedal kaj in kako stvari stojijo. So pa tudi k meni hodili taki, ki so imeli drugje težave z zavarovalnicami. Dovolj je bilo samo, da moje nestrokovno oko vidi avtomobil, da sem razsodil v kom je težava. Če je avtomobil očitno oddrgnjen od zidu, to ni parking. Torej, bottom line - če je škoda transparenta ne bo pri nobeni zavarovalnici težav. Če pa so mučke pri sklepanju police in pri škodah, pa težave bodo. In to čisto podpiram.

Črpam pa iz lastnih izkušenj. Meni je človek lahko lagal v obraz, a podatke o njegovih škodah sem vseeno dobil poservirane... Zavarovalnice čisto lepo komunicirajo med seboj in se strinjam s tem, da bi pri nas premijski sistem moral temeljiti na škodnem rezultatu. To, da pa s Triglavom v 20 letih nisi imel težav in si v zadnjih 20 letih imel samo triglav je pa empirično gledano bolj malo vredno, se ti ne zdi? Mimogrede, če si sporočilo razumel kot razžalitev, vedi da ni bilo mišljeno tako ;)

Glede na zgornji komentar, da je pri osnovnem zavarovanju s polnim bonusom samo 20 € razlike... Teh 20 € v praksi pomeni kakih 15%. Na polici za 500 € to ni več 20 €, s tem da pri policah pod 200 € nimaš kaj sanjat o kakšnem komercialnem popustu, kar razultira v še večji razliki.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Če apr 30, 2015 7:42 am

Današnje stanje je drugačno kot pred leti. Sepravi, pri vsaki zavarovalnici se lahko dobi "posebni" popust, pod določenimi pogoji.

Naše področje:

Triglav - seveda se lahko dobi popust in so lahko nižji od konkurence, vendar ne dajo vsakemu ta popust. Sedaj so lahko zeloo poceni...imam ravno eno polico v roki z izredno dobro ceno ;) ...ne vem pa kakšne pogoje imajo.... Škode se plačajo.

AS - so/smo lahko najcenejši, vendar nekaj zahtevamo v zameno. Stranka more imeti vsaj 2 zavarovanji, ali ob sklenitvi vsaj še 1 prenesti. Ne dajemo "slepim" potnikom bombončke, ker se ne izplača dajat nekomu nekaj, kateri vsako leto leta drugam. Red more bit. Škode se plačajo in dobrim, dolgoletnim strankam se lahko tudi pogleda malenkost čez prst....

ZMB - lahko dajo lep popust....ena od večjih konkurenc...točne pogoje ne vem, imajo pa kot rečeno lahko res lepe popuste. Škode se plačajo.

Tilia - standard, vedno so lahko dali kar velik popust. Pogoje ne poznam za popust, mislim pa, da lahko vsakemu dajo. Sicer z njihom škodnim "obnašanjem" nisem čisto zadovoljen. 1. primer. Tilija je priznala škodo, nato so pa poslali regresni zahtevek, da bi še AS kaj primaknil. Seveda je AS to gladko zavrnil in je bilo vse ok. Če nekaj priznaš, to nato ne moreš zanikat. Pri večjih škodah opažam tako obnašanje, pri večini mojih strank, katere so imele bližnje srečanje z njimi. Pa ne zamerit.

Grawe - nimam dosti izkušenj, so pa znali tudi dat znižano ceno.

Generali - zadnje čase nič ne slišim o njih. In teh nekaj let sploh niso konkurenčni. Ko so prišli v SLO so bili najcenejši, sedaj so pa najdražji. Tudi kak extra popust kot ostale zavarovalnice ne dajej. Sicer imajo najbolj "privlačne" akcije na OKO in UHO, če se pa pogleda droben tisk so pa najslabši, ker vezat se dan danes za 3 leta in da ti nato teh še +2 leti ne pripada noben extra popust je nesmiselno. Škode so se izplačevale, vendar pri nas so cenitve 30km daleč (sepravi 30+30km), kar se stranka more sama zapeljati in to dosti ljudem ni všeč in zato so odhajali.

Sem katero še izpustil?? Te online zadeve so poceni, se pa tam ne more dobit extra popust. Vsaj pri WIZ-u ne. Pa čisto drugačna politika kritij je, tako da to ni in ne bo nikoli konkurenca za nobeno zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Če apr 30, 2015 7:59 am

MasTTer je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Imaš lahko pri AS sklenjen vandalizem brez splošnega kaska?


Ne to pa ne gre. Obvezno je potrebno sklenit tudi kasko. Vendar se lahko kasko sklene recimo z 10% franšize ... )

Ok, potem je ta o vandalizmu spet ena buča, kako je fajn da se ga da posebej zavarovati. :lol: Drugje imaš vandalizem zajet že v splošnem kasku, prav tako brez franšize, pa naravne in elementarne nesreče vključno s točo tudi, pa kasko tudi lahko vzameš z lastno odeležbo v % škode, ali pa do 8% novonabavne vrednosti avta.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Če apr 30, 2015 8:09 am

MasTTer je napisal/-a:Je pa potrebno pazit, ker zavarovanje danes lahko skleneš že na bankah, poštah, določenih "posrednikih", kateri sploh nimajo licence. In najverjetneje ga čez 2 leti več ne boš našel ;)

Zakaj pa bi moral imeti posebej agenta oz. svetovalca za avtomobilsko zavarovanje. Obkljukaš nevarnosti, katere želiš da so zajete, pa plačaš. Najbolje kar na tehničnih pregledih, kjer imajo pogodbo za ZM, saj dobiš 50% popust neglede na premijski razred, pa verjemi da noben agent ne pride zraven s tako ceno, ne Tilia pa ne Adriatic s svojimi družinskimi popusti, ki so pesek v oči.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus Če apr 30, 2015 8:15 am

odprti clio je napisal/-a:Strank sem imel za kar nekaj fasciklov - od raznih krip, do premium vozil (MB, Porsche ipd.). Nihče od mojih zavarovancev ni imel nobenih težav - v primeru škode so vozilo peljali ceniti in po oddaji na popravilo so prejeli nadomestno vozilo. Tisti, ki niso imeli pri meni težav, jih niso imeli tudi pri drugih zavarovalnicah (pomnimo - govorimo o večjem vzorcu ljudi, ne nekaj 10 strank).

Te lahko vprašam, zakaj si prenehal delati kot zastopnik? Da zelo dobro živiš od zastopniške plače, je dovolj da dnevno narediš zavarovanj za 1000eur. Kaj pa je to? Mala malica, sploh takrat ko si že utečen in imaš še nekaj priporočil. Ali si se zakopal s svojimi informativnimi izračuni in zbijanjem cene? Ogromno dela za prazen nič, ker ti je naslednje leto stranka uletela še z nižjim izračunom, pa izsiljevanji da pri Generali dobi 90L goriva, pri Triglavu bon za Mercator, AS pa mu nudi še 40eur bon za Spar trgovino, pa še za enak denar ali pa par eur nižjo ceno, mu zavarovanje sklenejo.

Tudi to mi je čudno, zakaj tržni delež Tilie pada, kljub temu da ena obična polica za avto vsebuje 1/4 strani podatkov o vozilu in vozniku, 1/4 strani podatkov o kritjih in vključenih zavarovanjih, spodnja polovica strani pa je namenjena izključno naštevanju 81 različnih popustov.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Če apr 30, 2015 8:42 am

Te online zadeve so poceni, se pa tam ne more dobit extra popust. Vsaj pri WIZ-u ne. Pa čisto drugačna politika kritij je, tako da to ni in ne bo nikoli konkurenca za nobeno zavarovalnico.

Glede na to, da je povprečna starost avtov že blizu 10 let, se pravi da 50-60% (če se tudi rabljeni ne bi kupovali na lizing pa še veliko več) avtov ne potrebuje kaskega, za osnovno ima pa g24 (ali wiz) čisto enake pogoje kot vsi drugi, jaz v to ne bi bil tako prepričan. Posamezni stranki lahko agent da isto ceno kot g24, ampak kot si napisal, ne more tega dat vsem. Se bo pa to razvedelo počasi od ust do ust, in bojo dobili te popuste "vsi" oz. vse več, dokler se osnovnega zavarovanja enostavno ne bo več splačalo delat prek agenta, niti strankam niti agentom, ker bojo na njem zaslužili drobiž - čeprav najbrž že danes ne prav veliko.
Čeprav jaz ne bi imel problema sklenit niti kaskega prek neta, problem samo v tem, da je to zaenkrat še dražje kot pri agentih.
Tudi tehnika se je še dolgo kupovala v trgovinah, danes pa že malokdo kaj kupi drugače kot prek interneta.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio So maj 02, 2015 2:24 pm

f.taunus je napisal/-a:Te lahko vprašam, zakaj si prenehal delati kot zastopnik?


Več dejavnikov. Enostavno je bilo delovno okolje zame preveč stresno in od te službe naprej je zame vsak človek nategun, dokler se ne dokaže kot drugačen. Sem sedaj veliko bolj srečen (mimogrede, sodelujem s podjetjem, ki ponuja izobraževanja, predvsem MS Office) :D Pa tudi od provizije, ki jo je plačala Tilia, je na moj račun steklo kakih 45 % evrčkov. Provizija pa tudi ni stanovitna, ker je plačilna disciplina v Sloveniji porazna.

Sem pa bil presenečen, ko me je klicala bivša sodelavka, da prejemajo klice strank, ki me izrecno zahtevajo... taka lepa potrditev, da nisem bil slab človek :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a adis Ne maj 03, 2015 9:38 pm

MasTTer je napisal/-a:Je pa potrebno pazit, ker zavarovanje danes lahko skleneš že na bankah, poštah, določenih "posrednikih", kateri sploh nimajo licence. In najverjetneje ga čez 2 leti več ne boš našel ;)


če poznaš določene "posrednike" zakaj tega ne sporočiš AZN-ju ??? me prav zanima kako lahko nekdo brez licence sploh podpiše polico na licu mesta sklenitve police?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr maj 06, 2015 12:35 pm

f.taunus je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Imaš lahko pri AS sklenjen vandalizem brez splošnega kaska?


Ne to pa ne gre. Obvezno je potrebno sklenit tudi kasko. Vendar se lahko kasko sklene recimo z 10% franšize ... )

Ok, potem je ta o vandalizmu spet ena buča, kako je fajn da se ga da posebej zavarovati. :lol: Drugje imaš vandalizem zajet že v splošnem kasku, prav tako brez franšize, pa naravne in elementarne nesreče vključno s točo tudi, pa kasko tudi lahko vzameš z lastno odeležbo v % škode, ali pa do 8% novonabavne vrednosti avta.


Mogoče sva se malce narobe razumela. Pri AS se ga brez kaska res ne da sklenit, je pa že zajet v kasku in ni franšize ter niti izgube bonusa, kar ponekod je. Lahko se pa tudi odstrani to kritje, vendar je v tem kritju vezana tudi toča, neurja, poplave itd, pa tudi cena ni visoka, tako da se definitivno to ne splača odstranit.

f.taunus je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Je pa potrebno pazit, ker zavarovanje danes lahko skleneš že na bankah, poštah, določenih "posrednikih", kateri sploh nimajo licence. In najverjetneje ga čez 2 leti več ne boš našel ;)

Zakaj pa bi moral imeti posebej agenta oz. svetovalca za avtomobilsko zavarovanje. Obkljukaš nevarnosti, katere želiš da so zajete, pa plačaš. Najbolje kar na tehničnih pregledih, kjer imajo pogodbo za ZM, saj dobiš 50% popust neglede na premijski razred, pa verjemi da noben agent ne pride zraven s tako ceno, ne Tilia pa ne Adriatic s svojimi družinskimi popusti, ki so pesek v oči.


Glede online zavarovanj. Države, katere to ponujajo že precej dlje, kot se je to začelo v Sloveniji, so prišli do zaključka, da samo nekaj % ljudi tako zavaruje svoja vozila. V Veliki Britaniji so eni mladi ustanovili podjetje, katero je prodajalo zavarovanja izključno online oz. brez osebnega stika z kupci in je propadlo.
Vsak si želi osebnega stika, pač to so raziskave pokazale v veliko bolj naprednih državah kot je Slovenija.

Tudi vsak ni vešč, da bi preko računalnika sklenil zavarovanje. Tako da to dela le mlajša populacija.

V primeru vprašanj, kam se boš obrnil? Boš poklical na brezplačno telefonsko številko 080 in dobil študent-a/ko, sicer "izurjeno" vendar ti bo podala tista oseba le splošne informacije.
Če pa imaš ti konkretnega agenta, se lahko na njega obrneš z kakršnim kolim vprašanjem in imaš več zaupanja v njega, kot z eno osebo, katero si 1. govoril preko telefona, se strinjamo? Ravno pred nekaj tedni, mi je stranka prišla nazaj prav zaradi moje pripravljenosti pomagati v primeru vprašanj in vseh ostalih zadev.
Usluge dan danes zelo dosti pomenijo.

cc09 je napisal/-a:
Te online zadeve so poceni, se pa tam ne more dobit extra popust. Vsaj pri WIZ-u ne. Pa čisto drugačna politika kritij je, tako da to ni in ne bo nikoli konkurenca za nobeno zavarovalnico.

Glede na to, da je povprečna starost avtov že blizu 10 let, se pravi da 50-60% (če se tudi rabljeni ne bi kupovali na lizing pa še veliko več) avtov ne potrebuje kaskega, za osnovno ima pa g24 (ali wiz) čisto enake pogoje kot vsi drugi, jaz v to ne bi bil tako prepričan. Posamezni stranki lahko agent da isto ceno kot g24, ampak kot si napisal, ne more tega dat vsem. Se bo pa to razvedelo počasi od ust do ust, in bojo dobili te popuste "vsi" oz. vse več, dokler se osnovnega zavarovanja enostavno ne bo več splačalo delat prek agenta, niti strankam niti agentom, ker bojo na njem zaslužili drobiž - čeprav najbrž že danes ne prav veliko.
Čeprav jaz ne bi imel problema sklenit niti kaskega prek neta, problem samo v tem, da je to zaenkrat še dražje kot pri agentih.
Tudi tehnika se je še dolgo kupovala v trgovinah, danes pa že malokdo kaj kupi drugače kot prek interneta.


Že zgoraj sem objasnil. Tu bi edino še to dodal, da tisto, kar skleneš preko interneta ne veš kaj si sklenil v KOLIKOR nisi prebral splošne pogoje dolge 4-16 strani (za kar morebiš kak odvetnik oz. podobna smer šolanja), kar si upam trdit, da jih preber mogoče največ 10% ljudi. Če pa ti osebno skleneš, pa si v nekem času pridobiš zaupanje do sklepalca. V kolikor ne, je bolje, da zamenjaš sklepalca.
Dan danes 10€ ne pomeni dobesedno nič, če za ta denar dobiš cel servis ob škodnem dogodku, ne pa samo porinjen papir pred nos in se znajdi.
Kateri so to že doživeli, vedo o čem govorim, eni pa še boste, prej ali slej.

adis je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Je pa potrebno pazit, ker zavarovanje danes lahko skleneš že na bankah, poštah, določenih "posrednikih", kateri sploh nimajo licence. In najverjetneje ga čez 2 leti več ne boš našel ;)


če poznaš določene "posrednike" zakaj tega ne sporočiš AZN-ju ??? me prav zanima kako lahko nekdo brez licence sploh podpiše polico na licu mesta sklenitve police?


Upam si trdit, da noben od teh delavcev oz. posrednikov nima licence. Sigurno je to nekako drugače rešeno, v kar se mi ne da poglabljat, ker to je vse "bela" mafija in imajo sigurno nekako drugače rešeno.... :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ojnica So mar 12, 2016 8:32 am

Naredil sem inf.izračun za Triglav pride 150 evrov z vsemi popusti, enkratno plačilo, -13% pri spletnem sklepanju.
G24 pride 95 evrov,

zanima me zakaj taka razlika ?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a mrtwelvetrees So mar 12, 2016 10:10 am

drobni tisk ? si prebral vse ? res vse kaj vključuje ena in druga stran ? vsekakor so razlike.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov