Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
drejc87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr maj 14, 2008 11:10 am

Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a drejc87 Sr nov 21, 2012 10:14 pm

Pozdravljeni!

Od očeta bi si lahko prenesel 50% bonus za zavarovanje avta. On si je nazadnje lastil avto leta 2010 in takrat je bila nazadnje opravljena registracija in zavarovanje.
Agent mi je sporočil, da se lahko v roku 3 let prenese bonus na moj avto oz. katerikoli drug, če ne ga ne morem več koristit, očetu pa se bo bonus po 3 letih začel z 0%, saj stari bonus "zapade".

Baje pa se da "registrirat vozilo" in nato nekako takoj odjavit in potem ta bonus spet velja 3 leta...nekako tako...kolikor sem razumel agenta.

Prosim, če lahko kdo malo zadevo obrazloži.


Hvala in lp!
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a f.taunus Sr nov 21, 2012 10:22 pm

Bonus velja 3 leta od zadnje veljavnosti police. Torej oče registrira spet kak avto s tem bonusom, lahko tudi zgolj za 1 dan, pa bo spet začel tečt rok 3 leta. ne vem, kakšne so lahko okoli tega nejasnosti?
 
drejc87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr maj 14, 2008 11:10 am

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a drejc87 Sr nov 21, 2012 10:24 pm

f.taunus je napisal/-a:Bonus velja 3 leta od zadnje veljavnosti police. Torej oče registrira spet kak avto s tem bonusom, lahko tudi zgolj za 1 dan, pa bo spet začel tečt rok 3 leta. ne vem, kakšne so lahko okoli tega nejasnosti?


Problem je, ker si trenutno ne lasti nobenega avta. Se pravi si mora kupiti drugo vozilo in ga registrirati.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a f.taunus Sr nov 21, 2012 10:31 pm

Kaj nimate nobenega vozila pri hiši ali kako? Saj ga lahko podari mami, tebi, ne vem nekomu pač v družini, pa se s tem bonusom zavaruje vozilo, da se bonus spet oživi.
 
drejc87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr maj 14, 2008 11:10 am

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a drejc87 Sr nov 21, 2012 10:35 pm

f.taunus je napisal/-a:Kaj nimate nobenega vozila pri hiši ali kako? Saj ga lahko podari mami, tebi, ne vem nekomu pač v družini, pa se s tem bonusom zavaruje vozilo, da se bonus spet oživi.


Sam imam pri svojem vozilu 25% bonus. Če sprejmem njegov bonus 50% se moj bonus avtomatsko izbriše oz. se lahko prenese na njega. On pa ima službeno vozilo, tako da ga tam ne more koristit.
Skratka kupilo se bo neko vozilo samo, da se bonus ohrani.

Hvala vsem za inf.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a MasTTer Če nov 22, 2012 10:29 am

Čisto enostavno, tako naredite:

1. Ko preteče zavarovanje za tvoje vozilo, na katerem imaš 25% bonus, se namesto tega bonusa prenese z očeta tistih 50 ali 55% na tebe in ti uveljaviš na tem avtu. Torej tvoj oče tebi podari svoj bonus in on ostane brez.

2. Ta tvoj bonus postane neaktiven in velja spet 3 leta od datuma poteka veljavnosti tvoje police z tem bonusom.

Torej, če imaš ti recimo polico veljavno do 26.11.2012, tvoj bonus velja od tega datuma 3leta.

Pri tem prenosu boste potrebovali kar nekaj dokazil, po vrsti:
- darilna pogodba, da tvoj oče podarja bonus sinu, torej tebi. Ta obrazec imajo večinoma na zavarovalnici oz. ga tam napišejo kot usluga! Oba se podpišeta. Če ti nočejo prenesti, zamenjaš zavarovalnico, ker se tudi to dogaja.
- dokazilo o obstoječem 50% bonusu od tvojega očeta. Če je tvoj oče imel zavarovanje pri isti zavarovalnici kot ti, ponavadi ni potrebno nobeno dokazilo. V nasprotnem primeru potrebuješ original polico oz. potrdilo o bonusu za tistih 50% bonus od očeta. Če želiš napredovati iz 50 v 55% bonus, potrebuješ še dokazilo kdaj se je tisto vozilo odjavilo ali prodalo. V primeru, da je tisto zavarovanje bilo veljavno več kot 10 mesecev ti pripada 55% bonus, seveda če tista zavarovalnica to ima. In ene priznajo pri veljavnosti 10mesecev (to je najboljša opcija), spet druge pri 11 in ene pri 12 oz. celem letu.
- ko ti agent podaljša tvoje zavarovanje z prenesenim očetovim bonusom, prosi agenta, naj ti skopira tvojo staro polico na kateri je 25% bonus ter novo polico, da bo razvidno in boš imel dokazilo da imaš 25% oz. 30% bonus v dobrem in da ti ne bo potrebno iskati nobenih dokazil za uveljavljanje tega bonusa ko ga boš želel koristiti.

Seveda lahko tamanjši bonus podariš očetu če in ko ga bo potreboval.

Malce se sliši zakomplicirano, ampak dober agent ti more to vse razložit in uredit namesto tebe, kar se tiče papirjev :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a crxdelsol Če nov 22, 2012 11:34 am

Bedarije pišete. Vse se da pri takem agentu ki ima kaj pojma in ima dobre veze.

Sem imel že ko sem imel prvi avto 45% bonusa od dedka, drugo leto 50% bonusa in sem povzročil prometno nesrečo, potem sem vzel bonus od babice, babica je čez 3 mesece kupila avto in sma spet imela oba z babico 50% bonusa itd. Pojdite h pravemu agentu, ne takemu, ki hodi k vam domov in vas nateguje da je treba čakat 1 leto za 5% vi pa ste pri njih ker se mu samo ne želite zasrat.

Hecno se mi zdi sploh tolk ukvarjat z bonusi, ker se pri nas ne rabiš. Sem še imel corollo zavarovano, grem v vrhniko po hondo ne se hecat isti bonus kot pri corolli sem dobil pa sem prvič videl folk za šalterjem.
 
drejc87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr maj 14, 2008 11:10 am

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a drejc87 Če nov 22, 2012 12:04 pm

Sem govoril z agentom. Problem je v tem, ker imam trentuno 25% in če želim uveljavljat 50% bonus od očeta, nisem upravičen do tako velikega variabilnega popusta kot sedaj in je na koncu praktično enako. Se pravi z 25% svojim bonusom imam zelo velik variabilni popust, z očetovim 50% bonusom pa bi dobil manjši variabilni popust in bi končni znesek zavarovanja bil približno enak.
Zdaj nevem če je to res ali ni....ampak je nekako logično...

Prosim še za mnenja ostalih....hvala!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a crxdelsol Če nov 22, 2012 12:41 pm

Ni isto, variabilnega dobiš ali ne, bonus pa dobiš vsako leto. Največji polom je ko se začneta mešati te dve stvari.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a MasTTer Pe nov 23, 2012 3:17 pm

crxdelsol je napisal/-a:Bedarije pišete. Vse se da pri takem agentu ki ima kaj pojma in ima dobre veze.

Sem imel že ko sem imel prvi avto 45% bonusa od dedka, drugo leto 50% bonusa in sem povzročil prometno nesrečo, potem sem vzel bonus od babice, babica je čez 3 mesece kupila avto in sma spet imela oba z babico 50% bonusa itd. Pojdite h pravemu agentu, ne takemu, ki hodi k vam domov in vas nateguje da je treba čakat 1 leto za 5% vi pa ste pri njih ker se mu samo ne želite zasrat.

Hecno se mi zdi sploh tolk ukvarjat z bonusi, ker se pri nas ne rabiš. Sem še imel corollo zavarovano, grem v vrhniko po hondo ne se hecat isti bonus kot pri corolli sem dobil pa sem prvič videl folk za šalterjem.


Hehe..to ni bedarija, tako je zakonsko urejeno glede bonusa.

To kar ti govoriš je sivo področje oz. nezakonito, tako, da čim manj pisat o tem, da ne bo kakih težav...resno govorim, ne hecam se... To se ti lahko zgodi v bistvu le takrat, da imaš isti bonus, kljub temu, da si povzročil karambol, če greš naslednje leto k drugi zavarovalnici in zamolčil to dejstvo. 50-50% je, da bo nova zavarovalnica preverjala pri prejšnji če res nisi imel nobene škode. Vedno bolj se vse preverja.

V starih časih si bonus res dobil na lepe oči, sedaj pa več tega ni...

Ker dogajale so se tudi stvari, da če nisi imel dopolnilnega zavarovanja več kot 30dni in po tem želel sklenit to zavarovanje, bi mogel dobit po zakonu 3 mesečno karenco, kar tu pa tam niso upoštevali, samo da bi šli na roko zavarovancu. Sedaj je tako, da če kdo izve za to, gre vse na zavarovalni nadzor in so sankcije. Glede bonusa je isto, tako da če si že to nekako zrihtate, res bodite tiho in uživajte ;)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a MasTTer Pe nov 23, 2012 3:20 pm

drejc87 je napisal/-a:Sem govoril z agentom. Problem je v tem, ker imam trentuno 25% in če želim uveljavljat 50% bonus od očeta, nisem upravičen do tako velikega variabilnega popusta kot sedaj in je na koncu praktično enako. Se pravi z 25% svojim bonusom imam zelo velik variabilni popust, z očetovim 50% bonusom pa bi dobil manjši variabilni popust in bi končni znesek zavarovanja bil približno enak.
Zdaj nevem če je to res ali ni....ampak je nekako logično...

Prosim še za mnenja ostalih....hvala!


Joj, ja to sem ti pozabil omenit! Pri nas je tudi nekje 1 leto že tako, da ne moreš imeti več bonusa kot imaš vozniški izpit. Torej če imaš izpit recimo 5 let, dobiš vsako leto 5% bonusa (1. leto seveda začneš z 0%) in imaš tako 20% v 5-ih letih. To vsekakor drži in ni izmišljeno. Je tudi logično, kot si sam napisal....nažalost.

Seveda to velja le pri prenosu. Če bi recimo 50% bonus že imel ti ga noben ne bi mogel vzeti.
 
Sanjica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne dec 16, 2012 2:17 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a Sanjica Ne dec 16, 2012 2:21 pm

Jaz sem slišala, da si lahko mlad voznik sklene zavarovanje za avto pri adriatic slovenia in s tem dobi lahko 55% bonus od staršev. Zanima me, če morajo biti starši tudi na adriatic in če se po tej sklenitvi njim zbriše bonus ali ga imajo še naprej ?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a Cefizelj Ne dec 16, 2012 2:26 pm

Kakor jaz poznam situacijo (smo ravnokar to akcijo izkoristili) dobi na AS vsak novi zavarovanec, ki ga pripelje "stari" zavarovanec 50% komercialnega popusta na osnovno zavarovanje. Gre za t.i. družinsko polico. Se pravi, ti ne boš dobila po očetu bonusa ampak zgolj popust, očetu bonus ostane, finančno pa tukaj skoraj ni razlike med bonusom in komercialnim popustom. Velja pa to le za nove zavarovance. Mislim da se splača. Moj brat je zaradi tega šel za 1 mesec na Triglav in sedaj nazaj na AS in si zbil ceno zavarovanja za 250€ evrov. :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a MasTTer Po dec 17, 2012 2:09 pm

Tako kot je že Cefizelj napisal.

Če imate v družini vozilo z 55% bonusom že pri AS-u zavarovano in če pridete še z enim drugom vozilom k AS-u (novo vozilo pomeni, da najmanj 30dni ni bilo pri AS-u zavarovano), se pridobi do 55% družinskega popusta.

Torej če ima tvoj oče 55% bonus, ti pa imaš 10%, pridobiš 45% popust zraven vseh ostalih seveda. Ta družinski popust velja za vse avte, ki se jih poveže v to polico. Ta "ugodnost" ne bo dolgo trajala, ker je preveč ugodno....toliko za info ;)
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a dolenc31 Ne jan 28, 2018 9:56 am

Bom kar tole temo izkoristu...
Zaaral sem nov (rabljen) avtomobil in bi ga rad v nekaj dneh pripeljal domov. Imam pa še vedno starega, pa ne vem če mi ga bo uspelo takoj prodati. Stari avto je v vrednosti nekje 1000€.
Zanima me kako bi najenostavneje rešil glede zavarovanja novega, s tem, da bi bonuse prenesel na nov avto.
Starega pa ne bi rad prej odjavljal iz prometa, preden se pojavi kupec.

Prosim za kakšen nasvet kdor se pač bolj spozna na to...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a Cefizelj Ne jan 28, 2018 10:29 am

Odjaviš starega, preneseš bonuse, zavaruješ starega brez bonusev za obdobje 14 dni, 1 mesec kakorkoli. (če mene prašaš brezplodno početje).

Odjaviš starega, pojasniš novemu kupcu kaj in kako, če želi testno vožnjo pa naj nabavi preizkusne tablice (35€).

Zavaruješ novega brez bonitet, čakaš na kupca starega - ko se avto proda prekineš zavarovanje novega in ponovno skleneš z bonusi.

P.S. Če imaš stari avto zavarovan pri Adriaticu: skleneš zavarovanje novega na družinsko polico - dobiš komercialni popust v količini bonusa, ki ga imaš na starem avtu in je to to.

Opcije, da bi brez prekinitve zavarovanja prenašal bonus pa žal ne vidim, ker se zavarovalnice tukaj ne špilajo. Edino če dobiš nekje zelo zaupljivega agenta in njegovega nadrejenega, ki bo to odobril.

Če te skrbi da boš odjavljen avto težje prodal pač kupcu pokažeš novi avto in pojasniš. Če je avto ok, to ne bi smelo igrat vloge.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a danci1973 Ne jan 28, 2018 11:01 am

Bonus lahko preneseš tudi brez odjave (vsaj pri Zavarovalnici Sava) - bonus upoštevajo pri novem zavarovanju, za starega pa doplačaš proporcionalno razliko.
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a dolenc31 Ne jan 28, 2018 6:34 pm

danci1973 je napisal/-a:Bonus lahko preneseš tudi brez odjave (vsaj pri Zavarovalnici Sava) - bonus upoštevajo pri novem zavarovanju, za starega pa doplačaš proporcionalno razliko.



Kakor mi je prodajalec včeraj nahitro razloži, se mi zdi da je govoru ravno o tej opciji, ki jo omenjaš. Sicer sem pa pri triglavu. Bom se jutri pri agentu pozanimal, če bo šlo tako.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a DePalmo Ne jan 28, 2018 11:27 pm

Cefizelj je napisal/-a:P.S. Če imaš stari avto zavarovan pri Adriaticu: skleneš zavarovanje novega na družinsko polico - dobiš komercialni popust v količini bonusa, ki ga imaš na starem avtu in je to to.

Žal ne. Mami je nosilec družinske police pri AS in ko je kupila nov avto, na njem ni mogla uveljavljat 50% dokler je še zavarovan stari avto.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prenos bonusa - kako dolgo?

Napisal/-a Fnatic Po jan 29, 2018 9:53 am

A ni najlažje pač odjavit starega in kar registrirat novega? Če bi pa rad staregza vožnjo pa preizkusne tablice legalno ali pa pač ene ''partizanske'' pa upaš, da te ne dobijo :D
Malo heca ampak je bilo tako kar pri nekaj ljudeh in tudi pri meni. Imel sem že novega, stari pa je ostal na parkingu pred šihtom (splet okoliščin). Dva dni kasneje sem dal tablice gor (celo dve različni) pa ga prepeljal drugam. Ni zakonito ampak lej, sem reskiral in ga vsaj odstranil od tam pač poceni.
Odkupil ga je pa nato kolega za dele in sem dobil zanj več kot sem mislil. Je pa imel nove gume, feltne itd..on ga je pa tudi k sebi prepeljal na partizanskih tablicah.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov