Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a crxdelsol Če jan 10, 2013 9:54 pm

Zanima me kje priporočate zavarovati avtomobil, raje plačam več in da v primeru nesreče dobim originalne dele-če je treba tudi to doplačam ob zavarovanju, kot pa da se mi spet zgodi isto kot pri triglavu, da dobim krite za zadaj stolčen avto-drug krivec a sma oba pri triglavu neke "ure" dela in 80€.

Torej triglav odpade.

Zahteve so pa samo:
-ob škodi kriti originalni deli, ker imam slabe izkušnje z ponaredki in jih tudi na dan zavarovanja nimam na avtu
-zavarovana divjad, stekla, parking, AO+
-razni "bomusi" in popusti so mi všeč, pri generali mi je všeč vinjeta za 55€ in 10% vračila za varne voznike, pri tiliji da napredujem 2 premijska razreda na leto, itd.

Kaj priporočate, lahko me kontaktira tudi kak agent na ZS.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer Pe jan 11, 2013 2:19 pm

Hm...če imaš original dele, dobiš original dele, vendar če je vozilo starejše (se več ne spomnim za tvoje), boš dobil pri vseh zavarovalnicah nadomestni del v kolikor je velika razlika v ceni. Recimo avti starejši nad 8 let so zreli za nadomestni del. Vendar to velja za kasko kritja.

Pri kritju iz odgovornosti (če nisi sam kriv in škodo plača krivčeva zavrovalnica) pa moreš dobit točno enak del, kot je bil pred poškodbo. Seveda ti tu lahko tudi izplačajo nadomestnega v primeru, da je vozilo totalka, z nadomestnim pa nebi bila, vendar seveda z tvojim strinjanjem.

Praviš Generali 55€ za vinjeto ter 10% vračila za varne voznike, VENDAR šele drugo leto in ČE podaljšaš pri njih zavarovanje.

Adriatic Slovenica, ti da 40€ za vinjeto, 10% odbije od celotne premije (torej če je zavarovanje 300€, pomeni to 30€), ter ti takoj odbijmo 8% za popust, če 2 leti nisi imel nobene škode (kar pomeni, da z tvoje police ni bilo nič izplačano 2 leti).

Tili bonus 2 premijska razreda na leto? Tu se malce pozanimaj, ker je to protizakonito, tu je neka finta. Mogoče ti dajo 5% bonus, ter 5% popust, ali nekaj v tem smislu? Vendar Če ti je Triglav tako kompliciral z škodo, si upam trditi, da ti bo Tilia še bolj.

Če te zanima informativni izračun pri AS, mi navedi v ZS podatke: letnico rojstva, če 2 leti nisi imel nobene škode, kilovate, št. sedežev, bonus, ter kaj bi želel imeti zavarovano.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a Energetik81 Pe jan 11, 2013 3:14 pm

Jaz sem lansko leto zavaroval pri Generaliju, ker se edino tam za neko normalno ceno dobil zavarovano točo (brez franšize in malusa) ter objestno poškodovanje avta (brez franšize). Vse to samo z splošnim kaskom.
Drugje bi taki pogoji stali vsaj 150€ več.
Dobil sem pa še mislim da 50€ na TUŠ kartico, pa 35€ dobim še nazaj, če ne bom uveljavljal kaska.
S kakšnimi hudimi popusti pa niso bili radodarni nikjer, pa sem obiskal vsaj 4 velike zavarovalnice. Očitno imajo eni veze ali kakšne kolege, da dobijo neke hude popuste.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a NoF3ar Pe jan 11, 2013 6:47 pm

crxdelsol@ glede na zahteve samo Triglav ali Maribor.

Generali ti izplačuje samo ponaredke, AS- neizplačuje sploh ali samo ponaredke, Tilija isto kot generali itd.

Torej ker se pri Triglav nisi znal zmenit ti ostane samo Mariborska :D Me zanima sicer tvoja zgodba, če se ti da napisat.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a virtuoso89 Pe jan 11, 2013 7:26 pm

Jaz imam pri generalju in imam zraven še divjad.
Lani zbil zajca, počen obijaš (10cm) en košček ga manjka (2x3cm). Prišel cenilec na dom, popisal škodo vprašal kje bom popravil.
Ko sem peljal popravit me mojster nič vprašal če original ali ponaredek in čez en mesec dobim pošto od generalija, da so poravnali račun kjer sem popravljal v vrednosti 700€ :D (seveda na avtu vse original)

EDIT: Avto 2004 letnik, Fiat Punto :DDD
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 11, 2013 7:56 pm

NoF3ar je napisal/-a:crxdelsol@ glede na zahteve samo Triglav ali Maribor.

Generali ti izplačuje samo ponaredke, AS- neizplačuje sploh ali samo ponaredke, Tilija isto kot generali itd.

Torej ker se pri Triglav nisi znal zmenit ti ostane samo Mariborska :D Me zanima sicer tvoja zgodba, če se ti da napisat.


No ja, s Tilio nimam ravno takšnih izkušenj, kot praviš ti.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a NoF3ar Pe jan 11, 2013 11:16 pm

Sej ni nujno. Ampak kolega je imel zavarovana ogledala, vendar ker je avto letnik 97 je lahko dobil samo ponaredek, tako tudi piše pogojih, sma pol brala. In sedaj ima 2 različna ogledala na avtu, ker je eden mat črni drugi pa svetloče črni :?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer So jan 12, 2013 11:10 am

Dajmo razčistit, to niso ponaredki, ampak nadomestni deli, kateri so lahko čisto enako, kot originalni, vendar brez žiga. To velja še posebej za stekla. Original in nadomestna stekla dela lahko ena in ista tovarna, le da na eno natisne žig na drugo pa ne, in zato pride kar velika razlika v ceni. Naš cenilec je bil v taki tovarni in je na lastne oči videl kako delajo.

Dan danes se večino stvari dela na kitajskem, tudi originalni dali so od tam tako da....je pa res, da je lahko razlika, če ne fizična pa psihična.

Energetik81: Tudi pri AS dobiš točo ter objestna dejanja brez franšize in izgube bonusa. Lahko celo samo točo zavaruješ, brez polnega kaska...to pa drugje mislim da nimajo. Prav tako ne zavarovanje proti glodalcem. In če je bila razlika 150€ si dobil kak popust, ker ta zavarovanja so večinoma povsod ista. Tako velika odstopanja niso možna. Še posebej ne, če imaš bolj rizičen avto, ali če si mlajši voznik, ker tisti so pri Generaliju dražji.
Ta ugodnost z Tušem ali Šparom itd, je pa povsod ista in jo dobiš samo 1. leto. Če greš 2. leto spet na 4 zavarovalnice ti garantiram, da boš drugje dobil ceneje ;) In te ugodnosti se izključujejo z drugimi izrednimi popusti.

NoF3ar: Pravi da na Triglav več ne, za Mariborsko je pa zadnjih 10 problemov na tem forumu napisanih, tako da ne priporočam razen če sami štajerci pišejo na tem forumu :D Torej ostane ti le AS (2. največja zav. v SLO). To je podobno kot če bi z Mobitela šel na Simobil, ali z Siola na T-2, največji (državni) so vedno najslabši, ker jih je čas povozil....probaj, jaz ti zelo priporočam, pa boš sam videl.

Ni mi pa jasno, kje si ti vzel da AS ne izplačuje...brca v temo, hehee.... :) Zgodbo je pa že napisal....
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a crxdelsol So jan 12, 2013 12:25 pm

Zgodbo o Triglavu sem že napisal, hecno je sedaj da sem jaz tudi kriv ker agent avta ni poslikal ob sklenitvi in si sedaj trdijo svoje da mogoče je bil vdarjen že prej-glede na to da R.megane ki se mi je zaletel v rit ni kaj dosti stolčen proti mojemu, tak da to bo vrjetno never ending story in hvala lepa za tak odnos.

Dajmo razčistit, to niso ponaredki, ampak nadomestni deli, kateri so lahko čisto enako, kot originalni, vendar brez žiga. To velja še posebej za stekla. Original in nadomestna stekla dela lahko ena in ista tovarna, le da na eno natisne žig na drugo pa ne, in zato pride kar velika razlika v ceni. Naš cenilec je bil v taki tovarni in je na lastne oči videl kako delajo.


Nočem ne ponaredkov, ne nadomestnih delov, ker 18.februarja ko mi poteče zavarovanje bo avto vključno z tepihi, ogledali, in vsemi šraufki na avtu imel OEM dele in takšne bom tudi zavaroval, vse ostalo je polovičarstvo. MasTTEr dobiš ZS.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a NoF3ar So jan 12, 2013 2:34 pm

MasTTer@ Tebi se vidi, da sklepaš zavarovanja na AS. Ponaredek je ponaredek, četudi govoriš o steklih verjetno imaš v mislih Pilkington, tukaj mi je vseeno ker to je dejansko edini ponaredek, ki dejansko pač nima oznake. Idi v eno trgovino z rezervnimi deli naroči zaromet, ter boš videl da ti znajo ponuditi do 3različne ponaredke, kateri je zdaj tisti ki nedosega ISO standardov, da bi imel žig da je orginalen? In kot je avtor teme napisal:

-ob škodi kriti originalni deli, ker imam slabe izkušnje z ponaredki in jih tudi na dan zavarovanja nimam na avtu.

Glede AS. Poglej vaša pravila, in ta primer:

Imam avto zavarovan pri vas. Ker se je moji teti pokvaril avto, sem ji ga posodil, vendar glej ga zlomka naredila je nesrečo. Ker ko sem sklepal zavarovanje, nisem vpisal tete kot uporabnika, vi po vaših pravilih niste dolžni plačati škode!!! Hvala lepa za tako zavarovanje, in še en miljon takšnih stvari je.

crxdelsol: Baje je Ergo dobra zavarovalnica, sicer nimam nobene police tam, vendar mi je bilo zanimivo, enaka polica kot na Triglavu z kasko z 0% odbitno fransizo je bilo samo za 10€ dražje. Ampak sam nepotrebujem tega. Mi 3% odgovarja.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a DePalmo Ne jan 13, 2013 3:51 pm

MasTTer je napisal/-a:Dajmo razčistit, to niso ponaredki, ampak nadomestni deli, kateri so lahko čisto enako, kot originalni, vendar brez žiga.


Kok mi gre na jetra da se obrača besede. Imaš dve opcije:
- ali je del OEM (original z štempljom proizvajalca avtomobila),
- ali je del ponaredek/nadomestni/skovan pod kozolcem (NEoriginal, torej brez štemplja proizvajalca avtomobila).

Tretje opcije ni, je samo druga opcija v dveh besedah in se samo drugače sliši oz. ima drugačen psihični vpliv na ljudi. To je vsa razlika!


Zavarovalnice ne morem priporočiti ker z njimi nimam toliko izkušenj. Edino ko sem razbil 206 (bil izsiljen), mi je AS povrnil vso škodo, tudi avto so mi najprej prepeljali od nesreče do pogodbenega cenilca, nato pa še domov, na njihove stroške. Tudi ocena avtomobila je bila dokaj realna, ostalo sem pa zaslužil z prodajo nerazbitih delov in sem prišel na 100% vrednosti avta ki je bila trenutek pred nesrečo.
Letos imam avto zavarovan pri njih, polni kasko z 1% odbitne franšize.
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a Templar Ne jan 13, 2013 4:35 pm

Načeloma najmanj bedastih kompliciranj pri Triglavu(čeprav če naletiš lahko tudi tukaj). Če hočeš da 100% izgubiš živce oz. da se ti v mislih začnejo porajat ideje podobne tistim kot jih imajo serijski morilci pa priporočam Tilio, Generali pa po pripovedovanju tudi AS.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer Ne jan 13, 2013 5:44 pm

NoF3ar je napisal/-a:MasTTer@ Tebi se vidi, da sklepaš zavarovanja na AS. Ponaredek je ponaredek, četudi govoriš o steklih verjetno imaš v mislih Pilkington, tukaj mi je vseeno ker to je dejansko edini ponaredek, ki dejansko pač nima oznake. Idi v eno trgovino z rezervnimi deli naroči zaromet, ter boš videl da ti znajo ponuditi do 3različne ponaredke, kateri je zdaj tisti ki nedosega ISO standardov, da bi imel žig da je orginalen? In kot je avtor teme napisal:

-ob škodi kriti originalni deli, ker imam slabe izkušnje z ponaredki in jih tudi na dan zavarovanja nimam na avtu.

Glede AS. Poglej vaša pravila, in ta primer:

Imam avto zavarovan pri vas. Ker se je moji teti pokvaril avto, sem ji ga posodil, vendar glej ga zlomka naredila je nesrečo. Ker ko sem sklepal zavarovanje, nisem vpisal tete kot uporabnika, vi po vaših pravilih niste dolžni plačati škode!!! Hvala lepa za tako zavarovanje, in še en miljon takšnih stvari je.

crxdelsol: Baje je Ergo dobra zavarovalnica, sicer nimam nobene police tam, vendar mi je bilo zanimivo, enaka polica kot na Triglavu z kasko z 0% odbitno fransizo je bilo samo za 10€ dražje. Ampak sam nepotrebujem tega. Mi 3% odgovarja.


Sam ne uporabljam besedo ponaredek, kajti, ti so večinoma prepovedane stvari, zato je boljša beseda nadomestni del oz. ne originalen. Vsi neoriginalni deli NISO isti. Razlika je, če kupiš namesto originalnih luči (200€), nadomestne z kitajske (60€). Ni pa razlike, če kupiš originalno vetrobransko steklo (400€) ali neoriginalno (200€), katere dela ISTA tovarna.

In zakaj recimo Renault prodaja tudi nadomestne dele v svojih servisnih? Ja, zaradi cene in ker večina nima denarja, da ib za en žig dal 50% več. Včasih so ti deli res slabši včasih pa isti. Povprečen uporabnik ne opazi razlike, verjemite.

Sklepam za AS, vendar tu govorim za vse zavarovalnice, ker je povsod isto. Zavarovalnice ti lahko po svoji presoji namesto originalnega dodelijo nadomestni del, v kolikor nov del zaradi stroškovne plati ne gre skoz. In to velja za VSE zavarovalnice na svetu in je napisano v pogojih. To ni izmišljeno. Je pa v veliki meri odvisno od cenilca in samo od njega, ter stranke kdaj se bo tega poslužil in kdaj ne.

Enostavno ne moreš it na 100% če imaš recimo 8 let star avto, da boš dobil v vsakem primeru originalno steklo...razen da bi obstajalo kako doplačilo. Ene zavarovalnice celo imajo popust na neoriginalne dele, v primeru poškodbe, popravila avta.

Glede neizplačila škode, ker je vozil drug uporabnik je pa da ne rečem čista laž. Sicer pri enih tujih zavarvalnicah sem to res zasledil v pogojih, mislim da Generali pri kasko kritju.... Ti lahko voziš moj avto in narediš škodo, bo zavarovalnica izplačala vso škodo, RAZEN:
-mamila
-alkohola
-uporaba vozila brez odobritve lastnika
-pobeg z kraja nesreče
-5% popust na edinega voznika - kar pomeni, da lahko to vozilo vozi le lastnik. V primeru, da vseeno vozi druga oseba, more 5% od škode plačati lastnik vozila.
-če voznik nima veljaven vozniški izpit
-namerno povzročena škoda
itd....

Prosim napiši, za kaj so ti zavrnili izplačilo, če so ti res, kajti to so ti ja povedali??

Ne verjet vsem kar preberete na internetu iz 10-e roke. Vsako stvar je potrebno utemeljit. Vsak forumaš drugo zavarovalnico priporoča. Potrebno bi bilo izvest anketo, in bi videli katere zavarovalnice so boljše od drugih. NE obstaja pa najboljša zavarovalnica za vse! Enkrat sem že iz prakse napisal katera je kje boljša....

crxdelsol: Baje je Ergo dobra zavarovalnica, sicer nimam nobene police tam, vendar mi je bilo zanimivo, enaka polica kot na Triglavu z kasko z 0% odbitno fransizo je bilo samo za 10€ dražje. Ampak sam nepotrebujem tega. Mi 3% odgovarja.
Kako je lahko online sklepanje police dražje, kot pri zastopniku? Tu nekaj ni vredu...razen da je agent na Triglavu dal posebni popust.

crxdelsol: V ponedeljek, ko bom delal ti zračunam.
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a kixs Po jan 14, 2013 12:17 am

Zaenkrat gledam samo na ceno. V 18 letih se nisem imel kaksne skode in zato nimam izkusenj glede tega. Sem pa delal preracun na AMZS strani in pri "svojem" agentu dobil ceno namesto 228€, 128€ - pac neki paketni popusti 8) Najnizjo ceno na AMZS strani pa ima sicer Generali 204€.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer Po jan 14, 2013 12:21 pm

kixs je napisal/-a:Zaenkrat gledam samo na ceno. V 18 letih se nisem imel kaksne skode in zato nimam izkusenj glede tega. Sem pa delal preracun na AMZS strani in pri "svojem" agentu dobil ceno namesto 228€, 128€ - pac neki paketni popusti 8) Najnizjo ceno na AMZS strani pa ima sicer Generali 204€.

lp


Izračuni na AMZS strani niso relevantni, ker bi za izračun mogel vpisat veliko več paramentrov, da bi ti sploh lahko izračunal vse pravilne popuste. To je bolj samo za infromativni izračun stroškov povezani z registracijo. Pol stvari sploh ne moreš izbrati (ni 3PR, ni vseh osnovnih popustov, ni vseh kombinacij itd...).

In še kot zanimivost, Generali je po tem izračunu (in v praksi) ceneješi samo za manjša vozila, do 60KW. Nad tem je Generali najdražji, ker imajo tako "dobro" poslovno politiko, da za nerizične zavarovance dajo več popusta, za bolj rizične pa sploh niso konkurenčni (močnejše avte).
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a Prokarjon To jan 15, 2013 3:56 pm

Tili bonus 2 premijska razreda na leto? Tu se malce pozanimaj, ker je to protizakonito, tu je neka finta. Mogoče ti dajo 5% bonus, ter 5% popust, ali nekaj v tem smislu? Vendar Če ti je Triglav tako kompliciral z škodo, si upam trditi, da ti bo Tilia še bolj.


Ja, preskočiš 2 bonusna razreda, brez kakšnih koli kom. popustov, kako je to protizakonito bo treba upravo vprašat, očitno se da.
Upaš si trdit na podlagi česa?

Sicer je tukaj v zavarovalništvu vedno toliko "smeti" s strani vseh, da se mi niti ne da vedno pisat kontra pojasnil. Predvsem kar se tiče kako je pri konkurenci je vedno veliko za napisat, brez da bi dejansko vedeli. Jaz sem za konkurenco raje tiho, če ne vem o čem govorim.
Podobno potrebno pojasnilo je bilo kdo je zavarovalec in kdo zavarovanec (avto na lizing... torej kdo je kdo?!!). In če fantje tega osnovnega ne veste potem ne vem kako delate?

Najcenejša zavarovalnica je predvidevam lahko skoraj vsaka. Odvisno kako se zmeniš in kakšno imaš kritje.
Zavarovalnice vedno nerade izplačujejo (samo odvisno ali so normalno sumljive ali pa že pretiravajo). In kar se zadnje čase dogaja, da se delajo zavarovanja za neke super cene na koncu privede do tega, da se škode ocenjujejo čedalje bolj strogo. Nekje se mora poznati na dolgi rok.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer Sr jan 16, 2013 6:48 pm

Prokarjon je napisal/-a:
Tili bonus 2 premijska razreda na leto? Tu se malce pozanimaj, ker je to protizakonito, tu je neka finta. Mogoče ti dajo 5% bonus, ter 5% popust, ali nekaj v tem smislu? Vendar Če ti je Triglav tako kompliciral z škodo, si upam trditi, da ti bo Tilia še bolj.


Ja, preskočiš 2 bonusna razreda, brez kakšnih koli kom. popustov, kako je to protizakonito bo treba upravo vprašat, očitno se da.
Upaš si trdit na podlagi česa?

Sicer je tukaj v zavarovalništvu vedno toliko "smeti" s strani vseh, da se mi niti ne da vedno pisat kontra pojasnil. Predvsem kar se tiče kako je pri konkurenci je vedno veliko za napisat, brez da bi dejansko vedeli. Jaz sem za konkurenco raje tiho, če ne vem o čem govorim.
Podobno potrebno pojasnilo je bilo kdo je zavarovalec in kdo zavarovanec (avto na lizing... torej kdo je kdo?!!). In če fantje tega osnovnega ne veste potem ne vem kako delate?

Najcenejša zavarovalnica je predvidevam lahko skoraj vsaka. Odvisno kako se zmeniš in kakšno imaš kritje.
Zavarovalnice vedno nerade izplačujejo (samo odvisno ali so normalno sumljive ali pa že pretiravajo). In kar se zadnje čase dogaja, da se delajo zavarovanja za neke super cene na koncu privede do tega, da se škode ocenjujejo čedalje bolj strogo. Nekje se mora poznati na dolgi rok.


Sem šel sedaj malo pobrskat in res ti dajo vsako leto po +2PR če nimaš seveda nobene škode prijavljene. Sicer piše OMOGOČA, torej vsi tega ne dobijo, nekaj je za tem. Mogoče plačaš tistih 5% več vsako leto oz. tisti procent ker ti dajo. Sigurno je neka finta. 1. je že ta, da to napredovanje velja le če se nahajaš v 12 ali nižjem PR. Torej prva 2-3leta ti to ne pripada. In tudi Tilia nima 55% bonusa, samo do 50%.
http://www.zav-tilia.si/si/avto/moj-avt ... dnosti/#k2

Je pa bilo o tem že dosti povedanega. Najprej je bilo rečeno, da na AO (obvezna) zavarovanja niso možni nobeni popusti (pred nekje 10-imi leti). Ampak ker je Triglav bil takrat vsemogočen, je začel 1. začel z takimi popusti. In nato se je to razvilo iz 50% bonusa v 55%...izredni popusti in danes je cela tržnica pri prodaji zavarovanj. V tistih časih si lahko tudi dobil bonus iz 0, ker je pač ena zavrovalnica začela z tem. Zavarovalni biro, ki vse nadzoruje, pa deluje podobno kot protikorupcijska komisija. Nekaj pove, dokaže, ukrepat pa ne more. Banana republika....

Glede Zavarovalca in Zavarovanca. Meni pa ni jasno, kako je lahko lastnik bonusa Zavarovalec? Za to pa res želim pojasnilo, primer:
Imam avto na sebe, sem torej Zavarovalec in Zavarovanec, torej lastnik bonusa. Drugo leto, gre moj oče registrirat vozilo namesto mene, tako sem še vedno jaz Zavarovanec, on pa postane Zavarovalec. Torej po tvoji logiki, je sedaj avtomatsko ON lastnik mojega bonusa? Tega nikjer na svetu ni....
Pri leasing hišah je pa logično, da ne morejo biti lastniki bonusa, torej je lastnik bonusa Zavarovalec. To je specifika. To še res nikjer nisem slišal od nobenega, da bi Zavarovalec lahko bil dejansko lastnik bonusa. Tudi če bi bil, se pa ve, kdo ima v resnici bonus, kar je razvidno iz sistema.

Glede popustov in izplačil škod se pa popolnoma strinjam z tabo. Konkurenca je zdrava, vendar v teh časih vsi pretiravajo in tako se ustvarja še večja recesija. Če se varčuje je recesija, če se pa denar obrača pa ni recesije. Vendar že sam "denar" ni tako nastavljen da bi v nedogled vzdržal.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a Prokarjon Pe jan 18, 2013 3:33 pm

Za 2 premijska razreda naprej skačejo vsi avtomatično od 12PR naprej, brez izjem. In nobenega "haklca" ni za to. Tako pač je kot je pri vas 55% bonus.

Pri lizingu je najlepši primer kdo je kdo. Zavarovalec je lastnik bonusa in zavarovanec lastnik avta. Saj že sama beseda zavarovalec pove, da on zavaruje, torej s svojimi pogoji, zavaruje pa premoženjsko korist zavarovanca, torej njegovo lastnino.
Da odgovorim na vprašanje. Če gre naslednje leto tvoj oče zavarovati tvoj avto, bo zavaroval tebe (zavarovanca) - lastnika avta,
zavaroval pa bo s svojim bonusom, logično, in ne tvojim. Tvoj bonus je tvoj bonus in ne njegov. Torej tista fora da bomo potem bonus kar prenesli na nekoga drugega seveda odpade.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a kamal So jan 19, 2013 5:03 pm

Pri Tilia-ji greš dejansko za 2 razreda dol brez nekih popustov. To ni nezakonito, ker zavarovalnice same oblikujejo premijske razrede. Tako imajo nekatere že PR3 s 55% bonusa ali PR2 s 60% bonusa- Pri nekaterih se napredovanje ustavi že pri PR4 s 50% bonusa in niti ne ponujajo PR3,2,1 s 50% bonusa. Za vse velja samo, da novo zavarovanje mora začeti v PR14 z 0% bonusa in da polica mora veljati vsaj 11 mesecev, da napreduješ.

.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kje priporočate zavarovati avtomobil ?

Napisal/-a MasTTer Po jan 21, 2013 1:27 pm

No vsekakor ima to Tilia preračunano in vračunano v ceno ta skok za 2 bonusa, v to sem sigurno prepričan, kajti vse zavarovalnice delujejo na enakem principu. Nobena ni izjema.



Pri lizingu je najlepši primer kdo je kdo. Zavarovalec je lastnik bonusa in zavarovanec lastnik avta. Saj že sama beseda zavarovalec pove, da on zavaruje, torej s svojimi pogoji, zavaruje pa premoženjsko korist zavarovanca, torej njegovo lastnino.
Da odgovorim na vprašanje. Če gre naslednje leto tvoj oče zavarovati tvoj avto, bo zavaroval tebe (zavarovanca) - lastnika avta,
zavaroval pa bo s svojim bonusom, logično, in ne tvojim. Tvoj bonus je tvoj bonus in ne njegov. Torej tista fora da bomo potem bonus kar prenesli na nekoga drugega seveda odpade.


Zdaj res ne vem, če si si to ti zmislil, ali so vam vaši pravniki povedali, ali imate mogoče res tako, vendar to nikakor ni logično. Od kdaj se lahko upošteva bonus od Zavarovalca na Zavarovančevo vozilo?

Torej po vaše: Jaz sem lastnik avta (Zavarovanec) z 50% bonusom pri drugi zavarovalnici. Letos pošljem sestro (Zavarovalka), da naj zavaruje moje vozilo (ker sem v tujini), ki ga želi zavarovati pri vaši zavarovalnici. Vendar mu vaš agent pove, da žal z 50% bonusom ne bo mogla zavarovati, ker more bit lastnik bonusa Zavarovalec in NE Zavarovanec. Ona seveda ima svoje vozilo z bonusom že zavarovanega. Torej sklene lahko zavarovanje izključno brez bonusa? Torej po tej logiki bi ji mogel podarit to leto bonus, da bi lahko moje vozilo zavarovala z mojim bonusom. Vendar ker še nikoli nisem slišal za tako situacijo, verjamem, da to ne obstaja. Čisti nesmisel in v praksi neuporabno.

Bom jaz vprašal naše pravnike, če nikakor ne bova mogla prit na zeleno vejo :)

Ne trdim, da Zavarovalec ne more bit lastnik bonusa, vendar samo v izrednih primerih, leasing.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov