Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a peroRS To sep 24, 2013 12:17 pm

Če imaš zavarovano, sploh ni debate. Vzemi novo original šipo!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a MasTTer To sep 24, 2013 1:35 pm

nebivedu je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Glede Carglassa pa samo toliko, da slabe govorice res držijo. Stranka gre k njim, da ji zalijejo pikico, vendar oni stranko pregovorijo na zamenjavo neoriginalnega stekla, ker imajo očitno večji zaslužek pri tem. Prav zato je tudi AS prekinil pogodbo z njimi oz. ne sodelujejo pri menjavi, samo izrecno za popravilo stekla.
Konec koncev samo popravilo ene pike stane okoli 100€...včasih je to stalo 20€....pa sami presodite...


Novo steklo za moj avto stane 199 evrov z zamenjavo vred, mi je zagotovil možakar na carglasu. Ko pa je prišel raču8n na zavarovalnico, je bila cena 324 evre in še nevem kaj vse so menjali zraven. Torej so zavarovalnico oškodovali samo pri menjavi stekla na mojem avtu za 125 evrov. Pa če vsak dan to naredijo desetim, je to čistega zaslužka za njih 1250 evrov na dan samo od teh goljufij.


Huh.... Samo finta je, da večina zavarovalnic zavrača take račune. Vsaj pri AS lahko zatrdim, da oni vzamejo ceno po eurotaxu za steklo in če je cena 250€ z delom se izplača toliko in niti € več.

Se je pa dogajalo, da so potem stranko terjali za to razliko med njihovim računom in izplačilom zavarovalnice, kar seveda NE smejo delat. Zato sedaj vsak serviser pred menjavo pridobi informacijo od cenilca o višini izplačila škode in če serviser ne more za ta denar naredit pač pošlje stranka dalje. Cenilec seveda takoj zna pove kje se steklo za tak denar dobi in stoji za svojimi trditvami.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a MasTTer To sep 24, 2013 1:39 pm

luxxx7 je napisal/-a:Da povem kako se je izteklo... Potrebna je obvezna menjava sprednjega vetrobranskega stekla, saj če bi hotel zaliti,lepiti bi tam bila ''megla'' in bi oviralo voznikov pogled.
Če mi lahko kdo predlaga na kater pooblaščem servis naj grem, saj hočem originalno steklo. Regija pa naj bo celjska-mariborska. Kakšen odziv za pooblaščenca A2S?

hvala in brez zamere,

lp Luka


Najprej greš na svojo zavarovalnico, kjer ti napišejo cenilni zapisnik in jih lepo vprašaš, kje priporočajo menjavo. Najboljše je it na uradni servis. Seveda pa lahko greš kamor koli. Recimo tudi na Renault servisu pridobijo stekla vseh znamk vozil. Res se moreš sam odločit, zato bi ti cenilec še znal najbolj svetovati iz prve roke po izkušnjah....
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a luxxx7 To sep 24, 2013 1:50 pm

MasTTer je napisal/-a:
luxxx7 je napisal/-a:Da povem kako se je izteklo... Potrebna je obvezna menjava sprednjega vetrobranskega stekla, saj če bi hotel zaliti,lepiti bi tam bila ''megla'' in bi oviralo voznikov pogled.
Če mi lahko kdo predlaga na kater pooblaščem servis naj grem, saj hočem originalno steklo. Regija pa naj bo celjska-mariborska. Kakšen odziv za pooblaščenca A2S?

hvala in brez zamere,

lp Luka


Najprej greš na svojo zavarovalnico, kjer ti napišejo cenilni zapisnik in jih lepo vprašaš, kje priporočajo menjavo. Najboljše je it na uradni servis. Seveda pa lahko greš kamor koli. Recimo tudi na Renault servisu pridobijo stekla vseh znamk vozil. Res se moreš sam odločit, zato bi ti cenilec še znal najbolj svetovati iz prve roke po izkušnjah....


To sem že vse uredil glede zavarovalnice... Sem tudi vprašal cenilca kam mi priporoča in je rekel pooblaščeni servis.

EDIT: pravkar sem se dogovoril za menjavo+nadomestno vozilo v četrtek pri A2S.

lp in hvala za vse komentarje!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a čare To sep 24, 2013 8:49 pm

@nebivedu to kar so naredili tebi naredijo vsem ki grejo preko zavarovalnice rihtat in to ni nateg ampak Eurotax cenitev.Tako sem jaz pri njih dobil razlago,zavarovalnica pa to plačuje.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a f.taunus Sr sep 25, 2013 3:42 pm

MasTTer je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Glede Carglassa pa samo toliko, da slabe govorice res držijo. Stranka gre k njim, da ji zalijejo pikico, vendar oni stranko pregovorijo na zamenjavo neoriginalnega stekla, ker imajo očitno večji zaslužek pri tem. Prav zato je tudi AS prekinil pogodbo z njimi oz. ne sodelujejo pri menjavi, samo izrecno za popravilo stekla.
Konec koncev samo popravilo ene pike stane okoli 100€...včasih je to stalo 20€....pa sami presodite...


Novo steklo za moj avto stane 199 evrov z zamenjavo vred, mi je zagotovil možakar na carglasu. Ko pa je prišel raču8n na zavarovalnico, je bila cena 324 evre in še nevem kaj vse so menjali zraven. Torej so zavarovalnico oškodovali samo pri menjavi stekla na mojem avtu za 125 evrov. Pa če vsak dan to naredijo desetim, je to čistega zaslužka za njih 1250 evrov na dan samo od teh goljufij.


Huh.... Samo finta je, da večina zavarovalnic zavrača take račune. Vsaj pri AS lahko zatrdim, da oni vzamejo ceno po eurotaxu za steklo in če je cena 250€ z delom se izplača toliko in niti € več.

Se je pa dogajalo, da so potem stranko terjali za to razliko med njihovim računom in izplačilom zavarovalnice, kar seveda NE smejo delat. Zato sedaj vsak serviser pred menjavo pridobi informacijo od cenilca o višini izplačila škode in če serviser ne more za ta denar naredit pač pošlje stranka dalje. Cenilec seveda takoj zna pove kje se steklo za tak denar dobi in stoji za svojimi trditvami.

V ceni 199eur zagotovo ni vključeno original steklo.
 
gogy7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 29, 2010 2:41 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a gogy7 Po nov 18, 2013 1:09 pm

Pozdravljeni,

Mene pa nekaj zanima, glede menjave vetrobranskega stekla. Obiskal sem carglass ker sem imel v steklu 2 luknjici in so mi rekli, da sta premali, da bi popravljali šipo. So me pa opozorili, da že imam kar zelo zrajsano steklo in me zanima ali se da to kaj uveljavljati pri zavarovalnici Triglav. Imam pa zavarovana stekla.

LP
Gogy
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a MasTTer Po nov 18, 2013 2:20 pm

gogy7 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene pa nekaj zanima, glede menjave vetrobranskega stekla. Obiskal sem carglass ker sem imel v steklu 2 luknjici in so mi rekli, da sta premali, da bi popravljali šipo. So me pa opozorili, da že imam kar zelo zrajsano steklo in me zanima ali se da to kaj uveljavljati pri zavarovalnici Triglav. Imam pa zavarovana stekla.

LP
Gogy


Če imaš zavarovano steklo, ti tudi popravilo z strani Carglassa pokrije zavarovalnica, ne samo menjavo. Tega nisi vedel? Le da moreš pred popravilom/menjave vedno obiskat cenilca od zavarovalnica, kateri ti napiše cenlni zapisnik z katerim greš nato menjat steklo tja, kamor ti želiš, če ni drugače dogovorjeno v pogodbi.

Carglass je znan po tem, da raje zamenja steklo kot popravi, ker ima več zaslužka. Popravilo je le marketinški trik in ne nasedaj.... ;) Vse poškodbe, kar so manjše od kovanca za 1€ se da popravit, vendar ne smejo bit v vidnem polju (ker bo mesto popravila malce zamegljeno) in moreš it čim prej popravit. Čistejša je razpoka, manj se vidi.

Če te poškodba NE moti, NE menjaj original stekla. Če boš pa šel v menjavo, si najprej pridobi zapisnik na katerem bo pisalo, če je steklo original ali ne, ter če je tonirano ali atermično itd. In točno tako steklo ti pripada. Seveda lahko daš neoriginal steklo, ker pri Carglassu kolikor vem imajo SAMO neoriginal stekla. zato ti pirporočam, da greš na pooblaščen servis oz. kjer ti dajo original, če ti pripada.

Lp
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a ddejc Pe dec 06, 2013 2:49 pm

@gogy7 jaz sem imel pred 3 leti dva okruška na vetrobranskem steklu v velikosti kovanca za 10 in 20 centov katera bi popravljali a so mi tudi dejali, da je steklo precej porisano in bi ga bilo bolje zamenjati. Ker niso vedeli ali bo zavarovalnica priznala menjavo stekla so me poslali ocenit na zavarovalnico. Zavarovanje sem imel pri ZM in cenilec je brez razglabljanja odločil, da je steklo primerno za menjavo.
 
lisicarm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 18, 2019 2:53 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a lisicarm To jan 22, 2019 8:57 am

Carglas - Slaba izkušnja.

Kamenček mi je poškodoval vetrobransko steklo in ker imam poleg "kaska" zavarovana tudi stekla, sem se odločil, da steklo dam na popravilo. Ker vsak dan 157 krat slišim reklamo za Carglas, sem brez pomisleka avto peljal k njim, saj imajo v oglasnem letaku napisano, da vgrajujejo originalne dele.
Ob sprejemu, so poškodbo pregledali in ker je bila v vidnem polju voznika, so se odločili za zamenjavo stekla. Na menjavo so me naročili čez dva dni in menjava je bila opravljena v dveh urah. Šele med vožnjo domov sem opazil, da steklo ni takšno kot je bilo prejšnje ( tonirano ) in po temeljitem pregledu sem ugotovil da ni original. Naslednji dan sem se zglasil v delavnici in prijavil reklamacijo, a so me vneto najprej prepričevali, da je to steklo enako kot original in mi kazali certifikate o ustreznosti. Kljub temu, da sem jim pojasnil, da 900€ letno plačujem "kasko" in zavarovanje stekel, ravno z namenom, da mi vgradijo originalne dele skladno s pogodbo z zavarovalnico, a se niso pustili motiti in mi kazali slike z oznakami ( ki so z lahkoto prirejene ) in me prepričevali, da tudi prej nisem imel original stekla. Kljub dejstvu, da imam podatke pooblaščenega servisa o vseh posegih na vozilu ( steklo ni bilo menjano ) in kljub temu, da sem se pritožil tudi na upravo podjetja, se jih ne da premakniti.

Skratka zelo nekorekten in ne posloven odnos do stranke. Sem pa kasneje na zavarovalnici in v trgovini z nadomestnimi deli slišal, da je to njihova redna praksa in da so podobni primeri zelo pogosti.

Torej, če se že odločite za Carglas, fotografirajte vse mogoče ter s prevzemnikom napišite zapisnik o poškodbi, zapišite oznake iz stekla in zahtevajte originalne dele.
 
lisicarm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 18, 2019 2:53 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a lisicarm To jan 22, 2019 8:59 am

MasTTer je napisal/-a:
gogy7 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene pa nekaj zanima, glede menjave vetrobranskega stekla. Obiskal sem carglass ker sem imel v steklu 2 luknjici in so mi rekli, da sta premali, da bi popravljali šipo. So me pa opozorili, da že imam kar zelo zrajsano steklo in me zanima ali se da to kaj uveljavljati pri zavarovalnici Triglav. Imam pa zavarovana stekla.

LP
Gogy


Če imaš zavarovano steklo, ti tudi popravilo z strani Carglassa pokrije zavarovalnica, ne samo menjavo. Tega nisi vedel? Le da moreš pred popravilom/menjave vedno obiskat cenilca od zavarovalnica, kateri ti napiše cenlni zapisnik z katerim greš nato menjat steklo tja, kamor ti želiš, če ni drugače dogovorjeno v pogodbi.

Carglass je znan po tem, da raje zamenja steklo kot popravi, ker ima več zaslužka. Popravilo je le marketinški trik in ne nasedaj.... ;) Vse poškodbe, kar so manjše od kovanca za 1€ se da popravit, vendar ne smejo bit v vidnem polju (ker bo mesto popravila malce zamegljeno) in moreš it čim prej popravit. Čistejša je razpoka, manj se vidi.

Če te poškodba NE moti, NE menjaj original stekla. Če boš pa šel v menjavo, si najprej pridobi zapisnik na katerem bo pisalo, če je steklo original ali ne, ter če je tonirano ali atermično itd. In točno tako steklo ti pripada. Seveda lahko daš neoriginal steklo, ker pri Carglassu kolikor vem imajo SAMO neoriginal stekla. zato ti pirporočam, da greš na pooblaščen servis oz. kjer ti dajo original, če ti pripada.

Lp



Pri Carglasu, bodite zelo previdni, mene so nateg....
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a DePalmo To jan 22, 2019 9:06 am

Jao, a se ne morete prej pozanimat kam avto peljat? Osebno se Caglassa izognem pa če bi mi zastonj vgradili šipo. In ker sem ravno pred menjavo (isto zaradi kamenčka in je tudi počila), sem se odločil zaradi garancije kar original servis, drugače bi pa izbral Rogelj Romat, se najde več pozitivnih izkušenj kot negativnih.

Drugače pa:
Carglass: predragi in nestrokovni
Rogelj Romat: pol cenejši od Carglassa in bolj strokovni
Novomat: isto cenejši in po prebranem, tudi večinoma dobre izkušnje

Sam imam do sedaj samo izkušnjo z Rogelj Romat. Pred leti sem odtrgal vzvratno ogledalo in ko so mi ga zalimali nazaj, so rekli da bo zdržalo nekje pol leta več pa težko. Zato sem tudi dobil predračun in so ga poštempljali da bo čez pol leta še vedno ista cena, a kaj ko je ogledalo zdržalo par let, nato sem pa zamenjal avto.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a chad To jan 22, 2019 10:22 am

O madona, niso resni. To pa takoj vidiš a je steklo tonirano ali imaš več sonca v glavo.
Meni je prejšnji mesec tudi kamen z nasproti vozečega kamiona počil vetrobransko steklo. Avto je nov, še dobro, da sem dal vse kasko. Steklo je ogrevano, plus senzor za dež in luči. Cena nove šipe je dobrega tisočaka, tako da me je kasko dobro rešil! Zamenjal sem pa na triglavu, kjer imajo poleg cenitve tudi delavnico. Dobil sem original steklo, z vsemi funkcijami, enako tonirano, tako da sem s storitvijo in odnosom zadovljen.
Sicer sem želel zamenjati na pooblaščenem servisu Summit v Ljubljani, ampak moram izpostavit - dvakrat sem klical, "pokličemo nazaj za termin", nobenega klica. Resni so samo, ko se avto prodaja. Tako da bom servisiral kje drugje, jih sploh več ne kličem. Zelo, zelo neresno.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a Mo Fo Sho Pe feb 01, 2019 10:25 pm

lisicarm je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:
gogy7 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene pa nekaj zanima, glede menjave vetrobranskega stekla. Obiskal sem carglass ker sem imel v steklu 2 luknjici in so mi rekli, da sta premali, da bi popravljali šipo. So me pa opozorili, da že imam kar zelo zrajsano steklo in me zanima ali se da to kaj uveljavljati pri zavarovalnici Triglav. Imam pa zavarovana stekla.

LP
Gogy


Če imaš zavarovano steklo, ti tudi popravilo z strani Carglassa pokrije zavarovalnica, ne samo menjavo. Tega nisi vedel? Le da moreš pred popravilom/menjave vedno obiskat cenilca od zavarovalnica, kateri ti napiše cenlni zapisnik z katerim greš nato menjat steklo tja, kamor ti želiš, če ni drugače dogovorjeno v pogodbi.

Carglass je znan po tem, da raje zamenja steklo kot popravi, ker ima več zaslužka. Popravilo je le marketinški trik in ne nasedaj.... ;) Vse poškodbe, kar so manjše od kovanca za 1€ se da popravit, vendar ne smejo bit v vidnem polju (ker bo mesto popravila malce zamegljeno) in moreš it čim prej popravit. Čistejša je razpoka, manj se vidi.

Če te poškodba NE moti, NE menjaj original stekla. Če boš pa šel v menjavo, si najprej pridobi zapisnik na katerem bo pisalo, če je steklo original ali ne, ter če je tonirano ali atermično itd. In točno tako steklo ti pripada. Seveda lahko daš neoriginal steklo, ker pri Carglassu kolikor vem imajo SAMO neoriginal stekla. zato ti pirporočam, da greš na pooblaščen servis oz. kjer ti dajo original, če ti pripada.

Lp



Pri Carglasu, bodite zelo previdni, mene so nateg....

Moja izkušnja s Carglassom je bila takšna:
Tip mi je na parkirplacu razbil voznikovo stransko šajbo in polomil ogledalo.
Na Carglassu so hitro naročili novo šajbo, za plačat je bilo cca. 170 €. Za ogledalo sem dal enih 50 € in vgradil sam.
Čeprav je bila zadeva opravljena hitro, je šajba do takrat, ko sem avto prodal konstantno škripala. Tega škripanja se nikakor ni dalo odpraviti. Okol ogledala pa je stalno nadležno žvižgalo (zadeva odpravljena s tem, da sem luknjo v plastiki zafilal s silikonom).
Pač ko zadeva ni več original ni več to to.
Edini plus, ki ga dam Carglassu je ta, da so zadevo opravili hitro. Niso pa niti konkretno globinsko posesali avta, saj sem koščke stekla pobiral iz avta še vsaj leto dni.

lp
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost