Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a luxxx7 To sep 03, 2013 3:06 pm

Pozdravljeni, kamenček mi je razbil sprednje vetrobransko steklo na Passatu letnik 2008. Kako je šipa razbita lahko vidite na sliki, čeprav ne ovira pri vožnji in razpoka je majhna. Sprašujem zato, ker imam polni kasko in bi najraje zamenjal sprednje steklo, če je že zastonj. Ima pa avto tudi senzor deža. Mi priporočate da se ''zalije'' steklo ali novo vetrobransko steklo?

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a Daedalus To sep 03, 2013 3:35 pm

Kolikor jaz vem NI zastonj, tudi če imaš polni kasko. Nimaš potem naslednje leto 2 razreda višje premije? Če se motim, naj me kdo popravi.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a scoop To sep 03, 2013 4:17 pm

Ce se ne motim, si se zjutraj zbudil in videl da ti je nekdo (malo bolj) razbil sipo na parkingu,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a .com To sep 03, 2013 4:22 pm

mah, jaz ne bi menjal stekla, če se da skoraj neopazni popravit (carglass)
ker tako, kot je fabriško not dano, ne bo nikoli več...
res je, na parkingu ti je ponoči navijač maribora(viola) razbil steklo, ker si pač navijač olimpije(green dragon) = ali obratno :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a pskoda To sep 03, 2013 4:27 pm

Kolikor pa jaz vem oz oče je imel počeno šipo od kamenčka pač neznani storilec in je imel polni kasko so mu zamenjali šipo brez odbitne franšize oz zastonj. Osebno bi vprašal človeka pri kateremu imaš zavarovan avto
Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a ~toMmy~ To sep 03, 2013 4:40 pm

Odvisno od police/zavarovalnice, se je pa najbolje pozanimat pri svojem agentu, kako je s tem. Če poškodba niti malo ne ovira pogleda na cesto, je mogoče popravilo tudi dobra varianta, vsaj veš, da vse lepo tovarniško dihta. Po drugi strani je pa popravilo ponavadi opazno in se se ti na tistem mestu vedno slika "preliva".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
domi
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne okt 24, 2004 7:49 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a domi To sep 03, 2013 4:53 pm

Nobeden od vas nima zraven kaska, delni kasko brez odbitne franšize za stekla, svetlobna telesa, divjad,...? Minimalna doplačila. Do sedaj na večih avtih koristil skoraj vsako leto. Pelješ na pooblaščenega zamenjajo kot original, nič ne bo puščalo, nabavijo pa originalno steklo ali nadomestek, če gre za starejše vozilo.
Koristil tudi carglas, nič se ne pozna, slika se ne preliva, čez dva dni se niti spomnil ne boš kje je bila poškodba.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a a4 To sep 03, 2013 5:44 pm

če nočeš nič plačat potem ti sigurno ne boš rekel kaj bodo delali


v kolikor ni pred šoferjem ampak bolj na sredini ali pred sovoznikom, ter ni večje od kovanca za 2€, bodo popravljali (filali neko smolo ali karkoli že)

če pa je pred šoferjem ta razpoka, pa se pač menja in tu je potrebno pogledati na polico kaj se krije. ali se krije original ali pa samo enakovredno dobro steklo (pač druga firma iste dimenzije in podrobnosti - senzorji - antene in bla bla bla)
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a a4 To sep 03, 2013 5:46 pm

žal mi je da delam reklamo ampak carglass na dan menja toliko stekel da sigurno naredijo bolje kot nek avtoservis ki jih mogoče menja 5 v celem mesecu

oni tud vse uredijo z zavarovalnico, tako da lahko greš kar direkt k njim

nimam pa nič (več) s carglassom mimogrede
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a luxxx7 To sep 03, 2013 6:23 pm

Vidim da ste se lepo razpisali... Jutre bom poklical mojega agenta na Triglavu in se bova dogovorila, je pa tudi z moje strani tako, da ne bi pustil, da mi dajo recimo namesto originala(mora biti na steklu VW znak), recimo Pilkingtona(čeprav vem, da je Pilkington za nekatere koncerne prva vgradnja).

hvala in lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a Daedalus To sep 03, 2013 6:31 pm

domi je napisal/-a:Nobeden od vas nima zraven kaska, delni kasko brez odbitne franšize za stekla, svetlobna telesa, divjad,...?


So te zadeve avtomatično brez odbitne franšize, ali je to spet odvisno od zavarovalnice? Ali je še dodatno doplačilo da se izogneš odbitni franšizi?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a čare To sep 03, 2013 7:20 pm

Na stekla ni odbitne franšize,na carglass pa se jaz poserjem.Ravno zaradi tega ker zamenjajo toliko stekel so zrasli v nebesa a so žal navadni šalabajzerji...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a odprti clio Če sep 05, 2013 10:08 am

Od zavarovalnice do zavarovalnice je drugače... Obrnite se na vaše zastopnike :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a MasTTer Sr sep 11, 2013 1:26 pm

Jaz tudi ne priporočam menjave originalno vgrajenega stekla, ker imam izkušnje, da je tovarniško steklo vseeno bolj vzdržljivo, kot ta stekla, ki jih danes delajo.

Če je razpoka v obliki mehurčka se lahko pozabi na njo, ker ne bo pokalo. Bi bilo brez veze metanje denarja stran in časa.
Če pa je v obliki zvezdice oz. se vidi razpoka v obliki "lasa" pa se lahko zalije pri Carglass, vendar če ni v vidnem polju in če je manjše od kovanca za 2€. Seveda se bo to vidlo, tako prozorno belo bo, prav zaradi tega se to ne dela v vidnem polju.

Vse odbitne franšize, so razvidne iz same police. Najbrž je bilo spet mišljeno polni kasko v smislu, da je osnovni kasko z delnimi kasko kritji ;)

Ps.: Tudi če pride kakšna "Vijola" ali "Green Dragon" in razbije steklo, je sicer vzeto kot objestno dejanje in je krito iz osnovnega kaska, vendar imajo določene zavarovalnice tudi na to kritje izgubo bonusa ali franšizo....
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a LinuxFuter Sr sep 11, 2013 2:45 pm

Pri triglavu ti brez pardona lepo krijejo menjavo z original steklom, vsaj 2 leti nazaj je bilo tako, tako da na kak carglass nebi pristal če ti vgradijo šajbo brez original "žiga", medetm ko drugje za isto zavarovalno premijo dobiš original šajbo.
 
Uporabniški avatar
cky2k
Uporabnik
 
Prispevkov: 1042
Pridružen: Ne apr 29, 2007 1:20 pm
Kraj: Prevalje(Koroška)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a cky2k Sr sep 11, 2013 7:40 pm

sam sem imel lani isto poškodovano steklo kot ti,pa je kar zavarovalni agent posliku pa reku kr novo steklo :D
VW golf IV
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a LukL Sr sep 11, 2013 8:41 pm

a4 je napisal/-a:žal mi je da delam reklamo ampak carglass na dan menja toliko stekel da sigurno naredijo bolje kot nek avtoservis ki jih mogoče menja 5 v celem mesecu

oni tud vse uredijo z zavarovalnico, tako da lahko greš kar direkt k njim

nimam pa nič (več) s carglassom mimogrede



Že že, res je da menjajo toliko stekel na dan kot noben servis, vendar tudi na suho nategnejo tulk stran na dan kot noben servis. S tem se je pa res za hvalit :roll:

Vsakemu uturijo kopijo namesto originala. In to je pol kao ok? No way
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a MasTTer Če sep 12, 2013 11:22 am

Če ti vstrajaš pri menjavi, ti vsaka zavarovalnica zamenja steklo. Če ne, pač drugo leto zamenjaš zavarovalnico, ker pri teh rečes se ponavadi najmanj komplicira.

Vendar kot sem že napisal, je razlika med originalno vgrajenim steklom v tovarni in naknadno vgrajenim originalnim steklom pri servisu. Če te ne moti, ne priporočam menjave do hujših poškodb.

Naši cenilci so že pred časom bili v Pilkington tovarni in sami videli na tekočem traku, da je steklo eno in isto, le da na eno dajo originalen žig in je zato kao originalen, na drugo pa tega ne dajo in ni originalno. Je pa res, da dan danes stekla delajo tudi že na kitajskem in če na tako naletiš...serviser lepo zasluži steklo je pa bolj tak tak.

Glede Carglassa pa samo toliko, da slabe govorice res držijo. Stranka gre k njim, da ji zalijejo pikico, vendar oni stranko pregovorijo na zamenjavo neoriginalnega stekla, ker imajo očitno večji zaslužek pri tem. Prav zato je tudi AS prekinil pogodbo z njimi oz. ne sodelujejo pri menjavi, samo izrecno za popravilo stekla.
Konec koncev samo popravilo ene pike stane okoli 100€...včasih je to stalo 20€....pa sami presodite...
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a luxxx7 To sep 24, 2013 10:08 am

Da povem kako se je izteklo... Potrebna je obvezna menjava sprednjega vetrobranskega stekla, saj če bi hotel zaliti,lepiti bi tam bila ''megla'' in bi oviralo voznikov pogled.
Če mi lahko kdo predlaga na kater pooblaščem servis naj grem, saj hočem originalno steklo. Regija pa naj bo celjska-mariborska. Kakšen odziv za pooblaščenca A2S?

hvala in brez zamere,

lp Luka
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Menjava vetrobranskega stekla?

Napisal/-a nebivedu To sep 24, 2013 11:57 am

MasTTer je napisal/-a:Glede Carglassa pa samo toliko, da slabe govorice res držijo. Stranka gre k njim, da ji zalijejo pikico, vendar oni stranko pregovorijo na zamenjavo neoriginalnega stekla, ker imajo očitno večji zaslužek pri tem. Prav zato je tudi AS prekinil pogodbo z njimi oz. ne sodelujejo pri menjavi, samo izrecno za popravilo stekla.
Konec koncev samo popravilo ene pike stane okoli 100€...včasih je to stalo 20€....pa sami presodite...


Novo steklo za moj avto stane 199 evrov z zamenjavo vred, mi je zagotovil možakar na carglasu. Ko pa je prišel raču8n na zavarovalnico, je bila cena 324 evre in še nevem kaj vse so menjali zraven. Torej so zavarovalnico oškodovali samo pri menjavi stekla na mojem avtu za 125 evrov. Pa če vsak dan to naredijo desetim, je to čistega zaslužka za njih 1250 evrov na dan samo od teh goljufij.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov