Avdiofili, raj za vas...
 
Jitter\'s
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 02, 2016 6:42 pm

Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014)

Napisal/-a Jitter\'s Po nov 28, 2022 9:52 pm

Pozdravljeni! Že nekaj časa opažam težavo pri delovanju radijskih postaj, predvsem pri Val 202 in Prvem programu Radia Slovenija. Delovanje teh dveh postaj je nemoteno, kadar frekvenco poiščem ročno. Ko pa nato frekvenco shranim na seznam priljubljenih postaj, pa pride do izgube signala. To se zgodi tudi, ko avto ugasnem in ga spet prižgem. Seznam priljubljenih radijskih postaj ostaja nespremenjen (torej spomin radia deluje), vendar Val 202 in Prvi ne delujeta. Vedno znova jih moram nato iskati "ročno". Občasno se zgodi, da ob pritisku na gumb za Val 202 samodejni preskoči na Prvi program, še huje pa se je zgodilo danes, ko je z Vala preskočil na Aktual. Diagnostika radia na pooblaščenem servisu ni pokazala napak. Pri drugih postajah je delovanje v osnovi nemoteno v začetku vožnje, nato pa se pojavi hreščanje, vendar ves čas radio ostane na izbrani postaji. Hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014

Napisal/-a mrtwelvetrees Po nov 28, 2022 10:17 pm

Skoraj enak problem sem imel pri Renaultu, rešitev je bila posodobitev programske opreme, in je bilo ok.

A imaš nastavljeno da ti isto radijsko frekvenco samodejno išče na različnih frekvencah ? (če se ne motim je to AF ? )

Probaš lahko še spucati, kontakt antene (če je za odvit), ali pa da namestiš notranjo ojačano anteno FM
Ali pa to: https://www.google.com/search?q=Toyota+ ... =975&dpr=1
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Jitter\'s
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 02, 2016 6:42 pm

Re: Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014

Napisal/-a Jitter\'s Po nov 28, 2022 10:28 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Hvala za nasvete! Sem gledal tudi to, ja :D Zanimivo, da mi na Toyoti posodobitve niso nič omenjali oziroma predlagali. Kontakte antene bom tudi očistil, čeprav mi v modulu "Manual" brezhibno lovi vse postaje. Le shranjevanje določenih je problem. Najbrž res posodobitev. Bom pa še kontakte preveril za vsak slučaj. Opcijo AF pa vklapljam in izklapljam, da vidim, kaj se dogaja s frekvenco.
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014

Napisal/-a enstot To nov 29, 2022 10:43 am

To je že bilo pred nekaj leti. Radio Ljubljana je opozarjal, da je zaradi spremenjenega načina delovanja radijske postaje potrebno ponovno ročno nastaviti in take shraniti v spomin. Torej stare pobriši, če lahko, če pa ne, pa čez prepiši neko drugo postajo, da boš siguren, da je stara zbrisana. Ročno (NE AVTOMATSKO!) poišči željeno postajo in jo shrani!
To sem tudi sam moral početi pred nekaj leti na moji Toyoti.
 
Jitter\'s
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 02, 2016 6:42 pm

Re: Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014

Napisal/-a Jitter\'s To nov 29, 2022 4:36 pm

Postaj ne morem izbrisati, lahko pa čez obstoječo shranim novo. Poizkusil sem shraniti na novo, zamenjal vrstni red, brez uspeha. Dela mi samo, če ročno nastavim frekvenco. Ko je enkrat shranjena frekvenca (Favourites) ali pa ko je na osnovnem seznamu postaj glede na trenutno razpoložljivost (List), ne dela več.
 
Jitter\'s
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 02, 2016 6:42 pm

Re: Težava pri delovanju radijskih postaj (Toyota Hilux 2014

Napisal/-a Jitter\'s Sr nov 30, 2022 1:37 pm

Sporočam, da sem odpravil težavo. Radio sem izključil z vseh konektorjev za pol ure in zadeva sedaj deluje brezhibno! Hvala vseeno!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov